Casper Via V6X Logoda Kalma Reset Atma Sorunu Çözüldü! 26.08.2018

alkadras01

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2017
12
3
3
35
arkadaşlar kolay gelsin casper via v6x logoda kalıp reset atma sorununu yazılım rom attıgınız halde düzeltemeyenler için bir çözüm yolu var yine aynı qfil programından yükleme yapacaksınız wiko ridge fab 4g romunu cihaz açılacaktır sadece internete giremiyorsun wifi ve mobil veri açılmıyor!! ama internet üzerinde çalışıyorum arama mesaj kamera müzikçalar vb programlar çalısıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
arkadaşlar kolay gelsin casper via v6x logoda kalıp reset atma sorununu yazılım rom attıgınız halde düzeltemeyenler için bir çözüm yolu var yine aynı qfil programından yükleme yapacaksınız wiko ridge fab 4g romunu cihaz açılacaktır sadece internete giremiyorsun arama mesaj kamera müzikçalar vb programlar çalısıyor

Şuan cihazınız çalışıyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

alkadras01

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2017
12
3
3
35
Şuan cihazınız çalışıyor mu?
evet cihaz şuan çalısıyor ve kendi uğraşlarım sonucu 4g interneti de yaptım şuan internetede giriyor bu telefon dünyayı gezse yine kimse yapamaz ve şuan wifi kaldı tek sorun onun üzerinde çalışmalar yapıyorum inşallah wifide olursa sorun tamamen çözülecek

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
evet cihaz şuan çalısıyor ve kendi uğraşlarım sonucu 4g interneti de yaptım şuan internetede giriyor bu telefon dünyayı gezse yine kimse yapamaz ve şuan wifi kaldı tek sorun onun üzerinde çalışmalar yapıyorum inşallah wifide olursa sorun tamamen çözülecek

:) nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Neyi nasıl yaptığınızı anlatsanız da, biz de sizin bilgilerinizden istifade etsek olmaz mı?

alkadras01

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2017
12
3
3
35
:) nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun.
illegal kardeş çok emin konuşuyorum çünkü casper bayisinede gitmiş cihaz anakart arızalı demişler ben yazılımla hallettim 10 tane teknik servis gezmiş telefon ama olumsuz 70 tl ye aldım cihazı arkadaştan kendim hallettim

alkadras01

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2017
12
3
3
35
Neyi nasıl yaptığınızı anlatsanız da, biz de sizin bilgilerinizden istifade etsek olmaz mı?
hemen anlatayım paradox konuya geçeyim durmadan reset atan casper via v6x cihaz için normal kendi yazılımını da atsan aynı düzelmiyor ise yptığım adımları takip ederseniz cihaz açılacaktır internet e de girecektir mobil veri den ilk başta verdiğim adresten 5.0.2 romunu indirip qfil programından yüklüyoruz cihazımız açılıyor ama internete hiçbir şekilde girmiyor bunuda çözümü hattı takıp cihazı kendi içinden sıfırlamak kalıyor ayarlar bölümünden sıfırladıktan sonra cihaz a yeniden kurulum yapıp 4g modunda mobil veri internete girecektir. nasıl birşey se cihaz kendi casper romunu kalbul etmiyor yurtdışı romu 5.0.2 lolipop oldugu için cihaz açıyor kendini türkiye lolipop güncellemesini alırsa zaten o yazılımla bütün reset atma logoda kalan bu model cihazlar hem ayağa kalkacak hemde mobil veri wifi de olmak üzere sorunsuz bir şekilde kullanılacaktır...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hemen anlatayım paradox konuya geçeyim durmadan reset atan casper via v6x cihaz için normal kendi yazılımını da atsan aynı düzelmiyor ise yptığım adımları takip ederseniz cihaz açılacaktır internet e de girecektir mobil veri den ilk başta verdiğim adresten 5.0.2 romunu indirip qfil programından yüklüyoruz cihazımız açılıyor ama internete hiçbir şekilde girmiyor bunuda çözümü hattı takıp cihazı kendi içinden sıfırlamak kalıyor ayarlar bölümünden sıfırladıktan sonra cihaz a yeniden kurulum yapıp 4g modunda mobil veri internete girecektir. nasıl birşey se cihaz kendi casper romunu kalbul etmiyor yurtdışı romu 5.0.2 lolipop oldugu için cihaz açıyor kendini türkiye lolipop güncellemesini alırsa zaten o yazılımla bütün reset atma logoda kalan bu model cihazlar hem ayağa kalkacak hemde mobil veri wifi de olmak üzere sorunsuz bir şekilde kullanılacaktır...

:tsk:

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
illegal kardeş çok emin konuşuyorum çünkü casper bayisinede gitmiş cihaz anakart arızalı demişler ben yazılımla hallettim 10 tane teknik servis gezmiş telefon ama olumsuz 70 tl ye aldım cihazı arkadaştan kendim hallettim

Ne demek dünyayı gezse kimse yapamaz ya,
güzel ülkemde ne teknik servisci,ne yazılımcı arkadaşlarım var.
Yada neyse ya sen başarmışssın onlar bunca yıl boş yere emek vermiş tebrikler kardeşim.

farelwarock

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ara 2017
4
0
1
24
Arkadaş galiba kolonyağı çekmiş. Casper VIA V6 var, her romu attım. Cihazın sorunu anakartta bulunan güç çipi ile data çipinden kaynaklı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaş galiba kolonyağı çekmiş. Casper VIA V6 var, her romu attım. Cihazın sorunu anakartta bulunan güç çipi ile data çipinden kaynaklı.

Cihazlardaki donanım sorunları yazılımla çözülmez, bu doğru.
Fakat bazen cihazlarda donanım sorunları olmasa ve cihazın orijinal yazılımı elinizde olsa bile cihazı farklı yöntemler denemeden çalıştıramazsınız.
Konu sahibi böyle bir şeyden bahsetmiş olabilir.