Çözüldü HTC Desire 820N Tek Sim A51_UL Stock, Custom ve TWRP Backup Rom

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar konuya bakmadan önce bu yazıyı okuyunuz lütfen.

Bu cihaza ait konuda herşeyi anlattım lütfen iyice okuyunuz ve yorumları da tek tek inceleyiniz. Eğer gene çözüm yolu bulamaz iseniz o zaman konu altından sorunuzu sorunuz.

Yazılım yükleme ve diğer işlemler için azda olsa bilgi sahibi olmak lazımdır. Ona göre kendinize güveniyor iseniz o zaman işlemleri uygulayın. Teşekkürler.

İçindeki dosyalar ;

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1. (original Android 6 stock rom)
2. (Android 6 için custom rom)
3. (stock recovery)
4. ( Android 6.0.1 stock twrp nandroid backup)

Ayrıca dosyası

Cihazınızın HTC Desire 820N A51_UL olduğunu anlamak için.Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin, sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Açılan ekranda en üstte cihazın modeli yazı ile yazar. Genelde A51_UL şeklinde yazar. Başka marka ve model cihazda denemeyiniz.

Yapacağınız tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdadır ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Şimdi başlayalım.

Cihazınızın durumuna göre arkadaşlar, yukarıda verdiğim dosyaları kullanabilirsiniz.

Eğer cihazınız locked veya relocked ise yani fastboot moda girdiğiniz zaman en Üstte pembe yazı ile yazan yazıya göre hareket edin. Fasboot moda girmek için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin. Sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Eğer cihazınızın fastboot modda en Üstte locked yazıyor ise original stock rom kurabilirsiniz.

Original stock rom kurulumu;
Yukarıdan linkten Android 6 stock rom'u İndirin ve fat32 şeklinde biçimlendirilmiş boş bir hafıza kartına atın. Hafıza kartını cihazınıza takın. Cihazınız %100 şarjı olsun. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin, ses kısma ve power ile cihazı açın. Sizden onay isteyecek power ile onay verin. Yazılım yüklemesi başlayacaktır. İndirdiğimiz dosyanın sonundaki zip yazısını silip ve silmeden deneyebilirsiniz. Stock rom yüklendikten sonra biraz geç açılır acele etmeden Sabırla bekleyin. Ve cihazınız şarjı bağlı olsun.

Burada önemli bir hatırlatma daha yapayım. Bu cihaz hafıza kartı ayırıyor yani her hafıza kartını kabul etmiyor yazılımı yüklemek için. O yüzden bazen bir kaç tane değişik hafıza kartı ile deneme yapın.

Custom rom kurulumu;

Bunun için cihazınız unlocked olması gerekir. Unlocked işlemleri HTC konusunda var.
Cihazınızda Android 6 Sürümü yüklü olması gereklidir.
Linkten twrp recovery dosyasını indirelim. Cihazı kapatalım 10 saniye bekleyelim. Cihazı ses kısma ve power ile açalım. Cihazı PC'ye bağlayalım. Ses kısma tuşu ile cihazda yazan fastboot yazısının üstüne gelelim ve power ile onaylayalım. Mavi yanan fastboot yazısı kırmızı olacak.
Sonra PC'ye bulunan dosyayı indirelim. Içine indirdiğimiz twrp dosyasını atalım. Ama ismini değiştirelim sadece recovery olsun. Sonra bu dosyanın içinde sklabyede bulunan shift tuşuna basılı tutarken mouse ile bu dosyanın içinde sağ tıklayalım. Çıkan menüde komut penceresini burada aç diyelim. Şimdi siyah ekran çıkacak.
Siyah ekrana şu konuyu yazalım. fastboot flash recovery recovery.img enter'e basalım. Siyah ekranda error yazısı vesaire yoksa işlem tamamlanmış ve twrp yüklenmiş demektir. Burada diğer önemli konu ise HTC usb driverler'ı pc de kurulu olması gerek bı işlemin başarılı olması için. Aygıt yöneticisini açtığınız zaman my HTC yazıyor ise sorun yoktur.
Cihazımıza twrp yükledikten sonra hafıza katımıza Custom rom dosyasını atalım. Ve cihazımızı twrp modunda açıp install deyip Custom rom'u yükleyelim. Twrp modunda açmak için. Fastboot moda girip orada bulunan recovery yazısına power ile onaylayalım. Custom rom yüklendikten sonra cihaz biraz geç açılır ecele etmeyin Sabırla bekleyin.

