Stock Rom Casper VIA V6 Rom 09.06.2015 Normal

Yazdır

goko

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Nis 2017
1
0
1
37
usb qualcom sürücüsü uyumlu değil diye hata alıyorum yüklerken x64 uyumlu değil sanırsam varmı x64 olanı kardeşim ?

nerondes

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2017
6
0
1
50
Merhaba. Geçen ay telefona buradaki rom'u attım gayet güzel bir-iki hafta çalıştı.Dün şarjdan çıkartırken kapandı ve CasperVİA yazısında takılı kaldı. Geçen seferden tecrübeli olduğumdan aynı şartlarda yeniden yazılım attım. Amma CasperVIA yazısından ileri gitmiyor. Bu arada (power+ses açma )system recovery ekranına girdiğimde E:failed to mount /cache (invaid argument) hatası var. Bunun çözümü nasıl olacak bilgi rica ediyorum.(Casper via 6 cihaz)

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Merhaba. Geçen ay telefona buradaki rom'u attım gayet güzel bir-iki hafta çalıştı.Dün şarjdan çıkartırken kapandı ve CasperVİA yazısında takılı kaldı. Geçen seferden tecrübeli olduğumdan aynı şartlarda yeniden yazılım attım. Amma CasperVIA yazısından ileri gitmiyor. Bu arada (power+ses açma )system recovery ekranına girdiğimde E:failed to mount /cache (invaid argument) hatası var. Bunun çözümü nasıl olacak bilgi rica ediyorum.(Casper via 6 cihaz)

Tekrar recovery den wipe yap. Tekrar rom at. Bu genelde system bölümünün silinmesinden yada oluşturulamamasından olabilir. Tekrar tekrar rom yükleyin. Düzelmesi lazım.
Yada;

Twrp yükleyebiliyorsanız, menüden “Mount System/Cache” yaparsanız düzelir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: pelinumut

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tekrar recovery den wipe yap. Tekrar rom at. Bu genelde system bölümünün silinmesinden yada oluşturulamamasından olabilir. Tekrar tekrar rom yükleyin. Düzelmesi lazım.
Yada;

Twrp yükleyebiliyorsanız, menüden “Mount System/Cache” yaparsanız düzelir.

Bana cihaz gidici gibi geldi.
Cihaz çok yakında hafızasını yitirebilir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Zaten vizeyi almış da öbür tarafa, acaba SIRAT tan geri döndürebilirmiyiz diye uğraşıyoruz.

nerondes

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2017
6
0
1
50
Twrp yi yükleyemiyorum ne yazıkki. adb den denemelerime cevap vermiyor. Wiko Ridge 4G romunu denedim ondada aynı sorunu yaşadım. Cihazın garantisinin bitmesi ile bozulması aynı güne gelmesine ne demeli :(

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Twrp yi yükleyemiyorum ne yazıkki. adb den denemelerime cevap vermiyor. Wiko Ridge 4G romunu denedim ondada aynı sorunu yaşadım. Cihazın garantisinin bitmesi ile bozulması aynı güne gelmesine ne demeli :(

Belki de bunu programlamışlardır.
Garanti bitsin ve cihaz bozulsun.
Şaka yapıyorum tabii ki.
;)

nerondes

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2017
6
0
1
50
bu makinede yok ne yazık ki.Birde rom atılıyor sorun yok Telefon açılmıyor. Recovery consol da yukarıda yazdığım hatalar var. Haklısın programlamış olabilirler ;)

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54

Fastboot moduna alamıyorsunuz demekki.

nerondes

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2017
6
0
1
50
Paradox, bu makinede diskte yer yok,kurulu programları kaldırma şansım yok. ve qualcomm için sürücü ve programları yükleyecek alanda yok.Yani bağlansan da herhangi bir iş yapma şansı ne yazık ki yok. Diğer makinem yanımda değil.Belli bir zamanda yardımcı olabilirim dersen bana belli bir saat söyle o zaman bağlantı verebilirim.

nerondes

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2017
6
0
1
50
fastboot modu dediğiniz tüm tuşlara basarak siyah ekranda kalma durumu ise cihaz bu moda geçiyor. Ancak adb cihaz bekleniyor yazısında kalıyor. Bunun sebebi notebook ta doğru adb sürücüsü yüklü olmaması olabilir. Windows 10 var makinede bu sebeple bazı sıkıntılar çıkıyor bu tip işlerde. Bu sebeple kesin şu sorun oluyor diyemiyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Paradox, bu makinede diskte yer yok,kurulu programları kaldırma şansım yok. ve qualcomm için sürücü ve programları yükleyecek alanda yok.Yani bağlansan da herhangi bir iş yapma şansı ne yazık ki yok. Diğer makinem yanımda değil.Belli bir zamanda yardımcı olabilirim dersen bana belli bir saat söyle o zaman bağlantı verebilirim.

Nasipse uygun bir zamanda bakarız bu konuya.
İnanın saatim saatimi tutmuyor.
Bu nedenle kesin bir zaman diliminden bahsetmem mümkün değil.

burakonucyildiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2017
1
0
1
35
merhaba,

word belgesindeki tüm adımları sorunsuz gerçekleştirdim ve tek seferde kurulumu başarılı olarak yaptım. ancak telefonda hiçbir değişiklik olmadı. halen açılışta casper via ekranında takılı kalıyor. çözümü var mıdır?