Stock Rom Casper VIA V6 Rom 09.06.2015 Normal

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Casper VIA V6
09.06.2015
Normal
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper VIA V6 09.06.2015 Normal Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması

Son düzenleme:

todieforteo

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2017
8
7
3
43
Harika paylaşım, Biraz önce yardım konusu altında talepte bulunmuştum süper hızlı cevap oldu bu . Eline sağlık.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: dursun ve drop34

todieforteo

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2017
8
7
3
43
Not: İndirdiğim klasördeki word dosyasının içerisinde tarif edilen tüm adımları birebir yaptım, en son kısımda telefonun ses + ve ses - tuşlarına basılı tutup pc ye bağlantısını yaptığımda download butonu aktif oldu ancak donwload dediğimde , Failed to Switched to Emergency Download mode ve altında da switch to EDL FailFireHose Fail hatasını alıyorum. Emergency download mode açık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Not: İndirdiğim klasördeki word dosyasının içerisinde tarif edilen tüm adımları birebir yaptım, en son kısımda telefonun ses + ve ses - tuşlarına basılı tutup pc ye bağlantısını yaptığımda download butonu aktif oldu ancak donwload dediğimde , Failed to Switched to Emergency Download mode ve altında da switch to EDL FailFireHose Fail hatasını alıyorum. Emergency download mode açık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yazılım yükleme aracının farklı versiyonları denermisiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: todieforteo

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com

Önce sürücülerin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olunuz.
Sorununuz devam ederse, farklı bir USB kablo ve USB port deneyiniz.
Daha sonra da yazılım yükleme aracının farklı bir versiyonunu kullanınız.

• Beğen
Tepkiler: todieforteo

todieforteo

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2017
8
7
3
43
Merhaba, henüz deneme fırsatım olmadı yarın önerilerinizi deneyeceğim. Yazılım yükleme aracının farklı bir sürümünden kastınız driver/download software klasörü içerisindeki 72-NM017-4_00006 sürümmüdür?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba, henüz deneme fırsatım olmadı yarın önerilerinizi deneyeceğim. Yazılım yükleme aracının farklı bir sürümünden kastınız driver/download software klasörü içerisindeki 72-NM017-4_00006 sürümmüdür?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Başka bir konuya yaptığınız yorumunuzdan anladığım kadarıyla sorununuz çözülmüş.
Hadi geçmiş olsun.

todieforteo

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2017
8
7
3
43
Başka bir konuya yaptığınız yorumunuzdan anladığım kadarıyla sorununuz çözülmüş.
Hadi geçmiş olsun.

Merhaba, yardım konusundaki problemim driver dosyalarıydı onlar çözdünüz :) ancak bu konudaki bahsetmiş olduğum problemim devam ediyor. Final haftası olduğu için vakit bulamadım yarın tüm driverları en baştan kurup tekrar deneyeceğim. Sonuçları sizlerle paylaşırım.

todieforteo

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2017
8
7
3
43
Merhaba , sorunu çözemedim maalesef, 2 ayrı notebookta denedim. windows 7 olan notebookta com port olarak telefonu PC tanıyor fakat yüklemeye başlayınca Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyor. Windows 10 olan notebookta dene yaptığımda ise com port hatası veriyor. Aygıt yöneticisine baktığımda donanım ünlem işareti olarak düzgün yüklenmemiş görünüyor. Her iki sürümüde yükleyip denedim fakat sonuç değişmedi.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba , sorunu çözemedim maalesef, 2 ayrı notebookta denedim. windows 7 olan notebookta com port olarak telefonu PC tanıyor fakat yüklemeye başlayınca Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyor. Windows 10 olan notebookta dene yaptığımda ise com port hatası veriyor. Aygıt yöneticisine baktığımda donanım ünlem işareti olarak düzgün yüklenmemiş görünüyor. Her iki sürümüde yükleyip denedim fakat sonuç değişmedi.

Anladığım kadarıyla sürücülerin yüklenmesi konusunda sorun yaşıyorsunuz.
Konuyla ilgili arama motorlarından faydalanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Sürücüler sağlıklı bir şekilde yüklenmediği sürece, yazılım yükleme işleminde başarılı olmanız mümkün gibi gözükmüyor.

cellonet23

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Şub 2017
1
1
3
51
İstanbul, Türkiye
çok teşekür ederim. telefonum tamamen çokmüştü sayenizde eskisinden daha iyi oldu.
arkadaşlar ben de ilk birkaç denememde(en az 10) başarısız oldum en sonunda programı kaldırıp sıfırdan talimatları daha dikkatli okuyup yeniden deneyerek başarılı oldum.usb kablonuzda sorun yoksa mutlaka başarılı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: levent18

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
çok teşekür ederim. telefonum tamamen çokmüştü sayenizde eskisinden daha iyi oldu.
arkadaşlar ben de ilk birkaç denememde(en az 10) başarısız oldum en sonunda programı kaldırıp sıfırdan talimatları daha dikkatli okuyup yeniden deneyerek başarılı oldum.usb kablonuzda sorun yoksa mutlaka başarılı olacaktır.

