HTC Desire 820N Tek Sim A51_UL Stock, Custom ve TWRP Backup Rom

HTC Desire 820N Tek Sim A51_UL Stock, Custom ve TWRP Backup Rom

silivriserdar silivriserdar - #1
Merhaba arkadaşlar konuya bakmadan önce bu yazıyı okuyunuz lütfen.

Bu cihaza ait konuda herşeyi anlattım lütfen iyice okuyunuz ve yorumları da tek tek inceleyiniz. Eğer gene çözüm yolu bulamaz iseniz o zaman konu altından sorunuzu sorunuz.

Yazılım yükleme ve diğer işlemler için azda olsa bilgi sahibi olmak lazımdır. Ona göre kendinize güveniyor iseniz o zaman işlemleri uygulayın. Teşekkürler.

İçindeki dosyalar ;

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1. (original Android 6 stock rom)
2. (Android 6 için custom rom)
3. (stock recovery)
4. ( Android 6.0.1 stock twrp nandroid backup)

Ayrıca dosyası

Cihazınızın HTC Desire 820N A51_UL olduğunu anlamak için.Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin, sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Açılan ekranda en üstte cihazın modeli yazı ile yazar. Genelde A51_UL şeklinde yazar. Başka marka ve model cihazda denemeyiniz.

Yapacağınız tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdadır ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Şimdi başlayalım.

Cihazınızın durumuna göre arkadaşlar, yukarıda verdiğim dosyaları kullanabilirsiniz.

Eğer cihazınız locked veya relocked ise yani fastboot moda girdiğiniz zaman en Üstte pembe yazı ile yazan yazıya göre hareket edin. Fasboot moda girmek için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin. Sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Eğer cihazınızın fastboot modda en Üstte locked yazıyor ise original stock rom kurabilirsiniz.

Original stock rom kurulumu;
Yukarıdan linkten Android 6 stock rom'u İndirin ve fat32 şeklinde biçimlendirilmiş boş bir hafıza kartına atın. Hafıza kartını cihazınıza takın. Cihazınız %100 şarjı olsun. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin, ses kısma ve power ile cihazı açın. Sizden onay isteyecek power ile onay verin. Yazılım yüklemesi başlayacaktır. İndirdiğimiz dosyanın sonundaki zip yazısını silip ve silmeden deneyebilirsiniz. Stock rom yüklendikten sonra biraz geç açılır acele etmeden Sabırla bekleyin. Ve cihazınız şarjı bağlı olsun.

Burada önemli bir hatırlatma daha yapayım. Bu cihaz hafıza kartı ayırıyor yani her hafıza kartını kabul etmiyor yazılımı yüklemek için. O yüzden bazen bir kaç tane değişik hafıza kartı ile deneme yapın.

Custom rom kurulumu;

Bunun için cihazınız unlocked olması gerekir. Unlocked işlemleri HTC konusunda var.
Cihazınızda Android 6 Sürümü yüklü olması gereklidir.
Linkten twrp recovery dosyasını indirelim. Cihazı kapatalım 10 saniye bekleyelim. Cihazı ses kısma ve power ile açalım. Cihazı PC'ye bağlayalım. Ses kısma tuşu ile cihazda yazan fastboot yazısının üstüne gelelim ve power ile onaylayalım. Mavi yanan fastboot yazısı kırmızı olacak.
Sonra PC'ye bulunan dosyayı indirelim. Içine indirdiğimiz twrp dosyasını atalım. Ama ismini değiştirelim sadece recovery olsun. Sonra bu dosyanın içinde sklabyede bulunan shift tuşuna basılı tutarken mouse ile bu dosyanın içinde sağ tıklayalım. Çıkan menüde komut penceresini burada aç diyelim. Şimdi siyah ekran çıkacak.
Siyah ekrana şu konuyu yazalım. fastboot flash recovery recovery.img enter'e basalım. Siyah ekranda error yazısı vesaire yoksa işlem tamamlanmış ve twrp yüklenmiş demektir. Burada diğer önemli konu ise HTC usb driverler'ı pc de kurulu olması gerek bı işlemin başarılı olması için. Aygıt yöneticisini açtığınız zaman my HTC yazıyor ise sorun yoktur.
Cihazımıza twrp yükledikten sonra hafıza katımıza Custom rom dosyasını atalım. Ve cihazımızı twrp modunda açıp install deyip Custom rom'u yükleyelim. Twrp modunda açmak için. Fastboot moda girip orada bulunan recovery yazısına power ile onaylayalım. Custom rom yüklendikten sonra cihaz biraz geç açılır ecele etmeyin Sabırla bekleyin.

Not: Bu cihazlar ile baya uğraştım. Genelde ana kart arızalı bu modeller, o yüzden bazı durumlarda bu cihaza yazılım yüklemesi yapılmıyor. Cihaz unlocked olup twrp yükleniyor ise yazılım yüklemesi yapılır. Ama twrp yüklendi gene yazılım yüklenmiyor ise cihazınız ne yazıkki ana kart arızalıdır. Çünkü böyle bir çok bu model cihazla uğraştım. Batarya değişimi dahil herşeyi yaptım ama cihazın ana kartı arızası ndan dolayı çalışmadı.

Aşağıdaki paylaşacağım resimler custom rom olan D820n_TML_Discovery_300 romuna aittir.

braveturks braveturks - #2
Sayın Hocam link kırık. Size zahmet linkleri yeniler misiniz? Elimde bir tane 820n var. TWRP yükledim. Fakat indirdiğim hiçbir rom u atamadım. Hep hata verdi.
Şimdiden teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #3
Sayın Hocam link kırık. Size zahmet linkleri yeniler misiniz? Elimde bir tane 820n var. TWRP yükledim. Fakat indirdiğim hiçbir rom u atamadım. Hep hata verdi.

Değiştirdim link şimdi çalışıyor.
braveturks braveturks - #4
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Şimdi deneyeceğim. Sonucu buradan paylaşırım.
braveturks braveturks - #5
Teamwin ile yüklemeyi denedim. Maalesef hata verdi. Şimdi custom rom deneyeceğim. İnşallah çalışır. Baya uğraştırdı beni.

Ayrıca fastboot oem rebootRUU modunda da yazmayı denedim. Yine hata verdi.
silivriserdar silivriserdar - #6
Teamwin ile yüklemeyi denedim. Maalesef hata verdi. Şimdi custom rom deneyeceğim. İnşallah çalışır. Baya uğraştırdı beni.

Ayrıca fastboot oem rebootRUU modunda da yazmayı denedim. Yine hata verdi.

Custom rom yükle düzeltmesi gerek.
braveturks braveturks - #7
Evet çalıştı. Çok teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #8
Evet çalıştı. Çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Geçmiş olsun.
maxitr maxitr - #9
android-info.txt bozuk geliyor 0PFJIMG.zip dosyasının içinde... Düzeltme şansınız var mı?
silivriserdar silivriserdar - #10
android-info.txt bozuk geliyor 0PFJIMG.zip dosyasının içinde... Düzeltme şansınız var mı?

Ona takılma öyle gelir ama yazılımı yükler eğer cihazda bir problem yoksa, cihazın durumu nedir.
maxitr maxitr - #11
Boot ekranından sonra reset atıp duruyor. Fastboot ekranına girebiliyorum. Verdiğiniz zip FAILED (remote: 32 header error) hatası veriyor.
silivriserdar silivriserdar - #12
Boot ekranından sonra reset atıp duruyor. Fastboot ekranına girebiliyorum. Verdiğiniz zip FAILED (remote: 32 header error) hatası veriyor.

Cihazı fastboot moda alıp şu kodu girermisiniz.
Kod:
fastboot getvar all
Cihazın bilgilerini tam görelim.
maxitr maxitr - #13
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10305041_08.01.50512
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 2.10.401.4
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: CC53TYC01990
(bootloader) imei: 357586061xxxxxx
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a51_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PFJ40000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: RUU
(bootloader) commitno-bootloader: da038a09
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 1001
silivriserdar silivriserdar - #14
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: CC53TYC01990
(bootloader) imei: 357586061xxxxxx
(bootloader) security: off

Üzerindeki yazılım bu bunu denermisiniz. Cihaz locked dimi? Ve üzerinde stock recovery yüklü olması lazım.
maxitr maxitr - #15
Cihaz unlocked. Locked mı olması gerekiyor?
silivriserdar silivriserdar - #16
Cihaz unlocked. Locked mı olması gerekiyor?

Evet cihaz locked ve kendi stock recovery yüklü olması gerek. Yoksa hatalar verir yüklenmez.
maxitr maxitr - #17
Verdiğiniz dosya indi. Deniyorum şuan. Relocked hale geldi. Direkt locked nasıl yapılıyor bilmiyorum.
silivriserdar silivriserdar - #18
Verdiğiniz dosya indi. Deniyorum şuan. Relocked hale geldi. Direkt locked nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Relocked olması yeterlidir.
maxitr maxitr - #19
kendi stock recovery var mı bilmiyorum. TWRP değil ama... Recovery e girince bekliyor ve reset atıyor tekrar...
silivriserdar silivriserdar - #20
kendi stock recovery var mı bilmiyorum. TWRP değil ama... Recovery e girince bekliyor ve reset atıyor tekrar...

Muhtemelen kendi recovery vardır üzerinde, siz böyle bir deneyin hafıza Kartı ile yada adb komutları ile, eğer sonuç alamazsanız. O zaman twrp yükleyip uygun Custom rom denersiniz. Tabi işlemleri yaparken şarjı dolu olsun cihazın. Çünkü yükleme yaparken şarjı bitiriyor.
maxitr maxitr - #21
Başarıyla bitirdi ancak reset atmaya devam. Bu cihaza twrp yediremiyorum. Öneriniz var mı?
silivriserdar silivriserdar - #22
Başarıyla bitirdi ancak reset atmaya devam. Bu cihaza twrp yediremiyorum. Öneriniz var mı?

Konununun başında da not olarak yazmıştım. Bu cihazlar ile çok uğraştım. ÇOĞU ana kart arızalı o yüzden işlemler hep başarısız oluyor. Önerim bı cihaza bir şekilde twrp yüklemeniz. Ve sonra Custom rom yüklemeniz. Yukarıda paylaştığım twrp dosyalarını bir deneyin. Şu an cihazınız Android 5 sürümünde ona uygun twrp olması lazım bakım yoksa konuda bulup paylaşayım.
maxitr maxitr - #23
Tamam, teşekkür ederim. Umarım bulursunuz.
silivriserdar silivriserdar - #24
Tamam, teşekkür ederim. Umarım bulursunuz.

Yukarıda paylaştığım 57 mb boyunda olan dosya içinde lolipop ve marsmellow için kullanabilirsiniz. Linkini tekrar ekliyorum.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

O ozguradamtek - #25
Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

İçindeki dosyalar ;

1. 0PFJIMG.ZİP (original Android 6 stock rom)
2. D820n_TML_Discovery_300.zip (Android 6 için custom rom)
3. flash- stock recovery 6.0.1.rar (stock recovery)
4. TWRP.rar ( Android 6.0.1 stock twrp nandroid backup)

Ayrıca dosyası

Not: Bu cihazlar ile baya uğraştım. Genelde ana kart arızalı bu modeller o yüzden bazı durumlarda bu cihaza yazılım yüklemesi yapılmıyor. Cihaz unlocked olup twrp yükleniyor ise yazılım yüklemesi yapılır.
Rom indirme linki:

İçindeki dosyalar ;

Ayrıca dosyası

Not: Bu cihazlar ile baya uğraştım. Genelde ana kart arızalı bu modeller o yüzden bazı durumlarda bu cihaza yazılım yüklemesi yapılmıyor. Cihaz unlocked olup twrp yükleniyor ise yazılım yüklemesi yapılır.
çift sim içinde bunu kullana bilirmiyiz
silivriserdar silivriserdar - #26
çift sim içinde bunu kullana bilirmiyiz

Çift sim derken kardeşim. Cihazının tam bilgilerini atarsanız uygun rom buluruz. Çift sim olan HTC Desire 820 cihazları genelde MTK işlemci yani uymaz.

Cihazı kapatın ses açma ve power basın logo gelince power bırakın çıkan yazıları buraya yazın.
gsmm gsmm - #27
Rom indirme linki:

İçindeki dosyalar ;

Ayrıca dosyası

C:\ADB>fastboot getvar all
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: CC525YC01339
(bootloader) imei: 357586060............
(bootloader) security: on
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
all: Done!

Usta bu şekil fastbootta okuyor
ruu mode a geçmiyor ekran ışık yanık kararıyor.
0pfj 6.0 falsh ta yemiyor.
silivriserdar silivriserdar - #28
C:\ADB>fastboot getvar all
(bootloader) serialno: CC525YC01339
(bootloader) imei: 357586060............

Usta bu şekil fastbootta okuyor
ruu mode a geçmiyor ekran ışık yanık kararıyor.
0pfj 6.0 falsh ta yemiyor.

denermisiniz.

Yada
veya
F ferhatdem - #29

denermisiniz.

Yada
veya
Hocam konunun başında upload ettiğiniz 4 klasör var. 1.5 gb ve bir tanesi 12mb. Bunların hepsinin çalıştırılması mı gerekiyor yazılım yükleme için ? Cevabınıza göre bilgisayardan yapmayı deneyeceğim. Hafıza kartım yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
silivriserdar silivriserdar - #30
Hocam konunun başında upload ettiğiniz 4 klasör var. 1.5 gb ve bir tanesi 12mb. Bunların hepsinin çalıştırılması mı gerekiyor yazılım yükleme için ? Cevabınıza göre bilgisayardan yapmayı deneyeceğim. Hafıza kartım yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu işlemleri yapabilmeniz için dosyaları ve nasıl yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Bilmiyorsanız pc bilginiz de azsa cihaza daha çok zarar verebilirsiniz. O Yüzden yukarıda anlatılanlar bu işlerden ve pc kullanımdan azda olsa anlayanlar içindir. Yukarıda gerekli tüm dosyalar ve anlatımları paylaşılmıştır.
F ferhatdem - #31
Pc bilgim var hocam 2 yıl görsel kodlama ve 2 yıl temel yazılımcılık deneyimim var. Fakat telefon yazılım bilgim yok. Siz bana yapmam gereken işlemleri ve bu işlemler için hangi rarları kullanacağımı söylerseniz hallederim.
silivriserdar silivriserdar - #32
İlk önce konudaki 1 Numaralı dosyası indirin hafıza kartına atın ve cihazınızın şarjı full dolu olsun. Sonra kapatın fastboot modunda cihazı açın yükleme başlayacaktır. Dosyayı boş ve fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir hafıza kartına atın. İsminin sonundaki zip silip deneyin olmaz ise zip ekleyip tekrar denersiniz. 0PFJIMG

Şeklinde olacak.

Eğer olmaz ise sonra duruma göre diğer yöntemler ile devam ederiz.
F ferhatdem - #33
Hocam ilk önce bu yazı geldi:

Güç tuşuna basınca da burası geldi:

silivriserdar silivriserdar - #34
Hocam ilk önce bu yazı geldi:

Güç tuşuna basınca da burası geldi:

Cihazınız şu an unlocked olduğu için bu hatayı veriyor. Unlocked olduğu için cihazınız twrp yüklemeyi deneyin.
D den3d - #35
selam lütfen yardım benim telefon kurcalanmış vede os kısmında sürüm nosu görünmüyor ekte resim var bir yardım lüt
fen
symbazz symbazz - #36
selam lütfen yardım benim telefon kurcalanmış vede os kısmında sürüm nosu görünmüyor ekte resim var bir yardım lüt
fen

A51 ile başlayan satır önemli. Yazılım ararken A51-UL olarak arayın.
D den3d - #37
Allah razı olsun sizden kardeşim o kadar site de araştırma yaptım bir tek sizin sitenizden yarar gördüm telefonum açıldı herşey tıkır tıkır çalıiıyor on numara on yıldız sonsuz teşekkürler
metecn94 metecn94 - #38
Bu telefon için eski adıyla cyanogenmod nerden bulabiliriz ? anroid 7 yüklemek istiyorum açıkçası :(
Paradox Paradox - #39
Bu telefon için eski adıyla cyanogenmod nerden bulabiliriz ? anroid 7 yüklemek istiyorum açıkçası :(

Cyanogen Inc. yayınladıkları kararla 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile tüm servislerini kapattı.
Bu nedenle CyanogenMod'un yeni versiyonlarını bulmanız mümkün değil.
Cyanogen ekibi LineageOS isimli yeni bir açık kaynaklı projeyle yayına devam ediyor.
Cihazınızla uyumlu LineageOS aramanız daha faydalı olacaktır.
silivriserdar silivriserdar - #40
Allah razı olsun sizden kardeşim o kadar site de araştırma yaptım bir tek sizin sitenizden yarar gördüm telefonum açıldı herşey tıkır tıkır çalıiıyor on numara on yıldız sonsuz teşekkürler

Geçmiş olsun. Bu cihazla baya bir mesai harcadım. Ve tecrübelerimi bu konuya yazdım. ÇOĞU usta ve bu işle uğraşan kişiler, bilgi paylaşmaktan yana değil. Sadece işini görüyor internet ortamında, sonra kaçıyor. Bilmiyorum belki de haklılar.
Paradox Paradox - #41
Geçmiş olsun. Bu cihazla baya bir mesai harcadım. Ve tecrübelerimi bu konuya yazdım. ÇOĞU usta ve bu işle uğraşan kişiler, bilgi paylaşmaktan yana değil. Sadece işini görüyor internet ortamında, sonra kaçıyor. Bilmiyorum belki de haklılar.

