General Mobile e-Tab 5 USB Görmüyor

efsane4206

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2017
26
6
3
38
ankara
arkadaşlar herkeze selam olsun öncelikle bir tane et b,tab 5 var elimde usb soket yollar sağlam ama bilgisayara bağladığımda hiç tepki yok yazılım atıcam atamıyorum bunun bir çözümü varmı

efsane4206

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2017
26
6
3
38
ankara
  • Beğen
Tepkiler: krm50

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
verdiğiniz linke baktım fakat cihazı rotlamak içinde bilgisayarın tableti görmesi gerekiyor

Paylaşılan bağlantıda cihazın bilgisayara nasıl bağlanması gerektiği de anlatılıyor.
Bu nedenle sizinle bulunan konu paylaşılmış.
Siz cihazı bilgisayara gösterdikten sonra, isterseniz Root, isterseniz de yazılım yükleme işlemini yapabilirsiniz.

efsane4206

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2017
26
6
3
38
ankara
Paylaşılan bağlantıda cihazın bilgisayara nasıl bağlanması gerektiği de anlatılıyor.
Bu nedenle sizinle bulunan konu paylaşılmış.
Siz cihazı bilgisayara gösterdikten sonra, isterseniz Root, isterseniz de yazılım yükleme işlemini yapabilirsiniz.
efendim ben derdimi tam anlatamadım sanırsam bende drw sorunu yok tableti bilgisayar hiç bir şekilde algılamıyor ama otg ile bir şey takdığım zaman tablet taktığım malzemeyi görüyor bilgisayarda da problem yok eminim daha bu sabah başka bir etap 5 yazılım yükledim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
efendim ben derdimi tam anlatamadım sanırsam bende drw sorunu yok tableti bilgisayar hiç bir şekilde algılamıyor ama otg ile bir şey takdığım zaman tablet taktığım malzemeyi görüyor bilgisayarda da problem yok eminim daha bu sabah başka bir etap 5 yazılım yükledim

Şimdi diyorsunuz ki:
Bilgisayarımda sorun yok, çünkü başka bir cihazla sorun yaşamıyorum.
Cihazın USB girişinde de sorun yok.
Her şey sorunsuz olduğuna göre, sorun yaşamamanız lazım.
Lakin inanın ben neden sorun yaşadığınızı anlayamadım.

Cihaza bağladığınız USB üzerinden veri alış verişi yapabiliyor musunuz?
(Dosya kopyalamak gibi.)

gs1990apo

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2018
3
0
1
32
arkadaşlar şimdi 1 tane etab 5 rom root hepsini yaptım 1 tane daha aynısından tablet var usb görmüyor sağlam olanın soketini ona taktım yine görmüyor ne yapmam lazım

nbrios

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ağu 2017
6
0
1
35
Abdullah adanalı abdullah :) Tabletin sök pili çıkar tak farklı dosya ile format atıldığı durumda sorun veriyor bilgisayar hata veriyor işlem yapmadan önce dene bir

gs1990apo

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2018
3
0
1
32
nerden tanıon beni :D pilini de söktüm taktm nafile ya :) yazılımsal olarak kapatılmıs herhalde hiç bir şekilde müdahale edemiorum tablete

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
nerden tanıon beni :D pilini de söktüm taktm nafile ya :) yazılımsal olarak kapatılmıs herhalde hiç bir şekilde müdahale edemiorum tablete

Usb kablosunu değiştirmeyi dene.
Bilgisayarın farklı usb potrundan dene.
Aygıt yöneticisine bak,
mutlaka cihazla alakalı bir aygıt bulacaktır.
Taktığın soketin lehimlerine iyice bak.
Bir başka yöntem cihazda custom recovery var ise,
Reboot bölümünden Power Off seçeneğiyle kapat.
10 saniye sonra tekrar tak usb birde böyle dene.

yunus2636

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ağu 2019
1
0
1
31
hiç biri olmuyor :) malesef
dostum selamlar, naptın problemi çözdün mü iki gündür seninle aynı dertten muzdaribim, meb yasal rom için veri paylaşımında bulunduğu halde problemi çözemiyorum, üç farklı bilgisayar ve 3 4 farklı usb kablo ile denedim bana mısın demedi, napıcaz biz bu tableti, servise de gitmek istemiyorum, daha önce başka bir arakdaşın tabletine root atabilmiştim hiç sorun yaşamadan, bir yol bulduysan bilgilendirmeni rica ederim.