Casper Via T9W Format Problemi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam size zahmet vereceğim.

İndirdiğiniz dosyaların arasındaki yazılım yükleme talimatlarına baktım.
Diskpart kullanmanız gerekmiyor.
Paylaştığınız ekran alıntısından anladığım kadarıyla, tabi yanılmıyorsam,
Kurulum işlemini başlatıyorsunuz ama ikinci disk doğru hazırlanmadığı için yükleme işlemi başlamıyor.

Diskpart'ı sadece temiz kurulum yapacağınız zaman kullanmalısınız.
Yukarıdaki yorumları okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.
Bir de, cihazınızda iki diskinden göründüğünden emin olunuz.
USB çoğaltıcı beslemeli olsa bile bazen sorun çıkartabiliyor.
Cihazınız açılmıyorsa, bunun kontrolünü, Bios üzerinden yapabilirsiniz.
Save/Exit bölümünde her iki diski de görmeniz gerekli.

furkub

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
9
0
1
42
İndirdiğiniz dosyaların arasındaki yazılım yükleme talimatlarına baktım.
Diskpart kullanmanız gerekmiyor.
Paylaştığınız ekran alıntısından anladığım kadarıyla, tabi yanılmıyorsam,
Kurulum işlemini başlatıyorsunuz ama ikinci disk doğru hazırlanmadığı için yükleme işlemi başlamıyor.

Diskpart'ı sadece temiz kurulum yapacağınız zaman kullanmalısınız.
Yukarıdaki yorumları okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.
Bir de, cihazınızda iki diskinden göründüğünden emin olunuz.
USB çoğaltıcı beslemeli olsa bile bazen sorun çıkartabiliyor.
Cihazınız açılmıyorsa, bunun kontrolünü, Bios üzerinden yapabilirsiniz.
Save/Exit bölümünde her iki diski de görmeniz gerekli.
hocam nerede hata yapıyorum bir türlü bulamıyorum. Formdaki "Casper.Via.T9W.Windows.8.1" Frimware içersindeki " DEPLOY " klosörünün içersindeki dosyaları kopyaladığım usb ye kırmızı ekran geldik den sonra yaptığım kontrol ek deki"output.txt" dosyasını oluşturuyor. Kırmızı ekran öncesi (1 )ve sonrası (2) Bios da resimlerini ekledim . Birde frimware içersindeki "IMAGES" klosörünün içersindeki "Install.txt" dosyası içersi boş bu normal mi.

yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.

Ekli dosyalar

• Output.txt
    706 bayt · Görüntüleme: 9
  • 1.jpg
    1.jpg
    264.6 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    241.3 KB · Görüntüleme: 12

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam nerede hata yapıyorum bir türlü bulamıyorum. Formdaki "Casper.Via.T9W.Windows.8.1" Frimware içersindeki " DEPLOY " klosörünün içersindeki dosyaları kopyaladığım usb ye kırmızı ekran geldik den sonra yaptığım kontrol ek deki"output.txt" dosyasını oluşturuyor. Kırmızı ekran öncesi (1 )ve sonrası (2) Bios da resimlerini ekledim . Birde frimware içersindeki "IMAGES" klosörünün içersindeki "Install.txt" dosyası içersi boş bu normal mi.

yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.

Bilgisayarınız her iki diski de görüyor.
Lakin kurulum neden tamamlanmıyor anlamış değilim.
install.txt dosyasının boş olması normal.
output.txt içeriğinde ise disk bölümlerinin oluşturulduğu belirtilmiş.

furkub

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
9
0
1
42
Bilgisayarınız her iki diski de görüyor.
Lakin kurulum neden tamamlanmıyor anlamış değilim.
install.txt dosyasının boş olması normal.
output.txt içeriğinde ise disk bölümlerinin oluşturulduğu belirtilmiş.
İlgilendiğiniz için teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Malesef çözüm bulamadım. Frimware den ümidi kestim. Sıfırdan Windows 8.1 kuracağım oda orijinal lisans anahtarı kutu üzerinde olmadığından sorun çıkaracak.

Cihazı satın aldığınızda üzerinde Micrososft Windows 8.1 işletim sistemi yok muydu?
Şayet öyle ise, kurulumu ürün anahtarı girmeden tamamlayınız.
Daha sonra cihazı internete bağladığınızda, etkinleştirme otomatik olarak yapılacaktır.

furkub

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
9
0
1
42
Cihazı satın aldığınızda üzerinde Micrososft Windows 8.1 işletim sistemi yok muydu?
Şayet öyle ise, kurulumu ürün anahtarı girmeden tamamlayınız.
Daha sonra cihazı internete bağladığınızda, etkinleştirme otomatik olarak yapılacaktır.
Benin indirdiğim iso kalıbı ürün anahtarı girmeden devam etmedi. Bende sitelerden bulduğum genel bir anahtar ile devam ettirdim. Kurulum bitip driverları yükleyince durum ile ilgili bilgilendirme yapayım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Benin indirdiğim iso kalıbı ürün anahtarı girmeden devam etmedi. Bende sitelerden bulduğum genel bir anahtar ile devam ettirdim. Kurulum bitip driverları yükleyince durum ile ilgili bilgilendirme yapayım.

