Custom Rom Casper Via T41 Rom Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - Aktivasyonsuz

Meta başlık: Casper Via T41 Rom Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - Aktivasyonsuz

Meta açıklama: Casper Via T41 Rom Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - Aktivasyonsuz

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cevabınız için teşekkürler. defalarca denedim fabrika ayarlarına dönmeyi. Hatta ses kısma on off tuşu ile recover üzerinden Wipe partition çare ve factory default yaptım yine aynı. play store nin eski versiyonunda sıkıntı yapmıyor. Güncelleme yapınca google hizmetleri durduruldu yazıyor.

Demek ki sorun uygulamaların güncel versiyonlarında.
Google uygulamalarını devre dışı bırakabilir misiniz?
(Drive, Google, Google Play Kitaplar, Google Play Müzik, Google+, Hangouts, Play Gazetelik, Play Oyunlar, vs.)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

utkanonler

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
1
1
3
20
Alakan için teşekkürler By Paradox, Bahsettiğin gibi aygıt yöneticisinde tepki vermediğini fark ettim ve farklı kablo denedim. Cihazın kapağını açıp baktığımda data gönderimi sağlayan pinlerin lehimli olmadığını fark ettim. Soketin sadece şarj pinleri lehimli, daha önce işlem görmüş soket. Kısaca Benzer problem yaşacak olan arkadaşlara duyrulur. Teşekkürler

Arkadaşlar ben başarıyla bu işlemi gerçekleştirdim.İntel işlemci olduğundan ötürü intelin sitesinden driveri indirmesseniz droidboot menüsüne gelip usb girişini taktığınızda okumaz.
Ben sizlere o linki paylaşayım madem biz az önce yaptık dostlarımızda yararlansın:D

buyrun arkadaşlar şimdiden iyi kurulumlar gfdsgsg :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: astek055

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar ben başarıyla bu işlemi gerçekleştirdim.İntel işlemci olduğundan ötürü intelin sitesinden driveri indirmesseniz droidboot menüsüne gelip usb girişini taktığınızda okumaz.
Ben sizlere o linki paylaşayım madem biz az önce yaptık dostlarımızda yararlansın:D

buyrun arkadaşlar şimdiden iyi kurulumlar gfdsgsg :D

Geçmiş olsun.

enesfb4151

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2018
1
0
1
35
Abi gozunuzu seveyim bakin bu kurulumu nasil yapicaz bilgisayara mi indiricez anlamadim aciklar miskniz

asdddd

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2018
2
0
1
21
merhaba yapan arkadaşlardan biri videosunu çekebilir mi acaba ?

asdddd

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2018
2
0
1
21
size bir yerden ulaşıp foto atarak yapabilirmiiyiz çünkü pc tableti görüyor fakat olmuyor adb driverdada görmüyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
size bir yerden ulaşıp foto atarak yapabilirmiiyiz çünkü pc tableti görüyor fakat olmuyor adb driverdada görmüyor

Bize buradan ulaşıyorsunuz.
Ne yazık ki üyelerimizle başka bir iletişim için başka bir iletişim aracı kullanmıyoruz.

Konuya yazılan yorumları dikkatli bir şekilde okuyunuz.
Olmuyorsa, cihazınızı teknik servisine götürünüz.

yusufdogru

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2017
8
2
3
25
Selamun Aleyküm Beyler fotoda olduğu gibi 2 tablettede hata veriyor , daha önceki yaptıgım cihazlarda böyle bir sorun olmuyordu ama sizce nedendir ?

Ekli dosyalar

• 163c1e14-1720-4869-97f8-039d4d6a5d4f.jpg
    163c1e14-1720-4869-97f8-039d4d6a5d4f.jpg
    250 KB · Görüntüleme: 59

yusufdogru

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2017
8
2
3
25
Denedim hocam eyvallah sağolun, bilgisayardan kaynaklı sorun varmış 3. bilgisayarda denedim oldu.

sedolin

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2018
1
0
1
34
Merhaba
Rar dosyasındaki yazılım içinden system.img dosyasını winrar çıkaramıyor.crc rar şifre hatası uyarısı veriyor.Dışarı nasıl çıkarabiliriz.Bu yüzden kullanamıyorum.Yardımınız için teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen
Tepkiler: sedolin

architecth

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2018
1
2
3
34
Arkadaşlar önce Phone Flash tool kuruyoruz ardından tabletimizi kapatıyoruz. tablet kapandıktan sonra usb ile pc bağlıyoruz sonrasında
power+ses kısma tusuna basılı tutuyoruz casper yazısı gelene kadar beklıyoruz ardından bırakıyoruz.
Boot menuye geldığınde tableti kenara koyuyoruz pc den phone flash tool programını açıyoruz.
Sol da flash menusunde ki kısıma tıklıyoruz sağ tarafta beyaz boşlukta tabletimiz görünecek eğer görünmüyorsa aşağıda ki linkte ki programı indirip kuruyuoruz.
(INTEL İŞLEMCİLERİ İÇİNDİR AMD BİLGİM YOK)

