Casper Via V6X Rom Yüklendiği Halde Açılmıyor

furkanfidan

Yeni üye
Yasaklı üye
29 Ocak 2020
6
0
1
26
Casper Via V6X model bir cihazım var forumdabulunan rom u yükledim cihaza başarı ile sonlandı fakat aynı şekilde Casper logosunda takılıp kalıyor
Factory reset yapmayı denedim cihaz sorun verdi birssürü can't ibaresi var ekranda yardımcı olur iseniz sevinirim
Bide bu arada cihaz çakma değil ama şuan üstünde ımeı numarası yok kaybolmuş kendi kendine telefoncuya götürülmüş yazılım filan atmışlar cihaz düzelmiş acaba iki üç defa rom atma işlemi olmuyor mu ki
Tekrardan Teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bir cihaza defalarca yazılım yükleyebilirsiniz.
Lakin burada dikkat edilmesi gereken yazılımın normal yollarla mı yoksa farklı yollarla mı yüklendiğidir.
Bazı telefon tamircileri bazı yazılımları olması gerektiği gibi değil de,
Farklı yöntem ve araçlarla yüklüyorlar.
Bu işlemlerden sonra da cihazlarda bazı sorunlar oluşabiliyor.
Sizin cihazınızda Nand Flash arızası var gibi duruyor.
Bu donanımsal bir sorundur lakin kesin bir şeyler söyleyebilmek için cihazı dikkatlice incelemek gerek.

furkanfidan

Yeni üye
Yasaklı üye
29 Ocak 2020
6
0
1
26
Nasıl bir incelemeden bahsediyorsun ve Nand Flash arızası neyden kaynaklanıyor donanımsal dedin ya hangi parçalar
Teşekkürler bu arada:)

furkanfidan

Yeni üye
Yasaklı üye
29 Ocak 2020
6
0
1
26
Bu takındığın üslup hiç hoş değil bu foruma kayıt olmamın amacı herkes gibi bir şeyler öğrenmek ve yardıma ihtiyacı olana yardım etmek sen bu formda yöneticisin bu yaptığınla mı örnek olacaksın ve ayrıca benden yaş olarak küçük büyük olman umurumda değil dikkatli bakarsan 22 yaşımdayım üniversite bitti iki sene önce sağol teklifin için
Bu forum u hak eden bir yönetici değilsin insanlara saygı göstermeden saygı bulamazsın ha istersen ders verebilirim ama sana yeni doğan yada ilk okul ??(Edep dersi)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu takındığın üslup hiç hoş değil bu foruma kayıt olmamın amacı herkes gibi bir şeyler öğrenmek ve yardıma ihtiyacı olana yardım etmek sen bu formda yöneticisin bu yaptığınla mı örnek olacaksın ve ayrıca benden yaş olarak küçük büyük olman umurumda değil dikkatli bakarsan 22 yaşımdayım üniversite bitti iki sene önce sağol teklifin için
Bu forum u hak eden bir yönetici değilsin insanlara saygı göstermeden saygı bulamazsın ha istersen ders verebilirim ama sana yeni doğan yada ilk okul ??(Edep dersi)

Aman ne güzel.
Öncelikle, ben burasının yöneticisi değilim, sahibiyim.
Benim evime gelip bana hadsizlik yapamazsınız.
Beğenmediyseniz, kuyruğunuzu kıstırır gidersiniz.

Doktora muayene olmaya gittiğiniz zaman:
İlaçların formüllerini, tedavi yöntemlerinin bulunuş şekillerini ve diğer mesleki konuları soruyor ve öğreniyor musunuz?
İşte sizin burada yapmaya çalıştığınız şey tam olarak bu.

Bir başka örnekle, okuma yazma öğrenmeden, rakamları tanımadan, temel dört işlemi kavramadan,
Buraya gelip bana fonksiyonları soruyorsunuz.

Bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, önce arama motorlarından faydalanarak biraz bilgi sahibi olunuz.
Takıldığınız bir yer olursa, nasipse biz size yardımcı olmaya çalışırız.

Son olarak, sizin saygınıza ihtiyacım yok.
Kapımı çalan sizsiniz.
Haddini bilmesi gerekende sizsiniz.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Beli ki hiç saygınız ve terbiyeniz yok, Buraya gelipte bilgi sahibi oluyorsunuz.
Suçlu olanda yine biziz, şimdi gidiniz saygı ve sevgi çerçevesinde alınız, tekrar adam akılı olarak buraya geliniz.

skaynet

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ağu 2018
2
0
1
34
Selamun aleyküm değerli yönetim yazılım kurduğum halde yine açılmıyor nand flash çözüm varmıdır acaba?

skaynet

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ağu 2018
2
0
1
34
Telefoncu çözer mi hocam masraf etmeye değer mi sizce sonuç alır mıyım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Telefoncu çözer mi hocam masraf etmeye değer mi sizce sonuç alır mıyım

Zamanımızda çoğu büyük teknik servis bile Nand Flash (eMMC) değişimi yapamıyor.
Bunun yerine çoğunun söylediği, ana kart değişimidir.
Çoğu zaman bir kaç küçük parçayı bile söküp değiştiremediklerinden, pası hemen ana kart değişimine atmaktalar.
Ne yazık ki hemen hemen hiç kimsede bu cihazlar için ana kart üzerindeki parçaları söküp takacak cihazlar yok.
Olanlarda zaten bir iki telefonla uğraşmıyor, daha ciddi işler yapıyorlar.
Zira bu cihazlar oldukça pahalı cihazlar.
Cihazı bir kaç yere göstermek lazım.
Bir kaç yerden fiyat aldıktan sonra bu cihaza değer mi değmez mi, değerlendirme nasipse o zaman yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Machine ve skaynet