Stock Rom Casper VIA V6 Rom 09.06.2015 Normal

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Vol- ve Power basılı tutarak usb bağlayın. QLoader modu açılacaktır.

Leykii

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2018
7
0
1
Vol- ve Power basılı tutarak usb bağlayın. QLoader modu açılacaktır.
Benim telefon kafayı yedi ustam. Şöyle ; Casper Via yazısı gitmiyor arkadan batarya kablosunu çıkardım taktım yine olmadı hard reset attım yani ses+ ve power tuşu ile all reset yaptım düzelmedi. Benim geçemediğim sadece dowload modu yani ses-ve power tuşuna basıyorum casper via logosu geliyor ama mode gelmiyor ustam

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Benim telefon kafayı yedi ustam. Şöyle ; Casper Via yazısı gitmiyor arkadan batarya kablosunu çıkardım taktım yine olmadı hard reset attım yani ses+ ve power tuşu ile all reset yaptım düzelmedi. Benim geçemediğim sadece dowload modu yani ses-ve power tuşuna basıyorum casper via logosu geliyor ama mode gelmiyor ustam
Yazılım atmaya çalışın.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

Leykii

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2018
7
0
1
Yazılım dediğiniz konudaki linki indirip word dosyasina gore yuklemeler yapip ilerleme degil mi ? Evet oysa ben dowload modunu acamiyorum. Sd kartla da oluyormuş galiba

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Yazılım dediğiniz konudaki linki indirip word dosyasina gore yuklemeler yapip ilerleme degil mi ? Evet oysa ben dowload modunu acamiyorum. Sd kartla da oluyormuş galiba

QUALCOMM YAZILIM

YÜKLEME KILAVUZU

KULLANILACAK MALZEMELER

1.USB kablosu

2.Kullanacağınız cihaz

3.İşlemi gerçekleştirebilmek için bilgisayar veya notebook.

GEREKLİ KOŞULLAR

1.Bilgisayarınızda Dijital imzayı kaldırın bunun için: Cmd konsolunu yönetici modunda çalıştırın(başlat>arama kısmına cmd yaz>çıkan cmd dosyasını sağ tıkla yönetici olarak çalıştır) ardından aşağıdaki kodları sırayla girin;

bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit /set testsigning on

2.Kullanacağınız cihazın şarjının en az yüzde 20 olması gerekmektedir.

3.PC&Notebook işletim sistemi: Windows XP SP3,Windows 7,Windows 8,Windowa 8.1

BU UYGULAMAYI DESTEKLEYEN MODELLER

Qualcomm işlemcili tüm modellerde geçerli(V6-V6x)

UYGULANACAK PROSEDÜRLER

DRIVER YÜKLEME İŞLEMİ

1.Aşağıdaki klasör yolunu takip et ve backup_restore içerisindeki kurulumu yap.

Klasör yolu: D:\GSM\V6-V6x\Driver\backup_restore\QPST.2.7.425

Not:Bu yükleme için uygulama .NET 2.0 uyarısı veriyor bilgisayarınızda .NET 2.0 yüklü olmalı veya .NET 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0 içerir)

2. Aşağıdaki klasör yolunu takip et ve catch log klasörü içerisindeki kurulumu yap.

Klasör yolu: D:\GSM\V6-V6x\Driver\catch log\ QXDMInstaller

3. Aşağıdaki klasör yolunu takip et ve 72-NM017-5_00007 klasörü içerisindeki kurulumu yap.

Klasör yolu: D:\GSM\V6-V6x\Driver\download software\72-NM017-5_00007\setup

· Kurulum esnasında aşağıdaki ekranı gördüğünüz aşamada “Complete” seçeneğini işaretleyin ve next tıklayın.

· Kurulumum tamamlanmadan önce aşağıdaki uyarıyı alacaksınız “Ignore” seçeneğini tıklayın

· Aşağıdaki ekranda “Finish” deyip kurulumu tamamlayın.

YAZILIM YÜKLEME İŞLEMİ

1.Driver kurulumundan sonra masaüstünüze gelen QFIL programını çalıştırın.Aşağıda programın ilk açılış arayüzü vardır. Burada Browse tıklayın ve atacağınız yazılım klasörünü seçip “prog_emmc_firehouse.mbn” uzantılı dosyayı seçin.
2.Sonra Load XML tıklayın aşağıdaki XML dosyaları otomatik açılacaktır “rawprogram_unsparse_upgrade” dosyasını seçin
3.ikinci adımdaki dosyayı açtıktan sonra patch0 dosyayı otomatik geliyor bu dosyayı seçelim
4.Bu aşamada telefon kapalı halde ses açma(+) ve ses azaltma(-) tuşlarına aynı anda basılı tutarken USB kablomuzla PC-Telefon bağlantısını gerçekleştirin,Telefon algılandıktan sonra Download kısmı aktif olacaktır tuşlardan elinizi çekin ve Download tıklayın.
5.Download Succeed yazısını görene kadar bekleyin ardından Usb kablosunu çekebilirsiniz.
6.Yazılım atma işlemi bittikten sonra cihazınızı açıp son yazılımı ile kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Leykii

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2018
7
0
1
3.ikinci adımdaki dosyayı açtıktan sonrapatch0 dosyayı otomatik geliyor bu dosyayı seçelim
4.Bu aşamada telefon kapalı halde ses açma(+) ve ses azaltma(-) tuşlarına aynıanda basılı tutarken USB kablomuzla PC-Telefon bağlantısını gerçekleştirin,Telefon algılandıktan sonra Download kısmı aktif olacaktır tuşlardan elinizi çekin veDownload tıklayın.
5.Download Succeed yazısını görene kadar bekleyin ardından Usb kablosunu çekebilirsiniz.
6.Yazılım atma işlemi bittikten sonra cihazınızı açıp son yazılımı ilekullanabilirsiniz.

Bunu yapamiyorum ses +:::- ye basyorum moda gecmiyor

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
3.ikinci adımdaki dosyayı açtıktan sonrapatch0 dosyayı otomatik geliyor bu dosyayı seçelim
4.Bu aşamada telefon kapalı halde ses açma(+) ve ses azaltma(-) tuşlarına aynıanda basılı tutarken USB kablomuzla PC-Telefon bağlantısını gerçekleştirin,Telefon algılandıktan sonra Download kısmı aktif olacaktır tuşlardan elinizi çekin veDownload tıklayın.
6.Yazılım atma işlemi bittikten sonra cihazınızı açıp son yazılımı ilekullanabilirsiniz.

Bunu yapamiyorum ses +:::- ye basyorum moda gecmiyor
Tuşlarda sıkıntı vardır. Biraz sert basın.

arif54

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ocak 2017
24
7
3
32
QFİL de port görmüyor ne yaptıysam bilgisayar telefonu görüyor normalde.Alternatif yolu var mı?