Çıkarlar öne çıkmaya başladığında, geri kalan her şey arka planda kalır.
F ferhatdem - #42
Hocam söylediğiniz gibi bir telefoncu arkadaşla sorunu hallettik. Yazılım kusurlarını giderildi ve resetlendi. Telefonum eskisi gibi çalışıyor çok teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #43
Hocam söylediğiniz gibi bir telefoncu arkadaşla sorunu hallettik. Yazılım kusurlarını giderildi ve resetlendi. Telefonum eskisi gibi çalışıyor çok teşekkür ederim.

Geri dönüş için teşekkürler. Geçmiş olsun.
symbazz symbazz - #44
Senin adın bundan sonra Htc Serdar olsun. ;)
silivriserdar silivriserdar - #45
Senin adın bundan sonra Htc Serdar olsun. ;)

Olsun hocam [emoji23]
symbazz symbazz - #46
tiqreqo tiqreqo - #47
ne yaptıysam olmadı arkadaşlar.Htc logosunda kalıyor :rage: Bi dünya rom yükledim başaramadım bi yardımcı olun çıldırmak üzereyim....

C:\ROM\Desire_820n\Firmware>fastboot getvar
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10
(bootloader) version-main: 3.17.401.3
(bootloader) serialno: -------------------
(bootloader) imei: 000000000000
(bootloader) commitno-bootloader: 1be89947
finished. total time: 0.041s
htc_fastboot finished. total time: 0.657s
symbazz symbazz - #48
Htc Serdarı çağıralım. O buyursun birşeyler. :bayrak:
silivriserdar silivriserdar - #49
ne yaptıysam olmadı arkadaşlar.Htc logosunda kalıyor :rage: Bi dünya rom yükledim başaramadım bi yardımcı olun çıldırmak üzereyim....

C:\ROM\Desire_820n\Firmware>fastboot getvar
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10
(bootloader) serialno: -------------------
(bootloader) imei: 000000000000
finished. total time: 0.041s
htc_fastboot finished. total time: 0.657s

Konunun başında da belirttiğim gibi bu cihazlar ana kart sorunlu , sorunu yazılımsal olmayabilir. Donanımsal olabilir, o yüzden cihazınız olmuyordur. Twrp Yükleniyor ise Custom rom yüklemeyi deneyin.
tiqreqo tiqreqo - #50
Konunun başında da belirttiğim gibi bu cihazlar ana kart sorunlu , sorunu yazılımsal olmayabilir. Donanımsal olabilir, o yüzden cihazınız olmuyordur. Twrp Yükleniyor ise Custom rom yüklemeyi deneyin.
anladım hocam uygun custom rom u nerden bulabilirim
silivriserdar silivriserdar - #51
anladım hocam uygun custom rom u nerden bulabilirim

Konunun başında ihtiyacın olan herşey mevcut.
C carda3434 - #52
Abi hafıza kartına tam olarak hangisini atcam
silivriserdar silivriserdar - #53
Abi hafıza kartına tam olarak hangisini atcam

Ne yapmak istiyorsun ? Root atmak mı?
C carda3434 - #54
Hayır orjinal rom eski haline dönmesini istiyorum kurumu nasıl yapcam
C carda3434 - #55
Sırayla kurumunu söylermisin abi stock rom
silivriserdar silivriserdar - #56
Sırayla kurumunu söylermisin abi stock rom

Konudaki Mesajları okursan gerekli açıklanmaları yapmıştım. Ama gene açıklama yapayım. Cihazın şarjı full dolu olsun. Linkten indirdiğin zipli dosyayı fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir hafıza kartına at. Sonra cihazı kapat 10 saniye bekle, sonra ses kısma ve power ile cihazı aç yükleme için onay isteyecektir. Onayı ver power ile yükleme başlasın. Bu arada cihaz gene şarjda olsun.
C carda3434 - #57
Konudaki Mesajları okursan gerekli açıklanmaları yapmıştım. Ama gene açıklama yapayım. Cihazın şarjı full dolu olsun. Linkten indirdiğin zipli dosyayı fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir hafıza kartına at. Sonra cihazı kapat 10 saniye bekle, sonra ses kısma ve power ile cihazı aç yükleme için onay isteyecektir. Onayı ver power ile yükleme başlasın. Bu arada cihaz gene şarjda olsun.
Abi image update fail
Press <POWER> to reboot.
Wrong zipped image ! Diyor
silivriserdar silivriserdar - #58
Abi image update fail
Press <POWER> to reboot.
Wrong zipped image ! Diyor

Cihazını kapat 10 saniye bekle, sonra ses kısma ve power bas sonra çıkan ekrandaki yazıları yada resmi at buraya ona göre bakalım.
C carda3434 - #59
Cihazını kapat 10 saniye bekle, sonra ses kısma ve power bas sonra çıkan ekrandaki yazıları yada resmi at buraya ona göre bakalım.
Yardım et abi ya :(
silivriserdar silivriserdar - #60
Yardım et abi ya :(

Cihazın unlock olduğu için yükleme yapmıyor. Cihazını relocked yapıp tekrar yüklemeyi denemelisin. Veya cihazına twrp yükle. Team wear varsa ver ben bağlanıp halledeyim.
C carda3434 - #61
Cihazın unlock olduğu için yükleme yapmıyor. Cihazını relocked yapıp tekrar yüklemeyi denemelisin. Veya cihazına twrp yükle. Team wear varsa ver ben bağlanıp halledeyim.
twrp dediğin hangisini kurcam? ama twrp kurdum denedim failed diyor. hayır team wear yok
silivriserdar silivriserdar - #62
twrp dediğin hangisini kurcam? ama twrp kurdum denedim failed diyor. hayır team wear yok

Burdan yardım edebileceklerim bu kadar. Cihaz şu an çalışıyor mu? Çalışmıyor ise ana kart arızası olabilir. En üst konuda da belirttim bu cihazlar ana kart sorunludur.
C carda3434 - #63
Burdan yardım edebileceklerim bu kadar. Cihaz şu an çalışıyor mu? Çalışmıyor ise ana kart arızası olabilir. En üst konuda da belirttim bu cihazlar ana kart sorunludur.
Cihaz şu an çalışıyor
silivriserdar silivriserdar - #64
Cihaz şu an çalışıyor

O zaman siz yapamıyorsunuz. Twrp yüklemek veya yazılım yüklemek kolay. Pc bilgisi olması lazım. Cihaza neden yazılım yüklüyorsunuz çalışıyor ise, format atın.
C carda3434 - #65
O zaman siz yapamıyorsunuz. Twrp yüklemek veya yazılım yüklemek kolay. Pc bilgisi olması lazım. Cihaza neden yazılım yüklüyorsunuz çalışıyor ise, format atın.
flash- stock recovery 6.0.1. pcden kurdum telefona Sonrası p attığım resim gibi
Hayır format olmadı htc logosunda kalıyor
C carda3434 - #66
Abim baştan sona ilk ne yapmam gerektiğini yazar mısın lütfen
silivriserdar silivriserdar - #67
Abim baştan sona ilk ne yapmam gerektiğini yazar mısın lütfen

ilk sayfada ne gerekiyorsa yazdım ve dosyaları ekledim. Mevcut dosyalar ilk sayfada mevcut. Cihaz logoda kalıyorsa demekki çalışmıyor. Ben cihazın aktif olduğunu sandım. Dediğim gibi cihaza ilk önce twrp yükle sonra Custom rom yükle açılırsa açılır. Açılmaz ise donanım arızası vardır.
C carda3434 - #68
ilk sayfada ne gerekiyorsa yazdım ve dosyaları ekledim. Mevcut dosyalar ilk sayfada mevcut. Cihaz logoda kalıyorsa demekki çalışmıyor. Ben cihazın aktif olduğunu sandım. Dediğim gibi cihaza ilk önce twrp yükle sonra Custom rom yükle açılırsa açılır. Açılmaz ise donanım arızası vardır.
twrp dediğin verdiğin 1.55 gb olan mı ?
C carda3434 - #69
Serdar abi telefonculara falan sordum flash atman gerekiyor dediler hangi flash verdiğin linkteki mi
silivriserdar silivriserdar - #70
Serdar abi telefonculara falan sordum flash atman gerekiyor dediler hangi flash verdiğin linkteki mi

Yazılım atman gerekli de , bunun için pc bilgin olması gerekir.
C carda3434 - #71
Pc bilgim var abi
C carda3434 - #72
Pc bilgim var abi
Yapmam gerekenleri söylesen bende uygulasam abi acil lütfen :(
C carda3434 - #73
Custom rom kurdum power reboot dedi bastım htc yazısında kaldı ?
metecn94 metecn94 - #74
benim telefonum ekranı çatlamıştı. tamirciye verdim yaptırdım. fakat son zamanlarda telefon %40 şarjdan sonra kendini kapatıyor, sim kartı devreden çıkıyor. bunun sorunu nedir acaba ? ekran orjinal olmadığından kaynaklanabilir mi ??
silivriserdar silivriserdar - #75
benim telefonum ekranı çatlamıştı. tamirciye verdim yaptırdım. fakat son zamanlarda telefon %40 şarjdan sonra kendini kapatıyor, sim kartı devreden çıkıyor. bunun sorunu nedir acaba ? ekran orjinal olmadığından kaynaklanabilir mi ??

Konudaki aynı cihaz mı? Bahsettiğiniz problem batarya sorununa benziyor.
silivriserdar silivriserdar - #76
Custom rom kurdum power reboot dedi bastım htc yazısında kaldı ?

Cihaza twrp yüklediysen ve Custom rom yüklediysen sorunsuz yüklenmiş ise cihaz biraz geç açılır acele etmeden bekleyeceksiniz. Cihaz geç açılır.
metecn94 metecn94 - #77
bataryasını da değiştirdim fakat ne problemi olduğunu hala anlamadım :( :( aynı cihazdan söz ediyorum...
metecn94 metecn94 - #78
sizin verdiğiniz yazılımları denesem sorun düzelir mi peki ? en son root atmaya çalıştığımda telefon komple sıfırlanmıştı. twrp uymadı galiba. twrp yükledikten sonra telefon sadece htc ekranında kilitlenip kalmıştı...
silivriserdar silivriserdar - #79
sizin verdiğiniz yazılımları denesem sorun düzelir mi peki ? en son root atmaya çalıştığımda telefon komple sıfırlanmıştı. twrp uymadı galiba. twrp yükledikten sonra telefon sadece htc ekranında kilitlenip kalmıştı...

Cihazınızın durumu nedir şu an ? Cihazı kapat ses kısma ve power ile aç çıkan fastboot ekranının görüntüsünü konuya atın. Yada yazıları buraya yazın.
metecn94 metecn94 - #80
Ekran da bu bilgiler var hocam...

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2017-07-19 at 09.37.55.jpeg
    WhatsApp Image 2017-07-19 at 09.37.55.jpeg
    156.8 KB · Görüntüleme: 98
metecn94 metecn94 - #81
sürekli olarak sim kart devre dışı kalıyor akşamdan beri sorun ne anlamış değilim :( :(
silivriserdar silivriserdar - #82
sürekli olarak sim kart devre dışı kalıyor akşamdan beri sorun ne anlamış değilim :( :(

Konunun başında verdiğim Android 6 stock rom'u indirin ve boş bir hafıza kartına atın. Hafıza kartını telefona takın, telefonun şarjı full olsun. Telefonu fastboot modda açın yazılımı yüklemek için onay isteyecek onay verin power ile yazılım yüklemesi başlayacak.
MrKinG MrKinG - #83
Bende sıkıntısız açılıyor fakat stock ve custom romu kurduktan sonra donma ve kapanmalar meydana geliyor yardımcı olabilir misiniz ?
silivriserdar silivriserdar - #84
Bende sıkıntısız açılıyor fakat stock ve custom romu kurduktan sonra donma ve kapanmalar meydana geliyor yardımcı olabilir misiniz ?

Cihazınızda Isınma sorunu varsa, muhtemelen ana kartında problem vardır. Konunun başında da belirttiğim gibi bu cihazlar ana kart problemlidir.
MrKinG MrKinG - #85
Cihazınızda Isınma sorunu varsa, muhtemelen ana kartında problem vardır. Konunun başında da belirttiğim gibi bu cihazlar ana kart problemlidir.
Başka rom bulamıyorum bildiğiniz başka siteler var mı ?
ayrıca firmware güncellersem düzelir mi ?
silivriserdar silivriserdar - #86
Başka rom bulamıyorum bildiğiniz başka siteler var mı ?
ayrıca firmware güncellersem düzelir mi ?

Siz ne anlatıyorsunuz ben hiç anlamadım. Sorununuzu daha detaylı, anlatırsanız bende size yardımcı olmaya çalışırım. Bu cihaz için gerekli yazılımlar ve kurulum şekilleri konu başında mevcut. Ayrıca şu an cihazınızda hangi Sürüm yüklü ve bahsettiğimiz cihaz aynı mı? Bunu Öğrenmek için, cihazı kapatın ses kısma ve power tuşuna basılı tutun. Çıkan ekrandaki yazıları buraya yazın veya resim atın.
MrKinG MrKinG - #87
A51_UL SHİP S-ON
HBOOT 3.19.0.0000
RADIO-01.01.010_U10305041_08.01.50512
Bunlar özellikleri konu başlığındaki ile aynı
demek istediğim başka stock veya custom rom bulamadım bu konudaki romlar da 4 dk sonra donup yeniden başlatıyor
silivriserdar silivriserdar - #88
A51_UL SHİP S-ON
HBOOT 3.19.0.0000
RADIO-01.01.010_U10305041_08.01.50512
Bunlar özellikleri konu başlığındaki ile aynı
demek istediğim başka stock veya custom rom bulamadım bu konudaki romlar da 4 dk sonra donup yeniden başlatıyor

Bu bilgiler yetersiz. Os Sürümü nedir cihazın asıl önemli olan o.
MrKinG MrKinG - #89
Os değerinin karşısı boş görünüyor
silivriserdar silivriserdar - #90
Os değerinin karşısı boş görünüyor

Anladım peki cihaz unlocked mi ? Locked mı ? Ve cihaza twrp yüklemesi yaptınız mı?
MrKinG MrKinG - #91
cihaz unlocked ve twrp yüklü
silivriserdar silivriserdar - #92
cihaz unlocked ve twrp yüklü

Twrp yüklü ise konudaki Custom rom'u kurunca çalışmıyor mu ?
MrKinG MrKinG - #93
her ikisini de denedim Çalışıyorlar fakat 4 dk sonra donuyor ve restart atıyorlar
silivriserdar silivriserdar - #94
her ikisini de denedim Çalışıyorlar fakat 4 dk sonra donuyor ve restart atıyorlar

Dediğim kardeşim sorunun yazılımsal değil. Boş yere yazılım arama bence, sorunun donanımsal gibi görünüyor.

Çünkü bu yazılımlar, konuyu okuduysanız daha önceki yorumlarda da yazılımın sağlam olduğunu çalıştığını söylediler. Bizzat benimde denediğim yazılımlar bende de çalıştı. O Yüzden zaten yandex diskime upload ettim.

Telefonunuzun garantisi varsa, garantiye verin. Yoksa güvendiğiniz bir özel teknik servise verin ve yaptığınız işlemleri anlatın. Teknik servisler, ellerinde batarya vesaire varsa deneme yaparlar. Yada başka sorunu varsa size bilgi verirler.
MrKinG MrKinG - #95
Dediğim kardeşim sorunun yazılımsal değil. Boş yere yazılım arama bence, sorunun donanımsal gibi görünüyor.

Çünkü bu yazılımlar, konuyu okuduysanız daha önceki yorumlarda da yazılımın sağlam olduğunu çalıştığını söylediler. Bizzat benimde denediğim yazılımlar bende de çalıştı. O Yüzden zaten yandex diskime upload ettim.

