Casper VIA V8 Rom 24.03.2015

Casper VIA V8 Rom 24.03.2015

Paradox Paradox - #1
Casper VIA V8
24.03.2015
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper VIA V8 24.03.2015 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
L Lfbr - #2
Hocam hayırlı geceler emeğinize sağlık ben romu yükledim ancak google play store'da Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu [RH-01] hatası alıyorum. Çözüm öneriniz var mı ?
Paradox Paradox - #3
Hocam hayırlı geceler emeğinize sağlık ben romu yükledim ancak google play store'da Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu [RH-01] hatası alıyorum. Çözüm öneriniz var mı ?

Google Play Store RH-01 hatası nasıl çözülür?
  • Telefon menüsünden Ayarlar'ı açınız.
  • Ayarlar menüsünden Uygulamalar başlığına dokununuz.
  • Tüm Uygulamalar sekmesine geçiş yapınız.
  • Google Play Store uygulamasını açınız.
  • Ön Belleği Temizle ve Verileri Sil butonuna dokununuz.
  • Uygulamalar menüsünden Google Play Hizmerleri'ni açınız.
  • Ön Belleği Sil ve Verileri Sil butonuna dokununuz.
  • Cihazı kapatıp açınız.
L Lfbr - #4
Bu yöntemi denedim işe yaramadı. Hizmetler çerçevesini google hesabını sıfırladım ama nafile . Play store sürümünüde değiştirdim. Aklıma başka bir yol gelmiyor
L Lfbr - #5
Google Play Store RH-01 hatası nasıl çözülür?

Hocam anladım olayı seri numara silinmiş garip yazılar vardı onu düzelmek gerek. Şimdi atacağım ama modem.img dosyasını göremedim rom'da
symbazz symbazz - #6
System.img dosyasını winrar ile açarsan, klasörlerden birinin içinde vardı diye hatırlıyorum. Herhalde ETC klasöründeki FİRMWARE klasörü içindeydi.
L Lfbr - #7
WinRar ile açamadım arşiv hasarlı hatası aldım ultraİSO ilede denedim . Sn write tool ve İmei&Sn writer ile denedim ama olmadı . Seri numarası gömebilmem için bi yol var mı bildiğiniz ? Xposed ile yapınca kalıcı olmuyor.
Paradox Paradox - #8
WinRar ile açamadım arşiv hasarlı hatası aldım ultraİSO ilede denedim . Sn write tool ve İmei&Sn writer ile denedim ama olmadı . Seri numarası gömebilmem için bi yol var mı bildiğiniz ? Xposed ile yapınca kalıcı olmuyor.

Öncelikle *img uzantılı dosyaları, WinRAR veya UltraISO ile açamazsınız.
Bu dosyaları açmak için ya Linux bilginiz olmalı ya da özel araçlara sahip olmalısınız.
system.img dosyasının içinde de modem.img dosyası bulunmaz.
Sizin ihtiyacınız olan dosyalar indirdiğiniz dosyaların arasında bulunan "Database" isimli klasörde paylaşılmıştır.
detaylı bir anlatım mevcut.
Bu anlatımdan sonra kolayca sorununuzu çözebilirsiniz.

Genel olarak IMEI bilgileri silinir ve bu Google Play erişimine mani değildir.
Lakin sizde neden böyle bir sorun oluştu, anlayabilmiş değilim.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Sekar Sekar - #9
Gerekli driver dosyaları indirdiğim .rar dosyasında sanırım. Uzun zamandır aradığım bir romdu ve sizin sayenizde buldum. Teşekkürler!
Paradox Paradox - #10
Gerekli driver dosyaları indirdiğim .rar dosyasında sanırım. Uzun zamandır aradığım bir romdu ve sizin sayenizde buldum. Teşekkürler!

