Yardım Casper Via G4

Yazdır

erkan22

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ocak 2020
3
0
1
43
Casper via g4 cihazımda telefonu şarjdan söktüğüm halde bildirim ışığı sürekli yanıyor.Pil kısmına girdiğimde pil şarj oluyor görünüyor.Bu sıkıntıyı sadece telefonu kapatıp açarak çözebiliyorum.Telefonda bildirim ışığını kontrol etmek için açama kapama kısmıda bulunmuyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazınızın yazılımına müdahale ettiniz mi?
Şayet cihaz yazılımına müdahale etmediyseniz, donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Bir teknik servisin cihazınızı kontrol etmesi faydalı olacaktır.

erkan22

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ocak 2020
3
0
1
43
Cihazınızın yazılımına müdahale ettiniz mi?
Şayet cihaz yazılımına müdahale etmediyseniz, donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Bir teknik servisin cihazınızı kontrol etmesi faydalı olacaktır.
Cihazı satın aldığımdan beri böyle.Bu sıkıntı ile ilgili garantili olduğu için servise gönderdim, 1 hafta serviste kaldı yazılım tekrar atıldı.Ancak cihaz yine düzelmedi aynı şekilde geri geldi.Yazılımı ile ilgili hiçbir müdahale etmedim.Bu cihazı kullanan başka kişilerinde telefonlarında aynı sıkıntı yı yaşadığını bu cihazla alakalı video yorumlarında okudum.Bildirim ışığı seçeneği olsa oradan kapatıcam ancak öyle bir seçenek te yok.Cihaz sanki mesaj gelmiş gibi sürekli ledi yanıyor.Her şarja takıp çıkardıktan sonra cihazı kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazı satın aldığımdan beri böyle.Bu sıkıntı ile ilgili garantili olduğu için servise gönderdim, 1 hafta serviste kaldı yazılım tekrar atıldı.Ancak cihaz yine düzelmedi aynı şekilde geri geldi.Yazılımı ile ilgili hiçbir müdahale etmedim.Bu cihazı kullanan başka kişilerinde telefonlarında aynı sıkıntı yı yaşadığını bu cihazla alakalı video yorumlarında okudum.Bildirim ışığı seçeneği olsa oradan kapatıcam ancak öyle bir seçenek te yok.Cihaz sanki mesaj gelmiş gibi sürekli ledi yanıyor.Her şarja takıp çıkardıktan sonra cihazı kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

İlginç bir durum.
Bu sorunu başkaları da yaşıyorsa, bu cihazların kronik bir sorunu olabilir.
Cihazınız hiç yazılım güncellemesi aldı mı, bu sorun ne zaman başladı?

erkan22

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ocak 2020
3
0
1
43
İlginç bir durum.
Bu sorunu başkaları da yaşıyorsa, bu cihazların kronik bir sorunu olabilir.
Cihazınız hiç yazılım güncellemesi aldı mı, bu sorun ne zaman başladı?
Hiç yazılım güncelleme almadı.Cihazı aldığım günden beri bu sıkıntı yı yaşıyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hiç yazılım güncelleme almadı.Cihazı aldığım günden beri bu sıkıntı yı yaşıyorum.

Cihazınız için farklı yazılımlar denenebilir.
Lakin önce cihazınızın yurt dışı muadilini bulmak lazım.
Uyumlu bir yazılım bulunup denemeden sorun yazılım mı donanım mı kaynaklıdır, bir şeyler söylemek oldukça güç.