General Mobile e-Tab 4 Mac ve BT Kullanılmıyor

Yazdır

Kasirgam

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2020
21
2
3
37
Arkadaşlar iyi günler tabletimin kazala sıfırlanması sonucu wifi mac ve BT adresleri kullanılamıyor şimdi tablet tek olan rom mdm siz rom bu siteden indirdim bu olaya nasıl çözüm bulurum yardımcı olursanız sevinirim

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
zamanında etab 4 debranding için araştırma yapmıştım anakartı söküp dump etmiştim bt ve wifi macın olduğu partition var direkt text olarak yazılı kutusundan oraya istersen yaz düzelir. bildiğim kadarıyla fastboot yok revovery rom var o bölüme yazabilirmi bilmem. ben cihazı okuttuğumda bölüm adlarını da listelememişti. garip bir cihaz

Kasirgam

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2020
21
2
3
37
Direk yazılım root felan yapsak yada orijinal stock roma donsem düzelme olmazmi senin dediğin kadar teknik bilgi sahibi değilim

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Root edip Mac adresini elle girsek olmaz mı?
Ben bir uygulama ile Root etmiştim. Bulursam paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: gen_com

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Yanılmıyorsam .
Aşağıda indirme butonu var. Oraya tıklayın. Usb hata ayıklama açık olmalı.
İnternet gerekiyor muydu hatırlamıyorum ama sanırım gerekiyordu. Kablolu İnternet bağlantısı yapabilirseniz deneyin root etmeyi.

Kasirgam

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2020
21
2
3
37
Bu uygulamayı PC üzerinden nasıl yükleyebilirim çünku tabletin BT ve wifi çalışmıyor hafıza kart yeride yok dışarıdan hiç bir şekilde dosya yükleme si yapamam

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bu uygulamayı PC üzerinden nasıl yükleyebilirim çünku tabletin BT ve wifi çalışmıyor hafıza kart yeride yok dışarıdan hiç bir şekilde dosya yükleme si yapamam
Bilgisaya görüyor mu tableti? Görüyorsa indirdiğiniz uygulamanın uzantısını .txt yapıp tablete atmayı deneyin.

Kasirgam

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2020
21
2
3
37
PC den Rom felan kurdum ama hiç bakmadım bilgisayar bölümden görüp görmediğini

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Rom atabildiyseniz görüyordur zannımca. Dosyayı attıktan sonra uzantısını tekrar .apk yapıp yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce ayarlar uygulamasının verilerini temizleyip usb hata ayıklama modunu açın.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Tamam dediğim gibi usb hata ayıklama açıp indirdiğiniz apk dosyasının uzantısını .txt yapıp tablete atın. Tablete attıktan sonra uzantısını tekrar .apk yapın.
Bir de kablolu İnternet paylaşımı için de r uygulamayu aynı şekilde yüklemek lazım.
da aynı şekilde apk uzantısını txt yapıp tablete atın. Uzantısını tekrar apk yapıp yükleyin. Telefonunuza da aynı uygulamayı marketten bulup yükleyin. Sonra otg kablosu ile telefonunuzu ve tableti birbirine bağlamanız gerekli. Sonra uygulamayı açıp bağlantıyı sağlayın. Telefon internetinizi tablet ile paylaşmış olacaksınız. Sonra da size verdiğim root uygulamasını çalıştırıp butona basın. Biraz bekleyin. İşlem bitince rootlanmış olmalı. Root olursa Mac adresini değiştirmek için marketten uygulama aratın Mac adress changer diye. Sonra ya istediğiniz Mac adresini girin ya da randoom Mac adresi girsin program. Yapamadığınız yerde fotoğraf atın. Yardımcı olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Yazılım yüklenip daha rahat çözülebilecek bir durumsa yazılımı ve nasıl yüklendiğini forumda aratıp bulabiliriniz. Root ile de çözülebilir gibime geliyor.

Kasirgam

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2020
21
2
3
37
cihazda dosya yönetici yok galeriye atıyorum bu seferde ısmini değiştirmek isteyince değiştir seceneği çıkmıyor. acaba stock rom mu atsam yada nasıl dosya yöticisini getirebilirim

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Stock rom deneyin isterseniz. Nasıl apk yükleyebileceğiniz ile ilgili bir fikrim yok şimdilik. Direkt olarak apk uzantısı ile atıp recoveryden yüklenebilir mi acaba bilemedim.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Dosya yöneticisini de bir şeyler yaparak geri getirebiliyorduk ama çok zaman geçtiği için hatırlamıyorum açıkçası.

Kasirgam

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2020
21
2
3
37
Stock rom deneyecem umarım yapabilirim, olmadı teknik servise versen masraf ne çıkar