Stock Rom Casper Via S10 V2 2018.11.27 Orijinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü + Magisk Rootlu)

Meta başlık: Casper Via S10 V2 2018.11.27 Orijinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü + Magisk Rootlu)

Meta açıklama: Casper Via S10 V2 2018.11.27 Orijinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü + Magisk Rootlu)

Yazdır

bekobey

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
8
2
3
54
Casper Via S10 V2-2018.11.27 Orjinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü+Magisk Rootlu)

Casper Via S10-V2 olan tablet içindir ve denenmiştir.
S10-V1 için uygun değildir, yüklerseniz sorumlu değilim.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

NELER GEREKLİ:

1. Sağlam USB OTG kablosu

2. Kullanacağınız cihaz, Casper Via S10-V2 Tablet

3. İşlemi gerçekleştirebilmek için MTK Driver yüklü bilgisayar veya notebook. indirip kurmalıyız.
  • Bu driver tüm modeller için yazılım atma programlarının çalışabilmesi için ortak driverdır.
  • Ancak modeller kendi içinde farklı flash_tool kullanarak yazılım atma/güncelleme işlemini gerçekleştirmektedir.
4. Yazılım yükleme programı SP Flash Tool , indirip kurmalıyız.
  • Bu program MTK işlemcili modeller için yazılım atma programdır. Son sürümü indirip zip arşivini sağ tıklayarak klasöre çıkartalım.
  • Klasör içindeki flash_tool.exe uygulanmasını çalıştıracağız.
5. Casper Via S10 V2-2018.11.27 Orjinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü)
  • Bu yazılım Casper Via S10-V2 olan tablet için Orjinal Stok Rom (Android 7.0)
  • indirelim. Şifre Çözme Anahtarı: N0eBvF85Ws7gF28ASK2EiRFYzVITo9aQpHBm0yd3cOs
  • Bu sürümü indirip zip arşivini sağ tıklayarak klasöre çıkartalım.
6. Casper Via S10 V2-2018.11.27 Orjinal Stok Rom (Andoid 7.0 Sürümü+Magisk Rootlu)
  • Bu yazılım Casper Via S10-V2 olan tablet için Orjinal Stok Rom (Android 7.0 ve Magisk Rootlu Sürümü)
  • indirelim. Şifre Çözme Anahtarı: fOVHm6Im6fPXm3eJWSyMr8-JLvIQN_ZtUEddZykxzUo
  • Bu sürümü indirip zip arşivini sağ tıklayarak klasöre çıkartalım.
  • Ayrıca Magisk uygulaması indirelim. Yazılım yükleme bitince Root için tablete kuracağımız uygulamadır.
7. YAZILIMI YÜKLEME
  • Tabletin pili en az %50 olmalıdır.
  • Tableti tamamen kapatın ve kenara koyun, kablo takmayın.
  • SP Flash Tool Klasör içindeki flash_tool.exe uygulanmasını çalıştıralım.
  • scatter veya yükleme dosyaları yok uyarısı verirse tamam ilerle tıklayalım.
  • Aşağıdaki şekilde numaralı yerlerden bakarak önce yazılım klasöründeki MT8127_Android_scatter dosyasını seçelim.
  • Diğer tüm dosyalar otomatik yerlerine gelecektir.
  • Daha sonra 2 numaralı yerde Format All+Downlod kısmı seçelim, bu seçenek tablette HER ŞEYİ SİLER, değerli verilerinizin yedeğini alın.
  • En son olarak 3 numaralı yerdeki Download butonuna basalım ve bekleyelim. Sizdeki görüntü aşağıdaki şekilde olmalıdır.
  • Kapalı haldeki tabletimize USB-OTG kablomuzu takar takmaz yükleme işlemi başlayacaktır.
  • Eğer yükleme başlamaz hata verirse; ya driverler doğru düzgün yüklenmemiştir, yada USB kablo sıkıntılıdır, bunları değiştirerek yeniden deneyelim.
  • Yükleme bitiminde Tamamladı ekranı gelene kadar bekleyelim işlem 5-10 dakika sürebilir.
  • Tamamladı ekranı gelince USB kabloyu çıkaralım ve tableti açalım.
HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle konu için teşekkürler.
İndirme bağlantıları şifreli.
Rica etsem şifreleri paylaşır mısınız lütfen?

Reason12

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eyl 2017
6
1
3
26
sormak istediğim bir şey var.
tabletin kutusunda tablet modelinin s10-v2 olduğu yazıyor lakin derleme numarası c1.04+ . yükleyebilir miyim yine de?

Reason12

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eyl 2017
6
1
3
26
tabletin işlemcisini ve seri numarasını kontrol ederek, derleme numarası c1.04+ olan tablete rom'u yükledim. bir sıkıntı yok. ellerine sağlık

• Beğen
Tepkiler: bekobey

bekobey

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
8
2
3
54
V2 tablet anakart mavi ve çift hoparlör vardır. Yükleyebilirsiniz, V2 için farklı derlemeler var. İşinizi görmüş ise güle güle kullanın.

Reason12

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eyl 2017
6
1
3
26
lakin bir tane daha v2 tablete sahibim. aynı dosyayı ona yüklemek istersem hiçbir şey olmuyor; hatta fastboot modu bile açılmıyor. açmak istersem tablet kapanıp açılıyor. (geliştirici seçeneklerinde oem kilidini açtım)
tableti tamamen kapatıyorum, flash toolda yazılımı yükle (download) 'e basıyorum ve tableti usb kablo ile bağlıyorum. hiçbir şey gerçekleşmiyor. tablette şarj ekranı açılıyor sadece

bekobey

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
8
2
3
54
Bende de olmuştu daha önce, başka bir kablo ile denedim olmayınca recovery mod açılınca 2 saat şarjda bıraktım, yine olmayınca , download yerine format & download yaptım, sonra yükleme gerçekleşti. Birde, Windows 10 da iken uygulamayı win 7 modunda çalıştırmıştım. Bazen de bir daha yazılım atmak sorunu çözüyor. Profesyonel değilim ama kendi işlerimi çoğu kez bu şekilde hallediyorum. Risk almayı seviyorsanız sizde deneyebilirsiniz. :)

Reason12

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eyl 2017
6
1
3
26
Bende de olmuştu daha önce, başka bir kablo ile denedim olmayınca recovery mod açılınca 2 saat şarjda bıraktım, yine olmayınca , download yerine format & download yaptım, sonra yükleme gerçekleşti. Birde, Windows 10 da iken uygulamayı win 7 modunda çalıştırmıştım. Bazen de bir daha yazılım atmak sorunu çözüyor. Profesyonel değilim ama kendi işlerimi çoğu kez bu şekilde hallediyorum. Risk almayı seviyorsanız sizde deneyebilirsiniz. :)
Nasıl yani, yazilim atmak derken, ben şu an Windows 8.1 kullanıyorum bunun icin windows 7 veya 10 mu yuklemem gerekiyor? Ayrica uygulamanin w10 ve w7 surumleri niye farkli?
Bu arada islemi surekli format&download biciminde yapmaya calistim (diger secenekleri de denedim) olmamisti

bekobey

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
8
2
3
54
Sptool uygulamasına sağ tıklayıp uyumluluk ayarlarından Windows 7 seçerek çalıştır, Windows 7 den sonra, bu tür programlar Windows sistemi için sürücü uyumluluk hatalarına sebep oluyordu, öğrendiğim kadarıyla. Yazılım atmak derken tablet yazılımını tekrar yüklemek demek istemiştim.

Tablete denemedim ama eski Gm5 telefona android yüklerken sptool da format & download basmadan önce USB kabloyu telefona takıyordum, download yapınca cihazı görür görmez yükleme başlıyordu.

Reason12

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eyl 2017
6
1
3
26
Sptool uygulamasına sağ tıklayıp uyumluluk ayarlarından Windows 7 seçerek çalıştır, Windows 7 den sonra, bu tür programlar Windows sistemi için sürücü uyumluluk hatalarına sebep oluyordu, öğrendiğim kadarıyla. Yazılım atmak derken tablet yazılımını tekrar yüklemek demek istemiştim.

Tablete denemedim ama eski Gm5 telefona android yüklerken sptool da format & download basmadan önce USB kabloyu telefona takıyordum, download yapınca cihazı görür görmez yükleme başlıyordu.
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Driverları silip tekrar yükledim ve artık tanıdı. Şu an yüklüyorum

Reason12

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eyl 2017
6
1
3
26
Ayrıca uyumluluk ayarları da işe yarar vaziyette

cxYoru

Yeni üye