Telefonunuzun garantisi varsa, garantiye verin. Yoksa güvendiğiniz bir özel teknik servise verin ve yaptığınız işlemleri anlatın. Teknik servisler, ellerinde batarya vesaire varsa deneme yaparlar. Yada başka sorunu varsa size bilgi verirler.
İlk alındığı zamanki stock romunda herhangi bir sıkıntısı yoktu bulabilirsem onlardan bulmaya gayret göstereceğim. Ayrıca zaman ayırdığın için teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #96
İlk alındığı zamanki stock romunda herhangi bir sıkıntısı yoktu bulabilirsem onlardan bulmaya gayret göstereceğim. Ayrıca zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

Cihazınız s-of değilse eski sürümleri yükleyemezsiniz. Eğer benim verdiğim romları kurduysanız, demekki artık cihazınızı Android 6 sürümüne yükseltmişsiniz. Yani cihazınız s-of olması lazım eski sürümlere dönmesi için. S-of için farklı yollar var.
hadid02 hadid02 - #97
(bootloader) serialno: HT5BHYC00889
(bootloader) imei: 3557xxxxxxxxxxxxxxx
(bootloader) mfg-name: 0001
finished. total time: 0.031s

Selam U Aleyküm Hocam Telefona Factory Reset Atmak İstediğimde
"This build is for devolopment purposes only. Do not distribute outside of HTC without HTC's written permission. Failure to comply may lead to legal action."
Bu Yazı Çıkıyor Ne Yapmam Gerekiyor Hocam
Telefon Htc Desire 820 Tek Sim
D den3d - #98
custom (özel) rom attığın için o yazı çıkar herhangi bir şey yapman gerekmez htc genelde böyle uyarılar yapar önemsemeyin cihaz çalışıyorsa problem yok ha bu arada cihazınız garanti dışıdır haberiniz olsun
hadid02 hadid02 - #99
Peki Hocam Factory Reset Yapamayacak Mıyım?
D den3d - #100
tabii ki yapabilirisin
hadid02 hadid02 - #101
O Dediğim Hatayı Veriyor Ekran Kararıyor Ekrana Dokununca Tirtriyor Ama Hiçbir Şey Görünmüyor Resetlediğimde İse Normal Haliyle Açılıyor Format Atılmamış Olarak.
D den3d - #102
işletim sisteminden dene yani telefonu açtıktan sonra
hadid02 hadid02 - #103
Oyle Yaptım Bşrçok Kez Ama Tam Olarak Format Atmıyor Kalıntı Çok . İlgilendiğin İçin Teşekkürler.Jayırlı Geceler
hadid02 hadid02 - #104
Düzelmez Mi Bu Arıza Ve İlk Mesajda verilen romlardan hangisi Benim Telefona Uyar Acaba?
silivriserdar silivriserdar - #105
Düzelmez Mi Bu Arıza Ve İlk Mesajda verilen romlardan hangisi Benim Telefona Uyar Acaba?
Konu başındaki android 6 stock rom yazılımını hafıza kartı ile cihazınıza yükleyin. Cihazınız locked olmalıdır.
hadid02 hadid02 - #106
Cihaz Unlocked
silivriserdar silivriserdar - #107
Cihazda twrp yüklü mü? Öğrenmek için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Sonra menüde recovery yazar oraya tıklayın. Cihaz twrp olarak açılırsa twrp yüklüdür. O zaman custom rom denemesi yapabilirsiniz.
hadid02 hadid02 - #108
Oraya Tıkladığım Zaman Da İlk Mesajda Belirttiğim Kırmız Yazı Çıkıyor Ve Ekran KArarıp Dokunduğunda Titreyip Duruyor Başka Bir Şey Olmuyor Ama.
silivriserdar silivriserdar - #109
Oraya Tıkladığım Zaman Da İlk Mesajda Belirttiğim Kırmız Yazı Çıkıyor Ve Ekran KArarıp Dokunduğunda Titreyip Duruyor Başka Bir Şey Olmuyor Ama.
Anladım o zaman 2 seçenek var sizin için. 1. Twrp yükleyip custom rom denemek.
2. Cihazı tekrar locked yapıp stock rom kurmak.
hadid02 hadid02 - #110
İlk Mesajınızdakiler Benim Telefona Uyar Mı Acaba?
silivriserdar silivriserdar - #111
İlk Mesajınızdakiler Benim Telefona Uyar Mı Acaba?
Cihazınızın görmedim bilmiyorum. İlk konuda gereken tüm açıklamaları yaptım. Bu işlerden azda olsa anlamak gerek yoksa cihazınızı çöp edersiniz. Size tavsiyem en yakın teknik servise götürün. Cihaza daha çok hasar vermeden.
hadid02 hadid02 - #112
Cihazınızın görmedim bilmiyorum. İlk konuda gereken tüm açıklamaları yaptım. Bu işlerden azda olsa anlamak gerek yoksa cihazınızı çöp edersiniz. Size tavsiyem en yakın teknik servise götürün. Cihaza daha çok hasar vermeden.
Teşekkürler Hayırlı Günler Dİlerim
U umut35 - #113
kolay gelsin. Verdiğiniz zip dosyası bozuk. Cihaza sd kartı takıp işlemi başlattığımızda no image or wrong image hatası veriyor. Dosyayı güncelleme imkanın var mı ? Zaten bilgisayardada içine bakmaya çalıştığımızdada hata veriyor. Başka yerdede bulamadık bi yardım. Teşekkürler.
silivriserdar silivriserdar - #114
kolay gelsin. Verdiğiniz zip dosyası bozuk. Cihaza sd kartı takıp işlemi başlattığımızda no image or wrong image hatası veriyor. Dosyayı güncelleme imkanın var mı ? Zaten bilgisayardada içine bakmaya çalıştığımızdada hata veriyor. Başka yerdede bulamadık bi yardım. Teşekkürler.
Yazılımlar sağlam, siz içinden dosyayı almak istediğiniz zaman arşiv bozuk hatası verir. Bende ilk öyle sanmıştım ama, tüm htc yazılımların da öyledir. Sizin cihazınızın os sürümü farklı olabilir veya cihazınızın konu başında da belirttiğim gibi ana kartı arızalı olabilir. Konudaki yazılımları bizzat yükledim ve çalıştılar. Yorumlarda da görürsünüz zaten bir çok kişi yazılımları yükleyip cihazını düzeltti.
symbazz symbazz - #115

Zip dosyasını ya eksik indirmiş bilgisayarınız yada sd kartınız arızalı.
K ketom44 - #116
Merhaba öncelikle uğraşlarınız için teşekkürler. size bir sorum olucak.
benim telefonda baya ısınma oluyo ,yavaşladı birazda garantisi bitti acaba stock room atsam karı zararı nedir ?
Cihaz Bilgileri:
*** LOCKED ***
A51_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT- 3.19.0.0000
RADIO-01.01.010
OS-3.17.401.3
eMMC-boot 2048MB OC
Aprl 11 2016 11:54:47.0
symbazz symbazz - #117
benim telefonda baya ısınma oluyo ,yavaşladı birazda garantisi bitti acaba stock room atsam karı zararı nedir ?
Cihaz Bilgileri:
*** LOCKED ***
A51_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT- 3.19.0.0000
RADIO-01.01.010
OS-3.17.401.3
eMMC-boot 2048MB OC

En son versiyon stock romun, hiçbir zaman cihaza zararı olmaz aksine yararı olur.
silivriserdar silivriserdar - #118
Cihaz Bilgileri:
*** LOCKED ***
A51_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT- 3.19.0.0000
RADIO-01.01.010
OS-3.17.401.3
eMMC-boot 2048MB OC
Cihazınız için custom romlar mevcut. Sitede konusu var. Custom romlar daha hızlı ve stabil çalışmaktadır.
F fet27 - #119
Ne yaptıysam olmadı HTC desire 820n cihaz var elımde 1 aydır ugrasıyorum sonuc alamıyorum sürekli yeniden başlayıp duruyor hafıza kartından yazılımda atamıyorum no image diyip duruyor en allatkı yüklemede sağ üst köşede yükleme yapıyor ama gene açılmıyor ekran fotoğrafıda atıcam.
silivriserdar silivriserdar - #120
Ne yaptıysam olmadı HTC desire 820n cihaz var elımde 1 aydır ugrasıyorum sonuc alamıyorum sürekli yeniden başlayıp duruyor hafıza kartından yazılımda atamıyorum no image diyip duruyor en allatkı yüklemede sağ üst köşede yükleme yapıyor ama gene açılmıyor ekran fotoğrafıda atıcam.
Konu başında da belirttim. Bu cihazların ana kartı sorunlu o yüzden yapılan yazılımsal müdahaleler çözüm olmuyor.
F fet27 - #121
Konu başında da belirttim. Bu cihazların ana kartı sorunlu o yüzden yapılan yazılımsal müdahaleler çözüm olmuyor.
Fakat telefon recovery moda giriyor boxla xtx2clip ile yazılımda attım gene aynı sonuç verdi benım kafamı karıştıran olay RELOCKED-LOCKED-UNLOCKED mı alcak şuan telefon RELOCKED A51_UL PVTs-off Cıd:11111111 hboot-3.19.0.000 radıo:01.01.010_U10305041_08.01.50512 OS-2.10.401.2 eMMC-boot 2048mb oc seb 25 2015.18:0922.90031956
silivriserdar silivriserdar - #122
Fakat telefon recovery moda giriyor boxla xtx2clip ile yazılımda attım gene aynı sonuç verdi benım kafamı karıştıran olay RELOCKED-LOCKED-UNLOCKED mı alcak şuan telefon RELOCKED A51_UL PVTs-off Cıd:11111111 hboot-3.19.0.000 radıo:01.01.010_U10305041_08.01.50512 OS-2.10.401.2 eMMC-boot 2048mb oc seb 25 2015.18:0922.90031956
Eğer cihaza stock rom yüklemesi yapacaksanız. Relocked yada locked olması gerekir.
F fet27 - #123
Eğer cihaza stock rom yüklemesi yapacaksanız. Relocked yada locked olması gerekir.
Bende onu merak ediyorum şu durumda cihazı canlandırmak için ne yapmalıyım şu durumda cihaz tek hatlı bu arada
silivriserdar silivriserdar - #124
Bende onu merak ediyorum şu durumda cihazı canlandırmak için ne yapmalıyım şu durumda cihaz tek hatlı bu arada
Ana kart değişimi yapın.
F fet27 - #125
Ana kart değişimi yapın.
Teşekkürler.Birde öyle deniyim.
K ketom44 - #126
telefonu sıkıştırınca (indirme yaparken facebook tarzı uygulamaları aynı anda kullanmak ) %x kaç oldugu önemli değil telefon batarya boş sesi veriyor ve kapanıyor.
örneğin %70 de kapandı tekrar açma tuşuna basınca HTC yazısı çıkıyor açılma sesi geliyor ve tekrar kapanıyor.garip olan nokta kapandıkdan sonra şarja takıp açarsam açılıyor ve şarja baktığımda %68-69 civarı oluyor şarjı çıkarıp %69 dan devam ediyorum kullanmaya..
NOT:telefonu söküp taktıkdan sonra böyle oldu ekrana kadar söktüm acaba bataryaya zararmı verdim ?
silivriserdar silivriserdar - #127
telefonu sıkıştırınca (indirme yaparken facebook tarzı uygulamaları aynı anda kullanmak ) %x kaç oldugu önemli değil telefon batarya boş sesi veriyor ve kapanıyor.
örneğin %70 de kapandı tekrar açma tuşuna basınca HTC yazısı çıkıyor açılma sesi geliyor ve tekrar kapanıyor.garip olan nokta kapandıkdan sonra şarja takıp açarsam açılıyor ve şarja baktığımda %68-69 civarı oluyor şarjı çıkarıp %69 dan devam ediyorum kullanmaya..
NOT:telefonu söküp taktıkdan sonra böyle oldu ekrana kadar söktüm acaba bataryaya zararmı verdim ?
Batarya varsa elinizde değiştirip bir deneyin.
K ketom44 - #128
Batarya varsa elinizde değiştirip bir deneyin.
batarya yokta internetten siparis vericem acaba hangisini almalıyım link atarmısınız
silivriserdar silivriserdar - #129
batarya yokta internetten siparis vericem acaba hangisini almalıyım link atarmısınız
Anladım bende tam olarak bilmiyorum. Seni yanlış yönlendirmiş olmayayım.
B bdurmus6161 - #130
Değiştirdim link şimdi çalışıyor.
silivri serdar bey bende HTC OPFJ400 D820N MODELİ VAR, CİHAZ ŞİFRELENMİŞ AÇILMIYOR, BU YAZIYO EKRANDA ;
TO DECRYPT YOUR PHONE, ENTER YOUR SCREEN LOCK PASSWORD
symbazz symbazz - #131
silivri serdar bey bende HTC OPFJ400 D820N MODELİ VAR, CİHAZ ŞİFRELENMİŞ AÇILMIYOR, BU YAZIYO EKRANDA ;

El formatı at.
silivriserdar silivriserdar - #132
Format atın, ama sonrasında eğer Gmail hesabı girmiş iseniz Gmail account sorunu çıkacaktır. Onun içinde farklı yöntemler mevcut. Format atmak için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekrandan recovery yazan yere tıklayın. Sonra yes all User data yazar onun üzerine gelip yes deyin. Format atmış olacaksınız.
B bdurmus6161 - #133
RECOVERY YAZAN YERE TIKLAYINCE DİREK RESET ATIP FASTBOOT EKRANINA GELİYOR, LÜTFEN YARDIMCI OLUN CİHAZ 1 AYDIR KULLANAMIYORUM.. SECURİTY WARNİNG DİYO VE
HBOOT
RAMDUMP
REBOOT
REBOOT FASTBOOT
POWER DOWN EKRANINDA KALIYOR
silivriserdar silivriserdar - #134
RECOVERY YAZAN YERE TIKLAYINCE DİREK RESET ATIP FASTBOOT EKRANINA GELİYOR, LÜTFEN YARDIMCI OLUN CİHAZ 1 AYDIR KULLANAMIYORUM.. SECURİTY WARNİNG DİYO VE
HBOOT
RAMDUMP
REBOOT
REBOOT FASTBOOT
POWER DOWN EKRANINDA KALIYOR
Konunun ilk başında nasıl ve ne şekilde yapılacağını anlattım. Okursanız ve uygularsanız sorununuz çözülür.
A alizorlu.sdk - #135
Selamün aleyküm Telefonda Hiçbirşey Yokken Resertlenmeye başladı açılıyor ekran gelir gelmez tekrar kapanıyor telefonda stock room ve stock recovery yuklu relocked durumda ayrıyeten factory reset attım zamanda android starting yazıyor uygulamalar yükleniyor yazıyor ama işlem bitmeden telefon geri kapanıyor ne yapmama lazım yardımcı olurmusunuz admın bey.. birde bu olay grçekleştinde sarja taktımda kırmızı led lip lip yanıp yanıp södü nette araştırdım bataryası ölmüş diyorlar acaba batarya değiştirsem açılırmı boşuna parada harcamak istemiyorum
silivriserdar silivriserdar - #136
Selamün aleyküm Telefonda Hiçbirşey Yokken Resertlenmeye başladı açılıyor ekran gelir gelmez tekrar kapanıyor telefonda stock room ve stock recovery yuklu relocked durumda ayrıyeten factory reset attım zamanda android starting yazıyor uygulamalar yükleniyor yazıyor ama işlem bitmeden telefon geri kapanıyor ne yapmama lazım yardımcı olurmusunuz admın bey.. birde bu olay grçekleştinde sarja taktımda kırmızı led lip lip yanıp yanıp södü nette araştırdım bataryası ölmüş diyorlar acaba batarya değiştirsem açılırmı boşuna parada harcamak istemiyorum
Büyük ihtimal sorun batarya gibi duruyor. Denemeden bilmezseniz.
symbazz symbazz - #137
Şu htc markasını piyasadan kaldırsalar da millette kurtulmuş olsa. Bu ne ya, cihazların herşeyleri problem.
Byvenoms Byvenoms - #138
Hocam bu telefonu stock 5.1.1 veya 4.4.4 e nasıl düşürebilirim. Eğer bu mümkün değilse 5.1 custom rom da olabilir. Cihaz unlocked ve twrp yüklü. Şuan 6.0.1 Marshmallow yüklü
silivriserdar silivriserdar - #139
Hocam bu telefonu stock 5.1.1 veya 4.4.4 e nasıl düşürebilirim. Eğer bu mümkün değilse 5.1 custom rom da olabilir. Cihaz unlocked ve twrp yüklü. Şuan 6.0.1 Marshmallow yüklü
Cihaz s off olmalıdır.
Byvenoms Byvenoms - #140
Tam anlamadım hocam. Tekrar unlocked yapabilirim ama indirdiğim 5.1.1 romunu kuramadım o şekilde de. Sanırım rom da sıkıntı vardı.
Cihaz s off olmalıdır.
silivriserdar silivriserdar - #141
Tam anlamadım hocam. Tekrar unlocked yapabilirim ama indirdiğim 5.1.1 romunu kuramadım o şekilde de. Sanırım rom da sıkıntı vardı.
Google'da arat htc s off nedir diye çıkar.
M masmavi-19 - #142
S.a bu paylaştıgınız firmware bu modele uygunmu acaba cihaz 820n tek sim bootloader yüksek galiba bu cihazın uyum saglarmı acaba teşekkürler
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

