Stock Rom Hometech HT 8C Orijinal Rom

Yazdır

hfy44

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ağu 2018
8
0
1
35
ben 7.0 romu yükledim herşey normal çalışıyor fakat arka kamera baş aşşağı gösteriyor herşeyi, tekrar 5.1 romuna dönüş yaptım yine kamera ters gösteriyor nasıl çözeceğim bunu yardım lütfen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ben 7.0 romu yükledim herşey normal çalışıyor fakat arka kamera baş aşşağı gösteriyor herşeyi, tekrar 5.1 romuna dönüş yaptım yine kamera ters gösteriyor nasıl çözeceğim bunu yardım lütfen

Yazılım yükleme işleminden önce bir sorun var mıydı, bir de, kamera ayarlarını kontrol ettiniz mi?

hfy44

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ağu 2018
8
0
1
35
hiçbir sorun yoktu birkaç fotoğraf çekmiştim hepsi normaldi rom yükledikten sonra oldu.ön kamerada sorun yok arka kamera tepe taklak

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hiçbir sorun yoktu birkaç fotoğraf çekmiştim hepsi normaldi rom yükledikten sonra oldu.ön kamerada sorun yok arka kamera tepe taklak

Gördüğüm kadarıyla bu cihazın hem 5.1 hem de 7.0 yazılımlarının OTA klasörlerinde güncelleme dosyaları mevcut.
5.1 OTA klasöründeki build.prop dosyasını değiştirmeniz çözüm olabilir.
Yine bunlara ek olarak, 7.0 OTA klasöründeki güncellemeyi de, cihazınızın Ayarlar bölümünden yüklemeniz çözüm olabilir.
Elimde bu cihazdan mevcut değil ve henüz cihaz yazılımını da parçalayıp içeriğine bakacak zaman bulamadım.
Önce kamera uygulamasının ayarlarını kontrol ediniz, olmazsa başka bir kamera uygulaması ile deneme yapınız.
Yine olmazsa, OTA klasörlerine bakarsınız.

hfy44

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ağu 2018
8
0
1
35
Ota klasöründe build.prop dosyası var bu dosyayı ne yapmalıyım tam anlamadım. Not defteriyle açtım birsürü kodlar var içinde kamera ile ilgili kodlara baktım birşey bulamadım. 6-7 tane kamera program mı denedim hepsinde sonuç aynı herşey tepe taklak.
Bi resim ekledim herşey anlaşılıyor orada

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ota klasöründe build.prop dosyası var bu dosyayı ne yapmalıyım tam anlamadım. Not defteriyle açtım birsürü kodlar var içinde kamera ile ilgili kodlara baktım birşey bulamadım. 6-7 tane kamera program mı denedim hepsinde sonuç aynı herşey tepe taklak.
Bi resim ekledim herşey anlaşılıyor orada

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Cihazınız Root'lu mu?
Cihazınız Root'lu ise, Root Browser veya Root Explorer kullanarak System klasöründe build.prob dosyasını bulunuz.
Önce dosya izinlerine bakınız.
Daha sonra build.prob dosyasının adını build.prob.bak olarak değiştiriniz.
İşlem tamamladıktan sonra OTA klasöründeki build.prob dosyasını ilgili yere kopyalayınız.
Eski build.prob dosyası ile aynı izinleri veriniz.
Sonra da cihazınızı yeniden başlatınız.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

hfy44

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ağu 2018
8
0
1
35
Cihazınız Root'lu mu?
Cihazınız Root'lu ise, Root Browser veya Root Explorer kullanarak System klasöründe build.prob dosyasını bulunuz.
Önce dosya izinlerine bakınız.
Daha sonra build.prob dosyasının adını build.prob.bak olarak değiştiriniz.
İşlem tamamladıktan sonra OTA klasöründeki build.prob dosyasını ilgili yere kopyalayınız.
Eski build.prob dosyası ile aynı izinleri veriniz.
Sonra da cihazınızı yeniden başlatınız.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Cihaz rootlu değil,benim anlamadığım şimdi system klasöründeki build.prob ile benim rom içindeki ota klasöründe olan build.prop dosyası aynı değilmidir, sonuçta o romu yükledim ben. Eğer aynı değil ise veya o dosyayı değiştirdiğimde düzelecekse tableti rootlayayım veya build.prop dosyasını uploadlayayım siz yardımcı olup düzenleyin.tableti çocuk kullandığından dolayı kamerasını düzeltmek istiyorum yoksa tablet kamerasının bir işe yaradığı yok sizi biraz uğraştırıyorum hakkınızı helal edin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz rootlu değil,benim anlamadığım şimdi system klasöründeki build.prob ile benim rom içindeki ota klasöründe olan build.prop dosyası aynı değilmidir, sonuçta o romu yükledim ben. Eğer aynı değil ise veya o dosyayı değiştirdiğimde düzelecekse tableti rootlayayım veya build.prop dosyasını uploadlayayım siz yardımcı olup düzenleyin.tableti çocuk kullandığından dolayı kamerasını düzeltmek istiyorum yoksa tablet kamerasının bir işe yaradığı yok sizi biraz uğraştırıyorum hakkınızı helal edin.

