Yardım HTC Android Soru Cevap Bölümü

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar bu konudan HTC Android cihazları ile ilgili istediğiniz soruları bu konuda bana sorabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışacağım.

HTC Android cihazları diğer Android cihazları gibi değillerdir. Biraz daha güvenliğe önem verilmiştir. O yüzden HTC cihazlarında bir çok önemli nokta vardır.

Özellikle yazılım konusunda uygun yazılımı bulmak ve yüklemek biraz uğraştırır. HTC Android cihazlarda cid, mid, radio, os, s-on, s-off, unlocked, relocked gibi konular önemlidir.

Cihazınıza yazılım arıyorsanız bu çok önemli mutlaka cihaz bilgilerini eksiksiz buraya yazmanız gerek. Onu nasıl yapacağınızı da anlatacağım.

Bu program ile cihazınızın bilgilerini öğrenip buraya yazabilirsiniz.

Diğer yöntem ise cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin. Sonra power ile ses kısma tuşuna basın. Farklı bir ekran gelecek bu ekran fastboot moddur.

Bu modda cihazı PC'ye bağlayın ve fastboot yanan mavi bir yazı olacak ses tuşları ile üstüne gelin ve power ile onaylayın. Şimdi cihazı pc görecek ve tanıyacak eğer tanımaz ise HTC sitesinden HTC sync manager indirip kurun. Sonra silebilirsiniz, bu program aynı zamanda pc'nize HTC usb driverleri kurar.

Aygıt yöneticisini açtığınız zaman my HTC yazısını gördüyseniz pc cihazınızı tanımış demektir. Şimdi işlemlere devam edelim.

Bunu İndirin ve C diski içine kopyalayın. Sonra dosyanın içine girin ve shift tuşuna basılı tutarken mouse sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Çıkan siyah ekranda şu komutu girip enter basın.

Kod:
fastboot getvar all

Cihazın tüm bilgileri karşımızda olacak. İmei hariç diğer bilgileri buraya yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

abuzeyd

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ara 2016
24
11
3
39
Model : A51_UL
IMEI : 35************
Build : 3.17.401.3
CID : HTC__M27
HBoot : 3.19.0.0000
MID : 0PFJ40000
Security : OFF
Region : HTC-Turkey

ustam yardımcı olursan sevinirim.rom lazım

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Model : A51_UL
IMEI : 35************
Build : 3.17.401.3
CID : HTC__M27
HBoot : 3.19.0.0000
MID : 0PFJ40000
Security : OFF
Region : HTC-Turkey

ustam yardımcı olursan sevinirim.rom lazım

Cihazınız HTC Desire 820n bu cihazın yazılımı original yazılımı bu

Fakat bu yazılımı kaç kere denedim yüklemedi. Onun için sizde bir deneyin eğer yüklemez ise bu konudan yardımcı olmaya çalışacağım. Cihazınız s-of olduğu için başka ülkenin yazılımınıda yükleyebiliriz.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
ustam denedim olmadı

Şöyle yapalım o zaman cihaz fastboot moda alıp bir bakın.

Cihaz unlocked ise Twrp yükleyip costum rom yükleyeceğiz. Eğer unlocked değilse o zaman ilk önce unlocked yapın. Sonra twrp yükleyin sonra costum rom yükleyin.

Eğer illa stock rom kurmak isterseniz twrp yedeğide var onuda paylaşabilirim. Ama ilk önce bu costum rom kurun derim.

abuzeyd

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ara 2016
24
11
3
39
ustam ben rom buldum yukledim iş aslı şimdide twrp yuklenmiyor exe img hepsini denedim

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
ustam ben rom buldum yukledim iş aslı şimdide twrp yuklenmiyor exe img hepsini denedim

Verdiğim twrp sizin cihazınıza uygun bir deneyin. Bu cihazlar ile çok uğraştım özellikle HTC Desire 820n cihazları çok sıkıntılı cihaz. Ana kart problemli bir cihaz. Cihaza kendi original yazılımı bazen twrp yüklenmiyor. İsterseniz ilk önce kendi stock recovery yükleyin.

Sonra twrp deneyin.

abuzeyd

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ara 2016
24
11
3
39
ustam kolay gelsin
Model : HTC Desire 820G+
Name : a50mgp_dug_htc_asia_india
version : 4.4.2
Build : eng.jenkins.1428226066
Imei : 35****************
Platform :
Root : True

bu cihazı fastboot moda almıyor rb softla alıyorum fastboota s-ofmu s -on mu bilmiyorum repair işlemi yapacamda fastboot modda olmuyor yardımcı olurmusun rica etsem

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
ustam kolay gelsin
Model : HTC Desire 820G+
Name : a50mgp_dug_htc_asia_india
version : 4.4.2
Build : eng.jenkins.1428226066
Imei : 35****************
Platform :
Root : True

bu cihazı fastboot moda almıyor rb softla alıyorum fastboota s-ofmu s -on mu bilmiyorum repair işlemi yapacamda fastboot modda olmuyor yardımcı olurmusun rica etsem

Kardeşim bu cihaz Mtk işlemci s-of gerekmez. Bu cihaza maui Meta ile imei atabilirsin. Yada Mtk droid tools ile bir dene istersen.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
ustam bir sorum varda normalde hafıza kartıyla rom yedikde htc kendine gelmiyormu

Genelde geliyor hafıza Kartı ile yüklersen düzeliyor. Ama bu HTC Desire 820n kendi yazılımını yemiyor. Yada yese bile açmıyor. Tuhaf cihaz.

hadid02

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Eyl 2017
15
9
3
42
selam u aleyküm yanlış yerde sorduğum için özür.
Özellikleri : *** LOCKED ***
htc_himauhl PVT S-OFF
CID-11111111

Htc One m9 donma Kasma Yapıyor Stok rom u var mı acaba_?_ Şimdiden Teşekkürler.

(bootloader) kernel: lk
(bootloader) product: htc_himauhl
(bootloader) version: 1.0
(bootloader) imei: 869***************
(bootloader) version-main: 1.32.708.15
(bootloader) boot-mode: download
(bootloader) version-bootloader: 1.0.0.0000
(bootloader) mid: 0PJA12000
(bootloader) cid: 11111111

Son düzenleme:
  • Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
selam u aleyküm yanlış yerde sorduğum için özür.
Özellikleri : *** LOCKED ***
htc_himauhl PVT S-OFF
CID-11111111

Htc One m9 donma Kasma Yapıyor Stok rom u var mı acaba_?_ Şimdiden Teşekkürler.
Os yazar orada neler yazıyor. Ona göre yazılım bulalım. Aslından cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları konuya atın veya resim atın.

• Beğen
Tepkiler: hadid02