Rica ederim.
symbazz symbazz - #11
Bende ufak bir uyarı yapayım.
Bu yazılımda çoğu cihazda bazı hatalar alınıyor. Bunların içerisinde en önemlisi 4032 kodlu
S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032) hatası. Bu hatanın çözümü için çoğu sitede yalan yanlış bilgi verilir. Kendi tecrübelerimden edindiğim sonuçlara bakarak, çözümü şu. Eğer yazılım atacağınız cihazın bataryası %25 in altında ise yazılım bu hatayı veriyor. Kendi Hint' inde farklı açıklama yapıyor ama cihazınızın şarjı boş yada %25 in altında ise S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032) hatasını alırsınız. Şöyle yapın. Cihazı 1 saat şarja takın ve farklı bir bilgisayar ve usb (orjinal iyidir) kablo ile yazılımı doğru tuş takımına basarak Preloader moduna sokarak atınız. Programın sağ alt köşesinde MTK Preloader yazmıyorsa yazılım tekrar hata verir. Genelde Power ve Ses Eksiltme tuşlarına basarak usb ye takarsanız Preloader moduna cihaz kendisi girecektir. Bunlara dikkat ediniz.
cicow24 cicow24 - #12
GEÇERSİZ IMEI DİYOR. Arama yapıp mesaj gönderiyor ama mobil veri ve wi-fi kullanılamıyor
Paradox Paradox - #13
GEÇERSİZ IMEI DİYOR. Arama yapıp mesaj gönderiyor ama mobil veri ve wi-fi kullanılamıyor

ve bulunan konudan faydalanarak IMEI Tamir işlemi yapabilirsiniz.
MTK işlemcili cihazlarda IMEI Tamir işleminin mantığı hemen hemen aynıdır.
cicow24 cicow24 - #14
ve bulunan konudan faydalanarak IMEI Tamir işlemi yapabilirsiniz.
MTK işlemcili cihazlarda IMEI Tamir işleminin mantığı hemen hemen aynıdır.
Cihazın IMEI numarasını bilmiyorum. Bu yüzden uygulama kullanıp IMEI yi yazamıyorum. Muhtemelen cihazın içinde yazıyordur bu gidişle içini açtırmam gerekecek.
Paradox Paradox - #15
Cihazın IMEI numarasını bilmiyorum. Bu yüzden uygulama kullanıp IMEI yi yazamıyorum. Muhtemelen cihazın içinde yazıyordur bu gidişle içini açtırmam gerekecek.

Cihazınızın kutusunda veya faturasında IMEI bilgilerinin olması gerekiyor.
Kontrol edebilir misiniz?
cicow24 cicow24 - #16
Cihazınızın kutusunda veya faturasında IMEI bilgilerinin olması gerekiyor.
Kontrol edebilir misiniz?
Maalesef edemem.
Paradox Paradox - #17

Cihazın satın alındığı yerden faturanın kopyasını isteyerek IMEI bilgilerini edinebilirsiniz.
cicow24 cicow24 - #18
Cihazın satın alındığı yerden faturanın kopyasını isteyerek IMEI bilgilerini edinebilirsiniz.
hocam ben IMEI numarasını buldum,simi çıkarıp mtk tools ile telefona yazdım. telefonu yeniledikten sonra sim kartı taktım ama hizmet yok dedi. ne arama ne mesaj ne bir şey. xposed ile id numarasını yazdım (alakası var mı bilmiyorum) yine düzelmedi. ben de stock romu tekrar yükledm IMEI gitti ama mesaj ve arama geldi mobil veri hala kullanılamıyor. IMEI yazınca hizmet kullanılamıyor bunun bir çözümü var mı ?
Paradox Paradox - #19
hocam ben IMEI numarasını buldum,simi çıkarıp mtk tools ile telefona yazdım. telefonu yeniledikten sonra sim kartı taktım ama hizmet yok dedi. ne arama ne mesaj ne bir şey. xposed ile id numarasını yazdım (alakası var mı bilmiyorum) yine düzelmedi. ben de stock romu tekrar yükledm IMEI gitti ama mesaj ve arama geldi mobil veri hala kullanılamıyor. IMEI yazınca hizmet kullanılamıyor bunun bir çözümü var mı ?

IMEI yazarken, DB dosyasını kullandınız mı?
İndirdiğiniz dosyaların atasında Database klasöründe olması gerekiyor.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
cicow24 cicow24 - #20
IMEI yazarken, DB dosyasını kullandınız mı?
İndirdiğiniz dosyaların atasında Database klasöründe olması gerekiyor.

Denedim hocam bu hatayı alıyorum.
Paradox Paradox - #21

Denedim hocam bu hatayı alıyorum.