Mevcut yazılımı parçalayıp incelemedim.
Bu nedenle yazılım içindeki dosya ile OTA klasöründeki dosya aynı mıdır veya bahsettiğim işlemin sonucu ne olur bilmiyorum.
Bu cihazdan bende aldım ama henüz bana ulaşmadı.
Nasipse bir kaç gün içerisinde elimde olacak.
O zaman her iki yazılımı da deneyeceğim.
Denemelerimi sizinle paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: hfy44

hfy44

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ağu 2018
8
0
1
35
Mevcut yazılımı parçalayıp incelemedim.
Bu nedenle yazılım içindeki dosya ile OTA klasöründeki dosya aynı mıdır veya bahsettiğim işlemin sonucu ne olur bilmiyorum.
Bu cihazdan bende aldım ama henüz bana ulaşmadı.
Nasipse bir kaç gün içerisinde elimde olacak.
O zaman her iki yazılımı da deneyeceğim.
Denemelerimi sizinle paylaşırım.
Sizden ricam cihaz gelince içinde olan orjinal romu uploadlamanız, ben cihazı bimden aldım 5.1 sürümü vardı aldığımda kamera düzgün çekiyordu, hometech in sitesinde Android 7.0 olduğunu görünce indirip yükledim ve kamera gitti, indirdiğim dosyada 5.1 sürümüde vardı düzelir diye tekrar onu yükledim ama düzelmedi.sonra bu sitedeki romları denedim yine aynı. Hatta hometech in müşteri hizmetlerine yazdım bana söyledikleri tek şey sitemizdeki mevcut yazılımı yükleyin oldu. Sanki ben uzaydan yazılım indirip yükledim,sizi takip ediyorum inşallah çözeriz bu işi.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sizden ricam cihaz gelince içinde olan orjinal romu uploadlamanız, ben cihazı bimden aldım 5.1 sürümü vardı aldığımda kamera düzgün çekiyordu, hometech in sitesinde Android 7.0 olduğunu görünce indirip yükledim ve kamera gitti, indirdiğim dosyada 5.1 sürümüde vardı düzelir diye tekrar onu yükledim ama düzelmedi.sonra bu sitedeki romları denedim yine aynı. Hatta hometech in müşteri hizmetlerine yazdım bana söyledikleri tek şey sitemizdeki mevcut yazılımı yükleyin oldu. Sanki ben uzaydan yazılım indirip yükledim,sizi takip ediyorum inşallah çözeriz bu işi.

Cihaz dün akşam saatlerinde elime ulaştı.
Nasipse uygun bir zamanda inceleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: hfy44

tekno28lojistik

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Haz 2017
17
4
3
HT8C modellerinde kronik bir sorun gibi anladıgım kadarıyla aynı şekilde elimde ki mevcut tablette de şarj simgesi geldiğinde pc üzerinden bağlanıyı koparıyor. yazılımdan ziyade farklı bir sorun yardımcı olarak var ise değerli yorumlarını eksik etmesinler... saygılar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
HT8C modellerinde kronik bir sorun gibi anladıgım kadarıyla aynı şekilde elimde ki mevcut tablette de şarj simgesi geldiğinde pc üzerinden bağlanıyı koparıyor. yazılımdan ziyade farklı bir sorun yardımcı olarak var ise değerli yorumlarını eksik etmesinler... saygılar

Benimde elimde bu cihazdan mevcut.
Bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım.
Belki kullandığınız USB cihazı yeterince besleyemiyordur.
Belki de sorun kablodadır.

tekno28lojistik

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Haz 2017
17
4
3
Benimde elimde bu cihazdan mevcut.
Bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım.
Belki kullandığınız USB cihazı yeterince besleyemiyordur.
Belki de sorun kablodadır.

kablodan olduğunu düşünmüyorum sürekli yazılım attığım kablo farklı pc ilede denedim sonuç aynı flas tool format kısmınıda denedim aynı en son çare emmc olabilir düşüncesi oldu.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
kablodan olduğunu düşünmüyorum sürekli yazılım attığım kablo farklı pc ilede denedim sonuç aynı flas tool format kısmınıda denedim aynı en son çare emmc olabilir düşüncesi oldu.

eMMC alakalı olduğunu sanmıyorum.
eMMC sorunları farklı şekilde gözlemlenmektedir.
USB portunuzun çıkış gerilimi ve USB kablonuzda sorun yoksa,
Cihazın USB portunun bulunduğu bölgeye biraz sıcak hava tutmanız düşük bir ihtimal de işe yarayabilir.

tekno28lojistik

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Haz 2017
17
4
3
eMMC alakalı olduğunu sanmıyorum.
eMMC sorunları farklı şekilde gözlemlenmektedir.
USB portunuzun çıkış gerilimi ve USB kablonuzda sorun yoksa,
Cihazın USB portunun bulunduğu bölgeye biraz sıcak hava tutmanız düşük bir ihtimal de işe yarayabilir.
pc bağlandığımda bağlantı noktalarında "preloader usb vcom port" olarak gözlemliyorum. şuanda örnegin (brom error s_ft_download_fail (0xfa8) ) hatası alıyorum bu hata kodları değişiklik gösteriyor (4008)-(4010) gibi kodlarıda veriyor ne denediysem olmadı.

• Beğen
Tepkiler: kandonduran