Fluo Play 8 MT8163

Yazdır

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
rar password recovery yapma hatasına bile düştüm ama donra sizin gibi dosya ismiyle aratınca direkt karşıma çıktı :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
rar password recovery yapma hatasına bile düştüm ama donra sizin gibi dosya ismiyle aratınca direkt karşıma çıktı :)

Sonuç olarak şu an cihaz açılmıyor, doğru mudur?
Nasipse yarın bu cihazın yazılımlarının içinde olduğu disk elime ulaşacak.
O zaman size daha çok yardımcı olabilmeyi umut ediyorum.

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
evet açılmıyor. üç tane stock dosyası indirdim, hiçbirinden sonuç alamadım. sp flash tool haricinde herhangi bir program denemedim. recovery moda dahi ulaşamadığım için tabletin hard brick olmasından şüpheleniyorum ama. flash tool tableti algılayıp yükleme yapabiliyor.
aynı durum yıllar önce vodafone tab 10 tabletimin başına da gelmişti ve kurtarma romu diye birşey bulmuştum onunla çözmüştüm. acaba bunun da ona benzer bir yazılımı mı var bilmiyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
evet açılmıyor. üç tane stock dosyası indirdim, hiçbirinden sonuç alamadım. sp flash tool haricinde herhangi bir program denemedim. recovery moda dahi ulaşamadığım için tabletin hard brick olmasından şüpheleniyorum ama. flash tool tableti algılayıp yükleme yapabiliyor.
aynı durum yıllar önce vodafone tab 10 tabletimin başına da gelmişti ve kurtarma romu diye birşey bulmuştum onunla çözmüştüm. acaba bunun da ona benzer bir yazılımı mı var bilmiyorum.

Bende bu cihaz için iki tane yazılım mevcutmuş.
Bir karşılaştırabilir misiniz, bu yazılımları denemiş miydiniz?

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
evet bu iki yazılım bende var, her ikisini de denedim. (download only, firmware upgrade ve format all+download) kombinasyonlarını da denedim. zaten ikinci resimdeki yazılımı download only modunda yüklerken preloader tikini kaldırmayı unuttuğum için ekran tamamen gitti. frp kırılımını da denedim format sekmesinden manuel format flash yaptım, scatter dosyasını not defterinden açarak frpleri manuel girdim ama sonuç alamadım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
evet bu iki yazılım bende var, her ikisini de denedim. (download only, firmware upgrade ve format all+download) kombinasyonlarını da denedim. zaten ikinci resimdeki yazılımı download only modunda yüklerken preloader tikini kaldırmayı unuttuğum için ekran tamamen gitti. frp kırılımını da denedim format sekmesinden manuel format flash yaptım, scatter dosyasını not defterinden açarak frpleri manuel girdim ama sonuç alamadım.

Cihazınıza uygun yazılımı bulmamız lazım ama nasıl?
Nasipse uygun bir zamanda konuyu derinlemesine bir araştırayım.

• Beğen
Tepkiler: satelliter

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
kardeşim sana çok zahmet verdim hakkını helal et. usb jig yapsam acaba açılır mı? bunun için nette samsung jig bağlantıları var ama bu cihaza uyum sağlar mı bilmiyorum. cihazın her türlü yazılım ve formatı, flash tool üzerinden yapılabiliyor olmasına rağmen ekranın gelmemesi, hard brick olduğu ihtimalini aklıma getiriyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
kardeşim sana çok zahmet verdim hakkını helal et. usb jig yapsam acaba açılır mı? bunun için nette samsung jig bağlantıları var ama bu cihaza uyum sağlar mı bilmiyorum. cihazın her türlü yazılım ve formatı, flash tool üzerinden yapılabiliyor olmasına rağmen ekranın gelmemesi, hard brick olduğu ihtimalini aklıma getiriyor.

Sorunun o kadar ciddi olduğunu düşünmüyorum.
Cihazınıza doğru yazılım yüklenmediği için sorun yaşadığınız kanaatindeyim.

• Beğen
Tepkiler: satelliter

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
üç tane stock rom buldum ve bunlar işe yaramıyor. başka da bulamadım. belki recovery rom tarzında bir kurtarma yazılımı vardır ama henüz bulamadım.

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
üçü arasında kombinasyon yaparak denedim. hatta riske girerek firmware upgrade yaptım. pmt hatası vermişti.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
download only. flash yüklerken %100 olduğunda veriyor hatayı. preloader kaldırıp kaldırmamak fark etmiyor. hatta önce format attım, sonra download only seçeneğinde sadece preloader tikini bırakıp diğerlerini kaldırdım. daha sonra da tüm tikleri aktif ederek sadece preloader tikini kaldırdım. sonuç değişmedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
download only. flash yüklerken %100 olduğunda veriyor hatayı. preloader kaldırıp kaldırmamak fark etmiyor. hatta önce format attım, sonra download only seçeneğinde sadece preloader tikini bırakıp diğerlerini kaldırdım. daha sonra da tüm tikleri aktif ederek sadece preloader tikini kaldırdım. sonuç değişmedi.

Bu cihaz bizi bayağı bir uğraştırdım.
Nasipse ben konuyu biraz daha araştırayım.

satelliter

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2020
17
0
1
47
evet farkındayım. hakkınızı helal edin çok emeğiniz geçti. Yazılımla ekran gelmeyince aklıma batayra geldi. şimdi donanımsal olarak problemi araştırıyorum. batarya uçlarının lehimlerini söktüm, cihazın batarya besleme votajlarını ve yüke girdiğindeki çektiği akımı mA cinsinden ölçtüm. sanırım power supply yeterli beslemeyi sağlayamadığı için bataryayı deşarj ediyor. şu anda bataryayı harici bir güç kaynağıyla şarj ediyorum. neticeyi bildiririm.