(bootloader) serialno: CC536YC02813
(bootloader) imei: 357**************
finished. total time: 0.078s
M masmavi-19 - #143
yükledim sorunsuz ama restart düzelmedi teşekkürler
Byvenoms Byvenoms - #144
Orijinal 5.1.1 yazilimini nerden bulabilirim?
silivriserdar silivriserdar - #145
S.a bu paylaştıgınız firmware bu modele uygunmu acaba cihaz 820n tek sim bootloader yüksek galiba bu cihazın uyum saglarmı acaba teşekkürler
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

(bootloader) serialno: CC536YC02813
(bootloader) imei: 357**************
finished. total time: 0.078s
Uyar yükleme yapabilirsiniz.
silivriserdar silivriserdar - #146
Orijinal 5.1.1 yazilimini nerden bulabilirim?
Eger android 6.0.1 sürümünde iseniz downgrade yapmak için s off olması lazım cihazınızın. Cihazınız s off ise 5 sürümü yazılımını paylaşırım.
Byvenoms Byvenoms - #147
Eger android 6.0.1 sürümünde iseniz downgrade yapmak için s off olması lazım cihazınızın. Cihazınız s off ise 5 sürümü yazılımını paylaşırım.
S off şuan. Bootloader kilidini aktiflestirdim ve stock recovery kurdum.
silivriserdar silivriserdar - #148
S off şuan. Bootloader kilidini aktiflestirdim ve stock recovery kurdum.
O zaman android 5 sürümünü birazdan paylaşayım. Cihazın tam bilgilerini öğrenmek açısından cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekranın resmini konuya atın veya yazılanları konuya yazın.

bulunan yazılım android 5 sürümü bir deneme yapın.
Byvenoms Byvenoms - #149
O zaman android 5 sürümünü birazdan paylaşayım. Cihazın tam bilgilerini öğrenmek açısından cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekranın resmini konuya atın veya yazılanları konuya yazın.
Pardon hocam yanlış yazmışım yukarıda. Bootloader kilidi unlocked ve twrp recovery var. S off olması için bootloader kilidini aktifleştirmem ve stock recovery mi kurmam lazım?
silivriserdar silivriserdar - #150
Pardon hocam yanlış yazmışım yukarıda. Bootloader kilidi unlocked ve twrp recovery var. S off olması için bootloader kilidini aktifleştirmem ve stock recovery mi kurmam lazım?
Sen s off yapamazsın. S off yapmak için Xtc2clip Box ve bir kaç ücretli yöntem vardır. Google'da s off nedir diye aratırsanız çıkar. İlk önce s off nedir öğrenin.
Byvenoms Byvenoms - #151
Sen s off yapamazsın. S off yapmak için Xtc2clip Box ve bir kaç ücretli yöntem vardır. Google'da s off nedir diye aratırsanız çıkar. İlk önce s off nedir öğrenin.
S-off yazıyorum Google'a zaten. Bootloader kilidini kaldırınca s-off olduğunu söyleyip bootloader kilidini kaldırmayı anlatıyorlar.
silivriserdar silivriserdar - #152
S-off yazıyorum Google'a zaten. Bootloader kilidini kaldırınca s-off olduğunu söyleyip bootloader kilidini kaldırmayı anlatıyorlar.
S off farklı birşey, bootloader unlock farklı birşey. Bootloader unlock yapmak cihazı s off yapmaz. Dediğim gibi cihazın s off olması için farklı yöntemler var. Çoğu ücretli yöntem ücretsiz sizin yapabileceğiniz bir yöntem değil.
Byvenoms Byvenoms - #153
S off farklı birşey, bootloader unlock farklı birşey. Bootloader unlock yapmak cihazı s off yapmaz. Dediğim gibi cihazın s off olması için farklı yöntemler var. Çoğu ücretli yöntem ücretsiz sizin yapabileceğiniz bir yöntem değil.
S-off olayını anladım şimdi. O dediğiniz aparat 550 lira civarı. Başka türlü dusuremez miyim bunu? HTC çok zorlaştırmıştır işi.
silivriserdar silivriserdar - #154
S-off olayını anladım şimdi. O dediğiniz aparat 550 lira civarı. Başka türlü dusuremez miyim bunu? HTC çok zorlaştırmıştır işi.
bulunan siteden ücretli şekilde yaptırabilirsiniz. Gerekli açıklamalar sitede mevcuttur. Sizin şu an android sürümünüz nedir? Ve hangi sebepten dolayı android 5 yüklemek istiyorsunuz?
Byvenoms Byvenoms - #155
bulunan siteden ücretli şekilde yaptırabilirsiniz. Gerekli açıklamalar sitede mevcuttur. Sizin şu an android sürümünüz nedir? Ve hangi sebepten dolayı android 5 yüklemek istiyorsunuz?
Şuan 6.0.1 var performans sorunları olduğu için 5.1.1 e düşürüp cyanogenmod kurmak istiyorum
silivriserdar silivriserdar - #156
Şuan 6.0.1 var performans sorunları olduğu için 5.1.1 e düşürüp cyanogenmod kurmak istiyorum
Konu başında ilk mesajda custom rom paylaştım. İşinizi görecek bir custom rom. Kullanıcı yorumları iyi yöndeydi. Ayrıca cm rom bildiğim kadarı ile bu cihaz için yok. Siz nerden buldunuz cm rom?
Byvenoms Byvenoms - #157
Konu başında ilk mesajda custom rom paylaştım. İşinizi görecek bir custom rom. Kullanıcı yorumları iyi yöndeydi. Ayrıca cm rom bildiğim kadarı ile bu cihaz için yok. Siz nerden buldunuz cm rom?
O verdiğiniz custom rom u kullanıyorum. Ama takılmalar çok sık devam ediyor. Cm romunu da xda a buldum.
silivriserdar silivriserdar - #158
O verdiğiniz custom rom u kullanıyorum. Ama takılmalar çok sık devam ediyor. Cm romunu da xda a buldum.
Ben konuda link felan görmedim.
Byvenoms Byvenoms - #159
linkte var hocam.
silivriserdar silivriserdar - #160
linkte var hocam.
Evet Geliştirici bunun Tomal's rom'dan yola çıkarak yaptığını söylüyor. Ama test amaçlı bir custom rom, onun için ne kadar sağlıklı olur bilemem. Yorumları pek okumadım ama baya bir yorum atılmış. Siz bu cm 12.1 rom'u cihaza yüklemeye çalıştınız mı?
Byvenoms Byvenoms - #161
Android 6 da denedim. Install
Evet Geliştirici bunun Tomal's rom'dan yola çıkarak yaptığını söylüyor. Ama test amaçlı bir custom rom, onun için ne kadar sağlıklı olur bilemem. Yorumları pek okumadım ama baya bir yorum atılmış. Siz bu cm 12.1 rom'u cihaza yüklemeye çalıştınız mı?
Android 6 da denedim. Install kısmında hata verdi ve kurulmadı
silivriserdar silivriserdar - #162
Android 6 da denedim. Install

Android 6 da denedim. Install kısmında hata verdi ve kurulmadı
Bu cm 12.1 rom'u kurmak için ilk önce android sürümünüzü lolipop sürümüne indirmeniz gerekecek. Onun içinde cihazınız s off olması lazım. S off için yukarıdaki mesajda verdiğim linkten ücretli s off yapabilirsiniz. Veya 50 tl gibi bir ücret karşılığı cep telefonu tamir yapan yerlerde yapar.
mehmetal mehmetal - #163
Iyi calismalar merhaba 2 ay once servise gitti telefonum ekrani kirilmisti ve batarya az gidiyordu batarya ve ekran degisimi yaptilar ayni zamanda yazilim yuklediklerini soylediler fakat suanda telefon eskiden kasmayan oyunlarda kasior batarya 20 den 8 e dusup kapanior ve isiniyor acaba yazilimsal bir problem olablrmi benim fastboot ekranimin resmini atiyorum birde rrcovery secenegine girdigimde kirmizi bir uyari simgesi cikiyor ve girmiyor onuda atiyorum

Recovery ekrani

silivriserdar silivriserdar - #164
Iyi calismalar merhaba 2 ay once servise gitti telefonum ekrani kirilmisti ve batarya az gidiyordu batarya ve ekran degisimi yaptilar ayni zamanda yazilim yuklediklerini soylediler fakat suanda telefon eskiden kasmayan oyunlarda kasior batarya 20 den 8 e dusup kapanior ve isiniyor acaba yazilimsal bir problem olablrmi benim fastboot ekranimin resmini atiyorum birde rrcovery secenegine girdigimde kirmizi bir uyari simgesi cikiyor ve girmiyor onuda atiyorum

Recovery ekrani

Cihazınız son sürümde android 6.0.1 bu sürümde kasma ve donma sorununu kullanıcı olarak siz daha iyi bilirsiniz. Şarj olayı için servise tekrar gönderebilirsiniz. Genelde ben bu cihazlar için custom rom kullanılması taraftarıyım. Recovery moda böyle giriyor htc cihazları bu konumda iken power basarken ses kısma yada ses açma tuşuna basınca cihaz recovery moda girer. Google da aratırsanız bulursunuz. Nasıl girildiğini.
M madisongoldberg - #165
Merhaba sayın admin, cihazım unlocked ve twrp yüklü.Telefon bazen kendini restart yapıyor yada tekrar sim kilidi soruyor. Twrp yüklemeden önce bu sorun yoktu. Ben de şimdi tekrar stock recovery yüklemek istedim ve verdiğiniz dosyayı denedim fakat olmadı yani yazamadı, en son failed dedi. Ne yapmam gerek sorun ne olabilir? Dosya türünde "Dosya" yazıyor sadece. Ben o dosyanın adını recovery.img olarak değiştirdim ve "img dosyası" olarak değişti. Sonra fastboot ile yazmaya çalıştım ama olmadı. ( Aslında sadece root atıp gereksiz uygulamaları kaldırmak ve reklamları engellemek istemiştim. Root attım ve uygulamaları kaldırmaya çalıştım Systemapp remover uygulamasıyla; başarılı dedi ama sonra telefon restart yaptı kendisi ve supersu uygulaması silindi. Kaldırma başarılı dediği uygulamalar da geri geldi tabi.)
silivriserdar silivriserdar - #166
Merhaba sayın admin, cihazım unlocked ve twrp yüklü.Telefon bazen kendini restart yapıyor yada tekrar sim kilidi soruyor. Twrp yüklemeden önce bu sorun yoktu. Ben de şimdi tekrar stock recovery yüklemek istedim ve verdiğiniz dosyayı denedim fakat olmadı yani yazamadı, en son failed dedi. Ne yapmam gerek sorun ne olabilir? Dosya türünde "Dosya" yazıyor sadece. Ben o dosyanın adını recovery.img olarak değiştirdim ve "img dosyası" olarak değişti. Sonra fastboot ile yazmaya çalıştım ama olmadı. ( Aslında sadece root atıp gereksiz uygulamaları kaldırmak ve reklamları engellemek istemiştim. Root attım ve uygulamaları kaldırmaya çalıştım Systemapp remover uygulamasıyla; başarılı dedi ama sonra telefon restart yaptı kendisi ve supersu uygulaması silindi. Kaldırma başarılı dediği uygulamalar da geri geldi tabi.)
Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmş konuya atın bakalım. Ona göre uygun yazılım veya recovery ne ise Payalaşalım.
M madisongoldberg - #167
Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmş konuya atın bakalım. Ona göre uygun yazılım veya recovery ne ise Payalaşalım.

Ben telefonun sadece fabrikadan çıktığı gibi hazır olmasını istiyorum, stock recovery ve stock rom yani. Zaten şuan stock rom var. Sadece stock recovery yükleyebiliyor muyum yoksa stock rom atınca herşey fabrika çıkışlı mı olur recovery de?

M madisongoldberg - #168
Sizin verdiğiniz stock recovery'yi 2 kere denedim şöyle yazıyor:

C:\ANDROID\tools>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 16777216 bytes
sending 'recovery' (13280 KB)...
OKAY [ 1.482s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: image error! (BootMagic check fail))
finished. total time: 1.486s

C:\ANDROID\tools>htc_fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (13280 KB)... OKAY
writing 'recovery'... FAILimage error! (BootMagic check fail)
Execution time is 2(s)
symbazz symbazz - #169
Sizin verdiğiniz stock recovery'yi 2 kere denedim şöyle yazıyor:

C:\ANDROID\tools>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 16777216 bytes
sending 'recovery' (13280 KB)...
OKAY [ 1.482s]
writing 'recovery'...
finished. total time: 1.486s

C:\ANDROID\tools>htc_fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (13280 KB)... OKAY
writing 'recovery'... FAILimage error! (BootMagic check fail)
Execution time is 2(s)

Cihazınıza Downgrade yapmaya çalışıyorsunuz, bu hatayı o yüzden alıyorsunuz.
M madisongoldberg - #170
Cihazıma uygun olan recovery bu değil mi? Serdar bey bulabildiniz mi uyumlu yazılım? Burada verilenler benim telefonumla aynı. Buradaki stock romu yüklesem benim sorunum çözülür mü yani onu yükleyince herşey stock mu olur yoksa ayriyeten stock recovery de mi yüklemem lazım?
silivriserdar silivriserdar - #171
Cihazıma uygun olan recovery bu değil mi? Serdar bey bulabildiniz mi uyumlu yazılım? Burada verilenler benim telefonumla aynı. Buradaki stock romu yüklesem benim sorunum çözülür mü yani onu yükleyince herşey stock mu olur yoksa ayriyeten stock recovery de mi yüklemem lazım?
Konu başında gerekli olan herşeyi anlattım. Dikkatlice okursanız anlarsınız. Sizin şu anda cihazınızın attığınız resimde os sürümü gözükmüyor. Onun için en son üstünde hangi android sürümü yazılımı vardı? Veya cihaz şu anda aktif çalışıyor mu? Bu soruların cevaplarına göre yönlendirme yapacağım.
M madisongoldberg - #172
Konu başında gerekli olan herşeyi anlattım. Dikkatlice okursanız anlarsınız. Sizin şu anda cihazınızın attığınız resimde os sürümü gözükmüyor. Onun için en son üstünde hangi android sürümü yazılımı vardı? Veya cihaz şu anda aktif çalışıyor mu? Bu soruların cevaplarına göre yönlendirme yapacağım.

Cihaz aktif, android 6.0.1, peki os sürümü neden gözükmez?
silivriserdar silivriserdar - #173
Cihaz aktif, android 6.0.1, peki os sürümü neden gözükmez?
Anladım gözükmeme olayı genelde yanlış firmware yükleyince oluyor. Sizin şu an istediğiniz stock rom yüklemek ise;
1. Cihazı tekrar locked yapacaksınız.
2. Konu başında bulunan android 6.0.1 stock yazılımı indirip hafıza kartına atıp cihazı fastboot modda açıp yükleme yapacaksınız.

Son olarak Cihazda twrp yüklü değil dimi? Stock android 6.0.1 recovery yüklü olması gerekir.
M madisongoldberg - #174
Anladım gözükmeme olayı genelde yanlış firmware yükleyince oluyor. Sizin şu an istediğiniz stock rom yüklemek ise;
2. Konu başında bulunan android 6.0.1 stock yazılımı indirip hafıza kartına atıp cihazı fastboot modda açıp yükleme yapacaksınız.

Son olarak Cihazda twrp yüklü değil dimi? Stock android 6.0.1 recovery yüklü olması gerekir.

Twrp yüklü işte sorunlar o yüzden olabilir. Stock recovery geri yüklemeye çalıştım ve yukarda yazdığım hatayı verdi
M madisongoldberg - #175

Sizin verdiğiniz stock recovery rar dosyası sanırım, şimdi tekrar baktım da. Ben onu indirdiğimde dosya türünde rar veya img yazmıyordu bu yüzden adını recovery.img olarak değiştirmiştim ve olmadı yazamadı
M madisongoldberg - #176
Sizin verdiğiniz stock recovery rar dosyası sanırım, şimdi tekrar baktım da. Ben onu indirdiğimde dosya türünde rar veya img yazmıyordu bu yüzden adını recovery.img olarak değiştirmiştim ve olmadı yazamadı

Şimdi tekrar indirdim .rar' dan sonraki yazıları sildim yani rar olarak kaydettim ve açıldı dosyalar. Dosyayının adını bence düzeltin. ".rar" dan sonra For HTC.... yazıyor o yüzden rar olarak indirmiyor. Bunu o an farketmedim. img dosyası diye direk img olarak değiştirmiştim şimdi anladım orayı.
silivriserdar silivriserdar - #177
Konu başında twrp yedeği var onu yükleyebilirsiniz. Yüklemek için ilk önce twrp modda cihazınızı açın. Sonra twrp backup deyin ve yedeğinizi alın. Aldığınız yedeği masa pc'de masa üstüne alın. Ve konudan İndirdiğiniz twrp backup dosyası ile isimlerini değiştirin. Yani sizin aldınız yedek isimlerini konudan İndirdiğiniz twrp backup dosyanın isimleri ile değiştirin. Sadece klasör isimlerini değiştirin. o zaman otomatik twrp backup dosyasını görecektir. Twrp restore kısmından yükleme yapabilirsiniz.

Diğer original stock recovery yükleme olayı ise ;
İndirdiğiniz recovery dosyasının img uzantılı olması gerekir. Ve adını da recovery şeklinde değiştirip adb klasörünün içine atıp yükleme yapabilirsiniz. Yükleme komutu fastboot recovery recovery.img şeklinde olacak.
M madisongoldberg - #178
Konu başında twrp yedeği var onu yükleyebilirsiniz. Yüklemek için ilk önce twrp modda cihazınızı açın. Sonra twrp backup deyin ve yedeğinizi alın. Aldığınız yedeği masa pc'de masa üstüne alın. Ve konudan İndirdiğiniz twrp backup dosyası ile isimlerini değiştirin. Yani sizin aldınız yedek isimlerini konudan İndirdiğiniz twrp backup dosyanın isimleri ile değiştirin. Sadece klasör isimlerini değiştirin. o zaman otomatik twrp backup dosyasını görecektir. Twrp restore kısmından yükleme yapabilirsiniz.

İndirdiğiniz recovery dosyasının img uzantılı olması gerekir. Ve adını da recovery şeklinde değiştirip adb klasörünün içine atıp yükleme yapabilirsiniz. Yükleme komutu fastboot recovery recovery.img şeklinde olacak.

Ben şuan sadece stock recovery ve stock rom olsun istiyorum hiç sorunsuz boş ilk aldığım gibi. O yüzden hiç Twrp işine girmeyeceğim. Dediğim gibi yandexteki recovery dosyasının adının sonu.rar olarak kalsın düzeltmek isterseniz. Şimdi tekrar deniycem stock recovery. Peki şimdi relock yapsam direk stock romu yüklesem twrp olduğu için yüklenmez mi? İlk önce stock recovery yapıp sonra mı stock romu yükleyeyim?
silivriserdar silivriserdar - #179
Ben şuan sadece stock recovery ve stock rom olsun istiyorum hiç sorunsuz boş ilk aldığım gibi. O yüzden hiç Twrp işine girmeyeceğim. Dediğim gibi yandexteki recovery dosyasının adının sonu.rar olarak kalsın düzeltmek isterseniz. Şimdi tekrar deniycem stock recovery. Peki şimdi relock yapsam direk stock romu yüklesem twrp olduğu için yüklenmez mi? İlk önce stock recovery yapıp sonra mı stock romu yükleyeyim?
Kardeşim sen hem ne yaptığını bilmiyorsun hemde bilenin dediklerini dinlemeyip kafana göre birşeyler söylüyorsun.

1. Bu Twrp zaten stock rom temiz yedeğidir.
2. Siz zaten yapmak istediğiniz işi bu twrp backup yükleyerek yapacaksınız.
3. Twrp backup yükledikten sonra sorunlarınız devam ederse stock recovery ve locked yaparsınız.

Ve sorunlarınız twrp ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü twrp ile alakalı böyle bir sorun ben hiç rastlamadım. Twrp yüklü ise custom rom denemesi de yapabilirsiniz. Ve konu başında da belirttiğim gibi bu cihazların çoğu ana kart sorunludur. Daha öncede bir çok kere bu cihazlar ile uğraştım. Ama ne yazıkki ana kart sorunlu olanlar düzelmedi.
M madisongoldberg - #180
Kardeşim sen hem ne yaptığını bilmiyorsun hemde bilenin dediklerini dinlemeyip kafana göre birşeyler söylüyorsun.

1. Bu Twrp zaten stock rom temiz yedeğidir.
2. Siz zaten yapmak istediğiniz işi bu twrp backup yükleyerek yapacaksınız.
3. Twrp backup yükledikten sonra sorunlarınız devam ederse stock recovery ve locked yaparsınız.

Ve sorunlarınız twrp ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü twrp ile alakalı böyle bir sorun ben hiç rastlamadım. Twrp yüklü ise custom rom denemesi de yapabilirsiniz. Ve konu başında da belirttiğim gibi bu cihazların çoğu ana kart sorunludur. Daha öncede bir çok kere bu cihazlar ile uğraştım. Ama ne yazıkki ana kart sorunlu olanlar düzelmedi.

Telefonu servise götürdüm onlar yazılımdan şüpheleniyor ve ben de sizin gibi ondan şüphelenmiyorum. Bana kendi yazılımıyla getir dediler. Parça değiştirdiler bu yüzden telefon kendi orjinal haliyle aynı sorunu verirse adam benim parayı geri verecek. Ben herşeyi orjinal olsun istiyorum şu an için yani olay bu. Kusura bakmayın zahmet verdim farkındayım
silivriserdar silivriserdar - #181
Telefonu servise götürdüm onlar yazılımdan şüpheleniyor ve ben de sizin gibi ondan şüphelenmiyorum. Bana kendi yazılımıyla getir dediler. Parça değiştirdiler bu yüzden telefon kendi orjinal haliyle aynı sorunu verirse adam benim parayı geri verecek. Ben herşeyi orjinal olsun istiyorum şu an için yani olay bu. Kusura bakmayın zahmet verdim farkındayım
Herşeyi original olacak. Dediklerimi yaparsanız. İlk önce yukarıda dediğimi yapın ve twrp yedeğini yükleyin. Sonra original stock recovery yüklemesi yapacağız. Sonra locked yapacağız. Bu kadar işlem bitmiş olacak
M madisongoldberg - #182
Herşeyi original olacak. Dediklerimi yaparsanız. İlk önce yukarıda dediğimi yapın ve twrp yedeğini yükleyin. Sonra original stock recovery yüklemesi yapacağız. Sonra locked yapacağız. Bu kadar işlem bitmiş olacak
Tamam deneyelim teşekkür ederim
silivriserdar silivriserdar - #183
Tamam deneyelim teşekkür ederim
Twrp yedeğini yükledikten sonra zaten büyük ihtimalle os sürümü olayı eğer yazılımla alakalı ise düzelecek. Ve sonrasına isterseniz gene original haline döndürebilirsiniz.
M madisongoldberg - #184

Yani sizin aldığınız backup benim telefonuma yüklenecek dimi?
silivriserdar silivriserdar - #185
Yani sizin aldığınız backup benim telefonuma yüklenecek dimi?
Aynen öyle original stock yazılımdır. Aldığım yedeği yükleyebilmeniz için yukarıda anlattığım şekilde işlem yapınız. Gene isterseniz kendi aldığınız yedeği de saklayın pc veya başka bir yerde.
M madisongoldberg - #186
Aynen öyle original stock yazılımdır. Aldığım yedeği yükleyebilmeniz için yukarıda anlattığım şekilde işlem yapınız. Gene isterseniz kendi aldığınız yedeği de saklayın pc veya başka bir yerde.

Restore yaptım
silivriserdar silivriserdar - #187
Tamam cihaz açıldı mı? Cihaz açıldıysa kurulumu yapın. Sonra fastboot ekran görüntüsünü tekrar resim olarak paylaşın. Sonra devam edelim.
M madisongoldberg - #188
Tamam cihaz açıldı mı? Cihaz açıldıysa kurulumu yapın. Sonra fastboot ekran görüntüsünü tekrar resim olarak paylaşın. Sonra devam edelim.

Açıldı rusça olarak :) Kurulum ayar istemedi direk geldi anasayfa
silivriserdar silivriserdar - #189
Açıldı rusça olarak :) Kurulum ayar istemedi direk geldi anasayfa
Olsun fark etmez türkçe yap ayarlardan. Rus biri kendi temiz yedeğini almış. Fastboot ekran görüntüsünü atarsanız.
M madisongoldberg - #190
Olsun fark etmez türkçe yap ayarlardan. Rus biri kendi temiz yedeğini almış. Fastboot ekran görüntüsünü atarsanız.

silivriserdar silivriserdar - #191
Os sürümü gene gözükmüyor. Cihazda muhtemelen donanımsal sorun var. Ama şimdi siz stock recovery yükleyip locked yapmak istiyorsanız. Yardımcı olayım ama birşey değişmeyecek bence, sorunlar ile ilgili.
M madisongoldberg - #192
Os sürümü gene gözükmüyor. Cihazda muhtemelen donanımsal sorun var. Ama şimdi siz stock recovery yükleyip locked yapmak istiyorsanız. Yardımcı olayım ama birşey değişmeyecek bence, sorunlar ile ilgili.

OS sürümünü öğrenmek için başka bir yol varsa yapalım. Yoksa stock recovery yükleyelim. Ruu yükleme nasıl olur belki o zaman gelir
silivriserdar silivriserdar - #193
OS sürümünü öğrenmek için başka bir yol varsa yapalım. Yoksa stock recovery yükleyelim. Ruu yükleme nasıl olur belki o zaman gelir
Bide şu yöntemi dene istersen.
Fastboot moda al cihazını pc'ye bağla. Sonra Ses tuşları ile mavi yanan fastboot yazısına ses açma ve kısma tuşları ile gel power ile onayla.

Sonra cmd ekranında şu komutu gir.

fastboot getvar all

Çıkan yazıları buraya kopyala ama imei kısmını sil.
M madisongoldberg - #194
Bide şu yöntemi dene istersen.
Fastboot moda al cihazını pc'ye bağla. Sonra Ses tuşları ile mavi yanan fastboot yazısına ses açma ve kısma tuşları ile gel power ile onayla.

Sonra cmd ekranında şu komutu gir.

fastboot getvar all

Çıkan yazıları buraya kopyala ama imei kısmını sil.

(bootloader) version-main:
(bootloader) serialno: HT59FYC02098
(bootloader) imei:
silivriserdar silivriserdar - #195
(bootloader) serialno: HT59FYC02098
(bootloader) imei:
Burda da yazmıyor os sürümün. Ama stock recovery kurmak istiyorsanız ve cihazınız locked yapmak istiyorsanız. Yöntemlerini anlatayım.

Şimdi locked var bide relocked var hangisini yapmak istiyorsunuz? Tam original olanı locked olanıdır.
M madisongoldberg - #196
Burda da yazmıyor os sürümün. Ama stock recovery kurmak istiyorsanız ve cihazınız locked yapmak istiyorsanız. Yöntemlerini anlatayım.

Şimdi locked var bide relocked var hangisini yapmak istiyorsunuz? Tam original olanı locked olanıdır.

Tam orjinal olsun şimdi. Sonra tekrar açarım
M madisongoldberg - #197

OS sürümü çok mu kritik bi ayrıntı yoksa olsa iyi olur mu?
silivriserdar silivriserdar - #198
Tam orjinal olsun şimdi. Sonra tekrar açarım
O zaman bulunan dosyayı indirip hafıza kartına atın. Cihazı kapatın ve twrp modunda açın sonra install bölümünden indirdiğin dosyayı yükle ve sonra reboot yap. Cihazın Rootlu olacak, bunu yapmamızın sebebi direk locked yapmak için.

Aslında os sürümü gözükmesi lazım ama niye gözükmüyor bilmiyorum. Dediğim gibi cihazın sorunlu bir cihaz. Donanımla alakası olabilir. Cihazın kendi kendine reset atıp açılıp kapanması normal değil. Ve bu yazılımdan olmadığına göre büyük ihtimal donanımla alakalı bir durun.
M madisongoldberg - #199
O zaman bulunan dosyayı indirip hafıza kartına atın. Cihazı kapatın ve twrp modunda açın sonra install bölümünden indirdiğin dosyayı yükle ve sonra reboot yap. Cihazın Rootlu olacak, bunu yapmamızın sebebi direk locked yapmak için.

Aslında os sürümü gözükmesi lazım ama niye gözükmüyor bilmiyorum. Dediğim gibi cihazın sorunlu bir cihaz. Donanımla alakası olabilir. Cihazın kendi kendine reset atıp açılıp kapanması normal değil. Ve bu yazılımdan olmadığına göre büyük ihtimal donanımla alakalı bir durun.

Yükledim ve reboot yaptım
silivriserdar silivriserdar - #200
Yükledim ve reboot yaptım
Cihazı fastboot moda al cmd komutları sırası ile

adb shell

su

echo –ne ‘\x00\x00\x00\x00’ | dd of=/dev/block/mmcblk0p2 bs=1 seek=33796
M madisongoldberg - #201
Cihazı fastboot moda al cmd komutları sırası ile

adb shell

su

echo –ne ‘\x00\x00\x00\x00’ | dd of=/dev/block/mmcblk0p2 bs=1 seek=33796

error: device not found
silivriserdar silivriserdar - #202
error: device not found
Cihazı görmedi mi? S off olmadığın için muhtemelen locked olmuyor. Mecburen relocked yapacaksın. Ama İlk önce stock recovery flashla sonra kilit kapanırsa stock recovery yüklemesi olmaz.

İndirdiğiniz stock recovery dosyasını açın ve resim atın.
M madisongoldberg - #203
Cihazı görmedi mi? S off olmadığın için muhtemelen locked olmuyor. Mecburen relocked yapacaksın. Ama İlk önce stock recovery flashla sonra kilit kapanırsa stock recovery yüklemesi olmaz.

İndirdiğiniz stock recovery dosyasını açın ve resim atın.

sizin verdiğiniz yandexteki dosyayı indirdim. rar açıp onu alıntı yapmamı mı istiyorsunuz?
silivriserdar silivriserdar - #204
İndirdiğiniz stock recovery dosyasını bulunan dosyayı indirin ve içine atın. Sonra klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Çıkan siyah ekrana fastboot flash recovery recovery.img yazın.
silivriserdar silivriserdar - #205
sizin verdiğiniz yandexteki dosyayı indirdim. rar açıp onu alıntı yapmamı mı istiyorsunuz?
Bir önceki mesajımdaki dosyayı indir. Ve içine recovery dosyasını at sonrasında dosyanın resmini at. Resimdeki gibi olacak.

M madisongoldberg - #206
Bir önceki mesajımdaki dosyayı indir. Ve içine recovery dosyasını at sonrasında dosyanın resmini at. Resimdeki gibi olacak.

silivriserdar silivriserdar - #207
Bu dosyanın içinde komut penceresini açın ve cihazı fastboot moda alıp stock recovery yüklemesi yap.
M madisongoldberg - #208
Bu dosyanın içinde komut penceresini açın ve cihazı fastboot moda alıp stock recovery yüklemesi yap.

Daha önce de denemiştim şu yazıda kaldı: sending 'recovery' (31340 KB)...
silivriserdar silivriserdar - #209
Daha önce de denemiştim şu yazıda kaldı: sending 'recovery' (31340 KB)...
Tekrar deneyin. Sonuç yazın.
M madisongoldberg - #210
Tekrar deneyin. Sonuç yazın.

Aynı değişmedi. Farklı bir recovery deneyelim mi
silivriserdar silivriserdar - #211
Aynı değişmedi. Farklı bir recovery deneyelim mi
Sanmam os sürümü olmadığı için cihaz muhtemelen yükleme yapmıyor. İstersen cihazı relocked yap original stock rom denemesi yap. Komut fastboot oem lock
M madisongoldberg - #212
Sanmam os sürümü olmadığı için cihaz muhtemelen yükleme yapmıyor. İstersen cihazı relocked yap original stock rom denemesi yap. Komut fastboot oem lock

adb devices komutu verdiğimde cihaz fastboot modunda iken görmüyor ama reboot yaptığımda görüyor cihaz açıkken
silivriserdar silivriserdar - #213
adb devices komutu verdiğimde cihaz fastboot modunda iken görmüyor ama reboot yaptığımda görüyor cihaz açıkken
Öyle dene stock recovery yüklemeyi
M madisongoldberg - #214
Öyle dene stock recovery yüklemeyi

Açıkken mi anlamadım
silivriserdar silivriserdar - #215
Açıkken mi anlamadım
Fastboot modda hiç bir şekilde yükleme yapmıyor mu? Sen twrp nasıl yükledin?
M madisongoldberg - #216
Fastboot modda hiç bir şekilde yükleme yapmıyor mu? Sen twrp nasıl yükledin?

