General Mobile e-Tab 10 Yardım

Yazdır

korfez4152

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Şub 2017
4
0
1
33
Arkadaşlar yeğen şarj %3 iken format atmış şimdi şarja takınca general mobile yazısı 2-3 sn. gelip gidiyor hiç bir yerede giremiyorum pc de görmüyor yardım acillll

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
1- Tabletini kapalı konumdayken 2-3 saat şarjda tut. Açılması gerekiyor. Sonra el formatı atıyoruz.

2-Şarj seviyemiz istenilen seviyede ise tabletimizi tamamen kapatıyoruz. Daha sonra tabletimizi ses açma+ses kısma ve power (açma kapama) tuşlarına üçüne birden aynı anda basılı tutarak açıyoruz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

-Daha sonra önümüze şu ekran geliyor.

Bu ekran geldiğinde bir müddet daha üç tuşa basmaya devam ediyoruz. Daha sonra bırakıyoruz.

4-Bu işlemlerin ardından önümüze tabletimizin sistem menüsü geliyor. Bu menü üzerinde ses kısma tuşuyla aşağı, ses açma tuşuyla yukarı hareket ettirebiliyoruz.

Seçme tuşumuz ise power (açma, kapama) tuşumuz oluyor.

Ses kısma tuşunu kullanarak aşağıya hareket ediyoruz ve “wipe data/factory reset” bölümünün üzerine geliyoruz ve ardından power tuşuna basarak onaylıyoruz.

5-Ardından önümüze gelen ekranda 10 adet no (hayır), 1 adet yes-delete all user data (evet-bütün kullanıcı verilerini sil) seçeneği oluyor. Yes in üzerine geliyoruz ve power tuşuna basıyoruz.

6-Bu aşamanın ardından tabletimiz sıfırlama işlemine geçiyor ve bir kaç dakika içerisinde sıfırlamayı tamamlıyor.

7-Daha sonra tabletimiz kendini yeniden başlatıyor. Ve aşağıdaki ekran gelerek açılıyor.

Tüm bu işlemlerin ardından tabletimizin içindeki herşey siliniyor ve bizlere geldiği ilk günki haline dönüyor. Ve tabii ki unuttuğunuz ekran desen kilidinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konunun açıldığı yer yanlış.
Konuda bahsedilen cihazın forumumuzda bir bölümü var.
Konuyu doğru yere taşıdım.
Konu başlığı forum kurallarına uygun değildi:
"General mobil Tab 10 Yardım acilll"
Düzenledim:
"General Mobile e-Tab 10 Yardım"

İki Moderator konuya bakmış.
Gerekli düzenlemeler yapılmamış.
Arkadaşlar, forum kurallarını tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.
@silivriserdar ve @symbazz

Son düzenleme:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Konunun açıldığı yer yanlış.
Konuda bahsedilen cihazın forumumuzda bir bölümü var.
Konuyu doğru yere taşıdım.
Konu başlığı forum kurallarına uygun değildi:
"General mobil Tab 10 Yardım acilll"
Düzenledim:
"General Mobile e-Tab 10 Yardım"

İki Moderator konuya bakmış.
Gerekli düzenlemeler yapılmamış.
Arkadaşlar, forum kurallarını tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.
@silivriserdar ve @symbazz

Ben konuya baktım ama daha öncede dediğim gibi ben tapatalk ile girdiğim için konu nerede açılmış bazen görünmüyor. Bu konuda olduğu gibi yoksa benim es geçtiğim bir başlık yada mesaj olmaz. Buda resim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
TapaTalk forum yönetimi konusunda yetersiz kalıyorsa, forumu tarayıcı kullanarak görüntülemeniz faydalı olacaktır.

korfez4152

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Şub 2017
4
0
1
33
Moderatörlerden özür dilerim.Acil bir konu olduğu için yanlışlık yaptım kusuruma bakmayın.Ayrı @symbazz dediğinizi yaptım 2-3 saat şarjda kaldı cihaz ekrandan general mobile yazısı şarjı sökene kadar hiç gitmedi format atmayı denediğimde ekran gelmiyor tabletin içinde sigorta atması gibi bir ses geliyor ve kendini kapatıyor hiç tepki yok

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Moderatörlerden özür dilerim.Acil bir konu olduğu için yanlışlık yaptım kusuruma bakmayın.Ayrı @symbazz dediğinizi yaptım 2-3 saat şarjda kaldı cihaz ekrandan general mobile yazısı şarjı sökene kadar hiç gitmedi format atmayı denediğimde ekran gelmiyor tabletin içinde sigorta atması gibi bir ses geliyor ve kendini kapatıyor hiç tepki yok

Ben olsam cihazın içini açardım.
Batarya ile cihazın bağlantısını keser bir süre beklerdim.
Daha sonrada bataryayı cihaza bağlar ve cihazı şarja takardım.
Cihazı şarja takmadan önce de elim cihazı Recovery menüsüne giriş yapmayın sağlayan tuşlarda olurdu.

Yine de olmazsa, forumdan cihazın yazılımını indirerek cihaza yazılım yüklemesi yapardım.

korfez4152

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Şub 2017
4
0
1
33
Yazilim yuklemesini bende dusundum ama bilgisayar hicbir sekilde tableti gormuyor bataryayi tabletten ayirma isleminide denedim :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yazilim yuklemesini bende dusundum ama bilgisayar hicbir sekilde tableti gormuyor bataryayi tabletten ayirma isleminide denedim :)

Cihazı bataryaı söktükten sonra tekrar bağladınız.
Daha sonra da Ses Açma (+) tuşuna basılı tutarken cihazınızı bilgisayarınıza bağladınız.
Bu arada bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi ve sesi açıktı.
Aygıt Yöneticisi'nde bir hareketlenme olmadı ve bilgisayarınızdan da bilgisayarınıza donanım bağlama sesi gelmedi.
Daha sonra bu işlemleri farklı USB kablolarla ve USB portlarda, farklı tuşlarla denediniz olmadı.

O zaman size önerim cihazınızı teknik servise göndermenizdir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54

Anlatılan yöntem, uygulaması yapılan bir yöntem. Zannediyorum cihazınızda donanımsal bir aksaklık var. O sigorta atma sesi, ani reset yapmasından dolayı flashtan geliyor. Sorununuzun çözümü bence batarya. Ya soketinizde sıkıntı var yada bataryanızda. Sokette sıkıntı var ise bataryanın tam şarj olmaz ve enerjiyi keser. Yada batarya arızalı, tam yüke geldiğinde tablete beslemeyi kesiyor. Tavsiyem başka bir batarya ile denemeniz. Olmadı, soketi değiştirmeniz.

BATARYA BU