Stock Rom General Mobile 5 D (Dual) Servis Yazılımı

Yazdır

tanergoksen

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2018
4
0
1
35
Teşekkür ederim önerileriniz için. Sonunda yükleyebildim, ancak sorun devam ediyor. Sanırım donanımsal bir sorun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

erciyesim

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Şub 2018
9
1
3
47

erciyesim

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Şub 2018
9
1
3
47
Bazı forumlarda gm5 (plus olmayan) stock romun gm 4G cihazlarada yüklenebildiği bu sayede general mobil tarafından güncellemeleri kesilmiş olan 4g cihazların güncelleme almaya devam ettiği hatta gm 5 (plus olmayan) android oreo güncellemesi geldiğinde bu sayede oreo yuda alacakları yazıyordu. İyiki güvenip yüklememişiz ben stock rom olunca qfil rom da o şekilde olurmu diye sormuştum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Aslına bakarsanız doğru. 4G yazılımı 5D ye atılabiliyor. Ben bunu aylar önce farkettim. Yanlışlıkla 4G içine 5d boardu yerleştirilmiş servisimizde. Bizde yazılım attık çalışmıştı. Yani 5D boardu 4G olarak açılmıştı. Ondan sonrada Frp olayında 4G deki yöntemle 5D leri açmaya başladık. Bir önceki yorumumu geri alıyorum. Bazı üyeler ilgili olmayan başlıklar altında başka cihazlar hakkında soru soruyorlar. Bizde artık neredeyse cevapları otomatiğe bağladık.

erciyesim

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Şub 2018
9
1
3
47
Aslına bakarsanız doğru. 4G yazılımı 5D ye atılabiliyor. Ben bunu aylar önce farkettim. Yanlışlıkla 4G içine 5d boardu yerleştirilmiş servisimizde. Bizde yazılım attık çalışmıştı. Yani 5D boardu 4G olarak açılmıştı. Ondan sonrada Frp olayında 4G deki yöntemle 5D leri açmaya başladık. Bir önceki yorumumu geri alıyorum. Bazı üyeler ilgili olmayan başlıklar altında başka cihazlar hakkında soru soruyorlar. Bizde artık neredeyse cevapları otomatiğe bağladık.
Yani şimdi 4G telefonuma qfil Programı ile GM5 (plus olmayan) telefona ait qfil romu atabilirmiyim. Sonuç ne olur.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Geçen gün bilmeden attık açıldı. İki cihaza daha attım işe yaradı. General Mobile 5 D yani dual. Burada bir ayrıntı var. GM 5D cihaza 4G Dual yazılımı atacaksınız. Attığım yazılım bu:

GM_4G_DUAL_QFIL_MMB29K_6.0.1

Google da arattırıp bulabilirsiniz.
Durun romuda buldum ben.

şifre sorarsa ektedir.

Ekli dosyalar

• şifre.txt
    18 bayt · Görüntüleme: 41

aerdogan85

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2018
16
11
3
38
Arkadaşlar bu rom " GM 5 PLUS dual " mi. " GM 5 dual " mi ?
Başlıkta gm 5 d yazıyor. Yorumda bir arkadaş gm5 plus dual demiş. anlamadım gitti..

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Ben Gm 5 Plus Dual olarak biliyorum. konu sahibi cevap verecektir.

erciyesim

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Şub 2018
9
1
3
47
Arkadaşlar bu rom " GM 5 PLUS dual " mi. " GM 5 dual " mi ?
Başlıkta gm 5 d yazıyor. Yorumda bir arkadaş gm5 plus dual demiş. anlamadım gitti..

Plus olan değil GM5 modelinin qfill stock romu linki kopyalayıp tarayıcı sekmesine yapıştırın tek hat ve çift hat dosya içinde mevcut ayrıca fabrika yazılımı da var bu rom nette hiç bir yerde yok
Konu başlığındaki romu denemedim ama konuya cevap olarak yazılmış yukarda alıntı yaptığım mesajdaki rom GM5 (Plus olmayan) modelin romu
hatta bilgi olsun diye yazayım ben bu romu 4G modeline Qfil ile yükledim sonuç olumlu. Konu sahibine ve ayrıca bu orjinal romu paylaşan @manyax2007 arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi: