Stock Firmware Casper Via T8W Firmware

Meta başlık: Casper Via T8W Firmware

Meta açıklama: Casper Via T8W Firmware

mahsunkskin

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2021
17
0
1
22
Normal bilgisayarınıza uzak bağlantı programı ile bağlanmam mümkün mü?
İmajı nasıl hazırladığınızı görmek istiyorum.
Tabiki. Ama ben şöyle anlatayım.

Format flashını rufus ile hazırlıyorum. Bunu söyleyeyim. Bilgisayara bağlayıp ISO seçiyorum. UEFİ sistemler için olan GBT seçeneği secçili oluyor. Ona dokunuyorum. Ardından nfts olarak işlemi başlatıyotum. Fat32 yapınca flashi görmüyor. Her türlü denedim. 32bit işletim sistemi yüklemeye çalışıyorum ayrıca.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Tabiki. Ama ben şöyle anlatayım.

Format flashını rufus ile hazırlıyorum. Bunu söyleyeyim. Bilgisayara bağlayıp ISO seçiyorum. UEFİ sistemler için olan GBT seçeneği secçili oluyor. Ona dokunuyorum. Ardından nfts olarak işlemi başlatıyotum. Fat32 yapınca flashi görmüyor. Her türlü denedim. 32bit işletim sistemi yüklemeye çalışıyorum ayrıca.

TeamViewer ID ve Şifre verir misiniz lütfen?

Fatih Ozogul

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2022
4
0
1
46
Kurulum İçin Gerekenler:
  • 2 USB
  • OTG Kablo
  • USB Çoğaltıcı
  • Klavye & Mouse
Kurulum Açıklaması:
  1. USB'lerden birini fat32, diğerini ntfs olarak ve isimleri WINPE olacak şekilde biçimlendirin.
  2. fat32 ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Deploy klasörünün içindeki dosyaları atın.
  3. ntfs ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Images klasörünün içindeki dosyaları atın.
  4. Tabletinize OTG kablosunu, USB çoğaltıcıyı, 2 USB'yi ve klavye & farenizi bağlayın.
  5. Klavyenizde ESC tuşuna basın ve bırakmayın akabinde tabletizin güç tuşuna basılı tutun.
  6. BIOS seçeneklerine girdiğinizde elinizi klavyeden çekin ve Boot Manager menüsüne girin.
  7. EFI USB seçeneğini seçin, gerisi otomatik yapılacaktır.
  8. Ekranınız yeşile döndüğünde yeniden başlatın.

Merhaba, tabletim sürekli başlangıç onarma hatası veriyordu.
-Windows 8.1 Single Language isosu indirip format atmayı denedim. Yine Başlangıc onarma hatası verdi.
-Windows 10 x86 kurdum. Wifi ve bircok özellikleri calışmadı.
-Yukarıdaki dosyaları indirdim ve talimatlara uydum. Şuan kırmızı ekranda Install.wim Not Fount hatası veriyor.

Nasıl devam etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba, tabletim sürekli başlangıç onarma hatası veriyordu.
-Windows 8.1 Single Language isosu indirip format atmayı denedim. Yine Başlangıc onarma hatası verdi.
-Windows 10 x86 kurdum. Wifi ve bircok özellikleri calışmadı.
-Yukarıdaki dosyaları indirdim ve talimatlara uydum. Şuan kırmızı ekranda Install.wim Not Fount hatası veriyor.

Nasıl devam etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya ismini bir kontrol ediniz.
Farklı ise değiştirip olması gerektiği gibi düzenleyiniz.

Fatih Ozogul

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2022
4
0
1
46
Dosya ismini bir kontrol ediniz.
Farklı ise değiştirip olması gerektiği gibi düzenleyiniz.
Fat 32 diske "Deploy" adını, Image'nin olduğu diske "WinPE" adını verdim. Aşağıdaki ekranda takılı kaldı. (daha önce kırmızı ekranda kalıyordu. WinPE diskini ismini düzeltim)
Daha sonrasında tableti kapattim. Fat 32 diski çalışan bir bilgisayara taktığımda çalışmadı.
Disk yöneticisinden açıp baktığımda. USB diski biçimlendirdiğini gördüm.
Bu durumda ne yapmam gereklidir. Sanırım tabletin diskini es geçip USB diski formatlamaya çalışmış.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-01-12 at 13.37.23.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-12 at 13.37.23.jpeg
    149.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    50.4 KB · Görüntüleme: 8

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Fat 32 diske "Deploy" adını, Image'nin olduğu diske "WinPE" adını verdim. Aşağıdaki ekranda takılı kaldı. (daha önce kırmızı ekranda kalıyordu. WinPE diskini ismini düzeltim)
Daha sonrasında tableti kapattim. Fat 32 diski çalışan bir bilgisayara taktığımda çalışmadı.
Disk yöneticisinden açıp baktığımda. USB diski biçimlendirdiğini gördüm.
Bu durumda ne yapmam gereklidir. Sanırım tabletin diskini es geçip USB diski formatlamaya çalışmış.

Paylaşılan yazılımın içeriğini inceledim ama bir sorun göremedim.
Cihazınızda Nand Flash sorunu olabilir mi?

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Casper Via T8W Firmware merhaba 1.part açtığımızda diğer partlardan kendisi mi yüklüyor ayrıca bu partlarda driverlar nerde acaba yardımcı olurmusunuz..
Bir parçayı klasöre çıkart dediğinizde, sırasıyla bütün parçalar aynı klasöre çıkartılır.
Cihazın sürücüleri paylaşılan yazılımın içindedir.
Yazılım yüklemesi yaptıktan sonra her şey hazır bir şekilde karşınıza çıkar.

arnu

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ocak 2023
3
0
1
teşekkür ederim..deneyeceğim ayrıca sorun çıkarsa size tekrar eğer rahatsızlık vermezsem yazabilirmiyim..