Not: Bu cihazlar ile baya uğraştım. Genelde ana kart arızalı bu modeller, o yüzden bazı durumlarda bu cihaza yazılım yüklemesi yapılmıyor. Cihaz unlocked olup twrp yükleniyor ise yazılım yüklemesi yapılır. Ama twrp yüklendi gene yazılım yüklenmiyor ise cihazınız ne yazıkki ana kart arızalıdır. Çünkü böyle bir çok bu model cihazla uğraştım. Batarya değişimi dahil herşeyi yaptım ama cihazın ana kartı arızası ndan dolayı çalışmadı.

Aşağıdaki paylaşacağım resimler custom rom olan D820n_TML_Discovery_300 romuna aittir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Sayın Hocam link kırık. Size zahmet linkleri yeniler misiniz? Elimde bir tane 820n var. TWRP yükledim. Fakat indirdiğim hiçbir rom u atamadım. Hep hata verdi.
Şimdiden teşekkür ederim.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Şimdi deneyeceğim. Sonucu buradan paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Teamwin ile yüklemeyi denedim. Maalesef hata verdi. Şimdi custom rom deneyeceğim. İnşallah çalışır. Baya uğraştırdı beni.

Ayrıca fastboot oem rebootRUU modunda da yazmayı denedim. Yine hata verdi.

maxitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2017
8
0
1
38
android-info.txt bozuk geliyor 0PFJIMG.zip dosyasının içinde... Düzeltme şansınız var mı?

maxitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2017
8
0
1
38
Boot ekranından sonra reset atıp duruyor. Fastboot ekranına girebiliyorum. Verdiğiniz zip FAILED (remote: 32 header error) hatası veriyor.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Boot ekranından sonra reset atıp duruyor. Fastboot ekranına girebiliyorum. Verdiğiniz zip FAILED (remote: 32 header error) hatası veriyor.

Cihazı fastboot moda alıp şu kodu girermisiniz.
Kod:
fastboot getvar all
Cihazın bilgilerini tam görelim.

maxitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2017
8
0
1
38
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10305041_08.01.50512
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 2.10.401.4
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: CC53TYC01990
(bootloader) imei: 357586061xxxxxx
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a51_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PFJ40000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: RUU
(bootloader) commitno-bootloader: da038a09
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 1001

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10305041_08.01.50512
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 2.10.401.4
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: CC53TYC01990
(bootloader) imei: 357586061xxxxxx
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a51_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PFJ40000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: RUU
(bootloader) commitno-bootloader: da038a09
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 1001

Üzerindeki yazılım bu bunu denermisiniz. Cihaz locked dimi? Ve üzerinde stock recovery yüklü olması lazım.

maxitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2017
8
0
1
38
Verdiğiniz dosya indi. Deniyorum şuan. Relocked hale geldi. Direkt locked nasıl yapılıyor bilmiyorum.

maxitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2017
8
0
1
38
kendi stock recovery var mı bilmiyorum. TWRP değil ama... Recovery e girince bekliyor ve reset atıyor tekrar...

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
kendi stock recovery var mı bilmiyorum. TWRP değil ama... Recovery e girince bekliyor ve reset atıyor tekrar...

Muhtemelen kendi recovery vardır üzerinde, siz böyle bir deneyin hafıza Kartı ile yada adb komutları ile, eğer sonuç alamazsanız. O zaman twrp yükleyip uygun Custom rom denersiniz. Tabi işlemleri yaparken şarjı dolu olsun cihazın. Çünkü yükleme yaparken şarjı bitiriyor.