Tavsiye Ekran Çözünürlüğünü Düşürme

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Merhabalar aslında farkli cihazlar icin de uygulanabilecek bi yol ariyorum. Sorum şu:
Telefonun ekrani 2K ve hem sarji hem de performansi etkiliyor. Htc 10 ve Sam. S7 de ekran cozunurlugu dusurme secenekleri vardi (oyun modu). Simdi ayni seyi manuel olarak yani bu ozelligi olmayan cihazlar icin yapmak istiyorum. Boyle bi sey mumkun ise nasil yapilabilir bilgi sahibi arkadaslar cevap yazar ise faydali bi konu olabilir. Tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: EREN.KAYGUSUZ

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar aslında farkli cihazlar icin de uygulanabilecek bi yol ariyorum. Sorum şu:
Telefonun ekrani 2K ve hem sarji hem de performansi etkiliyor. Htc 10 ve Sam. S7 de ekran cozunurlugu dusurme secenekleri vardi (oyun modu). Simdi ayni seyi manuel olarak yani bu ozelligi olmayan cihazlar icin yapmak istiyorum. Boyle bi sey mumkun ise nasil yapilabilir bilgi sahibi arkadaslar cevap yazar ise faydali bi konu olabilir. Tesekkurler.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: EREN.KAYGUSUZ

EREN.KAYGUSUZ

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
29
3
3
hocam burda lcd olan ekrana 200giriyorda o değerler düşdükcemi stabil calısıyor yoksa yükseldikçemi ?

EREN.KAYGUSUZ

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
29
3
3
hocam tabiki orası öyle ama bu değer düşdükçemi cözünürlük düşüyor yoksa yükseldikçemi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam tabiki orası öyle ama bu değer düşdükçemi cözünürlük düşüyor yoksa yükseldikçemi

Değer düştükçe simgeler büyüyor, yükseldikçe küçülüyor.
Aslında bu tarz yöntemleri pek tavsiye etmiyorum.
Yanlış bir ayar sonrasında cihazınız açılmayabilir ve yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Değer düştükçe simgeler büyüyor, yükseldikçe küçülüyor.
Aslında bu tarz yöntemleri pek tavsiye etmiyorum.
Yanlış bir ayar sonrasında cihazınız açılmayabilir ve yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.
Peki hocam 2K olan ekranı 1080p ye düşürmenin bi riski tehlikesi var mıdır ?
Ya da bilindik bi çöznürlüğe ?

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Elektronik cihazların çoğunda sistemle uğraşıldığı zaman cihaz dengesiz çalışabilir. Üstad @Paradox açıklamış cihazınız çökebilir veya buna benzer bir kaç sorun yaratabilir. Bu yüzden cihazınızın orjininal ayarlarını kullanmanızı öneririm.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Cihazınızın yapacağınız işleme ne tepki vereceğini kestirmek güç.
Cihazınızın yedeğini aldıktan sonra denemeler yapabilirsiniz.
Cihazınız açılmazsa, yazılım yüklemesi yapmanız gerekecektir.

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden