Hometech HT 8MT Rom Sorunu

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba Paradox.
Hometech HT8 MT tabletime paylaşmış olduğunuz sitedeki uygun yazılımı (HT8 MT) indirerek flash tool vasıtasıyla cihazıma başarılı şekilde yükledim. Cihaz açılışında sergilenen Hometech ikonu yatay olarak sergilendi(sanırım yatay-dikeyi yanlış algılıyor) ve tabletin dokunmatik ekranı artık çalışmıyor. Servise mail atarak yazılımı istedim maalesef firma doğal olarak olaya ticari bakıyor yardımcı olmadılar.
Forumda benzer sorunları yaşayan arkadaşların gönderilerini takip ettim.
Konuya el atarak sorunu çözmemizde yardımcı olmanızı bekliyorum.

Konuya el atmasına el atacağım ama ne yazık ki elimde bu cihazdan yok.
Kılıç ve kalkan olmadan da savaş ancak bu kadar oluyor.

Yellowleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
10
0
1
44
Selamlar. Hometech 8mt tablete bizim oğlan oyun yükleyeceğim diye reklam virüsü bulaştırmış. Fabrika ayarlarına döndürdüğüm ya da hard reset attığım halde virüsü silemedim sürekli reklam açılıyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla tek yol stock rom atmak dediler, ancak firma para istedi üstelik kargo ücreti de talep ediyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Selamlar. Hometech 8mt tablete bizim oğlan oyun yükleyeceğim diye reklam virüsü bulaştırmış. Fabrika ayarlarına döndürdüğüm ya da hard reset attığım halde virüsü silemedim sürekli reklam açılıyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla tek yol stock rom atmak dediler, ancak firma para istedi üstelik kargo ücreti de talep ediyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Konuya yazılan yorumları okudunuz mu?
Bu cihazın yazılımı ile ilgili bir bilinmezlik var.
bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.

Yellowleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
10
0
1
44
Verdiğiniz sitedeki tüm mediatek yazılımlarını denedim. Maalesef hiç biri değil. Hakikatten çok ilginç...

rapayblocked

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2018
12
3
3
23
Verdiğiniz sitedeki tüm mediatek yazılımlarını denedim. Maalesef hiç biri değil. Hakikatten çok ilginç...
Sevgili forumcular kucuk bir arastirmayla soyle soyluyorum cihazin yurtdisi vwesiyonu iplay 8 pro sifir fqfk gibi birsey yuklenip denenmeli tabi brick durumu ve garanti dueumundan ben ve dirum sorumlu degildir . Cihasin yazlim lisansi degisecegi icin garanti durumu biter
Yazilim burda
Direk.yuklenebilr
Veya touchlar degiswbilir iyi bir yazilim ustasiyla
Olursa donus yapin konu yaparim

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yellowleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
10
0
1
44
Sevgili forumcular kucuk bir arastirmayla soyle soyluyorum cihazin yurtdisi vwesiyonu iplay 8 pro sifir fqfk gibi birsey yuklenip denenmeli tabi brick durumu ve garanti dueumundan ben ve dirum sorumlu degildir . Cihasin yazlim lisansi degisecegi icin garanti durumu biter
Yazilim burda
Direk.yuklenebilr
Veya touchlar degiswbilir iyi bir yazilim ustasiyla
Olursa donus yapin konu yaparim

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşe yaramadı, cihaz brick oldu..

mdigital

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2018
1
0
1
38
Evet sizin paylaştığınız yazılımı yükledim. benim arkadaşın aynı tableti varmış. Ekranı kırılmış belki ücret karşılığı anakartıni satar.biraz daha uğraşırım yapamazsam anakart değiştiririm artık.
merhabalar ,bunu yukledim ama logo da kalyor :unsure:

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Reklam virüsünü ben de yemiştim zamanında. Nasıl yedim hatırlamıyorum. Büyük bir ayıp olarak görüyorum şu an kendi adıma. :D
Neyse ben format attım mı atmadım mı hatırlamıyorum ama Antivirüs uygulamasını yükleyip derin tarama yaparak kurtulmuştum.

cemalkaratas007

Üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2018
35
7
8
34
şimdi benzer olanları tek tek indiriyorum. doğru olup olmadığını tablet üzerinde denemeden anlama yolu var mı? mesela 8c , 10mt, 8m falan indiriyorum.
çözebildinzmi acaba aynı sorun bende de var.dokunmatik çalışmıyor üründe 8mt yazıo ama versionda 10mt 3 yazılımıda denedim aynı olmuo dokunmatik çalışmıyor

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Bir gelişme varmı acaba. Hometech ht 8mt yazılım ile ilgili. Orijinal rom bulamadım. Sizin verdiğiniz rom u yükleyince dokunmadık sorunu oluyor.

Yellowleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
10
0
1
44
Denemediğim yol kalmadı ama maalesef cihaz oylece duruyor, servise göndermeye korkuyorum çünkü Hometech için yapılan yorumlar yüzünden cihazın geri geleceğinden bile şüpheliyim ki yatıracağım ücret artı kargo parası da cabası. Malum ekonomide de cocuga yeni tablet almam şu an için zor bekliyoruz bakalım. Birader Vippad gibi bir tabletin bile ( 8 yıl once almıştı iyi paraya android 4.0 olduğu için kullanamıyordu) yazılımını buldu çin versiyonu yükledi android 5.0 yiğen çatır çatır kullanıyor. Biz 3 yıl olmadı alalı normal romunu bulamıyoruz. Daha da Hometech markalı ürün almam ve aldırmam.

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Denemediğim yol kalmadı ama maalesef cihaz oylece duruyor, servise göndermeye korkuyorum çünkü Hometech için yapılan yorumlar yüzünden cihazın geri geleceğinden bile şüpheliyim ki yatıracağım ücret artı kargo parası da cabası. Malum ekonomide de cocuga yeni tablet almam şu an için zor bekliyoruz bakalım. Birader Vippad gibi bir tabletin bile ( 8 yıl once almıştı iyi paraya android 4.0 olduğu için kullanamıyordu) yazılımını buldu çin versiyonu yükledi android 5.0 yiğen çatır çatır kullanıyor. Biz 3 yıl olmadı alalı normal romunu bulamıyoruz. Daha da Hometech markalı ürün almam ve aldırmam.
Ben pes ettim artık. Mecburen servise gönderdim. bugün 22. gün ve hala elime ulaşmadı. yalnız her 2-3 günde bir arıyorum. bugün kargoya verecekler inşallah. yazılım yükleme 45 tl miş.

Yellowleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
10
0
1
44
Ben pes ettim artık. Mecburen servise gönderdim. bugün 22. gün ve hala elime ulaşmadı. yalnız her 2-3 günde bir arıyorum. bugün kargoya verecekler inşallah. yazılım yükleme 45 tl miş.

Nasıl sorununuz çözülmüş mü? hallolduysa ben de kıyacağım maalesef paraya :(