Casper Via V5 Recovery Mod'da Reset Atıyor

• Konbuyu başlatan wareme
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 2K
 Yazdır

wareme

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2018
4
0
1
28
Casper Via V5 cihazımda Recovery moda girdiğimde daha birşeye dokunmadan kendi kendine reset atıyor.Hard reset attım,bir kaç sefer farklı versiyonlarda stock ROM yükledim, uyumlu tüm recoveryleri yükledim ama nafile.Bir türlü recovery moda giremiyorum.PC ile Android yüklemede ve teli kullanmada sorun yok.Stabil çalışıyor.Ama dediğim gibi bir türlü recovery moda girip herhangi bir işlem yapamıyorum.Bu sorunun kalıcı çözümü ne olabilir ? Şu anki yüklü olan rom KitKat (14.04.2015), Twrp 3.0.2.4
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bahsettiğiniz resetleme işlemi Stock Recovery kullanırken mi oluyor yoksa Custom Recovery kullanırken mi?
Şayet TWRP kullanırken sorun yaşıyorsanız, kullandığınız TWRP tam olarak sizin cihazınız ile veya,
Cihazınızda kullandığınız yazılımın versiyonu ile tam olarak uyumlu olmayabilir.

wareme

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2018
4
0
1
28
hocam hem custom hemde stock kullanırken oluyor.pek farketmiyor.zorla 6-7 defa ardarda girmeye çalışınca giriyor oda 40 yılda bir.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam hem custom hemde stock kullanırken oluyor.pek farketmiyor.zorla 6-7 defa ardarda girmeye çalışınca giriyor oda 40 yılda bir.

Acaba tuşlarda mı bir sorun var diyeceğim ama o sorun olsa cihaz kullanımı sırasında mutlaka fark edersiniz.
Cihaz eMMC bütünlüğü bir şekilde bozulmuş ve sağlıklı çalışmıyor olabilir.
Nand Flash'ın tamamen silinmesi sonrası Stock Rom yükleme işlemi işe yarayabilir.
Lakin bu durumda da IMEI bilgileriniz silinebilir.

wareme

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2018
4
0
1
28
Yok hocam tuşlar sağlam.SP Flash Tool ile formatlayıp stock rom yükledim.Sonra silinen IMEI bilgilerini cihaza tekrar yükledim.Ama yine düzelmedi.Recovery dışında işletim sistemi son derece stabil çalışıyor.Çözümü bulunana kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz mecburen.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yok hocam tuşlar sağlam.SP Flash Tool ile formatlayıp stock rom yükledim.Sonra silinen IMEI bilgilerini cihaza tekrar yükledim.Ama yine düzelmedi.Recovery dışında işletim sistemi son derece stabil çalışıyor.Çözümü bulunana kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz mecburen.

Siz kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız zaten.
İlginç bir sorun yaşıyorsunuz.
Başka cihazlarda benzer sorunlar yaşayanlar var mı diye baktım ama işe yarar bir şey bulamadım.

wareme

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2018
4
0
1
28
Şimdiye kadar farklı telefonlar kullandım ama böyle bir durum ilk defa oldu.Herhangi bir düşürme darbe veya su değmesi gibi bir durum da olmadı.Tamirci yolu gözüktü anlaşılan.Çok teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için.