İstek Casper Via V5 TWRP ve Custom Rom İsteği

Yazdır

barishirece

Üye
Yasaklı üye
10 Haz 2017
43
33
18
34
Selamlar hocalarım. Sizden birkaç isteğim olacak, yardımlarınızı bekliyorum.
1) Bu cihaz için TWRP arıyorum, dosyayı flaşladım ama cihaz tamamen kapandı ve açılmadı, stock KITKAT rom ile düzelttim. (ClockWorkMod yükledim ama sd card dizinine girmiyor)
2) Önerdiğiniz Custom ROM var mıdır? MIUI düşünüyorum.
3)Casper'ın kendi sitesindeki Lollipop romu flaşlayınca cihaz yine açılmıyor, tepki vermiyor. Ayarlardan yükseltince de kendi kendine reset atıyor. Stabil olanı bulabilir miyiz?
4)Biraz konu dışı ama telefonun ekranını üst kısmı sökülmüş ve sallanıyor. ü kullanırsam sorun olur mu?
Yanıtlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Selamlar hocalarım. Sizden birkaç isteğim olacak, yardımlarınızı bekliyorum.
1) Bu cihaz için TWRP arıyorum, dosyayı flaşladım ama cihaz tamamen kapandı ve açılmadı, stock KITKAT rom ile düzelttim. (ClockWorkMod yükledim ama sd card dizinine girmiyor)
2) Önerdiğiniz Custom ROM var mıdır? MIUI düşünüyorum.
3)Casper'ın kendi sitesindeki Lollipop romu flaşlayınca cihaz yine açılmıyor, tepki vermiyor. Ayarlardan yükseltince de kendi kendine reset atıyor. Stabil olanı bulabilir miyiz?
4)Biraz konu dışı ama telefonun ekranını üst kısmı sökülmüş ve sallanıyor. ü kullanırsam sorun olur mu?
Yanıtlarınızı bekliyorum.
Twrp bulabileceğinizi sanmıyorum android geliştiriciler veya sizin cihaz üzerinde çalışmanız ile ancak olabilir. Custom rom olayı da aynı şekilde birileri cihaz üzerinde uğraşması lazım. Diğer konu kendi yazılımı yüklemesi ve sorun çıkarmaması lazım. Cihazda başka bir sorun olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

barishirece

Üye
Yasaklı üye
10 Haz 2017
43
33
18
34
Twrp bulabileceğinizi sanmıyorum android geliştiriciler veya sizin cihaz üzerinde çalışmanız ile ancak olabilir. Custom rom olayı da aynı şekilde birileri cihaz üzerinde uğraşması lazım. Diğer konu kendi yazılımı yüklemesi ve sorun çıkarmaması lazım. Cihazda başka bir sorun olabilir.
Philz Touch Recovery ve MIUI8 kurdum, sıkıntı çıkmadı. Son maddeye bakar mısınız size zahmet.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Paylaşım için teşekkürler.
Lakin paylaştığınız bağlantılarda bir sorun var sanırım.
Her iki bağlantı da aynı.

Son düzenleme:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

barishirece

Üye
Yasaklı üye
10 Haz 2017
43
33
18
34
Bu cihazdan bugün elime geçti ama müşteri cihazı olduğu için fazla uğraşmadım. Android 5 yükleyip geri verdim. Aslında gayet stabil geldi bana custom rom gerek yok gibi.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Evet stabilizasyonda sorun yok. Ben meraktan sürekli rom deniyorum. Birkaç ayda sıkılıyorum yani. MiUI'den ZenUI'ye, CyanogenMod'tan Saf Android 7'ye hepsini denedim, en son Lollipop Stock'a döndüm. Sınavlar bitse devam edeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Evet stabilizasyonda sorun yok. Ben meraktan sürekli rom deniyorum. Birkaç ayda sıkılıyorum yani. MiUI'den ZenUI'ye, CyanogenMod'tan Saf Android 7'ye hepsini denedim, en son Lollipop Stock'a döndüm. Sınavlar bitse devam edeceğim :)
Custom romlarda mutlaka bir bug oluyor. Bende samsung galaxy note 4 SM-N910S kullanıyorum. Custom rom var üstünde ama bug da var.

BrandonCoine

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2020
5
0
1
39
Aynı hatayı alıyorum. Hatadan Sonra Cache/dalvik temizleme işlemini yaptım ama yine aynı hatayı alıyorum.

İlk başta lineage android sürümünü seçiyorum daha sonra daha fazla zip ekle seçeneği ile open_gapps dosyasını seçiyorum. Sonrasında yükleme işlemini başlattığımda aynı hatayı alıyorum.

Bu bahsettiğin video linkini paylaşırmısın. Birde oradan bakayım.