Ben de onu düşündüm. Twrp aynı bu şekilde yükledim sorunsuz yükledi. Fastboot modda yani
silivriserdar silivriserdar - #217
Ben de onu düşündüm. Twrp aynı bu şekilde yükledim sorunsuz yükledi. Fastboot modda yani
Başka android 6.0.1 stock recovery olarak arat ve onu dene istersen. A51_ul 6.0.1 stock recovery yaz bulursun.
M madisongoldberg - #218
Başka android 6.0.1 stock recovery olarak arat ve onu dene istersen. A51_ul 6.0.1 stock recovery yaz bulursun.

Kabloyu değiştirip tekrar denedim ve şimdi twrp gelmiyor. Ünlem işaretli telefon var. Kendi recovery menüsüne nasıl giriyoruz deneyeyim çalışıyor mu
silivriserdar silivriserdar - #219
Kabloyu değiştirip tekrar denedim ve şimdi twrp gelmiyor. Ünlem işaretli telefon var. Kendi recovery menüsüne nasıl giriyoruz deneyeyim çalışıyor mu
Şu anda original recovery yüklendi. O menü recovery menüsü
M madisongoldberg - #220
Şu anda original recovery yüklendi. O menü recovery menüsü
Sadece ünlem var. Daha önce tuşlara basarak girmiştim bi şekilde yazılı yere. Hepsine mi basıyoruz?
silivriserdar silivriserdar - #221
Sadece ünlem var. Daha önce tuşlara basarak girmiştim bi şekilde yazılı yere. Hepsine mi basıyoruz?
Ses yükseltme ve on-off tuşuna basın recovery menüsünün yazıları belirecek.
M madisongoldberg - #222
Ses yükseltme ve on-off tuşuna basın recovery menüsünün yazıları belirecek.
Yazılar gelmiyor telefonu açıyor
silivriserdar silivriserdar - #223
Yazılar gelmiyor telefonu açıyor
Şu an yüklendi bence recovery ama emin olmak için fastboot moda aç oradan gir recovery bölümüne
M madisongoldberg - #224
Şu an yüklendi bence recovery ama emin olmak için fastboot moda aç oradan gir recovery bölümüne
Evet oradan giriyorum yine ses tuşlarıyla
silivriserdar silivriserdar - #225
Evet oradan giriyorum yine ses tuşlarıyla
Normal recovery açılıyorsa original recovery o zaman stock rom yüklemesi yapabilirsiniz. Ama İlk önce cihazınızın unlock olayını relocked yapın.

fastboot oem lock

Komutunu girin.
M madisongoldberg - #226
relocked yaptım
silivriserdar silivriserdar - #227
Konu başında bulunan stock rom indir ve hafıza kartına at sonra fastboot modda cihazı açıp yükleme yap. Şarjın full olsun.
M madisongoldberg - #228
Konu başında bulunan stock rom indir ve hafıza kartına at sonra fastboot modda cihazı açıp yükleme yap. Şarjın full olsun.
Kaç dakika sürüyor bu rom yüklemesi? Benimki 20 dakikadır aynı yeri tekrar ediyor gibi.
silivriserdar silivriserdar - #229
Kaç dakika sürüyor bu rom yüklemesi? Benimki 20 dakikadır aynı yeri tekrar ediyor gibi.
Bazen 30 dakika veya daha fazla sürer.
M madisongoldberg - #230
Tam şimdi değişti. Rom yüklemeden önce telefon açılmıyordu sadece Hboot menü çalışıyordu. Ben de nasıl olsa düzelir diye yüklemeye geçtim inşallah sorun yoktur
M mtekguzel - #231
Şu an dosyaları indiriyorum.Telefonum bir aydır boot ekranında kaldı.Bakmadığım yer,izlemediğim video kalmadı yapam adım.İnşallah bu sefer olacak.Eğer sizin sayenizde yaparsam inanın çok büyük minnet duyacağım size.Ancak benim cihaz usb debug seçeneği kapalı malesef.Bu durumda yüklenir mi?Cihaz şu an hboot bölümünde relocked ve s-on
M madisongoldberg - #232
Yükleme bitti açıldı kurulumu yaptım falan Hboot menüye girdim ve OS sürümü de görünüyor artık, ama şu recoverynin içine giremedim hala
silivriserdar silivriserdar - #233
Yükleme bitti açıldı kurulumu yaptım falan Hboot menüye girdim ve OS sürümü de görünüyor artık, ama şu recoverynin içine giremedim hala
Tamam olmuş, geçmiş olsun. Recovery girmek için google ve youtube da videolar izleyebilirsin. Artı şu an kendi stock recovery kuruldu yüklediğin yazılım sayesinde. Bundan sormadı reset atma açma kapama vesaire varsa kontrol etmek sana kaldı. Fastboot görüntüsünü bir atarmısın.
silivriserdar silivriserdar - #234
Şu an dosyaları indiriyorum.Telefonum bir aydır boot ekranında kaldı.Bakmadığım yer,izlemediğim video kalmadı yapam adım.İnşallah bu sefer olacak.Eğer sizin sayenizde yaparsam inanın çok büyük minnet duyacağım size.Ancak benim cihaz usb debug seçeneği kapalı malesef.Bu durumda yüklenir mi?Cihaz şu an hboot bölümünde relocked ve s-on
Telefonunuzu kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekran resmini konuya atın bakalım yardımcı olayım.
M madisongoldberg - #235
Tamam olmuş, geçmiş olsun. Recovery girmek için google ve youtube da videolar izleyebilirsin. Artı şu an kendi stock recovery kuruldu yüklediğin yazılım sayesinde. Bundan sormadı reset atma açma kapama vesaire varsa kontrol etmek sana kaldı. Fastboot görüntüsünü bir atarmısın.
silivriserdar silivriserdar - #236

Tamam olması gereken budur. Şu anda cihazınızın stock android 6 sürümünde ve en son android 6 geldi. Üstü yok gelmedi.
M mtekguzel - #237
M madisongoldberg - #238
Tamam olması gereken budur. Şu anda cihazınızın stock android 6 sürümünde ve en son android 6 geldi. Üstü yok gelmedi.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sabahtan beri uğraştınız ilgilendiniz. Yeniden root atmak istediğimde falan sizin verdikleriniz uyumlu kullanabilirim dimi?
M mtekguzel - #239
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sabahtan beri uğraştınız ilgilendiniz. Yeniden root atmak istediğimde falan sizin verdikleriniz uyumlu kullanabilirim dimi?
Sizin telefon usb ayıklama açık mıydı kapalı mıydı?
M madisongoldberg - #240
Sizin telefon usb ayıklama açık mıydı kapalı mıydı?
Fastboot işlemi falan yapıyorsanız hep açık olması lazım. Onun açık kalmasının bi zararı yok zaten açık kalsın
M mtekguzel - #241
Fastboot işlemi falan yapıyorsanız hep açık olması lazım. Onun açık kalmasının bi zararı yok zaten açık kalsın
Benim telefon hep boot ekranında.Yukarıda resim linki attım.O bölümde hep telefonum.Yani açamıyorum telefonu Daha önce açık değildi usb ayıklama modu.O yüzden rom atabilir miyim ?
silivriserdar silivriserdar - #242
Yeniden root etmek için ilk önce cihazı unlock yapmanız gerek. Sonra root yapabilirsiniz. Unlock yaparken biliyorsunuz bütün bilgileriniz silinir ve telefon sıfırlanır.

Ayrıca rica ederim. Allah hepimizden razı olsun. Bu dua yeter bize sağol.
M madisongoldberg - #243
Benim telefon hep boot ekranında.Yukarıda resim linki attım.O bölümde hep telefonum.Yani açamıyorum telefonu Daha önce açık değildi usb ayıklama modu.O yüzden rom atabilir miyim ?
İlk gönderide Serdar beyin anlattığı gibi sd karta atıp deneyin bakalım.
silivriserdar silivriserdar - #244

Kusuruma bakmayın direk resmi atmayı denedim ama resim boyutu çok büyük hatası verdi
Siz bu cihazın cid mid değişim yaptınız mı? Cihaz relocked felan yapılmış.
Cihazın yazılımı indirin fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir hafıza kartına dosyayı atın. Sonra dosyanın ismini 0PFJIMG yapın ve hafıza kartını cihaza takın. Sonra cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Yazılımı yüklemek için sizden onay isteyecek onay verin. İlk önce ses tuşları ile sonra power ile onay verin.
M mtekguzel - #245
Cihazın yazılımı indirin fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir hafıza kartına dosyayı atın. Sonra dosyanın ismini 0PFJIMG yapın ve hafıza kartını cihaza takın. Sonra cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Yazılımı yüklemek için sizden onay isteyecek onay verin. İlk önce ses tuşları ile sonra power ile onay verin.
İnanın pek anlamıyorum.Daha önce internette gördüğüm videolar üzerinden yaptım.Hemen indirip sonucu yazacağım
M mtekguzel - #246
Vermiş olduğunuz zip dosyasını indirip hafuza kartına kopyaladım.İsminide dediğiniz gibi yaptım Cid incorrect hatası verdi.Resime bakarsanız yardımcı olabileceğinize inanıyorum.

silivriserdar silivriserdar - #247
Vermiş olduğunuz zip dosyasını indirip hafuza kartına kopyaladım.İsminide dediğiniz gibi yaptım Cid incorrect hatası verdi.Resime bakarsanız yardımcı olabileceğinize inanıyorum.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Sonra cihazı pc'ye bağlayın ve mavi renkte yanan fastboot yazısının üzerine ses tuşları ile gelin. Power ile onaylayın. Sonra cmd ekranında fastboot getvar all yazısını yazın enter deyin. Çıkan yazıları buraya kopyala yapıştır yapın. İmei bilgilerinizi silin öyle yapıştır yapın.
M mtekguzel - #248
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Sonra cihazı pc'ye bağlayın ve mavi renkte yanan fastboot yazısının üzerine ses tuşları ile gelin. Power ile onaylayın. Sonra cmd ekranında fastboot getvar all yazısını yazın enter deyin. Çıkan yazıları buraya kopyala yapıştır yapın. İmei bilgilerinizi silin öyle yapıştır yapın.
Model : A51_UL
IMEI : ****************
Build : 2.10.61.5
CID : HTC__001
HBoot : 3.19.0.0000
MID : 0PFJ40000
Security : ON
Region : HTC_WWE
silivriserdar silivriserdar - #249
Model : A51_UL
IMEI : ****************
Build : 2.10.61.5
CID : HTC__001
HBoot : 3.19.0.0000
MID : 0PFJ40000
Security : ON
Region : HTC_WWE
Bu cihazla biri sağlam oynamış. İlk önce cihazın s off olması gerek. Sonra cid ve mid değiştirilip stock rom yüklemesi denenmeli. Cihazla sizmi oynadınız böyle yoksa size geldiğinde böylemiydi.
M mtekguzel - #250
Bu cihazla biri sağlam oynamış. İlk önce cihazın s off olması gerek. Sonra cid ve mid değiştirilip stock rom yüklemesi denenmeli. Cihazla sizmi oynadınız böyle yoksa size geldiğinde böylemiydi.
Malesef ben bu hale getirdim :( Ne yapmam gerekse sıfırdan başlayalım.Size de zahmet veriyorum.Lütfen bana sırayla ne yapmam gerektiği konusunda yol gösterin.
silivriserdar silivriserdar - #251
Malesef ben bu hale getirdim :( Ne yapmam gerekse sıfırdan başlayalım.Size de zahmet veriyorum.Lütfen bana sırayla ne yapmam gerektiği konusunda yol gösterin.
Cihazın s off olması gerek, sizin cihaz şu an s on durumda o yüzden s of yapmak ücretli bir işlemdir. Artı sizin cihazınız çalışmıyor onun için Xtc2clip box lazım veya emsali s off yapan araç lazım. Onun için bu Xtc2clip box için bir cep telefonu tamircisine gidip yaptırmanız gerek. Bu Xtc2clip box ücretlidir ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.
Paradox Paradox - #252
Konu bayağı iyi bir hal almış.
Sorunu olanların yorumları okuması yeterli.
Bilgi paylaşımları için teşekkürler.
E erkanak - #253
Hocam linkler ölü yardımcı olabilir misiniz.Türkiyede bu konuda çok yardımınız çok tesekkürler
silivriserdar silivriserdar - #254
Hocam linkler ölü yardımcı olabilir misiniz.Türkiyede bu konuda çok yardımınız çok tesekkürler
Linkler saglam kendi yandex diskimde duruyor. Aldığınız hata resmini konuya atarmısınız.
E erkanak - #255
Teşekkür ediyorum.Ellerin dert görmesin.İndirdim yüklemeye çalışacağım.
silivriserdar silivriserdar - #256
Teşekkür ediyorum.Ellerin dert görmesin.İndirdim yüklemeye çalışacağım.
Rica ederim. Yükledikte sonuç yazarsanız sevinirim.
K kodherif - #257
Telefonumun os sürümü bos gözüküyor ne yapmalıyım
silivriserdar silivriserdar - #258
Telefonumun os sürümü bos gözüküyor ne yapmalıyım
Cihaz açılıyor mu?
K kodherif - #259
Cihaz açılıyor mu?
Cihaz htc logosuna kadar gelıyor sonra reset atıyor . Şuanda paylaştığınız rom u yükledım os-3.xxxxx yazıyor ama hala reset durumunda
silivriserdar silivriserdar - #260
Cihaz htc logosuna kadar gelıyor sonra reset atıyor . Şuanda paylaştığınız rom u yükledım os-3.xxxxx yazıyor ama hala reset durumunda
Cihaz nasıl o hale geldi?
K kodherif - #261
Cihaz nasıl o hale geldi?
Telefonumun şarjı bitmişti .Akşam eve geldiğimde şarja taktım sürekli reset atmaya başladı htc logosunda
silivriserdar silivriserdar - #262
Telefonumun şarjı bitmişti .Akşam eve geldiğimde şarja taktım sürekli reset atmaya başladı htc logosunda
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın.
K kodherif - #263
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın.
Relocked
a51_ul pvpt shıp s-on
radio-01.01.010_u10305041_08.01.50512
os-3.17.401.3
eMMc-boot 2048 OC
silivriserdar silivriserdar - #264
Relocked
a51_ul pvpt shıp s-on
radio-01.01.010_u10305041_08.01.50512
os-3.17.401.3
eMMc-boot 2048 OC
Cihaza yazılım yüklemesi yaptıktan sorma gene reset atıyorsa konunun başında da belirttiğim gibi ana kart arızalıdır muhtemelen. Diğer yöntemleri de deneme yapabilirsiniz. Mesela unlock yapıp twrp yükleyip custom rom veya twrp backup yüklemesi yapabilirsiniz. Tam emin olmak için bu işlemleri deneyin derim.
K kodherif - #265
Cihaza yazılım yüklemesi yaptıktan sorma gene reset atıyorsa konunun başında da belirttiğim gibi ana kart arızalıdır muhtemelen. Diğer yöntemleri de deneme yapabilirsiniz. Mesela unlock yapıp twrp yükleyip custom rom veya twrp backup yüklemesi yapabilirsiniz. Tam emin olmak için bu işlemleri deneyin derim.
3 gündür forumdan çıkmıyorum zaten en açıklayıcı burası var. unlock yapıp twrp yükleyip custom rom u yükledim bu seferde Android starting 4 of 49 bazende 9 of 49 da falan kapanıyor bi twrp backup u yüklemedim twrp backup için unlock yapıp twrp yi yükleyip sonra twrp backup ı mı yuklemem gerekıyor
silivriserdar silivriserdar - #266
3 gündür forumdan çıkmıyorum zaten en açıklayıcı burası var. unlock yapıp twrp yükleyip custom rom u yükledim bu seferde Android starting 4 of 49 bazende 9 of 49 da falan kapanıyor bi twrp backup u yüklemedim twrp backup için unlock yapıp twrp yi yükleyip sonra twrp backup ı mı yuklemem gerekıyor
Evet ama custom rom da bile açılmamış ise twrp bence denemeyin. Uğraşmış olursunuz ama tabi tercih size kalmış. Cihazın bataryası bitmiş olma ihtimali de olabilir. Anlattıklarınız birazda onu gösteriyor.
K kodherif - #267
Evet ama custom rom da bile açılmamış ise twrp bence denemeyin. Uğraşmış olursunuz ama tabi tercih size kalmış. Cihazın bataryası bitmiş olma ihtimali de olabilir. Anlattıklarınız birazda onu gösteriyor.

Şarja takınca doluyor rom ları falan atarken kapanmıyor öyle genede batarya ölmüş olabilir mi ? Birde size bişey sormak istiyorum . S-on olunca ne oluyor s-off olunca ne oluyor
silivriserdar silivriserdar - #268
Şarja takınca doluyor rom ları falan atarken kapanmıyor öyle genede batarya ölmüş olabilir mi ? Birde size bişey sormak istiyorum . S-on olunca ne oluyor s-off olunca ne oluyor
S off olunca farklı ülkenin yazılımlarını yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca cid ve mid değişim yapabilirsiniz. Büyük ihtimal ana kart arızalı gibi duruyor. Ama batarya da denemekte fayda var.
K kodherif - #269
S off olunca farklı ülkenin yazılımlarını yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca cid ve mid değişim yapabilirsiniz. Büyük ihtimal ana kart arızalı gibi duruyor. Ama batarya da denemekte fayda var.
anladım . Önceden sürekli reset halinde idi şuan ise htc logosundan sonra ki ses gelince direk kapanıyor.Yardımlarınız ıcın teşekkur ederım
K kodherif - #270
peki bişey daha soracağım custom rom u yüklediğimde neden os - siliniyor
silivriserdar silivriserdar - #271
peki bişey daha soracağım custom rom u yüklediğimde neden os - siliniyor
os sürümü değişir o yüzden.
E erhancagla2909 - #272
Hocam romu indirdim fakat sd kart a atarken fark ettim ki dosya bozuk diyor zipden cikarirkende dosya bozuk diyor ve olmuyor acil yardim lutfen nasil yapacagim bilmiyorum cihaz htc desire 820n ve cozum bulamiyorum pc den denerkende olmadi twrp dosyasi indiriyorum fakat .bat dosyasi windows diski hatali buldu diyor oda olmuyo ben nasil haledebilirim hocam biri yardim edebilirmi ?
E erhancagla2909 - #273
Hocam image update fail diyor power a basinda reboot yapiyor nasil duzelir
silivriserdar silivriserdar - #274
Hocam romu indirdim fakat sd kart a atarken fark ettim ki dosya bozuk diyor zipden cikarirkende dosya bozuk diyor ve olmuyor acil yardim lutfen nasil yapacagim bilmiyorum cihaz htc desire 820n ve cozum bulamiyorum pc den denerkende olmadi twrp dosyasi indiriyorum fakat .bat dosyasi windows diski hatali buldu diyor oda olmuyo ben nasil haledebilirim hocam biri yardim edebilirmi ?
Hocam image update fail diyor power a basinda reboot yapiyor nasil duzelir
Dosyalar sapa sağlam kardeşim. Bu yazılımı kendi yandex diskimde saklıyorum. Ve lazım olduğunda indirip kullanıyorum. Bu zip dosyasının içinden bir dosya açmaya veya almaya kalkarsan hata verir. Hafıza kartını değiştirip denermisiniz.
E erhancagla2909 - #275
Dosyalar sapa sağlam kardeşim. Bu yazılımı kendi yandex diskimde saklıyorum. Ve lazım olduğunda indirip kullanıyorum. Bu zip dosyasının içinden bir dosya açmaya veya almaya kalkarsan hata verir. Hafıza kartını değiştirip denermisiniz.
Acaba ben mi yanlis dosyayi indiriyorum simdi abi soyle bisey soyleyeyim imagine update fail diyor en ben acayim soyle bi resim atayim size hangi dosyayi indirmeliyim acaba sd kartta degistiririm simdi

printThread_attachments

• 1513697253358-744497305.jpg
    1513697253358-744497305.jpg
    247.4 KB · Görüntüleme: 25
silivriserdar silivriserdar - #276
Acaba ben mi yanlis dosyayi indiriyorum simdi abi soyle bisey soyleyeyim imagine update fail diyor en ben acayim soyle bi resim atayim size hangi dosyayi indirmeliyim acaba sd kartta degistiririm simdi
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın bakalım. Uygun yazılımın linkini konuya atalım.
E erhancagla2909 - #277
Attim abi
silivriserdar silivriserdar - #278
Konu başında ki anroid 6 stock rom indirip sağlam bir hafıza kartı ile yükleme yapabilirsiniz. Hafıza kartını fat32 şeklinde biçimlendirilmiş olsun. Bu sorun hafıza kartı sorunudur.

Edit = Pardon sizin cihazınız unlock relocked olması lazım bu yazılımı yükleyebilmeniz için.
E erhancagla2909 - #279
Pekala abi ayarliyorum simdi deneyip tekrar gelecegim abi imsallah olur simdiden tesekkur ederim cerkezkoy/Erhan
silivriserdar silivriserdar - #280
Pekala abi ayarliyorum simdi deneyip tekrar gelecegim abi imsallah olur simdiden tesekkur ederim cerkezkoy/Erhan
Olur Erhan kardeşim. Cihazı tekrar relocked yapın ve yazılımı tekrar deneyin.
E erhancagla2909 - #281
Abi simdide farkli bir hata veriyo large image falan diyor :/
silivriserdar silivriserdar - #282
Abi simdide farkli bir hata veriyo large image falan diyor :/
Cihazı relocked yaptın mı? Bide hafıza kartını değiştirdin mi?
E erhancagla2909 - #283
Relocked nasil m abi farkli hafiza karti aldim abi sandisk 16 fat 32 imis zaten ama bende bicimlendirdim abi saglam yani
silivriserdar silivriserdar - #284
Relocked nasil m abi farkli hafiza karti aldim abi sandisk 16 fat 32 imis zaten ama bende bicimlendirdim abi saglam yani
Cihaz şu an relocked durumda mı? Bunu anlamak için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıların en üstte pembe ile unlock lock veya relock yazar. Hangisi yazıyor?
E erhancagla2909 - #285
Cihaz şu an relocked durumda mı? Bunu anlamak için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıların en üstte pembe ile unlock lock veya relock yazar. Hangisi yazıyor?
Unlocked yaziyor abi
silivriserdar silivriserdar - #286
Unlocked yaziyor abi
Onu relocked yapıp yazılımı öyle yüklemen gerek. Relock yapmak için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Sonra pc'ye bağlayın fastboot yazısının üstüne gelin ve onaylayın. Sonra cmd ekranınını bu komutu girin. fastboot oem lock sonra enter deyin. Cihazı kapatıp açın ve tekrar fastboot ekranında relock olmuşmu diye kontrol edin.
E erhancagla2909 - #287
Onu relocked yapıp yazılımı öyle yüklemen gerek. Relock yapmak için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Sonra pc'ye bağlayın fastboot yazısının üstüne gelin ve onaylayın. Sonra cmd ekranınını bu komutu girin. fastboot oem lock sonra enter deyin. Cihazı kapatıp açın ve tekrar fastboot ekranında relock olmuşmu diye kontrol edin.
Abi cmd soyle bir sey cikariyor

printThread_attachments

• 1513720371878777442888.jpg
    1513720371878777442888.jpg
    324.4 KB · Görüntüleme: 23
E erhancagla2909 - #288
Abi sana uygunsa alpwmix falan vereyim nolur sunu halledelim abi kurban olayim ya
silivriserdar silivriserdar - #289
Abi cmd soyle bir sey cikariyor
bulunan dosyayı indir ve onun içinde klavyede shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Komutları öyle deneyin.
E erhancagla2909 - #290
bulunan dosyayı indir ve onun içinde klavyede shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Komutları öyle deneyin.
abi dosyayı indirdim fakat uygulama gıbı bırsey degılkı yanı acılan bırsey degıl bana bırlıkte ac gelıyor ne ıle acacagım bunu
silivriserdar silivriserdar - #291
abi dosyayı indirdim fakat uygulama gıbı bırsey degılkı yanı acılan bırsey degıl bana bırlıkte ac gelıyor ne ıle acacagım bunu
Rar ile çıkar sarı bir klasör olacak. Onun içinde komut penceresini aç.
silivriserdar silivriserdar - #292
bunu indirip deneyin.
E erhancagla2909 - #293
Rar ile çıkar sarı bir klasör olacak. Onun içinde komut penceresini aç.
yemın ederım kafayı yıcem abı bende cmd degıl farklı bı dosya acılıyo abı cmd ye benzıyo wındows powershell dıye oraya yazıyom olmuyo abı nasıl olacak bu ya
:(
silivriserdar silivriserdar - #294
yemın ederım kafayı yıcem abı bende cmd degıl farklı bı dosya acılıyo abı cmd ye benzıyo wındows powershell dıye oraya yazıyom olmuyo abı nasıl olacak bu ya
:(((((((
Sen w10 kullanıyorsun ondan öyle oluyor.
Şimdi ilk önce USB driver indir kur.
Sonra bulunan dosyayı indir ve kur. Sonra yaptığın işlemleri tekrar dene aldığın sonucu yaz.
E erhancagla2909 - #295
tamam abi hemen yapıyorum
E erhancagla2909 - #296
abi relocked oldu sımdı hafıza kartını takıp kurayımmı ?
E erhancagla2909 - #297
@silivriserdar ABİ SEN KRAL SIN :D :D :D Rabbim senden razı olsun abi beni çok büyük yükten kurtatdın abi diyecek cümle kelime bulamıyorum Allah razı olsun abi sen kral sın ya :D:D
E erhancagla2909 - #298
Erken sevınmedım ınsallah abi simdide yükleme yapıyor ve farkettım kı hep aynı seyı tekrarlıyor sımdı ne yapacagım

printThread_attachments

• 1513723503636503498854.jpg
    1513723503636503498854.jpg
    224.4 KB · Görüntüleme: 29
E erhancagla2909 - #299
abi o yukleme tamamlandı fakat yine tel kendini resetliyor
symbazz symbazz - #300
abi o yukleme tamamlandı fakat yine tel kendini resetliyor
Flash arızası yada batarya arızası var cihazda.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
E erhancagla2909 - #301

yani hiçbir türlü açılmayacakmı bu durumda ne yaptırabılırım acaba ?
E erhancagla2909 - #302

şimdi yapmam gereken sey nedir peki acaba yine bi cep şubeye götürmem lazım değil mi ?
symbazz symbazz - #303
şimdi yapmam gereken sey nedir peki acaba yine bi cep şubeye götürmem lazım değil mi ?
Valla bu model çok sıkıntılı. Batarya arızası kronik. Serdar' ın yaptığı şeyler sorunu çözmediyse, ben bunun üstüne birşey ekleyemiyeceğim. İnşallah düzelir.

E erhancagla2909 - #304
Valla bu model çok sıkıntılı. Batarya arızası kronik. Serdar' ın yaptığı şeyler sorunu çözmediyse, ben bunun üstüne birşey ekleyemiyeceğim. İnşallah düzelir.

Allah serdar abiden de sizden de razı olsun gercekten serdar abi cok ugrasti tesekkur ederim simdi ki korkum ise acaba batarya degistirince duzelecekmi :) nereden baksan bi 60 70 lira :)
symbazz symbazz - #305
Allah serdar abiden de sizden de razı olsun gercekten serdar abi cok ugrasti tesekkur ederim simdi ki korkum ise acaba batarya degistirince duzelecekmi :) nereden baksan bi 60 70 lira :)
Telefoncuların bazılarının elinde çıkma vardır. Rica edersiniz.

silivriserdar silivriserdar - #306
Erhan kardeşim bu cihazlar kronik ana kart arızalı dır. Hem konu başında hemde diğer yorumlarda bunu belirtiyor herkes. Batarya vesaire olacağını sanmıyorum çünkü bende çok uğraştım ve denemediğim şey kalmamıştı. Batarya vesaire hepsini denedim ama cihaz he reset atıp durdu. Ama cihaz ile illa uğraşacağım dersen cihazı tekrar unlock yapıp twrp yükleyip sonra custom rom kurulumu veya twrp backup yüklemesi yap.
Paradox Paradox - #307
Telefoncuların bazılarının elinde çıkma vardır. Rica edersiniz.

Öyle iyi kalpli telefoncular kaldı mı yahu?
Sonuncusunu Çanakkale'de defnettiler diye duymuştum.
:cenaze:
symbazz symbazz - #308
Öyle iyi kalpli telefoncular kaldı mı yahu?
Sonuncusunu Çanakkale'de defnettiler diye duymuştum.
:cenaze:

Biz varız efendim. Pambık gibi kalbimiz var.:D
Paradox Paradox - #309
Biz varız efendim. Pambık gibi kalbimiz var.:D

:zuhaha:
Byvenoms Byvenoms - #310
Merhaba. Telefonumda şöyle bir sorun var. Şarjı %100 ken bile denedim sonuç aynı. Telefonu normal kapatıyorum veya yeniden başlat diyorum ama telefon açılmıyor. Şarj cihazını bağlayıp 10-15 dk bekleyince açabiliyorum anca. Şarja bağlayınca sadece bildiirim ledi yanıp sönüyor 10dk boyunca. Ondan sonra ekran açılıyor pil simgesi geliyor. Açma tuşuna basılı tutunca açılıyor. Bu sorunun kaynağı nedir?
silivriserdar silivriserdar - #311
Merhaba. Telefonumda şöyle bir sorun var. Şarjı %100 ken bile denedim sonuç aynı. Telefonu normal kapatıyorum veya yeniden başlat diyorum ama telefon açılmıyor. Şarj cihazını bağlayıp 10-15 dk bekleyince açabiliyorum anca. Şarja bağlayınca sadece bildiirim ledi yanıp sönüyor 10dk boyunca. Ondan sonra ekran açılıyor pil simgesi geliyor. Açma tuşuna basılı tutunca açılıyor. Bu sorunun kaynağı nedir?
Büyük ihtimal bataryadan olabilir. Batarya denemişmiydiniz?
Byvenoms Byvenoms - #312
Bataryayı yeni değiştirdiö 1-2 hafta oldu

Edit: yazanlar mantıklı mı?
silivriserdar silivriserdar - #313

Konu başında da belirttim bu cihazların çoğu ana kart arızalı. Onun için pek fayda edeceğini sanmam.
Paradox Paradox - #314

Bugüne kadar böyle bir şeyi ne görmüştüm ne de duymuştum.
Byvenoms Byvenoms - #315
Orada yazanları uygulayınca cidden açılışa etkisi oldu
Paradox Paradox - #316
Orada yazanları uygulayınca cidden açılışa etkisi oldu

İlginç.
:sarsma:
silivriserdar silivriserdar - #317
Dün aynı cihazdan geldi çok uğraştım gene, stock yazılım yüklemesi, twrp yüklemesi, custom rom yüklemesi hepsini denedim ve batarya değiştirdim gene cihaz açılışta htc logosunda kaldı ve açılmadı.

Paradox Paradox - #318
Sanırım HTC bu cihazı insanlar çile çeksinler diye üretmiş.
silivriserdar silivriserdar - #319
Sanırım HTC bu cihazı insanlar çile çeksinler diye üretmiş.
Bu seride ve bir kaç seride böyle kronik sorun var. Özellikle bu a51_ul serisi büyük problem.
leonidasss leonidasss - #320
Kesinlikle bu seri her yerde kullanıcısına çile çektiren bir ürün forumda en çok denk geldiğim konu diyebilirim. Arkadaşlara geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Y yasin1996 - #321
hocam bu verdiğin bilgileri telefonumda denedim en son bölümde
(1) userdata ok
(2) boot ok
(3)tp bypass
yazıyor bu ne demek
silivriserdar silivriserdar - #322
hocam bu verdiğin bilgileri telefonumda denedim en son bölümde
(1) userdata ok
(2) boot ok
(3)tp bypass
yazıyor bu ne demek
Tamam yüklendi demek.
Y yasin1996 - #323
Telefon htc yazısına gelip optimize ediyor ve tekrar kapanıyor anakartlamı ilgilidir sorun
Y yasin1996 - #324
Birde orijinal stock roomu yükledim diyerlerini yüklememe gerek varmı
silivriserdar silivriserdar - #325
Telefon htc yazısına gelip optimize ediyor ve tekrar kapanıyor anakartlamı ilgilidir sorun
Birde orijinal stock roomu yükledim diyerlerini yüklememe gerek varmı
Muhtemelen ana kart ile ilgilidir diye düşünüyorum. Ama son kez batarya denemesi yaptırın. Original stock rom yüklenmiş ise sorunsuz şeklide açılması gerekir.
SELCUK3481 SELCUK3481 - #326
eger stock rom ındırıp bootloader kılıdımı kapatamayan arkadaslar bu nedenle stook roma donemıyorsanız pc dekı androıd fastboot klarsorune fırın hanı booot kılıdımnı acaeken unlock code bın dosyasını attıgınız klarsor o klarsorde bos bır yere gelın klavyedekı shıft tusuna basıtı tıtarken maus un sag tusuna basın acılan menude komut satırını burada calıstır ı secın cmd ejranına su komutu yazın enterleyın bootloader kılıduı tekrar kapanır stock recovery yuklenır ve stocj roma donersınız fastboot oem lock
silivriserdar silivriserdar - #327
eger stock rom ındırıp bootloader kılıdımı kapatamayan arkadaslar bu nedenle stook roma donemıyorsanız pc dekı androıd fastboot klarsorune fırın hanı booot kılıdımnı acaeken unlock code bın dosyasını attıgınız klarsor o klarsorde bos bır yere gelın klavyedekı shıft tusuna basıtı tıtarken maus un sag tusuna basın acılan menude komut satırını burada calıstır ı secın cmd ejranına su komutu yazın enterleyın bootloader kılıduı tekrar kapanır stock recovery yuklenır ve stocj roma donersınız fastboot oem lock
Bu dediğiniz ile sadece relock yapılır.
SELCUK3481 SELCUK3481 - #328
relock yapılıp 0PFJIMG zıp dosyasını sd karta atıp cıhaza takıp ses kısma guc tusu ıle yukleme ekranına gecıp 20 dk sonra cıhaz acılır
B blooder91 - #329
Merhaba Serdar hocam ,
Size iletmek istediklerim şunlar ,
Elimdeki HTC Desire D820N Tek SIM cihaz Marshmallow (6.0.1) sürümünde , ama ben bunu daha stabil olduğunu düşündüğüm için Android Lollipop (5.0) veya KitKat (4.4) sürümüne düşürmek istiyorum,önceliğim Lollipop.
Bu arada cihaza TWRP ve ROOT kurdum.
XDA'dan Tomal's Discovery ROM kurdum , Custom olanını.
Bootloader kilidi UNLOCKED durumunda ve cihaz S-ON durumunda , aslına bakarsanız sorunum S-ON olması.
Tekrar Stock ROM kurabilmek ve Downgrade işlemi yapabilmek için ne yapmam gerekiyor ?
(Cihaz çalışıyor,açılıyor yani.)

