Casper Via T41 Sıfırlama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper Via T41 Sıfırlama
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
2014-2015 Eğitim Yılı içinde Kocaeli ilindeki Ortaokul 6. Sınıf öğrencilerine toplam 27 bin tablet dağıtmıştı.
Öğrenciler için daha çok eğlence amaçlı olan bu tabletlerde en çok işletim sistemi sorunu çıkıyor.

Genelde şifreyi unutan öğrenciler
Tableti açamıyorlar ve mecburen format atmak yani fabrika ayarlarına dönmek istiyorlar.
Herhangi bir açılmama sorununda da fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözebilmektedir.
Fakat bazen bu işlemleri yapmak da işe yaramıyor.
Yine işinize yarayabilecek bu format atma işlemini yapmak için aşağıdaki resimlere ve talimatlara bakınız.

Uyarı:
Tabletinizin şarjı %30'dan fazla olmalı.
Tabletinize takılı hafıza kartı var ise çıkartıp işleme başlamanızı öneririm.
Fakat bu karttaki bilgilerin kesin silineceği anlamına gelmez.
Ben denedim silinmedi.
Bu işlem sonrasında tablet fabrika ayarlarına geri dönecektir yani size ait tüm bilgiler silinecektir.
(Uygulamalar, resim, video ve belgeler.)
Bunu göz önüne alarak format işlemine başlayınız.

1- Tablet kapalıyken Ses Kısma ve Açma-Kapama tuşlarına aynı anda basınız.

2- Bir süre sonra ekrana aşağıdaki görüntü gelecek.
Bu listede Recovery yazan yere Ses Artırma-Azaltma tuşları ile gidip
Açma-Kapama tuşu ile de onaylayıp kurtarma yani fabrika ayarlarına döndürme işlemine başlanır.

3- Sonra aşağıdaki iki resimde görülen menüler karşımıza çıkar ve ilk başta:
wipe data/ factory reset yazan yer seçilir ve onaylanır.
Ardından Yes -- delete all user data yazan yer seçilir ve onaylanır.

4- Son olarak aşağıdaki menü karşımıza gelir ve ilk sıradaki
reboot system now yazan yer seçilir ve açma-kapama tuşuna tıklanarak sistem yeniden başlatılır.

Bu şekilde format yani fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonlanmış olur.
tablet yeniden başlayarak aşağıdaki ekran karşımıza gelir.
Bu görüntü ilk kurulum yapıldığındaki ekran gibi tabletin fabrikadan yeni çıkmış hali gibidir.

Bu şekilde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin dağıtmış olduğu
Casper Via T41 tablete format atma işlemi sonlanmış oldu.
Bu yöntem muhtemelen diğer T41 tabletler için de geçerlidir.

Yukarıda anlatılan işlemleri yapmanıza rağmen tabletiniz açılmazsa:
cihazınızın yazılımını indirerek cihazınıza yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
slm alk arkadaşlar t41 via casper tablette aktivasyonsuz romdada cuatom romda da hep yüzde 33 te kalıyor ve şu hata yazıyor tablet ekranında could not open / sys / devices / virtual/ backlight de kalıyor tablet romda silindi ben şimdi güzelim tableti nasıl eski haline getircem bi aktivasyon kodu yüzünden olanlara bakın lütfen kurtarın beni

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
slm alk arkadaşlar t41 via casper tablette aktivasyonsuz romdada cuatom romda da hep yüzde 33 te kalıyor ve şu hata yazıyor tablet ekranında could not open / sys / devices / virtual/ backlight de kalıyor tablet romda silindi ben şimdi güzelim tableti nasıl eski haline getircem bi aktivasyon kodu yüzünden olanlara bakın lütfen kurtarın beni

bulunan konuya yazılan yorumları okudunuz mu?

• Beğen
Tepkiler: frtna

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
bakmasına baktım lakin rom olarak aktivasyonsuz olan mc afesiz olanı mc afeli olanı da denedim yüzde 33 te kaldı sonra yine burdan custoöm romu indirdim oda yüzde 33 te kaldı fail verdi hata mesajı could not open / sys / devices / virtual/ backlight ne demek bu nasıl düzeltcem güzelim tablet gitti

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
bakmasına baktım lakin rom olarak aktivasyonsuz olan mc afesiz olanı mc afeli olanı da denedim yüzde 33 te kaldı sonra yine burdan custoöm romu indirdim oda yüzde 33 te kaldı fail verdi hata mesajı could not open / sys / devices / virtual/ backlight ne demek bu nasıl düzeltcem güzelim tablet gitti

TeamViewer ID ve şifre gönderebilir misiniz, bir bakayım?

