Stock Rom Casper VIA M1 Rom 30.09.2016

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Sıkıntısız kullanıyodum ekran şifreini unuttum rom atıcaktım böyle oldu

Her yazılım attıktan sonra, cihazınıza el formatı atmayı alışkanlık haline getirin. Her romda wipe özelliği olmayabilir. Yani yükleme yaparken aynı zamanda da flashı silmeyebilir. Bu romda wipe özelliği yok ise sorun yaşarsınız. El formatı atın ve kurulumunu yapın. Düzelir.

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
iyi günler hocam , m1 5.1 de rootlama işlemi sorunsuz gerçekleşirken 6.0 sürümünde hata alıyorum rootlamanın bir yolu var mıdır acaba ?

Son düzenleme:

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
hocam kurdum , kingo root ile bilgisayar üzerinden de yaptım ama 6.0 da root failed hatası alıyorum sürekli .. diğer iroot gibi seçenekleri de denedim bu arada

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
hocam kurdum , kingo root ile bilgisayar üzerinden de yaptım ama 6.0 da root failed hatası alıyorum sürekli .. diğer iroot gibi seçenekleri de denedim bu arada

Öncelikle bulunan aracı deneyiniz.
Olmazsa:
bulunan yöntem sizin cihazınızda işe yarayabilir.
Lakin unutulmaması gereken, cihazınıza CWM veya TWRP Recovery yüklemeye çalışırken cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Ayrıca cihazınıza Custom Recovery yüklemek için cihazınızın Bootloader kilidini de açmanız gerekebilir.
Konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Bolca vakit ve sabırla cihazınıza Root yetkileri verebilirsiniz.

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
Öncelikle bulunan aracı deneyiniz.
Olmazsa:
bulunan yöntem sizin cihazınızda işe yarayabilir.
Lakin unutulmaması gereken, cihazınıza CWM veya TWRP Recovery yüklemeye çalışırken cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Ayrıca cihazınıza Custom Recovery yüklemek için cihazınızın Bootloader kilidini de açmanız gerekebilir.
Konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Bolca vakit ve sabırla cihazınıza Root yetkileri verebilirsiniz.
çok teşekkür ederim hemen deniyorum ..

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
hocam recovery flashlamayı yaptım gibi bu konuda biraz bilgim var , cmd komutları onay veriyor ama sanırım uyumsuz recovery olduğu için sürekli yeniden başlama durumunda kalıyor . bir kaç gündür ciddi anlamda sabrımı taşırdı bu root işi kafayıda takmış durumdayım .

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
hocam recovery flashlamayı yaptım gibi bu konuda biraz bilgim var , cmd komutları onay veriyor ama sanırım uyumsuz recovery olduğu için sürekli yeniden başlama durumunda kalıyor . bir kaç gündür ciddi anlamda sabrımı taşırdı bu root işi kafayıda takmış durumdayım .

Bu cihaza Root yetkisi verebilmeniz için iki seçeneğiniz var.
Birisi Custom Recovery yüklemeniz, diğeri ise cihaz yazılımını Root yetkileri vererek düzenlemeniz.
Cihaz yazılımını düzenlemek sizi oldukça yoracağı için önerim Custom Recovery arayışına devam etmenizdir.
Cihazınız MTK işlemcili.
Aslında Custom Recovery için de çok fazla uğraşmanızda gerek yok.
Edineceğiniz Custom Recovery'i yazılım yükler gibi yükleyebilirsiniz.
Aşağıdaki ekran alıntısına bakarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Cihazınızla benzer özellikteki cihazlar için hazırlanmış CWM ve TWRP Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Yalnız, unutmamalısınız ki, bu işlemler oldukça risklidir ve cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Bu işlerle uğraşırken cihaz yazılımınızın başına bir şey gelebilir ve bütün verileriniz silinebilir.
Bu nedenle de yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
Bu cihaza Root yetkisi verebilmeniz için iki seçeneğiniz var.
Birisi Custom Recovery yüklemeniz, diğeri ise cihaz yazılımını Root yetkileri vererek düzenlemeniz.
Cihaz yazılımını düzenlemek sizi oldukça yoracağı için önerim Custom Recovery arayışına devam etmenizdir.
Cihazınız MTK işlemcili.
Aslında Custom Recovery için de çok fazla uğraşmanızda gerek yok.
Edineceğiniz Custom Recovery'i yazılım yükler gibi yükleyebilirsiniz.
Aşağıdaki ekran alıntısına bakarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Cihazınızla benzer özellikteki cihazlar için hazırlanmış CWM ve TWRP Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Yalnız, unutmamalısınız ki, bu işlemler oldukça risklidir ve cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Bu işlerle uğraşırken cihaz yazılımınızın başına bir şey gelebilir ve bütün verileriniz silinebilir.
Bu nedenle de yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Dün vermiş olduğunuz recoveryi denedim fakat olumsuz sonuç aldım , yapmakta sıkıntım yok sitede verilen yazılım ile telefonu kurtarabiliyorum sorunum telefona uyumlu sp flash toolda atmak için destekli custom recovery bulamamam sizi de meşgul ediyorum kusura bakmayın , bir hatam varsa affola

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Dün vermiş olduğunuz recoveryi denedim fakat olumsuz sonuç aldım , yapmakta sıkıntım yok sitede verilen yazılım ile telefonu kurtarabiliyorum sorunum telefona uyumlu sp flash toolda atmak için destekli custom recovery bulamamam sizi de meşgul ediyorum kusura bakmayın , bir hatam varsa affola

Cihazınızla aynı özelliklerdeki cihazlar için hazırlanmış yazılımları ve Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Öncelikle Micromax, Wiko ve Gionee markalı cihazlarla karşılaştırma yapmanızı öneririm.
Casper'ın cihazlarını zaman zaman bu markalar üretmiştir.
(Başka markalarda olabileceğini ve benzer telefonların yazılımlarının cihazınızla uyumsuz olabileceğini unutmayınız.)

Örneğin Casper Via M1'le aynı cihazlar gibi duruyorlar.
Micromax Canvas 5 CWM Recovery konularına ulaşabilirsiniz.
Gerisi deneme yanılma yöntemi ve biraz uğraş gerektirecek.

Size önerim cihazınız üzerinde denemeler yaparken oldukça dikkatli olmanızdır.
Aksi halde cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
Cihazınızla aynı özelliklerdeki cihazlar için hazırlanmış yazılımları ve Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Öncelikle Micromax, Wiko ve Gionee markalı cihazlarla karşılaştırma yapmanızı öneririm.
Casper'ın cihazlarını zaman zaman bu markalar üretmiştir.
(Başka markalarda olabileceğini ve benzer telefonların yazılımlarının cihazınızla uyumsuz olabileceğini unutmayınız.)

Örneğin Casper Via M1'le aynı cihazlar gibi duruyorlar.
Micromax Canvas 5 CWM Recovery konularına ulaşabilirsiniz.
Gerisi deneme yanılma yöntemi ve biraz uğraş gerektirecek.

Size önerim cihazınız üzerinde denemeler yaparken oldukça dikkatli olmanızdır.
Aksi halde cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.
Zaman kaybetmeden hemen deniyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sonunda başardım. siz olmasanız imkansızdı tekrar çok teşekkür ederim. iyi forumlar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sonunda başardım. siz olmasanız imkansızdı tekrar çok teşekkür ederim. iyi forumlar

Rica ederim.
Fazla abartmaya gerek yok.
Eminim ki sizde biraz daha araştırsaydınız, kendi başınıza bu işin üstesinden gelebilirdiniz.

Kullandığınız dosyaları ve yöntemi paylaşmanız,
Sizin durumunuzda olanlara kolaylık sağlayabilir.

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
Birazcık Türk forumlara endeksli olduğum için böyle oldu.
Bootloader kilidini ve diğer sürücü işlemlerini yaptım.
(Burada verilen Recovery 5.1 içindi.)
bulunan Recovery'i kurdum ve SuperSU flaşladım.
Denemek isteyen olursa son linkte CWM'de mevcut.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com

Türk forumlarını bu kadar küçümsemeyiniz.
Yine sorununuzu Türk forumları sayesinde çözdünüz.
;)

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
Türk forumlarını bu kadar küçümsemeyiniz.
Yine sorununuzu Türk forumları sayesinde çözdünüz.
;)
Haklısınız ama dar bakışım olmasa sizi de rahatsız etmemiş olurdum :relieved: bu arada xposedda yükleniyor

minicakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2017
10
0
1
27
haklısınız, ben yine de çok teşekkür ediyorum meraklısı umarım bu konudan faydalanır.