HI-LEVEL HLV-T703 Brick - Unbrick Format İşlemi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
HI-LEVEL HLV-T703
Brick - Unbrick Format İşlemi

Hiç bir şekilde açılmayan HI-LEVEL HLV-T703'e nasıl format atılır, yazılım yüklenir, hepsi bu yazımızda.

İlk önce HI-LEVEL HLV-T703'ü açıksa kapatınız. (Benimki hiç açılmadığı için sorun yok.)
Amlogic USB Burning Tool klasöründeki ImageBurnTool simgesine tıklayınız ve programı başlatınız.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

(Windows Vista/7 kullanıcıları yönetici olarak çalıştırınız.)
Program açılınca CMD komut ekranı yani siyah bir pencere açılacak kesinlikle kapatmayınız.

Program dili Çince ise üst menüden en sağdaki iki kutuya tıklayınız.
(Change Lanuage yazan yere tıkladığınızda dil İngilizce olur.)

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Program penceresinde sağ taraftan:
ERASE NAND ve NO HUB SUPPORT yazan yerdeki kutucukları işaretleyiniz.

Sonra HI-LEVEL HLV-T703'ü PC'ye bağlayınız.
(Yani USB kablosunun bir ucunu HI-LEVEL HLV-T703'e diğer ucunu da bilgisayarın USB girişine.)
USB 2 Portunu kullanınız.

Şimdi Ses Kısma (-) tuşu ve Güç (Power) tuşuna birlikte basınız ve USB aygıt bağlantı sesini duymaya çalışınız.
Aygıt bağlanınca şu şekilde yazılar çıkacaktır şimdi kullanılan portu program başarıyla tespit etti.
Program menüsü sol üst köşeden File > Import Upgrade File yazan yere tıklayınız.
Açılan pencereden yükleyeceğimiz rom dosyasını seçiniz. (HI-LEVEL HLV-T703 USB.zip)

Program çok kısa süreli bir donduktan sonra normale dönecektir.
Alt tarafta rom dosyasını programın açtığını göreceksiniz şimdi Start tuşuna basınız ve yüklemeyi başlatınız.
İlk olarak Nand Memory silinmeye başlar bağlanan porttaki işlem rengi mavi olacak.

Yaklaşık bir dakika gibi bir süreden sonra işlem rengi yeşile dönecek.
"erase complete" yazacak yani başarıyla işlemi gerçekleştirmiş olacağız.
Şimdi Stop butonuna basınız ve USB kablonuzu HI-LEVEL HLV-T703'den çıkartınız.
(Bilgisayardan sakın çıkartmayınız sadece HI-LEVEL HLV-T703'den çıkartınız.)

Sonra ERASE NAND kutucuğunun işaretini kaldırınız yani seçili olmasın.
NO HUB SUPPORT kutusu aynı şekilde işaretli kalsın.
USB kablonuzu HI-LEVEL HLV-T703'e tekrar takınız ve aygıt sesini duyduktan sonra veya bağlantı kurulunca:
Tekrar Start butonuna basıp yaklaşık 5-10 dakika bekleyiniz.

Bu işlemler sırasında hiç bir işlemle bilgisayarınızı meşgul etmemenizi tavsiye ederim.
İşlem sırasında USB kablonuzu asla çıkartmayınız.

Port kutusundaki mavi olan yazılar yeşil renge dönüştükten sonra Stop butonuna basınız.

Benim HI-LEVEL HLV-T703 otomatik olarak açılmaya başladı 1 kaç dakika sonra tabletimi açmış oldum.
Tabi tüm bilgilerim silinmişti.

Şayet sizin cihazınız otomatik olarak açılmazsa şu işlemleri uygulayınız:
Stop butonuna bastıktan sonra HI-LEVEL HLV-T703'ün Güç (Power) tuşunu 10 saniye kadar basılı tutunuz.
Cihazınız 1 kaç dakika içinde açılacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OkhaN

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Program tableti görüyor fakat yazılımı seçtiğimde böyle problem veriyor sorun nedir ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    103.5 KB · Görüntüleme: 126

OkhaN

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2017
4
0
1
32
böyle bir hata alıyorum tabletim t703w ve ayrıca tabletimin ekranında da yeşil bir android simgesi altında işlem yapıldığını gösteren bir çubuk kalıyor böyle. Yardımcı olun lütfen çıldıracağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
böyle bir hata alıyorum tabletim t703w ve ayrıca tabletimin ekranında da yeşil bir android simgesi altında işlem yapıldığını gösteren bir çubuk kalıyor böyle. Yardımcı olun lütfen çıldıracağım.

Yanılmıyorsam cihazın bağlantısı kopuyor ve yeniden bağlanamıyor.
Size bu işlemleri Microsoft Windows 7 işletim sisteminde yapmanızı öneriyorum.

• Beğen

OkhaN

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2017
4
0
1
32
Doğrudur dediğiniz gibi oluyor alternatif ne yapabilirim acaba win 7 ye çevirmek dışında. Teşekkür ederim yardımınız için.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen

OkhaN

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2017
4
0
1
32
Bu cihazlardan insanlar zamanında çok çekti.
bulunan araçla yazılım yüklemesi yapmayı deneyebilirsiniz.
Maalesef bizde aldık ve kenarda çöp diye dururken bir ihtiyaç oluştu ve kurtarma yoluna bakıyoruz ama zor gibi görünüyor. Bahsettiğiniz araçla denedim ama anladığım kadarıyla bu aracın kullanım amacı sd üzerine kurulum(root) dosyası yükleyip oluştumak. Bunu da tabletim zaten açılmadığı için ve konu başındaki araçla sıfırladığımız için olmayacağını düşündüm. Birkaç proğram buldum onlar da .img dosyası istiyor. Bu Root dosyalarını en basit şekilde nasıl .img dosyasına çevirebilirim? çevirsem farklı bir proğramla yükleme yapsam olur mu acaba. Neyseki bu çöp tablet sayesinde ve sizin sayenizde fazlasıyla şey öğrendim. Çok teşekkür ederim. İyi paylaşımlar.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Maalesef bizde aldık ve kenarda çöp diye dururken bir ihtiyaç oluştu ve kurtarma yoluna bakıyoruz ama zor gibi görünüyor. Bahsettiğiniz araçla denedim ama anladığım kadarıyla bu aracın kullanım amacı sd üzerine kurulum(root) dosyası yükleyip oluştumak. Bunu da tabletim zaten açılmadığı için ve konu başındaki araçla sıfırladığımız için olmayacağını düşündüm. Birkaç proğram buldum onlar da .img dosyası istiyor. Bu Root dosyalarını en basit şekilde nasıl .img dosyasına çevirebilirim? çevirsem farklı bir proğramla yükleme yapsam olur mu acaba. Neyseki bu çöp tablet sayesinde ve sizin sayenizde fazlasıyla şey öğrendim. Çok teşekkür ederim. İyi paylaşımlar.

Konu biraz karışmış.
Bu cihaza normal kullanıcılar yalnızca iki farklı yöntemle yazılım yüklemesi yapabilirler.
Birisi konuda paylaşılan programla bilgisayar üzerinden, diğeri de, size önerdiğim gibi hafıza kartı üzerinden.
Bu cihazın yazılımının uzantısının img olması mümkün değildir.
Root dosyaları ise farklı bir şeydir.
Android için Root demek, çalışan yazılımda sistemin izin vermediği düzenlemeler yapmak için özel yetkileri almak demek.
Root'lu bir cihazda, silinmeyen uygulamaları silebilir, cihazı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Bu cihazla uğraşmak için bolca sabır ve zaman gerekli.
Size son kez bazı önerilerde bulunacağım.
Olursa olur, olmazsa, çok uğraşmayınız.

ve bulunan konuları incelemeniz faydalı olacaktır.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen

OkhaN

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2017
4
0
1
32
Anladım tamam zaten bende arkadaşı emekliye ayırdım zaten teşekkür ederim yardımlarınız için.