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ne yapmam gerekiyor internet wifi sözleşmem yeni bitti ama hafta sonu olmazsa önümüzdeki hafta içi bağlanacak o zaman teamwiever kurar yazarım özelden

Aldığınız hatanın nedeni hakkında bir bilgim yok.
Bu nedenle bilgisayarınıza bağlanıp bir bakmak istedim.
Nasipse internet bağlantınız olduğunda haberleşelim.

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
eyvallah tamamdır ctesi eğer internet bağlanırsa hemen bildiririm ama zamanlama konusunda nasık denk getireceğim bilmiyorum özelden no atsanız arasam uyar mı

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
birde t41 via yazılım romu atmadan önce erişim kodu istediği için ayarlardan bilinmeyen kaynaklar oem kilidi vs gibi rom atmaya engel oln ayarları aktif edemedim ve romda silik recoveryde olmuyor kurtarma yapmadığım için

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
Aldığınız hatanın nedeni hakkında bir bilgim yok.
Bu nedenle bilgisayarınıza bağlanıp bir bakmak istedim.
Nasipse internet bağlantınız olduğunda haberleşelim.

Admin internet bağlandı ne zaman müsait olursun ne yapmam lazım hazırlık vs tableti gösteremem ama sizin komutlarınızla rom kurulumunu başlatırım yüzde 33 te kaldığını göreceksiniz pc üzerinden sizden cevap bekliyorum saat verirseniz ona göre aynı anda görüşebiliriz özelden size mesaj atacaktım ama teamwiever ıd şifreyi burda paylaşmak yerine özelden size atmak mantıklı geldi bana

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Admin internet bağlandı ne zaman müsait olursun ne yapmam lazım hazırlık vs tableti gösteremem ama sizin komutlarınızla rom kurulumunu başlatırım yüzde 33 te kaldığını göreceksiniz pc üzerinden sizden cevap bekliyorum saat verirseniz ona göre aynı anda görüşebiliriz özelden size mesaj atacaktım ama teamwiever ıd şifreyi burda paylaşmak yerine özelden size atmak mantıklı geldi bana

TeamViewer ID ve Şifre gönderebilirseniz, bakabilirim.

• Beğen

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
admin yüzde 33 te aldığımız hata tablet oem kilidi bilinmeyen kaynak geliştirici seçeneklerinin aktif edilememesi olabilirmi şayet böyle bi durumda romsuz tablette bu ayarları nasıl halledebiliriz varmı seçenek teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
admin yüzde 33 te aldığımız hata tablet oem kilidi bilinmeyen kaynak geliştirici seçeneklerinin aktif edilememesi olabilirmi şayet böyle bi durumda romsuz tablette bu ayarları nasıl halledebiliriz varmı seçenek teşekkürler

Konunun onunla bir alakası yok.
Cihazınızın durumu ne olursa olsun, herhangi bir donanım arızası yoksa, cihazınıza yazılım yüklemesi yapabilmeniz lazım.

• Beğen

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
selamün aleyküm admin bu olmayan tableti bi tanıdık birinin tanıdığı servise verdim diyorlarki yüzde 33 te kalıyor vs şarj dolum göstermiyor diyor eeprom chip e zarar vermiş olabilirsiniz diyor tablet tepki vermiyor diyor sence eeprom ile alakalı olabilirmi bu durum sen kendin gördün ne dersin bu işe acaba ? teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
selamün aleyküm admin bu olmayan tableti bi tanıdık birinin tanıdığı servise verdim diyorlarki yüzde 33 te kalıyor vs şarj dolum göstermiyor diyor eeprom chip e zarar vermiş olabilirsiniz diyor tablet tepki vermiyor diyor sence eeprom ile alakalı olabilirmi bu durum sen kendin gördün ne dersin bu işe acaba ? teşekkürler

Bana sorununuz Nand Flash/eMMC arızası gibi geldi.
Yani cihazınıza işletim sisteminin yükleneceği alanda bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

frtna

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2021
27
0
1
35
Bana sorununuz Nand Flash/eMMC arızası gibi geldi.
Yani cihazınıza işletim sisteminin yükleneceği alanda bir sorun olduğunu düşünüyorum.

amenna olabilir her ihtimal değerlendirilir lakin sonuçta rom atılırken veya işlem yaparken farklı bişey yapılmadı rom yükleme yerinde hata olsaydı diyelim rom silme factory reset cash silme resetleme recovery vs bunlarında yapılabilmesi anormal olmazmiydi

Moderatör tarafında düzenlendi: