Stock Rom Casper Via S7-3G Rom 28.09.2016

Yazdır

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Cihaza yazılım sırasında yada yazılımdan sonra problem yaşayan arkadaşlar kablonuzun ve usbnizin sağlamlığından eminseniz ve aygıt yöneticisinde intel flash loaderi görüyorsanız cihazın bataryasını ayırın bi 5 dk bekleyin daha sonra tekrar deneyin problemsiz bir şekilde yazılım yüklenip açılıyor. Birde flashtoolda bütün dosyaların eklenmiş ve işaretli olduğundan emin olun ölü bir cihazı az önce canlandırdım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaza yazılım sırasında yada yazılımdan sonra problem yaşayan arkadaşlar kablonuzun ve usbnizin sağlamlığından eminseniz ve aygıt yöneticisinde intel flash loaderi görüyorsanız cihazın bataryasını ayırın bi 5 dk bekleyin daha sonra tekrar deneyin problemsiz bir şekilde yazılım yüklenip açılıyor. Birde flashtoolda bütün dosyaların eklenmiş ve işaretli olduğundan emin olun ölü bir cihazı az önce canlandırdım.

:alkis:

trewergfd

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2018
9
0
1
28
Evet yazılımı indirdim. Eski yazılımıda indirdim fakat yüklemeyi başaramadım sanırım bir sorun var hata mesajı veriyor ;
Process time was 32.1 sec.

Error transmitting boot code
A communication error happened during the transmission of the boot-code to the target.
Channel 1 is succesfully closed.

Mesaj bu. Teşekkür edrim

Aynı sorunu bende yaşıyorum.Nasıl çözdüğünüzü paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Ayrıca bilgisayarınızın kullanıcı adı Türkçe karakter içermekte önlem olarak flash toolu ve rom c ana dizine kopyalayın ve flash toolu yönetici olarak çalıştırın.

• Beğen
Tepkiler: trewergfd

trewergfd

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2018
9
0
1
28
Aygıt yöneticisinde, uygulamalar başlığı altında FlashToll MMI var. Arka plan işlerinde ise bu onu ile alakalı hiç bir şey yok. İntel flash loader de yok. Yönetici olarak çalıştırdım C dizinine atıp Hala aynı hatayı alıyorum. Teşekkür ederim...

trewergfd

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2018
9
0
1
28
Flash usb driver 1.0.1.1 kuruluydu kaldırdım tekrar kurdum hala aynı sorun aygıt yöneticisi de aynı

trewergfd

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2018
9
0
1
28
Pardon dikkat etmemişim Aygıt yöneticisinde de İntel flash loader isimli bir şey yok

trewergfd

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2018
9
0
1
28
driverı kaldırıp tekrar kurdum tableti kapalı konumda iken bilgisayara usb üzerinden bağladığımda 2 tane pencere açılıyor aygıt yükleniyor diyor birinde android diğerinde İntel flash loader yazıyor yükleniyor yeşil kutucuk doluyo ve kapanıyor sanırım başarılı oluyor

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Driver yüklemesi ile alakalı bir sorun yok ise cihazın şarjı olduğundan emin olun.

yanibasimdan

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2017
11
1
3
28
böyle bir hata veriyor cihazın imei si var ve 3g li ama çip uyumsuzluğu yapıyor

Warning: Chip mismatch. HW is [Sofia_3G_R] SW expects [Sofia_3G]
Device synchronized.
Injecting RPSI
Injecting EBL
Boot-loader is active
EBL version: SF_3GR_1639.300_MKEYSKEY 1639..300
Boot mode is: BB
Using: Faster CRC, Writing all blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC
Package length is 16384 - protocol: 3.32
Baud rate set to 921600
Get flash id.
Flash ID is: 00000000
Boot process finished

The erase-all mode is only allowed for boot-system/code images
The erase-all mode may only be selected when downloading boot components or code images.
Check the settings and file selections.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
böyle bir hata veriyor cihazın imei si var ve 3g li ama çip uyumsuzluğu yapıyor

Warning: Chip mismatch. HW is [Sofia_3G_R] SW expects [Sofia_3G]
Device synchronized.
Injecting RPSI
Injecting EBL
Boot-loader is active
EBL version: SF_3GR_1639.300_MKEYSKEY 1639..300
Boot mode is: BB
Using: Faster CRC, Writing all blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC
Package length is 16384 - protocol: 3.32
Baud rate set to 921600
Get flash id.
Flash ID is: 00000000
Boot process finished

The erase-all mode is only allowed for boot-system/code images
The erase-all mode may only be selected when downloading boot components or code images.
Check the settings and file selections.

bulunan konuları ve konulara yazılan yorumlar dikkatli bir şekilde okursanız, sorununuzu çözebilirsiniz.