HTC 10 Custom Rom Home Tuşu

Sıgsauer

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
34
13
8
34
İyi günler arkadaşlar elimde s-off ve bootloader kilidi açık bir HTC 10 var. Şuan cihazda maximus hd 3.7.0 custom android 7 rom var. Cihazdaki home tuşu sadece kendi orjinal yazılımda çalışıyor. 6-7 tane custom rom denedim sadece gapss paketi kendinde olmayan RR, AOSP gibi basit romlarda çalışıyor home tuşu... Stock rom ve o basit romlar pek kullanışlı ve stabil değil .Bende maximus hd romdan vazgeçmek istemiyorum. Çözümü bilen var mı?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
İyi günler arkadaşlar elimde s-off ve bootloader kilidi açık bir HTC 10 var. Şuan cihazda maximus hd 3.7.0 custom android 7 rom var. Cihazdaki home tuşu sadece kendi orjinal yazılımda çalışıyor. 6-7 tane custom rom denedim sadece gapss paketi kendinde olmayan RR, AOSP gibi basit romlarda çalışıyor home tuşu... Stock rom ve o basit romlar pek kullanışlı ve stabil değil .Bende maximus hd romdan vazgeçmek istemiyorum. Çözümü bilen var mı?

Rom'un geliştiricisine mesaj atarsan sorunu düzeltirler.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

Sıgsauer

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
34
13
8
34
Sorun maximus hd romda değil ki sadece ledroid rom, viper rom, lineagOs rom, pyrana rom hepsinde aynı sorun var

Sıgsauer

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
34
13
8
34
Bütün HTC 10 forumlarına baktım xda dahil ama birşey bulamadım. Twrp ile temizlik yaparken mi yanlış yapıyorum acaba?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bütün HTC 10 forumlarına baktım xda dahil ama birşey bulamadım. Twrp ile temizlik yaparken mi yanlış yapıyorum acaba?

İlginç bir sorun ama atıştırmak lazım. Kurulum düzgün yapılmasa başka sorunlar da çıkar. Full wipe yapıp kuruyorsan sıkıntı olmaz.

Sıgsauer

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
34
13
8
34
Twrp recovery nin 5-6 sürümünü denedim acaba recovery den mi kaynaklı diye ondan da değil.
Temizlik yaparken;
Wipe - Advanced wipe - Dalvik /art cache
system
cache
data
internal storage

seçeneklerinin hepsini seçip yapıyorum temiz kurulum olsun diye ama her defasında aynı sorunu verdi stock rom haricinde 15-20 defa yapmışımdır rom yükleme işini

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Twrp recovery nin 5-6 sürümünü denedim acaba recovery den mi kaynaklı diye ondan da değil.
Temizlik yaparken;
Wipe - Advanced wipe - Dalvik /art cache
system
cache
data
internal storage

seçeneklerinin hepsini seçip yapıyorum temiz kurulum olsun diye ama her defasında aynı sorunu verdi stock rom haricinde 15-20 defa yapmışımdır rom yükleme işini

Yaptığınız kurulum Şekli doğru , başka bir sorun var. Daha stabil olan bşka Custom romlar denemenizi tavsiye ederim. Yada çıkacak olan başka Custom rom beklemenizi. Bide bu xposed ile ilgili biraz araştırma yapmanızı öneririm. Tuşların yer değişmesini vesaire gibi bir çok şey yapabiliyorsunuz. Bu şekilde home tuşuna ihtiyacınız kalmayabilir.

Sıgsauer

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
34
13
8
34
Sorunu çözdüm. Telefonun OS sürümü 1.80.... android 6 sürümünün yazılımı olarak kalmış en son . Custom romlar temiz kuruluyordu ama benim yüklediğim custom romlar hep android 7 romlarıydı yani OS sürümü 1.95.... üstü sürümler. Demekki uymuyormuş bazı hataları vardı.Telefonu stock yazılım ile son sürüme yükselttikten OS sürümü 2.41.... oldu. Ondan sonra custom rom kurulumu yaptım home tuşu çalışmaya başladı :blush:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar