Stock Rom Casper Via L8 4.5G Rom 13.07.2016

Meta başlık: Casper Via L8 4.5G Rom 13.07.2016

Meta açıklama: Casper Via L8 4.5G Rom 13.07.2016

Yazdır

yars25

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
4
0
1
47
sp flash tool error 8417 hatasına bir türlü çözüm bulamadım. Youtubedeki videolardan anladığım kadarıyla kayıt defteri hatasıymış. Türkçe yapılmış video veya yazı yok. T8'in romunu yabancı siteden buldum fakat bilgisayara format dahi atmama rağmen bu problemi aşamadım. Kayıt defteri düzenleyici programlar falan indirdim ama boş. Bu konuda bilginiz varsa yardımlarınızı rica ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
sp flash tool error 8417 hatasına bir türlü çözüm bulamadım. Youtubedeki videolardan anladığım kadarıyla kayıt defteri hatasıymış. Türkçe yapılmış video veya yazı yok. T8'in romunu yabancı siteden buldum fakat bilgisayara format dahi atmama rağmen bu problemi aşamadım. Kayıt defteri düzenleyici programlar falan indirdim ama boş. Bu konuda bilginiz varsa yardımlarınızı rica ederim.

Bu hatayı hangi aşamada alıyorsunuz?

yars25

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
4
0
1
47
Bu hatayı hangi aşamada alıyorsunuz?
Farklı sürümler deneyerek uyumluluk modunda çalıştırtır diyip t8 romunu yüklemeye başladı fakat tablet brick oldu. Ne ışık yanıyor nede ekranda görüntü var. Şimdide bu konuda araştırma yapıyorum ama galiba beni aşan durum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Farklı sürümler deneyerek uyumluluk modunda çalıştırtır diyip t8 romunu yüklemeye başladı fakat tablet brick oldu. Ne ışık yanıyor nede ekranda görüntü var. Şimdide bu konuda araştırma yapıyorum ama galiba beni aşan durum.

Size önerim, işleri daha karmaşık bir hale sokmadan, cihazınızı teknik servise ulaştırmanızdır.

gokmen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Mar 2017
1
0
1
35
rom yüklemesi yaparken pc kapandı suan yükleme yapmıyor tablet açılmıyor konuyla yardım ederseniz sevinirim

kurt53

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2017
2
0
1
40
slm bu tablete root attıktan sonra cihazı yeniden başlattım ve bütün google play uygulamaları silinmiş ne yapabilirim ?

kurt53

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2017
2
0
1
40
Sağlun dediğiniz gibi konudaki dosyalarla orjinal yazılımı yükledim düzeldi yanlız tablette otg desteğı yok sanırım onu açmak için rootlamıstım ama olmadı

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Sağlun dediğiniz gibi konudaki dosyalarla orjinal yazılımı yükledim düzeldi yanlız tablette otg desteğı yok sanırım onu açmak için rootlamıstım ama olmadı

Otg özelliği, donanımsal bir kabiliyettir. Cihazınızda otg yoksa root ile birşey yapamazsınız.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Durumu şöyle bir açıklama ile sonlandırayım:

1: Ne yazık ki günümüzdeki çoğu Root yetkisi veren program artık kötü niyetli.
Normalde Root yetkisi veren programlar cihaza SU kodunu kurar ve cihaza da SuperUser veya SuperSU uygulamasını yükler.
Olması gereken budur.
Lakin daha öncede belirttiğim gibi Root yetkisi veren çoğu program artık kötü niyetli.
Bu nedenle de cihazınıza bir sürü ıvır zıvır yüklüyorlar ve neredeyse cihazın çalışma sistemini bozuyorlar.
Kimisi kendi uygulama marketini kullandırmak istiyor, kimisi virüs bulaştırıyor, kimisi arka planda reklam bağlantıları ile bazılarına para kazandırıyor.
Zararlarını saymakla bitiremeyiz.
Bu nedenle rast gele programlar kullanmayınız.

2: Cihazın OTG desteği hem yazılım hem de donanımla alakalıdır.
Kimi cihazlarda, cihaz donanımı desteklediği halde OTG desteği yazılımla engellenmektedir.

jacca

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ağu 2017
2
0
1
28
hocam konudaki romu yükledim cihaz açılırken boot animasyonunda kalıyor ve sürekli boot animasyon kapanım açılıyor

jacca

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ağu 2017
2
0
1
28
Ben cihaz yazılımı parçaladım.
priv-app klasöründe gerekli uygulamalar var gibi görünüyor lakin bunları görmeniz veya kullanmanız engellenmiş olabilir.
Cihazınıza Root yetkisi verdikten sonra veya benzeri bir uygulamayla,
Uygulamanın görüneceği grupları ve uygulama izinlerini kontrol edebilir misiniz?

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Hocam buraya ulaştım telefon özelliğini açmak istiyorum dialer klasöründeki apk yı kurmaya çalışıyorum ancak kurulamadı hatası alıyorum yok mudur gsm özelliğini açıçak bir yöntem rom ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam buraya ulaştım telefon özelliğini açmak istiyorum dialer klasöründeki apk yı kurmaya çalışıyorum ancak kurulamadı hatası alıyorum yok mudur gsm özelliğini açıçak bir yöntem rom ?

Ne yazık ki elimde bu cihazdan olmadığı için, konu hakkında çok fazla bir bilgim de yok.
Araştırmak lazım.
Belki sizinle aynı cihaza sahip olanlar, farklı yöntemlemlerle sonuca ulaşmış olabilirler.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54

Sistem apk dosyalarını, öyle dışardan kuramazsınız. Rom a entegre edip, yazılım yükleme aşamasında yükleme yapmalısınız. İnternetten sistem apk dosyalarını normal apk dosyalarına çevirme konularını okuyunuz. Root yaptıktan sonra zannediyorum, normal apk olunca bu uygulamayı yükleyebilirsiniz.