Yardım General Mobile e-Tab 4 USB Yolları

Yazdır

marlos2727

Üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2018
37
8
8
41
sevgılı ustalarım gm etab 4 sarj soketını degıstım sarj alıyordu musterıye verdım bugun gerı geldı sarj almıyor dedı soketı neolur ne olmaz dıye bırdaha degıstım sımdı ekranda sarj cıhazı takılı deyıl sımgesı gelıyor neden olabılır yardımcı olursanız sevınırım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
sevgılı ustalarım gm etab 4 sarj soketını degıstım sarj alıyordu musterıye verdım bugun gerı geldı sarj almıyor dedı soketı neolur ne olmaz dıye bırdaha degıstım sımdı ekranda sarj cıhazı takılı deyıl sımgesı gelıyor neden olabılır yardımcı olursanız sevınırım

İlk önce USB yollarını kontrol ediniz.
Zaman zaman USB onarım işlemleri sırasında, USB etrafındaki devre bileşenleri zarar görebiliyor.
Onlarında kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

marlos2727

Üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2018
37
8
8
41
HALLETTIM BATARYADANMIS DESARJ OLMUS BIRAZ HARICI SARJ VERDIM OLDU VESTEL VENUS TAB 7 LİTE 2 VAR DOKUNMATIK TAKTIM YENI SOLA BASINCA SAGA BASIYOR SAGA BASINCA SOLA BASIYOR COZEMEDIM YAZILIMSAL OLABILIRMI IKINCI DOKUNMATIKTEDE AYNI SORUNU VERDI

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
HALLETTIM BATARYADANMIS DESARJ OLMUS BIRAZ HARICI SARJ VERDIM OLDU VESTEL VENUS TAB 7 LİTE 2 VAR DOKUNMATIK TAKTIM YENI SOLA BASINCA SAGA BASIYOR SAGA BASINCA SOLA BASIYOR COZEMEDIM YAZILIMSAL OLABILIRMI IKINCI DOKUNMATIKTEDE AYNI SORUNU VERDI

Bu cihaza mı Vestel'in dokunma panelini taktınız?
Versiyon farklılıklarına göre dokunma paneli cihazınıza uymayabilir.

marlos2727

Üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2018
37
8
8
41
YAK BASKAN GENERAL MOBILI HALLETTIM BATARYADANMIS BIRTANEDE VESTELIM VARDI ONUNDA DOKUNMATIK SAG SOL TERS BASIYORDU YAZILIM ATTIM OLMADI DOKUNMATIK SERISINDENMIS BASINA GELEN ARKADASLAR VESTEL BAB7 LİTE IKI ICIN DOKUNMATIK SERISINDE YJ KODLU DOKUNMATIK ALSINLAR FILIMIN USTUNDE YAZIYOR

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
YAK BASKAN GENERAL MOBILI HALLETTIM BATARYADANMIS BIRTANEDE VESTELIM VARDI ONUNDA DOKUNMATIK SAG SOL TERS BASIYORDU YAZILIM ATTIM OLMADI DOKUNMATIK SERISINDENMIS BASINA GELEN ARKADASLAR VESTEL BAB7 LİTE IKI ICIN DOKUNMATIK SERISINDE YJ KODLU DOKUNMATIK ALSINLAR FILIMIN USTUNDE YAZIYOR

Geçmiş olsun.

salper32

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2019
5
1
3
53
Selam arkadaşlar konu başlığındaki bağlantı şemasını büyük boyutta yükleyebilirmisiniz.
Bendede şarj alan fakat ne yaptısam PC bağlantısında gördüremediğim bir TAB4 üm var.
USB yollarında sorun var sanırım.
Elinde büyük boyutta 1. msj daki resimi olan varsa makbule geçer...
Saygılar

salper32

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2019
5
1
3
53
Bu yolları çektim ama çalışmadı.usb yi yine görmüyor.OTG Kablo ile Klavye ve mouse takıyorum sorunsuz çalışıyor.OTG den USB belleği görmüyor.Şarj alıyor ama PC ye bağlayınca hiç tepki yok.
USB hata ayıklamada aktif .Yok yok yok.
Çıldırmak üzereyim yardımcı olacak arkadaşlara minnettar kalırım.(Verilen şemadaki usb bağlantı kablolarını(Mavi ve siyah )usb filtresinin üst ayaklarına kaydırsam faydası olur mu?)
Saygılar

Resimde işaretlediğim yerleremi takılacak Siyah ve mavi kablo?Usb filtre 6 ayaklı en üstteki işaretlediğim 2 bacagamı takılacak

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Bağlantıdan emin iseniz (ki mouse çalışıyormuş) farklı kablo ve farklı pc ile deneyiniz hatta temin edebilirseniz adaptör beslemeli usb hub kullanın. Yaşadığınız sorun usbye gelen voltaj ve amper ile alakalı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: salper32

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Ayrıca engelli olabilir engelsiz yazılım yüklümüdür cihazda?

salper32

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2019
5
1
3
53
Hocam bilgilendirme için teşekkürler...Fakat yazılımın engelli olma ihtimali çok fazla fakat nasıl anlayacağım engelli olduğunu..
Ekran Resmini veya derlenme numarasını yazayımmı
Saygılar

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Ground yani eksi ve yanındaki ayakta kısadevre var mı onu kontrol et, eğer kısadevre varsa kaldır.Yazılımda sıkıntı varsa da önce sıfırlayıp dene çözüm olmazsa wifi üzerinden( örneğin wifi direct transfer programıyla) twrp ve yazılımı tablete atıp kurmayı dene

Son düzenleme:

taneryilmaz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2017
6
1
3
35
merhaba arkadaşlar daha önce elime geçen bir anakarttaki mavi ile belirttiğim usb hub entegresi sökülmüş ve hub çıkışları (işlemciye giden) mikro usb den direk alınmıştı. o anakart bilgisayarı görüyordu. ben de bu entegreyi söküp yolları çektim ama bir türlü usb görmüyor acaba biyerleri bypass mı yapmam lazım sanırım işlemci usb takıldığını anlamıyor. yardımcı olursanız sevinrim bu şekilde bir sürü anakart var elimde

Ekli dosyalar

• denden.jpg
    denden.jpg
    206.3 KB · Görüntüleme: 34

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
merhaba arkadaşlar daha önce elime geçen bir anakarttaki mavi ile belirttiğim usb hub entegresi sökülmüş ve hub çıkışları (işlemciye giden) mikro usb den direk alınmıştı. o anakart bilgisayarı görüyordu. ben de bu entegreyi söküp yolları çektim ama bir türlü usb görmüyor acaba biyerleri bypass mı yapmam lazım sanırım işlemci usb takıldığını anlamıyor. yardımcı olursanız sevinrim bu şekilde bir sürü anakart var elimde
Başka birşey yapmanıza gerek yok. Yolları düzgün çektiyseniz soket ve kablo sağlamsa çalışacaktır.

taneryilmaz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2017
6
1
3
35
Başka birşey yapmanıza gerek yok. Yolları düzgün çektiyseniz soket ve kablo sağlamsa çalışacaktır.
hocam demek istediğimi tam olarak anlamadınız sanırım. zaten direk bağlı ve görmüyor sanırım işlemci usb host moduna girmediği için görmüyor kumarım sorunu anlayan biri çıkar

sungurgsm

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
15 Şub 2017
13
2
3
40
ustalarım kolay gelsin aynı tableten elimede soketen filtreye kadar geliyo usb entegresi degiştim ama hala usb görmü konuda yardım bekliyomm