Aşağıdaki aracıda denemiş miydiniz?

cicow24 cicow24 - #22
Aşağıdaki aracıda denemiş miydiniz?

denedim yine aynısı oldu

Paradox Paradox - #23
denedim yine aynısı oldu

TeamVİewer ID ve Şifre gönderebilir misiniz bir bakalım?
Paradox Paradox - #24
Yazılım yüklemesi yapabildiniz mi?
cicow24 cicow24 - #25
denedim. başladı yine iptal oldu. bu sefer usb taktığımda hatalı diyor :/
Paradox Paradox - #26
denedim. başladı yine iptal oldu. bu sefer usb taktığımda hatalı diyor :/

Microsoft Wİndows 7 işletim sistemli bir bilgisayarda,
Sadece buradan indirdiğiniz dosyalarla yazılım yüklemesi yapmayı deneme imkanınız var mı?
(Yazılım yükleme işlemi sırasında, yazılım yükleme rehberinde anlatılanlara birebir uyunuz.)
cicow24 cicow24 - #27
cwm yüklü değil ama ses + - ve güç tuşuna basıp açılan menüden reboot system now yaptım telefon açılmadı ve casper via yazısında kaldı. windows 7 işletim sistemli bir bilgisayarda deneme imkanım var ama bu gün deneyemem.
Paradox Paradox - #28
cwm yüklü değil ama ses + - ve güç tuşuna basıp açılan menüden reboot system now yaptım telefon açılmadı ve casper via yazısında kaldı. windows 7 işletim sistemli bir bilgisayarda deneme imkanım var ama bu gün deneyemem.

Aklınızda bulunsun, cihaza yazılım yüklerken, Format seçeneğini seçerseniz, cihazın DB dosyaları da silinir.
Bu durumda da, yazılım yükleme işleminden sonra IMEI, WiFi, Bluetooth ve Mobil Veri sorunları yaşayabilirsiniz.
Sorunun çözümü için DB dosyaların tekrar yüklenmesi gerekebilir.
Bundan sonraki işlemlerde bu konuya dikkat ediniz.
Sizden haber bekliyorum.
cicow24 cicow24 - #29
Aklınızda bulunsun, cihaza yazılım yüklerken, Format seçeneğini seçerseniz, cihazın DB dosyaları da silinir.
Bu durumda da, yazılım yükleme işleminden sonra IMEI, WiFi, Bluetooth ve Mobil Veri sorunları yaşayabilirsiniz.
Sorunun çözümü için DB dosyaların tekrar yüklenmesi gerekebilir.
Bundan sonraki işlemlerde bu konuya dikkat ediniz.
Sizden haber bekliyorum.
şuan için telefon açılmıyor. yarın W7 bilgisayarda deneyip haber veririm
Paradox Paradox - #30
şuan için telefon açılmıyor. yarın W7 bilgisayarda deneyip haber veririm

Tamamdır.
cicow24 cicow24 - #31
hocam win 7 ile denedim. sn writer olmadı. maiu meta IMEI yi yazdı. ama telefon yine yalnızca acil çağrılar için uyarısını verdi.
Paradox Paradox - #32
hocam win 7 ile denedim. sn writer olmadı. maiu meta IMEI yi yazdı. ama telefon yine yalnızca acil çağrılar için uyarısını verdi.

Çok tuhaf.
Cihazınızda farklı bir SIM Kart denediniz mi?
m-k iletişim m-k iletişim - #33
teşekurler
volkansaritas volkansaritas - #34
hocam romu attım telefon kapandı bidahada acılmadı ne yapmam gerekiyor ?
silivriserdar silivriserdar - #35
Doğrudur cihaz ve doğru rom olduğuna eminmisiniz.
Paradox Paradox - #36

Cihazınız için doğru yazılımı indirdiğinizden ve yüklemeyi düzgün bir şekilde yaptığınızdan emin misiniz?
I irgilli - #37
hocam iyi günler benim pc com bağlantı noktası olarak görüyor ama sürekli 8043 hatası alıyorum nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler nereye yazılacak bilmiyorum buraya yazdım kusura bakmayın
Paradox Paradox - #38
hocam iyi günler benim pc com bağlantı noktası olarak görüyor ama sürekli 8043 hatası alıyorum nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler nereye yazılacak bilmiyorum buraya yazdım kusura bakmayın

Yazılım yükleme rehberini tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
Bir de aldığınız hatanın ekran alıntısını paylaşabilir misiniz?
I irgilli - #39
selam hocam hayırlı akşamlar benim telefonu pc görüyor ama yazılım yüklemeye gecmiyor
Paradox Paradox - #40
selam hocam hayırlı akşamlar benim telefonu pc görüyor ama yazılım yüklemeye gecmiyor

