Yardım General Mobile e-Tab 3 SP Flash Tool Hatası

Yazdır

baris5259

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Tem 2017
3
0
1
28
Merhaba arkadaşlar elimde General Mobile E-TAB 3 tablet var. Tablet kapalı konumdaydı açma tuşuna basınca açılıp General Mobile yazısı geldiğinde kapanıp ekran da 3-4 defa böyle pembemsi ışık gelip gidiyor sonra tamamen kapalı konuma geri dönüyor.

Yukarıda ki konudan Stock Rom'u indirdim ve her ne kadar rom atma tecrübem olsa da okudum. Kılavuza göre haraket ettim. Scatter-Loading dosyasını ekledim. Firmware->Upgrade butonuna bastım ve tableti kapalı konumdayken usb kablosuyla pcye bagladım. Başta SP Flash Tool 4010 hatası verdi. Daha sonra SP Flash Tool'dan format atıp tekrar denediğimde 8045 hatası verdi.Bazen SP Flash Tool hiç tepki vermiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bir de şöyle deneyebilir misiniz?
Önce cihazınızı biçimlendiriniz.
Sonra sadece Preloader ve Recovery seçili olacak şekilde Download işlemini yapınız.
Bu işlemden sonra cihazınız ile bilgisayarınızın bağlantısını kesiniz.
Sonra bütün dosyaları seçiniz ve bu defa da Firmware-Upgrade işlemini yapınız.

• Beğen
Tepkiler: baris5259

baris5259

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Tem 2017
3
0
1
28
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi sırasıyla yaptım. Bazı işlemlerde saçma hatalar verse de tekrar denemelerimde olumlu sonuç aldım. Aldığım hatalardan sonra belirttiğiniz işlemleri sırasıyla tekrar yapınca hata vermeden başarıyla tamamlandı. Fakat tablet açılmadı şarja taktığımda şarj animasyonunu gösterdiğinde 4 çizgiden 3 tanesi dolu yani % 75 civarı bir şarjı var bu animasyon 5-6 saniye sonra kapanıyor ekranda herhangi bir ışık olmuyor. Animasyondan sonra kapanınca tekrar deniyorum açılmıyor. Ama animasyon sırasında güç tuşuna basılı tuttuğumda ise Tarım ve Gıda Bakanlığının logosu geliyor ekrana 2-3 saniye boyunca o şekilde duruyor. Cihaz kendini tekrar kapatıyor ve sanki ekrana belli olmayacak şekilde 4-5 defa ışık gelip gidiyor. Bu durum bana göre pil ömrünün bittiğini gösteriyor. Sizin açınızdan pil ömrünün bitmesi sorunundan başka sorun olabilir mi ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi sırasıyla yaptım. Bazı işlemlerde saçma hatalar verse de tekrar denemelerimde olumlu sonuç aldım. Aldığım hatalardan sonra belirttiğiniz işlemleri sırasıyla tekrar yapınca hata vermeden başarıyla tamamlandı. Fakat tablet açılmadı şarja taktığımda şarj animasyonunu gösterdiğinde 4 çizgiden 3 tanesi dolu yani % 75 civarı bir şarjı var bu animasyon 5-6 saniye sonra kapanıyor ekranda herhangi bir ışık olmuyor. Animasyondan sonra kapanınca tekrar deniyorum açılmıyor. Ama animasyon sırasında güç tuşuna basılı tuttuğumda ise Tarım ve Gıda Bakanlığının logosu geliyor ekrana 2-3 saniye boyunca o şekilde duruyor. Cihaz kendini tekrar kapatıyor ve sanki ekrana belli olmayacak şekilde 4-5 defa ışık gelip gidiyor. Bu durum bana göre pil ömrünün bittiğini gösteriyor. Sizin açınızdan pil ömrünün bitmesi sorunundan başka sorun olabilir mi ?

Yazılım yükleme işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlandı ise kanaatimce, yaşadığınız sorunun donanım kaynaklı iki nedeni olabilir.
Bunlardan birisi batarya diğeri de Nand Flash.
Sorun batarya da ise, batarya değiştirilebilir.
Lakin Nand Flash'da ise işin ucu ana kart değişimine kadar gider.

• Beğen
Tepkiler: baris5259

baris5259

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Tem 2017
3
0
1
28
Anladım yardımınız için teşekkürler bataryayı değiştirtteceğim sonucu buraya yazarım

ylmmzlmm

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2020
2
0
1
30
hocam kolay gelsin benimde e tab 3 var açılıyor ama ekranı sağlam olmasına rağmen tepki vermiyor ekran biraz oynadım ekran çalışıyor bu konuda yardımcı olur musunuz