Kurulum sırasında, sağ alt veya sol alt köşede bir süre sonra ürün anahtarım yok seçeneği çıkıyordu sanırım.
Başlat/Çalıştır/CMD
slmgr.vbs -upk
Yukarıdaki komut ile ürün anahtarını silip cihazı yeniden başlatınız.
Etkinleştirme otomatik olarak yapılacaktır.
Bu arada CMD'yi bulamazsanız, Windows PowerShell kullanabilirsiniz.

furkub

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
9
0
1
42
Kurulum sırasında, sağ alt veya sol alt köşede bir süre sonra ürün anahtarım yok seçeneği çıkıyordu sanırım.
Başlat/Çalıştır/CMD
slmgr.vbs -upk
Yukarıdaki komut ile ürün anahtarını silip cihazı yeniden başlatınız.
Etkinleştirme otomatik olarak yapılacaktır.
Bu arada CMD'yi bulamazsanız, Windows PowerShell kullanabilirsiniz.
Hocam merhaba sonunda frimwareden kurmayı başardım. Biosdan ikinci Usb'yi HDD olarak yapınca ve Flahs bellekleri usb hubdan sıralamasını değiştirince 1 ay dan fazladır uğraştığım 8.1 frimware kurmayı başardım (3 defa kurma işlemini tekrarladım)

Bu sefer sorunum bios'a gömülü anahtarı kabul etmiyor. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam merhaba sonunda frimwareden kurmayı başardım. Biosdan ikinci Usb'yi HDD olarak yapınca ve Flahs bellekleri usb hubdan sıralamasını değiştirince 1 ay dan fazladır uğraştığım 8.1 frimware kurmayı başardım (3 defa kurma işlemini tekrarladım)

Bu sefer sorunum bios'a gömülü anahtarı kabul etmiyor. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?

Yukarıdaki yöntemle cihazınızın ürün anahtarını siliniz ve cihazınızı yeniden başlatınız.
Daha sonra aşağıdaki komutla ürün anahtarını girip yine cihazınızı yeniden başlatınız.
Bakalım neler olacak.

slmgr.vbs -ipk 6NDQM-BTXH9-VWHD4-7Y2CR-BY36R

furkub

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
9
0
1
42
Yukarıdaki yöntemle cihazınızın ürün anahtarını siliniz ve cihazınızı yeniden başlatınız.
Daha sonra aşağıdaki komutla ürün anahtarını girip yine cihazınızı yeniden başlatınız.
Bakalım neler olacak.

slmgr.vbs -ipk 6NDQM-BTXH9-VWHD4-7Y2CR-BY36R
Hocam merhaba yukarıda yazdıklarınızı uyguladım. Ürün anahtarı silindi, verdiğiniz ürün anahtarını kabul etmedi. Hata verdi hata şu şekilde göründü;
Hata:0xc004F069 Microsoft Windows çekirdek olmayan sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda hata metnini görüntülemek için 'slui.exe 0x2a 0xC004F0069' komutunu çalıştırın.

Bu görünen hatadan sonra sizin yazdığınız ürün anahtarını normal etkinleştirmek istediğimde kısaca " Bu anahtar bu sürüm de kullanılamaz" hata mesajını verdi.
slui.exe 0x2a 0xC004F0069 komutunu çalıştırdım. Windows etkinleştirme hata başlıklı hata mesajı verdi.

Bu hatalar üzerine ve özelliklerden baktığımda ürün anahtarının boş olduğunu görünce tableti kurtarma seçeniğinden tekrar sıfırladım.
Tablet kurulurken (daha önce 2-3 kez sıfırlamıştım) ilk defa microsoft hesabı istedi buraya hotmail hesabımı girip kurulumu tamamlayınca ürün anahtarı problemi kalmadı.

Yardımlarınız için ve Casper T9W Windows 8.1 frimware'i teşekkürler. Selamlar.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam merhaba yukarıda yazdıklarınızı uyguladım. Ürün anahtarı silindi, verdiğiniz ürün anahtarını kabul etmedi. Hata verdi hata şu şekilde göründü;
Hata:0xc004F069 Microsoft Windows çekirdek olmayan sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda hata metnini görüntülemek için 'slui.exe 0x2a 0xC004F0069' komutunu çalıştırın.

Bu görünen hatadan sonra sizin yazdığınız ürün anahtarını normal etkinleştirmek istediğimde kısaca " Bu anahtar bu sürüm de kullanılamaz" hata mesajını verdi.
slui.exe 0x2a 0xC004F0069 komutunu çalıştırdım. Windows etkinleştirme hata başlıklı hata mesajı verdi.

Bu hatalar üzerine ve özelliklerden baktığımda ürün anahtarının boş olduğunu görünce tableti kurtarma seçeniğinden tekrar sıfırladım.
Tablet kurulurken (daha önce 2-3 kez sıfırlamıştım) ilk defa microsoft hesabı istedi buraya hotmail hesabımı girip kurulumu tamamlayınca ürün anahtarı problemi kalmadı.

Yardımlarınız için ve Casper T9W Windows 8.1 frimware'i teşekkürler. Selamlar.

Rica ederim.
Geçmiş olsun.
Sizin için oldukça zorlu bir süreç oldu.
Umarım detaylı bir kurulum açıklaması hazırlayıp paylaşırsınız.

• Beğen
Tepkiler: furkub

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Merhabalar daha önce konuşmuştuk bu konu altında bu tabletin win 8.1 driverlarını arıyorum sizde mevcutmudur. Şimdiden teşekkürler