Stock Rom Casper VIA V6 Rom 09.06.2015 Normal

Yazdır

Lesyev21

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Şub 2018
1
0
1
24
Benim telim 4G bu 4G özelliğini kaybeder mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Celilahmet

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Şub 2018
1
1
3
31
Anlatım için teşekkürler.Emeğine sağlık söylediklerin gibi aynısını yaptım ve sonunda acıldı tekrar telefon.Çökmüştü casper yazısından başka bişey acılmıyordu.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Radar

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2018
3
0
1
Her şeyi doğru yapmama rağmen yine "Casper via" yazısında kalmakta...

Radar

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2018
3
0
1
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yazılım yüklemeden önce telefondaki bütün uygulamlar yanıt veremiyor hatası verip kapanıyor albüm dahi açılmıyordu sonra telefonu kapatıp açmayı denediğimde "Casper via" yazısında kaldı. Sonra adımları uygulayıp rom attım olmadı diyip bi kaç kere daha attım hatta sd karta romu atıp recovery mode den update sd yaptım. Ama yine sorun devam ( Anakartdan şüpheliyim) sizce ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yazılım yüklemeden önce telefondaki bütün uygulamlar yanıt veremiyor hatası verip kapanıyor albüm dahi açılmıyordu sonra telefonu kapatıp açmayı denediğimde "Casper via" yazısında kaldı. Sonra adımları uygulayıp rom attım olmadı diyip bi kaç kere daha attım hatta sd karta romu atıp recovery mode den update sd yaptım. Ama yine sorun devam ( Anakartdan şüpheliyim) sizce ?

Uygulamaların sapıtmaya başlaması ve cihazın açılmaması çoğu zaman eMMC kaynaklıdır.
eMMC, cihazınızın hard diskidir diyebiliriz.
Öncelikle cihazınız için doğru yazılımı edindiğinizden emin olunuz.
V6 ve V6X modelleri zaman zaman karışabiliyor.
Daha sonra yazılım yükleme işlemlerini gözden geçirerek yeniden yazılım yüklemesi yapınız.
Sorununuz hala devam ediyorsa, fiziksel müdahale için cihazınızı teknik servisine götürünüz.

Radar

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2018
3
0
1
Uygulamaların sapıtmaya başlaması ve cihazın açılmaması çoğu zaman eMMC kaynaklıdır.
eMMC, cihazınızın hard diskidir diyebiliriz.
Öncelikle cihazınız için doğru yazılımı edindiğinizden emin olunuz.
V6 ve V6X modelleri zaman zaman karışabiliyor.
Daha sonra yazılım yükleme işlemlerini gözden geçirerek yeniden yazılım yüklemesi yapınız.
Sorununuz hala devam ediyorsa, fiziksel müdahale için cihazınızı teknik servisine götürünüz.
Telefonum v6x diğer konudaki romu kullandım (ek olarak kendi elimdeki romuda kullandım üzerinde bulunan romun aynısı) zaten elimde stock romu vardı (V6X konusu sonradan gördüğüm için buraya yazmış bulundum) Rom atmak işe yaramıcak gibi çünkü sorunsuz yaptığıma eminim ve bir kaç kere denedim hatta recovery modeyi açtığımda şu hatalar çıkıyor : (Rom atamadan önce çıkıyordu. attım yine çıkıyor)
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount/cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount/cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E: failed to mount /cache
E:failed to mount /data (Invalid argument)
E:failed to mount /cache (Invalid argument)

Ve dediğim gibi uygulama yanıt veremiyor hatalarını 1 aydır yapıyordu fakat giriyordum anlık yapıyordu sonra aşırı sıklaşmaya başladı ve tamamen girememeye başladım galeriyi açtığımda fotoğraflar albümler siyah gözüküyordu.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Telefonum v6x diğer konudaki romu kullandım (ek olarak kendi elimdeki romuda kullandım üzerinde bulunan romun aynısı) zaten elimde stock romu vardı (V6X konusu sonradan gördüğüm için buraya yazmış bulundum) Rom atmak işe yaramıcak gibi çünkü sorunsuz yaptığıma eminim ve bir kaç kere denedim hatta recovery modeyi açtığımda şu hatalar çıkıyor : (Rom atamadan önce çıkıyordu. attım yine çıkıyor)
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount/cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount/cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E: failed to mount /cache
E:failed to mount /data (Invalid argument)
E:failed to mount /cache (Invalid argument)

Ve dediğim gibi uygulama yanıt veremiyor hatalarını 1 aydır yapıyordu fakat giriyordum anlık yapıyordu sonra aşırı sıklaşmaya başladı ve tamamen girememeye başladım galeriyi açtığımda fotoğraflar albümler siyah gözüküyordu.

Anladığım kadarıyla, çok büyük olasılıkla eMMC sorunu yaşıyorsunuz.
Casper'ın bu parçayı değiştirecek donanımı var mı bilmiyorum.
Yoksa ana kart değişimi yapılır.

babataz

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Nis 2018
2
0
1
38
Sizin paylaştığınız şekilde yükleme işlemi yaptım. Düzgün yüklendi ama telefonum Casper VIA logosunda kalıyor. Stock Rom yüklemeden öncede böyleydi düzelir diye stock rom attım ama gene aynı. Sorun neden olabilir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sizin paylaştığınız şekilde yükleme işlemi yaptım. Düzgün yüklendi ama telefonum Casper VIA logosunda kalıyor. Stock Rom yüklemeden öncede böyleydi düzelir diye stock rom attım ama gene aynı. Sorun neden olabilir.

Anladığım kadarıyla, çok büyük olasılıkla eMMC sorunu yaşıyorsunuz.
Bu donanımsal bir sorundur ve fiziksel müdahale gerektirir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Anakart değişimi olur. Cihaz hiç açılmıyorsa şansınıza daha iyi. Açılmıyor cihaz deyin verin. Garantiden board değiştirirler.

babataz

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Nis 2018
2
0
1
38
Garanti olsa hiç uğraşmam ama garanti yok anakartta çok pahalı. eMMC tamiri oluyor mu acaba ?