Stock Rom Casper VIA V8 Rom 24.03.2015

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper VIA V8
24.03.2015
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper VIA V8 24.03.2015 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması

Son düzenleme:

Lfbr

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Şub 2017
4
0
1
29
Hocam hayırlı geceler emeğinize sağlık ben romu yükledim ancak google play store'da Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu [RH-01] hatası alıyorum. Çözüm öneriniz var mı ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam hayırlı geceler emeğinize sağlık ben romu yükledim ancak google play store'da Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu [RH-01] hatası alıyorum. Çözüm öneriniz var mı ?

Google Play Store RH-01 hatası nasıl çözülür?
  • Telefon menüsünden Ayarlar'ı açınız.
  • Ayarlar menüsünden Uygulamalar başlığına dokununuz.
  • Tüm Uygulamalar sekmesine geçiş yapınız.
  • Google Play Store uygulamasını açınız.
  • Ön Belleği Temizle ve Verileri Sil butonuna dokununuz.
  • Uygulamalar menüsünden Google Play Hizmerleri'ni açınız.
  • Ön Belleği Sil ve Verileri Sil butonuna dokununuz.
  • Cihazı kapatıp açınız.

Son düzenleme:

Lfbr

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Şub 2017
4
0
1
29
Bu yöntemi denedim işe yaramadı. Hizmetler çerçevesini google hesabını sıfırladım ama nafile . Play store sürümünüde değiştirdim. Aklıma başka bir yol gelmiyor

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
System.img dosyasını winrar ile açarsan, klasörlerden birinin içinde vardı diye hatırlıyorum. Herhalde ETC klasöründeki FİRMWARE klasörü içindeydi.

Lfbr

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Şub 2017
4
0
1
29
WinRar ile açamadım arşiv hasarlı hatası aldım ultraİSO ilede denedim . Sn write tool ve İmei&Sn writer ile denedim ama olmadı . Seri numarası gömebilmem için bi yol var mı bildiğiniz ? Xposed ile yapınca kalıcı olmuyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
WinRar ile açamadım arşiv hasarlı hatası aldım ultraİSO ilede denedim . Sn write tool ve İmei&Sn writer ile denedim ama olmadı . Seri numarası gömebilmem için bi yol var mı bildiğiniz ? Xposed ile yapınca kalıcı olmuyor.

Öncelikle *img uzantılı dosyaları, WinRAR veya UltraISO ile açamazsınız.
Bu dosyaları açmak için ya Linux bilginiz olmalı ya da özel araçlara sahip olmalısınız.
system.img dosyasının içinde de modem.img dosyası bulunmaz.
Sizin ihtiyacınız olan dosyalar indirdiğiniz dosyaların arasında bulunan "Database" isimli klasörde paylaşılmıştır.
detaylı bir anlatım mevcut.
Bu anlatımdan sonra kolayca sorununuzu çözebilirsiniz.

Genel olarak IMEI bilgileri silinir ve bu Google Play erişimine mani değildir.
Lakin sizde neden böyle bir sorun oluştu, anlayabilmiş değilim.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: Sekar

Sekar

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2017
1
0
1
25
Gerekli driver dosyaları indirdiğim .rar dosyasında sanırım. Uzun zamandır aradığım bir romdu ve sizin sayenizde buldum. Teşekkürler!

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bende ufak bir uyarı yapayım.
Bu yazılımda çoğu cihazda bazı hatalar alınıyor. Bunların içerisinde en önemlisi 4032 kodlu
S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032) hatası. Bu hatanın çözümü için çoğu sitede yalan yanlış bilgi verilir. Kendi tecrübelerimden edindiğim sonuçlara bakarak, çözümü şu. Eğer yazılım atacağınız cihazın bataryası %25 in altında ise yazılım bu hatayı veriyor. Kendi Hint' inde farklı açıklama yapıyor ama cihazınızın şarjı boş yada %25 in altında ise S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032) hatasını alırsınız. Şöyle yapın. Cihazı 1 saat şarja takın ve farklı bir bilgisayar ve usb (orjinal iyidir) kablo ile yazılımı doğru tuş takımına basarak Preloader moduna sokarak atınız. Programın sağ alt köşesinde MTK Preloader yazmıyorsa yazılım tekrar hata verir. Genelde Power ve Ses Eksiltme tuşlarına basarak usb ye takarsanız Preloader moduna cihaz kendisi girecektir. Bunlara dikkat ediniz.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Han

cicow24

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2017
10
0
1
29
GEÇERSİZ IMEI DİYOR. Arama yapıp mesaj gönderiyor ama mobil veri ve wi-fi kullanılamıyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

cicow24

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2017
10
0
1
29
ve bulunan konudan faydalanarak IMEI Tamir işlemi yapabilirsiniz.
MTK işlemcili cihazlarda IMEI Tamir işleminin mantığı hemen hemen aynıdır.
Cihazın IMEI numarasını bilmiyorum. Bu yüzden uygulama kullanıp IMEI yi yazamıyorum. Muhtemelen cihazın içinde yazıyordur bu gidişle içini açtırmam gerekecek.

cicow24

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ara 2017
10
0
1
29
Cihazın satın alındığı yerden faturanın kopyasını isteyerek IMEI bilgilerini edinebilirsiniz.
hocam ben IMEI numarasını buldum,simi çıkarıp mtk tools ile telefona yazdım. telefonu yeniledikten sonra sim kartı taktım ama hizmet yok dedi. ne arama ne mesaj ne bir şey. xposed ile id numarasını yazdım (alakası var mı bilmiyorum) yine düzelmedi. ben de stock romu tekrar yükledm IMEI gitti ama mesaj ve arama geldi mobil veri hala kullanılamıyor. IMEI yazınca hizmet kullanılamıyor bunun bir çözümü var mı ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam ben IMEI numarasını buldum,simi çıkarıp mtk tools ile telefona yazdım. telefonu yeniledikten sonra sim kartı taktım ama hizmet yok dedi. ne arama ne mesaj ne bir şey. xposed ile id numarasını yazdım (alakası var mı bilmiyorum) yine düzelmedi. ben de stock romu tekrar yükledm IMEI gitti ama mesaj ve arama geldi mobil veri hala kullanılamıyor. IMEI yazınca hizmet kullanılamıyor bunun bir çözümü var mı ?

IMEI yazarken, DB dosyasını kullandınız mı?
İndirdiğiniz dosyaların atasında Database klasöründe olması gerekiyor.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.