Rica ederim.

mr Powa

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2017
2
0
1
34
Merhaba, bende Failed to Switched to Emergency Download mode ve altında da switch to EDL FailFireHose Fail hatasını alıyorum via v6 için portlarıda değiştirdim usb kablosunu da değiştirdim 72-NM017-4_00006 - 72-NM017-4_00007 setuplarınıda kurdum ama hala aynı sıkıntıyı çekmekteyim sorunu çözen biri bi yardım ederse sevinirim..

levent18

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
3
0
1
30
aynı sorunu bende yaşıyorum. nasıl çözdünüz?

levent18

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
3
0
1
30
sorunu çözdüm. teşekkürler.
sorun usb driver'ında, usb driver'ı "Qualcomm" olarak gözükmüyordu. farklı bir isimde gözüküyordu ve bundan dolayı Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyordu. aygıt yöneticisinden driver kaldırıp, yenisi yüklenmeye başlamadan telefonu bilgisayara bağladım. program bu sefer usb'yi "qualcomm" olarak gördü. ve yükleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti.

mr Powa

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2017
2
0
1
34
sorunu çözdüm. teşekkürler.
sorun usb driver'ında, usb driver'ı "Qualcomm" olarak gözükmüyordu. farklı bir isimde gözüküyordu ve bundan dolayı Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyordu. aygıt yöneticisinden driver kaldırıp, yenisi yüklenmeye başlamadan telefonu bilgisayara bağladım. program bu sefer usb'yi "qualcomm" olarak gördü. ve yükleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Hocam tam olarak bana da anlatma şansınız var ise çok sevinirim telefon öyle duruyor kaç gündür.

Son düzenleme:

levent18

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
3
0
1
30
Tüm kurduğunuz(telefon ile ilgili yukarıda bahsedilen) sürücü ve yazılımları kaldırın. Daha sonra word belgesinde anlatılan adımları tekrar yapın. Telefonu kapatın ve ses tuşları ve power tuşuna aynı anda basılı tutarken usb kabloyu telefona bağlayın, bilgisayarınızdan bağlantı sesini duyunca elinizi tuşlardan çekin. QFIL programı telefonu görecek, eğer görmüyorsa programın usb bağlantısını gösterdiği yerde, usb bağlantıları göster seçeneğini işaretleyin. program telefonu görecektir. usb bağlantınızın ismi Qualcomm olarak gözükmesi lazım, eğer farklı bir isim gözüküyorsa, aygıt yöneticisinden ilgili bağlantının driver'ını silin.(sağ tıklayıp kaldır ) bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar aynı sürücü yeniden yüklemeye başlayacaktır. yükleme işlemi bitmeden telefonu yukarıda anlattığım gibi tekrardan bilgisayara bağlayın. Bu sefer usb yazılımı Qualcomm..... diye gözükecektir. Vakit kaybetmeden "DOWNLOAD" tuşuna basın. İşlem başarılı bir şekilde başlayacaktır. Kolay gelsin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Tüm kurduğunuz(telefon ile ilgili yukarıda bahsedilen) sürücü ve yazılımları kaldırın. Daha sonra word belgesinde anlatılan adımları tekrar yapın. Telefonu kapatın ve ses tuşları ve power tuşuna aynı anda basılı tutarken usb kabloyu telefona bağlayın, bilgisayarınızdan bağlantı sesini duyunca elinizi tuşlardan çekin. QFIL programı telefonu görecek, eğer görmüyorsa programın usb bağlantısını gösterdiği yerde, usb bağlantıları göster seçeneğini işaretleyin. program telefonu görecektir. usb bağlantınızın ismi Qualcomm olarak gözükmesi lazım, eğer farklı bir isim gözüküyorsa, aygıt yöneticisinden ilgili bağlantının driver'ını silin.(sağ tıklayıp kaldır ) bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar aynı sürücü yeniden yüklemeye başlayacaktır. yükleme işlemi bitmeden telefonu yukarıda anlattığım gibi tekrardan bilgisayara bağlayın. Bu sefer usb yazılımı Qualcomm..... diye gözükecektir. Vakit kaybetmeden "DOWNLOAD" tuşuna basın. İşlem başarılı bir şekilde başlayacaktır. Kolay gelsin.

;)