Phone flash tool programını kapatıyoruz tableti usb den kesmemeye dikkat edin. indirdiğiniz programı açıp kuruyoruz kurulum işleminde karşınıza çıkan bütün seçeneklere evet diyoruz
kurulum bittikten sonra phone flash tool programını acıyoruz yine gelmemişse aygıt yoneticisne giriyoruz ora da androidle ilgili soru işareti olan dosyaya sağ tıkla
güncelle diyoruz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara ya tıklıyoruz sonra bilgisayarmıda ki kullanılabilir sürücülerin bir listesini seçmeme izin ver kısmına tıklıyoruz
buradan Intel Android Deviceyi buluyoruz devam ediyoruz ardından gelen seçenekte Intel Android Composite ADB Interface seçeneğini seçip next diyoruz çıkan uyarıya yes diyoruz
işlem sonunda tekrar phone flash tool programını açıyoruz ve tabletimiz beyaz boş kısımda görünüyor hemen program da browse kısmına tıklayıp hangi romu yükleyeceksek onu
seçeceğiz ben mcafeesiz olanı yukledım. siz istediğinizi yükleyebilirsiniz.
Rom yolunu da gosterdıkten sonra start to flash diyoruz ve tabletin kablosunu kesmeden oturup izliyoruz. Pc nizin durumuna göre 2 ila 10 dakika arası sürebiliyor
ben 2 dakika da yükledim sonrası tablet kendisi açılıyor. Şifresiz dertsiz tasasız tabletiniz hayırlı olsun.

Konuyu başlatan arkadaşımız umarım yazı için beni kötülemez amacım root işlemini biraz daha kolay anlatmaya çalışmaktı.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Arkadaşlar önce Phone Flash tool kuruyoruz ardından tabletimizi kapatıyoruz. tablet kapandıktan sonra usb ile pc bağlıyoruz sonrasında
power+ses kısma tusuna basılı tutuyoruz casper yazısı gelene kadar beklıyoruz ardından bırakıyoruz.
Boot menuye geldığınde tableti kenara koyuyoruz pc den phone flash tool programını açıyoruz.
Sol da flash menusunde ki kısıma tıklıyoruz sağ tarafta beyaz boşlukta tabletimiz görünecek eğer görünmüyorsa aşağıda ki linkte ki programı indirip kuruyuoruz.
(INTEL İŞLEMCİLERİ İÇİNDİR AMD BİLGİM YOK)

Phone flash tool programını kapatıyoruz tableti usb den kesmemeye dikkat edin. indirdiğiniz programı açıp kuruyoruz kurulum işleminde karşınıza çıkan bütün seçeneklere evet diyoruz
kurulum bittikten sonra phone flash tool programını acıyoruz yine gelmemişse aygıt yoneticisne giriyoruz ora da androidle ilgili soru işareti olan dosyaya sağ tıkla
güncelle diyoruz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara ya tıklıyoruz sonra bilgisayarmıda ki kullanılabilir sürücülerin bir listesini seçmeme izin ver kısmına tıklıyoruz
buradan Intel Android Deviceyi buluyoruz devam ediyoruz ardından gelen seçenekte Intel Android Composite ADB Interface seçeneğini seçip next diyoruz çıkan uyarıya yes diyoruz
işlem sonunda tekrar phone flash tool programını açıyoruz ve tabletimiz beyaz boş kısımda görünüyor hemen program da browse kısmına tıklayıp hangi romu yükleyeceksek onu
seçeceğiz ben mcafeesiz olanı yukledım. siz istediğinizi yükleyebilirsiniz.
Rom yolunu da gosterdıkten sonra start to flash diyoruz ve tabletin kablosunu kesmeden oturup izliyoruz. Pc nizin durumuna göre 2 ila 10 dakika arası sürebiliyor
ben 2 dakika da yükledim sonrası tablet kendisi açılıyor. Şifresiz dertsiz tasasız tabletiniz hayırlı olsun.

Konuyu başlatan arkadaşımız umarım yazı için beni kötülemez amacım root işlemini biraz daha kolay anlatmaya çalışmaktı.
Neden kötülesin bilgi paylaştıkça güzeldir.

orhangulasti

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 May 2018
2
1
3
27
bilgi için teşekkür ederim ilaç gibi geldi. yazılımından ben daha önce root ile kaldırmıştım aktivasyonu. 2 senedir böyle kullanıyrdum bugün durup dururken bootloop oldu. sayenizde kurtardım.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar