Stock Firmware Casper Via T8W Firmware

Meta başlık: Casper Via T8W Firmware

Meta açıklama: Casper Via T8W Firmware

Yazdır

delikanli53

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 May 2018
3
0
1
42
"Install.wim NOT found."

An error has been detected

Press any key to contiune...

uyarı bu şekilde.

yolsuz

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Tem 2018
1
0
1
44
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Söylediklerinizi harfiyen yapmaya çalıştım, fakat böyle bir ekranla karşılaşıyorum, install.wim dosyasını bulamıyor/göremiyor gibi... Bir çözüm öneriniz var mı? Nasıl yapılabilir? Images klasörü içerisinde install.txt adında bir dosya var, ama içerisinde bir şey yazmıyor, bundan kaynaklı olabilir mi?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Söylediklerinizi harfiyen yapmaya çalıştım, fakat böyle bir ekranla karşılaşıyorum, install.wim dosyasını bulamıyor/göremiyor gibi... Bir çözüm öneriniz var mı? Nasıl yapılabilir? Images klasörü içerisinde install.txt adında bir dosya var, ama içerisinde bir şey yazmıyor, bundan kaynaklı olabilir mi?

Konuya yazılan yorumlardan birinde, üyelerimizden birisi kişisel yazılım yükleme tecrübesini aktarmış.
Yorumları incelemeniz yararınıza olacaktır.
Yazılım yükleme işlemini yine başaramazsanız, bunun sorunu Nand Flash arızası olabilir.
Şayet durum böyle ise, cihazınızın teknik servisine gitmesi gerekir.

cenkayx

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eki 2018
1
0
1
48
linux kurıyım derken görmediğini düşünüp biosa girdim ve usb ile ilgili otg ayarlarını kurcaladım, usbnin çalışmadığını fark etmedim ve format attım, şuan ne biosa girebiliyorum nede win kurulumu sonrası IPM sorgusununa yes yada no diyebiliyorum hadi usb data hattı çalışmıyo kapatma tuşu ve ses tuşlarıyla onay ve seçimde yapılmıyo çok boktan bir durum bu firware umarım pc ye bağlayıp şu işi çzömemme yardımcı olur..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
linux kurıyım derken görmediğini düşünüp biosa girdim ve usb ile ilgili otg ayarlarını kurcaladım, usbnin çalışmadığını fark etmedim ve format attım, şuan ne biosa girebiliyorum nede win kurulumu sonrası IPM sorgusununa yes yada no diyebiliyorum hadi usb data hattı çalışmıyo kapatma tuşu ve ses tuşlarıyla onay ve seçimde yapılmıyo çok boktan bir durum bu firware umarım pc ye bağlayıp şu işi çzömemme yardımcı olur..

Sonuç nedir?

DkingZss

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2018
2
0
1
25
Casper T8W Tabletimin Dokunmatik, Ses, Ekran kartı Sürücleri calışmamakta (Görmemekte daha doğrusu) Pil göstergesi falan herşey gitmiş durumda
masaüstü pc gibi gözükmekte, DriverScape ile driverlari güncelliyordum, birden restart attı makina kendine açtığımda durum buydu, tüm driver'lar bozulmuş halde,

Denediğim Yöntemler :
Win 10 Format (Microsoft Kendi ISO'su)
Win 8.1 Format (Microsoft Kendi ISO'su)

(Bu Yöntemleri denediğimdede sonuçlar aynı idi)

Şimdi sizin paylaşımınız olan "CASPER T8W STOCK FİRMWARE" Denemek için indiriyorum belki bunla çözebilirim driver sorununu

Sizce nasıl düzeltebilirim sorunumu ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper T8W Tabletimin Dokunmatik, Ses, Ekran kartı Sürücleri calışmamakta (Görmemekte daha doğrusu) Pil göstergesi falan herşey gitmiş durumda
masaüstü pc gibi gözükmekte, DriverScape ile driverlari güncelliyordum, birden restart attı makina kendine açtığımda durum buydu, tüm driver'lar bozulmuş halde,

Denediğim Yöntemler :
Win 10 Format (Microsoft Kendi ISO'su)
Win 8.1 Format (Microsoft Kendi ISO'su)

(Bu Yöntemleri denediğimdede sonuçlar aynı idi)

Şimdi sizin paylaşımınız olan "CASPER T8W STOCK FİRMWARE" Denemek için indiriyorum belki bunla çözebilirim driver sorununu

Sizce nasıl düzeltebilirim sorunumu ?

Şimdi size konuyu şöyle anlatayım.
Öncelikle forumumuzda bu cihaz için paylaşılan yazılımlar cihazınızın orijinal yazılımlarıdır.
Yükleme işleminden sonra sürücü yüklemeniz gerekmez.
Sürücüler yazılımın içerisine gömülüdür.
Gelelim diğer konuya sürücüleri otomatik olarak yükleyen araçları hiç bir zaman sevmemişimdir.
Ne zaman denesem illa ki bir sorunla karşılaştım.
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için belki bu araçlar kullanılabilir.
Tablet bilgisayarlar için bu araçların kullanılmasını kesinlikle önermiyorum.
Bunun nedeni de, çoğu tablet bilgisayar için sürücülerin yüklenmesi yeterli olmaz.
Bir de bu sürücülere/donanıma nasıl çalışması gerektiğinin söylenmesi gerekir.
Bunun içinde bir script gereklidir.
Örneğin, konusu bulunan cihazın kamerası, sürücüler yüklü olmasına rağmen ters çalışıyordu.
Küçük bir düzenleme ile kameraya nasıl çalışması gerektiğini yeniden gösterdik ve sorun düzeldi.
Bahsettiğiniz ve benzeri araçlar cihazın sürücülerini yükleyebilir ama sürücünün/donanımın nasıl çalışması gerektiğini söyleyemez.
Aynı şey, donanım bilgileri ile edineceğiniz sürücüler içinde geçerlidir.
Bu gibi durumlarda üretici/satıcı tarafından cihaz için yayınlamış sürücüleri kullanmanız gerekmektedir.
İndireceğiniz dosyaların arasında gerekli sürücüleri ayrıca paylaştım.
Temiz bir kurulum yaparsanız, bu sürücüler işinize yarayacaktır.
Küçük bir bilgi: Dokunma Paneli sürücüsünü kurarken, işlemi yönetici olarak başlatmanız gerektiğini unutmayınız.

mazidenbiri

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2018
6
0
1
Merhaba.
Bu cihazı Windows 10 sürümüne yükselttim. Bunun sonucunda cihaz açıldıktan sonra "Lütfen harici depolama medyasını yerleştirin" şeklinde bir hata mesajı çıkmakta. Dolayısıyla masaüstü gelmiyor, hiçbir işlem yapılamıyor. Burada yayınladığınız Firmware'yi yükleyip Windows 8.1'e dönüş yapmak istiyorum ancak Bios'a giremiyorum. Klavye, açma tuşuna bastıktan sonra çalışmıyor. Casper logosundan sonra devreye giriyor. Bios'u açmanın başka bir yolu yok mu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba.
Bu cihazı Windows 10 sürümüne yükselttim. Bunun sonucunda cihaz açıldıktan sonra "Lütfen harici depolama medyasını yerleştirin" şeklinde bir hata mesajı çıkmakta. Dolayısıyla masaüstü gelmiyor, hiçbir işlem yapılamıyor. Burada yayınladığınız Firmware'yi yükleyip Windows 8.1'e dönüş yapmak istiyorum ancak Bios'a giremiyorum. Klavye, açma tuşuna bastıktan sonra çalışmıyor. Casper logosundan sonra devreye giriyor. Bios'u açmanın başka bir yolu yok mu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Cihaza USB klavye mi bağladınız?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet usb klavye bağladım.