Cihazınız bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde nasıl görünüyor?
X Xienrisingtohell - #41
merhaba, klasörde win7, Xp gibi sürümlerin driveri var fakat bende ki yazılım win10 nasıl bir yol izlemeliyim brick yapmak istemiyorum :D
Paradox Paradox - #42
merhaba, klasörde win7, Xp gibi sürümlerin driveri var fakat bende ki yazılım win10 nasıl bir yol izlemeliyim brick yapmak istemiyorum :D

güncel sürücüleri indirebilirsiniz.
Ü üsen - #43
Merhaba Hocam, VIA V8 Yazılımını Win 7 ile attım , Wifi çalışıyor, IMEI görünüyor (var) , fakat telefondaki Mobil Veri çalışmıyor , bu sorunu düzeltmem için DB dosyasını mı yüklemeliyim , ve hangi Loaderi kullanmalıyım. Teşekürler
Paradox Paradox - #44
Merhaba Hocam, VIA V8 Yazılımını Win 7 ile attım , Wifi çalışıyor, IMEI görünüyor (var) , fakat telefondaki Mobil Veri çalışmıyor , bu sorunu düzeltmem için DB dosyasını mı yüklemeliyim , ve hangi Loaderi kullanmalıyım. Teşekürler

Telefonunuzla arama yapabiliyor musunuz?
Şayet arama yapabiliyorsanız, başka bir sorununuz olabilir.
Yine de DB yazdırmak isterseniz aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Ü üsen - #45
Evet arama yapılıyor, Yükleme işlemi Format + Download olarak yapmıştım, yükarıdaki islemi bi deneyecem , ancak sormak istediğim bir şey var ,
Tef de hepsi çalıştığına göre Telefonun ayarlarında olabilir mi bu sorun acaba , veya hangi ayarlara bakmalıyım. Teşekkürler.
Paradox Paradox - #46
Evet arama yapılıyor, Yükleme işlemi Format + Download olarak yapmıştım, yükarıdaki islemi bi deneyecem , ancak sormak istediğim bir şey var ,
Tef de hepsi çalıştığına göre Telefonun ayarlarında olabilir mi bu sorun acaba , veya hangi ayarlara bakmalıyım. Teşekkürler.

Sorun bahsettiğiniz gibi ayarlardan kaynaklı da olabilir.
Her seçeneği değerlendirmek lazım.
Ü üsen - #47
Merhaba Hocam iki adet IMEI-SN Writer tools ile denedim her ikisi de " Enter Meta Mode Fail " yada "Modem .. Fail " hatası alıyorum ,
Aygıt Yöneticisinde " Media Tek USB Port" ve PreLoader yazısı bir anlık Tam yükleniyor ve kayboluyor , Win 7 USB Media Tek Driverler yüklü (bu aygıt düzgün çalışıyor yazıyor içeriğinde ) , Casper VIA V8 Pil takılı kapalı durumda iken yada Batarya 'yı çıkartıp Vol+ basılı iken USB ye taktığımda da her ikisin de de bağlantı kopuyor sürekli bağlantılı kalmı yor . Ne yapmalıyım ?
Paradox Paradox - #48
Merhaba Hocam iki adet IMEI-SN Writer tools ile denedim her ikisi de " Enter Meta Mode Fail " yada "Modem .. Fail " hatası alıyorum ,
Aygıt Yöneticisinde " Media Tek USB Port" ve PreLoader yazısı bir anlık Tam yükleniyor ve kayboluyor , Win 7 USB Media Tek Driverler yüklü (bu aygıt düzgün çalışıyor yazıyor içeriğinde ) , Casper VIA V8 Pil takılı kapalı durumda iken yada Batarya 'yı çıkartıp Vol+ basılı iken USB ye taktığımda da her ikisin de de bağlantı kopuyor sürekli bağlantılı kalmı yor . Ne yapmalıyım ?

Doğrusunu söylemek gerekirse neden sorun yaşadığınızı anlayamadım.
Siz cihaz yazılımını indirdiniz mi?
İndirdiğiniz dosyaların arasında bu cihazın DB dosyalarının olması gerekli.
P pearttt - #49
teşekkürler emeginize saglık kalktı ayaga telefon
Paradox Paradox - #50
teşekkürler emeginize saglık kalktı ayaga telefon

:rica:
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-v8-rom-24-03-2015.358/