Stock Rom Casper Via P2 Android 7.0 Stock Rom

ukinq7

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2019
5
0
1
26
Flashtoolsuz bir şekilde takınca usb bildirime geliyor fakat tekrar gidiyor yani takılıp çıkartılmış gibi oluyor.Fakat rom atarken sorun olmuyor gibi gözüküyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Flashtoolsuz bir şekilde takınca usb bildirime geliyor fakat tekrar gidiyor yani takılıp çıkartılmış gibi oluyor.Fakat rom atarken sorun olmuyor gibi gözüküyor.

Anladım.
Belki ki cihaz bir süre sonra Download moddan çıkıyor.
Yazılım yüklemesi yaparken çıkmayabilir.
Yazılım yüklemesi yaparken Format All + Download seçeneğini seçerek yazılım yükleme yaptınız mı?

ukinq7

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2019
5
0
1
26
Anladım.
Belki ki cihaz bir süre sonra Download moddan çıkıyor.
Yazılım yüklemesi yaparken çıkmayabilir.
Yazılım yüklemesi yaparken Format All + Download seçeneğini seçerek yazılım yükleme yaptınız mı?
Evet, defalarca denedim.Cihazın çıktığından emin değilim çünkü uzunca bekleme süresinden sonra Download completed yazısı geliyor en son.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet, defalarca denedim.Cihazın çıktığından emin değilim çünkü uzunca bekleme süresinden sonra Download completed yazısı geliyor en son.

Elinizde bu cihaza uygun TWRP varsa, bir de cihazda ne var ne yok silip deneyebilir misiniz?
Bende konuyu etraflıca araştırayım.
Nasipse bir şeyler bulursam paylaşırım.

ukinq7

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2019
5
0
1
26
Elinizde bu cihaza uygun TWRP varsa, bir de cihazda ne var ne yok silip deneyebilir misiniz?
Bende konuyu etraflıca araştırayım.
Nasipse bir şeyler bulursam paylaşırım.

Vakit ayırmanız bile büyük incelik varolun, aslında TWRP olayına tam olarak hakim değilim dolayısıyla nasıl kullanılır bilmiyorum.Flashtool ile formatlayıp,deneyebildim sadece.Farklı bir şekilde rom atılamıyor sanırım bu haldeyken çünkü hiçbir tepkime vermiyor,recovery moda falan da giremiyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Vakit ayırmanız bile büyük incelik varolun, aslında TWRP olayına tam olarak hakim değilim dolayısıyla nasıl kullanılır bilmiyorum.Flashtool ile formatlayıp,deneyebildim sadece.Farklı bir şekilde rom atılamıyor sanırım bu haldeyken çünkü hiçbir tepkime vermiyor,recovery moda falan da giremiyorum.

Rica ederim.
Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım.
Cihazınız için bir TWRP paylaşılmış.
Cihazınıza TWRP yükleyerek TWRP bölümünü açabilirseniz, belki Nand Flash'ı sildikten sonra cihaza yeniden sağlıklı bir şekilde yazılım yüklenebilir.

ghkvgkhll bl

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Tem 2018
2
0
1
116
telefonum aynı telefon, bu romu ekran dokunmatik donması gerekçesi ile telefonuma attım. telefonum hiç açılmadı, daha sonra arapça forumları dolaşarak farklı bir yazılım buldum sp flashtool ile attım bu seferde imei gitti ve wifi'a girdiğimde nvram warning hatası ile karşılaştım. lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
telefonum aynı telefon, bu romu ekran dokunmatik donması gerekçesi ile telefonuma attım. telefonum hiç açılmadı, daha sonra arapça forumları dolaşarak farklı bir yazılım buldum sp flashtool ile attım bu seferde imei gitti ve wifi'a girdiğimde nvram warning hatası ile karşılaştım. lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
Via P2 nin farklı boardları var. Ben EFT Pro ile bendeki cihaza baktım Board P4 olarak gözüküyor ve Device Firmware: VIA_P2_20181108_c1.03 yazıyordu. İlk mesajdaki bağlantıda verillen romu da indirdim yüklemeden önce mesajları okumak istedim ve cihazın farklı boardları olduğunu farkettim. Halabtech te Via P2 klasöründe aradığım yazılım vardı onu indirip deneyeceğim. Cihazı brick olan arkadaşlar bir de bu romu denesinler.

Edit: Rom yükleyince imei null a düşüyor. Wifi NVRam hatası çıkıyor.
Ben imei onarım yapmak zorunda kaldım. Wifi NVRam düzeltmedim ihtiya. olmadığı için.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ttsel