Yardım Hometech Pro Tab 7 Boot Sorunu

Yazdır

DragonRush

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
40
12
8
33
Merhaba, arkadaşlar bu tablette hiç bir şekilde usb'den boot yapamıyorum. Biostan yaptığım hiç bir ayarı kabul etmiyor. Secure boot'u kapatmama rağmen usbden boot yapamadım.. Nasıl çözebilirm bu sorunu?

DragonRush

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
40
12
8
33
Teşekkürler yorum için onları kontrol etmiştim. Fakat çözdüm sorunu.. Rufustan boot etme ayarını mbr olarak seçmek gerekiyormuş. Kurtarma bölümünden efi to usb kısmını seçtikten sonra oto boot ediyor. Takılan arkadaşlar için yardımcı olur umarım.

Unutmayın "UEFI için MBR Bölüm Düzeni" seçile olacak. Yoksa uefi disk bulunamadı hatası alırsınız. Kolay gelsin.. Ayrıca malesef Legacy olarak boot etmek mümkün değil arkadaşlar.. UEFI'ye mahkumsunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teşekkürler yorum için onları kontrol etmiştim. Fakat çözdüm sorunu.. Rufustan boot etme ayarını mbr olarak seçmek gerekiyormuş. Kurtarma bölümünden efi to usb kısmını seçtikten sonra oto boot ediyor. Takılan arkadaşlar için yardımcı olur umarım.

Unutmayın "UEFI için MBR Bölüm Düzeni" seçile olacak. Yoksa uefi disk bulunamadı hatası alırsınız. Kolay gelsin.. Ayrıca malesef Legacy olarak boot etmek mümkün değil arkadaşlar.. UEFI'ye mahkumsunuz.

Geçmiş olsun.

morpinyo

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ara 2017
3
1
3
31

Merhaba pro tab 7 aynısına sahibim yazılım sıkıntısı yaşıyorum win 10 atayım usb den dedim usb boot ettim ama malesef olmadı usbuyi otg kablosu ile bağlıyorum kablo çalışıyor ama usb okumuyot yada okuyor boot etmiyor yardımcı olurmusunus acaba.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba pro tab 7 aynısına sahibim yazılım sıkıntısı yaşıyorum win 10 atayım usb den dedim usb boot ettim ama malesef olmadı usbuyi otg kablosu ile bağlıyorum kablo çalışıyor ama usb okumuyot yada okuyor boot etmiyor yardımcı olurmusunus acaba.

bulunan konudan faydalanarak UEFI bir disk hazırlayınız.

DragonRush

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
40
12
8
33
Bu tablete android kurmayı başardım. Fakat Touchpad, wifi, bluetooth ve sensörler çalışmıyor bu sorunu nasıl aşarım bir bilginiz var mı ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu tablete android kurmayı başardım. Fakat Touchpad, wifi, bluetooth ve sensörler çalışmıyor bu sorunu nasıl aşarım bir bilginiz var mı ?

Bilgimiz var da, size nasıl anlatırız ve siz nasıl yaparsınız, işte işin bu kısmı oldukça karışık.
Cihazınızın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Buyrun :)

Bu cihazın ana kartı Casper Via T7D'nin ana kartı ile neredeyse aynı.
Casper Via T7D yazılımlarını deneyebilir misiniz?
Forumumuzda mevcut.

DragonRush

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
40
12
8
33
Neredeyse aynı değil aynı direk :) Şuan indirdim yazılımı fakat nasıl bağlayacağım konusunda fikriniz var mı? Bundaki bios farklı çünkü. Driverları vs kurdum. Ses açma veya kısma tuşuna basılı tutup usb'yi bağlıyorum tepki yok. Hometech yazısı çıkıp sarj etmeye başlıyor. Bir şekilde bağlamam lazım bunu

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Neredeyse aynı değil aynı direk :) Şuan indirdim yazılımı fakat nasıl bağlayacağım konusunda fikriniz var mı? Bundaki bios farklı çünkü. Driverları vs kurdum. Ses açma veya kısma tuşuna basılı tutup usb'yi bağlıyorum tepki yok. Hometech yazısı çıkıp sarj etmeye başlıyor. Bir şekilde bağlamam lazım bunu

Konuyu biraz araştırayım.
Android Boot veya Dual Boot için bir Bios uydurabilir belki.

DragonRush

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
40
12
8
33
Biosu kurcaladım biraz. Yeniden başlatınca Dnx Mode Fastboot bölümüne girdi. Bilgisayara bağladığımda bilgisayar tanıdı tableti. Casper'in dosyalarını flash tool ile başlattığımda tablet Dnx Mode'den çıkıp biosa giriyor. Tekrar Dnx Mode'ye sokup tableti bağlasam da flash hata veriyor.

Dnx Mode Fastboot kısmına nasıl girdiğim konusunda hiç bir fikrim yok. Rastgele kafasına göre giriyor. Bazen windows açıyor bazen o bölüme giriyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Biosu kurcaladım biraz. Yeniden başlatınca Dnx Mode Fastboot bölümüne girdi. Bilgisayara bağladığımda bilgisayar tanıdı tableti. Casper'in dosyalarını flash tool ile başlattığımda tablet Dnx Mode'den çıkıp biosa giriyor. Tekrar Dnx Mode'ye sokup tableti bağlasam da flash hata veriyor.

Zaten bir şey de bir kere de kolay olsun ama olmaz.
:zuhaha:

DragonRush

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
40
12
8
33
bulunan klasörlerin içine bir bakınız.
İşinize yarayacak ilginç araçlar bulabilirsiniz.

Maalesef işe yarayacak bir şey yok.. Adb üzerinden komut sistemiyle halletmeye çalışacağım. Daha önce Asus Zenfone 6 ile uğraşmıştım bu sorunları öyle aştıydım. Malum oda İntel işlemcili bir telefon.

• Beğen
Tepkiler: 145316