Klavyenizden ESC tuşuna basılı tutunuz ve aynı anda cihazınızın açma tuşuna basınız.
Cihaz açıldıktan sonra, cihazınızın açma tuşunu bırakınız ve Bios ekranı gelene kadar klavyenizin ESC tuşuna basmaya devem ediniz.
Yukarıda bahsettiğim yöntemi deneyebilir misiniz?

mazidenbiri

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2018
6
0
1
Klavyenizden ESC tuşuna basılı tutunuz ve aynı anda cihazınızın açma tuşuna basınız.
Cihaz açıldıktan sonra, cihazınızın açma tuşunu bırakınız ve Bios ekranı gelene kadar klavyenizin ESC tuşuna basmaya devem ediniz.
Yukarıda bahsettiğim yöntemi deneyebilir misiniz?
Maalesef işe yaramadı.

145316

Aktif üye
Kayıtlı üye
25 Ağu 2018
151
226
43
28
Gürsu/Bursa
Casper Via T8W Firmware

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Yazılım indirme linkleri:
(Beklemek ve hız limiti yok.)
Boyut: 4,51 GB

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sunum içeriği:
Casper Via T8W Firmware
Kurulum Açıklaması
Windows 8.1 Sürücüleri
:tsk:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Nasıl bir çözüm bulabilirim bu konuda?

Bilgisayarların Bios'larına girmek için bir çok yöntem mevcut.
Öncelikle cihazınıza bağladığınız klavyenin, cihazınızda çalışıp çalışmadığından emin olunuz.
Daha sonra bir çok konuya bakarak diğer yöntemleri deneyiniz.
Hepsini tek tek açıklamaları ile yazmak uzun zaman alır.

mazidenbiri

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2018
6
0
1
Bilgisayarların Bios'larına girmek için bir çok yöntem mevcut.
Öncelikle cihazınıza bağladığınız klavyenin, cihazınızda çalışıp çalışmadığından emin olunuz.
Daha sonra bir çok konuya bakarak diğer yöntemleri deneyiniz.
Hepsini tek tek açıklamaları ile yazmak uzun zaman alır.

Klavye normalde çalışıyor, klavyede sorun yok. Sadece power tuşuna bastıktan sonra devreye girmiyor. Bios'tan kapalı olabilir. Bilgisayar masaüstü ekranı gelmeden geri kapanıyor dolayısıyla masaüstüne de giremiyorum. Google'da arama yaptım hiçbir şey bulamadım maalesef.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Klavye normalde çalışıyor, klavyede sorun yok. Sadece power tuşuna bastıktan sonra devreye girmiyor. Bios'tan kapalı olabilir. Bilgisayar masaüstü ekranı gelmeden geri kapanıyor dolayısıyla masaüstüne de giremiyorum. Google'da arama yaptım hiçbir şey bulamadım maalesef.

Bir de şu yöntemi deneyebilir misiniz?
Cihazın kapalı olduğundan emin olunuz.
Sonra Güç tuşuna basınız.
Açılış logosunu görür görmez, Ses Kısma ve Ev tuşuna Bios ekranı gelene kadar basılı tutunuz.
Olmazsa, aynı yöntemi Ses Açma ve Ev tuşu ile deneyiniz.
Umarım cihazınızda Ev/Home tuşu vardır.

mazidenbiri

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2018
6
0
1
Bir de şu yöntemi deneyebilir misiniz?
Cihazın kapalı olduğundan emin olunuz.
Sonra Güç tuşuna basınız.
Açılış logosunu görür görmez, Ses Kısma ve Ev tuşuna Bios ekranı gelene kadar basılı tutunuz.
Olmazsa, aynı yöntemi Ses Açma ve Ev tuşu ile deneyiniz.
Umarım cihazınızda Ev/Home tuşu vardır.
Maalesef bu da işe yaramadı. Ayrıca cihazda Home tuşu mevcut değil.