Stock Rom Casper VIA M2 Rom 08.11.2016

HavaLlan

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Nis 2021
5
0
1
28
twrp yükleyebilirmiyiz m2 ye
Casper via m2 klon cihaz olduğu için asıl telefonun twrp sini yükleyebilirsiniz yu yureka black , wiko u feel prime ve blu life x2 mini bu telefonların twrp leri çalışıyor ama custom romlar çalışmıyor bizzat denedim(sadece wiko u feel prime ın aosp extended romu çalışıyor)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
0xc0000135 hatası veriyor .netframework den kaynakli bir hata ama çözeedim hatayı

.NET Framework hatalarının çözümleri ile ilgili bir çok makale mevcut.
Sorunu çözene kadar bu çözümleri denemek lazım.
Olmazsa, yazılım yükleme işlemini başka bir bilgisayarda yapmayı da deneyebilirsiniz.

mhtalbayrak

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ağu 2021
3
0
1
38
Merhaba, öncelikle verilen bilgiler için teşekkürler. Ben telefonu root yapamadım daha yeni yeni araştırıyorum. Bu işlemleri yapmak için telefonun önceden root yapılmasımı gerekiyor yoksa açıklamada yazıldığı gibi sırasıyla yapsam olur mu ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba, öncelikle verilen bilgiler için teşekkürler. Ben telefonu root yapamadım daha yeni yeni araştırıyorum. Bu işlemleri yapmak için telefonun önceden root yapılmasımı gerekiyor yoksa açıklamada yazıldığı gibi sırasıyla yapsam olur mu ?

Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmanız için, konuda paylaşılan yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.
Yazılım yükleme işlemi için Root yetkilerine ihtiyacınız yoktur.

mhtalbayrak

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ağu 2021
3
0
1
38
Evet teşekkürler cevap için. Çok şükür hallettim. Telefon kitlenmişti casper logosunda kaldı. Sonra bu yöntemle herşey eskisi gibi oldu. TWRP'yi yeniden kurdum ve bu sefer dikkatli oldum. Custom rom olarakta Lineage-13.0 Blu Life One X2-Mini kurdum ama yine Android 6.0.1 çıktı. Başka rom bulamıyorum zaten. Yu yureka black romları var ama hepside yükleme yaparken Error 1001 hatası veriyor. Hatayı gidermek için internetteki nerdeyse tüm çözüm yollarını denedim olmuyor. Lineage-13.0 Blu Life One X2-Mini Rom şimdilik beni memnun etti. Boş işe yaramaz ne kadar casper uygulaması varsa hepsinden kurtuldum. Güzel oldu. Sadece bluetooth çalışmıyor :) Onada gerek yok zaten. Telefonu sadece araç kamerası olarak kullanıyorum :) Sistemi yoran ne kadar gereksiz uygulama varsa hepsi gitti şimdi hiç takılmadan misler gibi video kayıtları çekiyor.

Yinede bu cihaz için yeni bir rom bilen varsa burada paylaşırsa güzel olur. Daha güncel android demek daha iyi dashcam uygulamarı demek, çok hoşuma giden dashcam uygulamaları var bazen hata veriyorlar kullanamıyorum.

mhtalbayrak

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ağu 2021
3
0
1
38
Gece gece dayanamadım, tekrar uğraştım. Casper via m2 ile Blu life one x2 dosya sistemleri birbiriyle uyumlu. Blu life one x2 custom rom'u telefonuma kurabilmiştim ama oda Android 6.0. Hiçbir yerde doğru düzgün kaynak yok. Telefonlar aynı telefon ama "Yu yureka Black (garlic)" uyumlu romların hiç biri çalışmıyor.

Kurulum dosyalarının içinde bulunan updater-script dosyalarını inceledim.
Örneğin Yureka Black'taki dosya sistemi farklı bir yol izliyor "package_extract_file("boot.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/boot");"
Oysaki Casper via m2 ile Blu life one x2 dosya sistemi içerisinde "bootdevice/by-name/boot" diye bir yol yok. Dedim telefonlar aynı telefon ne yapılabilir ?

Sonrasında acaba olurmu diyerek birşey denemek istedim. Yu yureka Black romlarını kurabilmek için internetten Yu Yureka Black orjinal sistemi buldum. Yine aynı şekilde Qfil programı ile işi hallettim. Telefon açılışında casper logosunun yerini Yureka Black logosu alınca işte dedim olay budur :) Twrp kurup hemen "AOSiP-9.0-Pizza (Android 9.0)" romu denedim ve sonuç mükemmel. Baktımki çalışıyor birde lineage 17.1 yükleyip bi deneyeyim dedim. Şu anda Casper via m2 model telefonumda lineage-17.1(Android 10) çalışıyor. Sürekli video hatası veren dashcam programım mükemmel çalışıyor. Bluetooth hata veriyordu artık hata falan yok, şu an herşey tamam.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Gece gece dayanamadım, tekrar uğraştım. Casper via m2 ile Blu life one x2 dosya sistemleri birbiriyle uyumlu. Blu life one x2 custom rom'u telefonuma kurabilmiştim ama oda Android 6.0. Hiçbir yerde doğru düzgün kaynak yok. Telefonlar aynı telefon ama "Yu yureka Black (garlic)" uyumlu romların hiç biri çalışmıyor.

Kurulum dosyalarının içinde bulunan updater-script dosyalarını inceledim.
Örneğin Yureka Black'taki dosya sistemi farklı bir yol izliyor "package_extract_file("boot.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/boot");"
Oysaki Casper via m2 ile Blu life one x2 dosya sistemi içerisinde "bootdevice/by-name/boot" diye bir yol yok. Dedim telefonlar aynı telefon ne yapılabilir ?

Sonrasında acaba olurmu diyerek birşey denemek istedim. Yu yureka Black romlarını kurabilmek için internetten Yu Yureka Black orjinal sistemi buldum. Yine aynı şekilde Qfil programı ile işi hallettim. Telefon açılışında casper logosunun yerini Yureka Black logosu alınca işte dedim olay budur :) Twrp kurup hemen "AOSiP-9.0-Pizza (Android 9.0)" romu denedim ve sonuç mükemmel. Baktımki çalışıyor birde lineage 17.1 yükleyip bi deneyeyim dedim. Şu anda Casper via m2 model telefonumda lineage-17.1(Android 10) çalışıyor. Sürekli video hatası veren dashcam programım mükemmel çalışıyor. Bluetooth hata veriyordu artık hata falan yok, şu an herşey tamam.

Biraz uğraşınca insanın yapamayacağı hiç bir şey yoktur.
Yazılım yükleme işlemini iki butona basmak olarak görmemeniz işinize yaramış.
Geçmiş olsun efendim.