Fastboot getvar all sonuçları ;
(bootloader) serialno: HT58EYC02989
(bootloader) imei: ***************
silivriserdar silivriserdar - #330
Merhaba Serdar hocam ,
Size iletmek istediklerim şunlar ,
Elimdeki HTC Desire D820N Tek SIM cihaz Marshmallow (6.0.1) sürümünde , ama ben bunu daha stabil olduğunu düşündüğüm için Android Lollipop (5.0) veya KitKat (4.4) sürümüne düşürmek istiyorum,önceliğim Lollipop.
Bu arada cihaza TWRP ve ROOT kurdum.
XDA'dan Tomal's Discovery ROM kurdum , Custom olanını.
Bootloader kilidi UNLOCKED durumunda ve cihaz S-ON durumunda , aslına bakarsanız sorunum S-ON olması.
Tekrar Stock ROM kurabilmek ve Downgrade işlemi yapabilmek için ne yapmam gerekiyor ?
(Cihaz çalışıyor,açılıyor yani.)

Fastboot getvar all sonuçları ;
(bootloader) serialno: HT58EYC02989
(bootloader) imei: ***************
Cihazın s off olması lazım. 50 tl gibi bir fiyata yaptırabilirsiniz.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B blooder91 - #331
Bu arada internette birçok web sitesinde cihaza Root ve Özel ROM kurabilmek için cihazın S-OFF olması gerektiğinden bahsediyor.
Benim cihazım S-ON durumunda ama ben Root da kurdum Özel ROM'da kurdum.Acaba Downgrade işlemi ile Lollipop veya KitKat yüklesem sıkıntı çıkar mı?
Bootloader'ın UNLOCKED olması yeterli midir , şansımı denesem sıkıntı çıkar mı olma ihtimali var mı :d ?
silivriserdar silivriserdar - #332
Bu arada internette birçok web sitesinde cihaza Root ve Özel ROM kurabilmek için cihazın S-OFF olması gerektiğinden bahsediyor.
Benim cihazım S-ON durumunda ama ben Root da kurdum Özel ROM'da kurdum.Acaba Downgrade işlemi ile Lollipop veya KitKat yüklesem sıkıntı çıkar mı?
Bootloader'ın UNLOCKED olması yeterli midir , şansımı denesem sıkıntı çıkar mı olma ihtimali var mı :d ?
Konu başında da dediğim gibi s off farklı bir olay. Cihaza root, twrp, custom rom için s off olmasına gerek yok. Ama unlock olması lazım. Cihazı downgrade edebilmeniz için s off gerekir. Unlock olsa bile downgrade edemezsiniz.
H hakan73800 - #333
iyi günler benim telefonum twrp den wipe.data cache ve instal storge yaptım telefon fastboot menüsünde açılıp duruyor ne yapabilirim
H hakan73800 - #334
iyi günler benim telefonum htc 820n twrpden wipe data cache instal storge yaptım telefon fastboota açiliyor
silivriserdar silivriserdar - #335
iyi günler benim telefonum htc 820n twrpden wipe data cache instal storge yaptım telefon fastboota açiliyor
Custom rom yükleyin düzelir. Konu başında mevcuttur.
H hakan73800 - #336
Custom rom yükleyin düzelir. Konu başında mevcuttur.
twrp den custom yüklüyom hata veriyor
H hakan73800 - #337
stock rom denedim hafıza kartına attım fastboot ve hboot yaptim fail devices diyor
H hakan73800 - #338
haa twrpden fail diyor
H hakan73800 - #339
abe bide htc 820g var ona 4.5g yükleyebilirmiyiz
tiqreqo tiqreqo - #340
haa twrpden fail diyor
bir de yardımcı program kullanıp denemenizi öneririm.
I ibqcvk - #341
abi ben şimdi sadece 6 stock rom bunu mu yukleyim telefona
silivriserdar silivriserdar - #342
abi ben şimdi sadece 6 stock rom bunu mu yukleyim telefona
Evet saglam bir hafıza kartı bul onunla android 6 sürümü yükle.
I ibqcvk - #343
abi en son 6.1 idi ama ?
silivriserdar silivriserdar - #344
abi en son 6.1 idi ama ?
Sen konu başındaki android 6.0.1 yazılımını indir ve konudaki anlatıma göre yükleme yap. Ama bu işlerden anlıyor olmalısın yoksa cihaza zarar verebilirsin. O yüzden yapamam diyorsan en yakın teknik servise ver cihazını. Konu başında herşey detaylı şekilde anlatılmıştır. İyice okuyunuz.
I ibqcvk - #345
abi zaten bu gece yapamazsam kıracagım telefonu artık yıldım usandım olursa olur olmazsa isterse yansın da kurtulayım şundan
silivriserdar silivriserdar - #346
abi zaten bu gece yapamazsam kıracagım telefonu artık yıldım usandım olursa olur olmazsa isterse yansın da kurtulayım şundan
Konu başında da belirttim bu cihazlar ana kart arızalı çoğu ne yazıkki olmuyor. O yüzden bu konuda sadece sen değil çoğu insan şikayetçi. Ama konuda anlatılanları son kez denemek istersen bir dene en azından yazılımsal olarak emin olursun. Çünkü bu cihazdan elime çok geldi ve çok uğraştım. O yüzden bu konuyu düzenledim. Ve bildiklerimi anlattım.
I ibqcvk - #347
indiriyorum yazılan şekilde yapacagım allah razı olsun olur yada olmaz buraya yazagım abi
Konu başında da belirttim bu cihazlar ana kart arızalı çoğu ne yazıkki olmuyor. O yüzden bu konuda sadece sen değil çoğu insan şikayetçi. Ama konuda anlatılanları son kez denemek istersen bir dene en azından yazılımsal olarak emin olursun. Çünkü bu cihazdan elime çok geldi ve çok uğraştım. O yüzden bu konuyu düzenledim. Ve bildiklerimi anlattım.
abi garantisi yeni bitti önceden kapanmıştı servise verdim teslim aldıgım lişi şanlısın telefonun içindeki kartı yanmış onu komple degiştirmişler dedi sıfır gibi oldu dedi dışı hariç ama 6 ay sonra bu sorunu verdi ekran kilitlepip açılıyor insaşşah olmaz da kaldırdır yakarım bu telefonu yinede çok teşekkur ederim usta ...
silivriserdar silivriserdar - #348
indiriyorum yazılan şekilde yapacagım allah razı olsun olur yada olmaz buraya yazagım abi

abi garantisi yeni bitti önceden kapanmıştı servise verdim teslim aldıgım lişi şanlısın telefonun içindeki kartı yanmış onu komple degiştirmişler dedi sıfır gibi oldu dedi dışı hariç ama 6 ay sonra bu sorunu verdi ekran kilitlepip açılıyor insaşşah olmaz da kaldırdır yakarım bu telefonu yinede çok teşekkur ederim usta ...
Bir dene bakalım belki yazılımsal bir sorundur. Dediğim gibi yukarıda konu başında anlattım nasıl yazılım yüklemesi yapılacağını yine takıldığın bir şey olursa bu konudan yardımcı olurum.
I ibqcvk - #349
Bir dene bakalım belki yazılımsal bir sorundur. Dediğim gibi yukarıda konu başında anlattım nasıl yazılım yüklemesi yapılacağını yine takıldığın bir şey olursa bu konudan yardımcı olurum.
usta hafıza kartını nasıl fat32 şeklinde biçimlendirilmiş hale getircegim
I ibqcvk - #350
abi yaprım bişrseyler yukler gibi oldu 5 saniye sordü sarı yazılar çıktı sonra kırmızı üçgen birsey geldi 1 dk sürmeden açıldı geri yine aynı hata var usta
silivriserdar silivriserdar - #351
abi yaprım bişrseyler yukler gibi oldu 5 saniye sordü sarı yazılar çıktı sonra kırmızı üçgen birsey geldi 1 dk sürmeden açıldı geri yine aynı hata var usta
Hafıza kartını fat32 şeklinde biçimlendirmek için hafıza kartınızı pc'ye takın. Sonra hafıza kartının üzerine gelin mouse ile sağ tıklayın ve biçimlendirin. Sonra yazılımı hafıza kartının içine atın. Sonra cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Yazılım yüklemek için izin isteyecek izinleri verin. Yükleme başlayacaktır. Şarj full olsun ve cihaz şarja bağlı olsun.
H hamorabi72 - #352
Allah senden razı olsun sayende telefonumu tekrar açtım kaç gündür uğraşıyordum. Allah gönlünden ne geçiyorsa kat kat nasip etsin inşallah
silivriserdar silivriserdar - #353
Allah senden razı olsun sayende telefonumu tekrar açtım kaç gündür uğraşıyordum. Allah gönlünden ne geçiyorsa kat kat nasip etsin inşallah
Amin kardeşim. Allah senden de razı olsun.
A Ahmet1001 - #354
Abi ben anlattıklarını yaptım aynı sorun bende de var stock rom hafıza kartına atıp locked modda kurdum baya bekledikten sonra reboot için power a bas yazısı çıktı v tekrara açılıp kapanmaya başladı ben buna custom rom mu kursam acaba
silivriserdar silivriserdar - #355
Abi ben anlattıklarını yaptım aynı sorun bende de var stock rom hafıza kartına atıp locked modda kurdum baya bekledikten sonra reboot için power a bas yazısı çıktı v tekrara açılıp kapanmaya başladı ben buna custom rom mu kursam acaba
Sorununuz nedir?
A Ahmet1001 - #356
Telefon sürekli açılıp kapanıyor
silivriserdar silivriserdar - #357
Telefon sürekli açılıp kapanıyor
Konu başında da belirttiğim gibi gerekli işlemleri yaptıktan sonra sorun gene devam ediyorsa büyük ihtimal cihazın ana kart arızalıdır.
A Ahmet1001 - #358
Konu başında da belirttiğim gibi gerekli işlemleri yaptıktan sonra sorun gene devam ediyorsa büyük ihtimal cihazın ana kart arızalıdır.
Ben sadece stock rom kurdum custom kurabilirmiyim?
silivriserdar silivriserdar - #359
Ben sadece stock rom kurdum custom kurabilirmiyim?
Kurabilirsiniz ilk önce unlock yapın sonra twrp yükleyin sonra custom rom yüklemesi yapın.
A Ahmet1001 - #360
Kurabilirsiniz ilk önce unlock yapın sonra twrp yükleyin sonra custom rom yüklemesi yapın.
Bir de öyle deneyeyim o zaman
A Ahmet1001 - #361
Unlocked nasıl yapılır acaba
silivriserdar silivriserdar - #362
Unlocked nasıl yapılır acaba
Konu başında linkini verdim.
N notbugme - #363
Lütfen 3 gündür uğraşıyorum ve kafayı yiycem stock rom yada custom rom yükleyememiştim. Şimdi sizin verdikleriniz bilgilerle yükledim ama bu da durduk yere reset atıyor. Telefon açıkken durup dururken reset atıyor. Yada kameraya girdiğimde kamera açılıyor ama donuyor reset atıyor aşırı ısınıyor ne yapacağımı bilemez haldeyim lütfen yardımcı olun
N notbugme - #364
Hocam lütfen yardımınızı bekliyorum
silivriserdar silivriserdar - #365
Lütfen 3 gündür uğraşıyorum ve kafayı yiycem stock rom yada custom rom yükleyememiştim. Şimdi sizin verdikleriniz bilgilerle yükledim ama bu da durduk yere reset atıyor. Telefon açıkken durup dururken reset atıyor. Yada kameraya girdiğimde kamera açılıyor ama donuyor reset atıyor aşırı ısınıyor ne yapacağımı bilemez haldeyim lütfen yardımcı olun
Konu başında da belirttiğim gibi muhtemelen cihazın ana kart sorunu var. Garanti varsa garantiye göndermek en doğru karar olacaktır.
N notbugme - #366
Garantisi yok malesef yaptıracak param olsa peşinat sayıp yenisini alacam. Yardim etme şansınız olmaz mı bi siz varsınız bu konuda aktif
silivriserdar silivriserdar - #367
Garantisi yok malesef yaptıracak param olsa peşinat sayıp yenisini alacam. Yardim etme şansınız olmaz mı bi siz varsınız bu konuda aktif
Yapılacak bütün işlemleri zaten siz yapmışsınız. Artık yapılacak bir işlem kalmamış. Bu cihazın bu modelinde böyle bir sorun var. Bazı markaların bazı modellerinde böyle kronik sorunlar olabiliyor. Alırken iyice araştırıp almak lazım.
symbazz symbazz - #368
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10305041_08.01.51015
(bootloader) version-main: 2.11.401.6
(bootloader) serialno: CC53AYC02968
(bootloader) imei: 35750000000000

Bu cihaza stock rom ir-key ile yüklenince oldu.
silivriserdar silivriserdar - #369
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10305041_08.01.51015
(bootloader) version-main: 2.11.401.6
(bootloader) serialno: CC53AYC02968
(bootloader) imei: 35750000000000

Bu cihaza stock rom ir-key ile yüklenince oldu.
Geçmiş olsun.
symbazz symbazz - #370
Sağol Serdarcığım.
S schalke84 - #371
Sabah unlocked ettim ama locked yada relocked yapamıyorum.windroid android toolkit gibi programları kullanmama rağmen olmadı.Anakartta problem olabilir belki ama emin değilim
silivriserdar silivriserdar - #372
Sabah unlocked ettim ama locked yada relocked yapamıyorum.windroid android toolkit gibi programları kullanmama rağmen olmadı.Anakartta problem olabilir belki ama emin değilim
Büyük ihtimal ana kart arızalıdır.
S schalke84 - #373
Relocked yada locked nasıl yapabilirim? Sizin kullandığınız yöntem nedir _
symbazz symbazz - #374
FASTBOOT OEM LOCK
S schalke84 - #375
FASTBOOT OEM LOCK
Uygulamayı indirebileceğim bir link var mı?
Mesaj olarak gönderseniz.
S schalke84 - #376
a51ul yüklenmiş. dtul olma ihtimali varsa ul yüklenmesi bir sorun oluşturmuş olabilir mi?
symbazz symbazz - #377
Uygulamayı indirebileceğim bir link var mı?
Mesaj olarak gönderseniz.
Bilgisayarınızda ADB yüklü olması gerekiyor. Bu yazdığım, adb yüklenen klasör altında , bu komutu yazıp çalıştıracaksınız. Ama ilk önce telefonunuzu ses açma ve power basılı tutup fastboot ekranına almalısınız.
S schalke84 - #378
Bilgisayarınızda ADB yüklü olması gerekiyor. Bu yazdığım, adb yüklenen klasör altında , bu komutu yazıp çalıştıracaksınız. Ama ilk önce telefonunuzu ses açma ve power basılı tutup fastboot ekranına almalısınız.

printThread_attachments

• İsimsiz 1.jpg
    512.7 KB · Görüntüleme: 23
symbazz symbazz - #379
Recoveryden format at.
iwanthidan iwanthidan - #380
Merhaba. İndirme hızı aşırı yavaş 10 mb internette 1 gün kaldı diye gözüküyor 15 kb ile indiriyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca telefonun bootloader kilidini açıp TWRP recovery yükledim fakat supersu'yu yükledikten sonra Rom yüklemeyi unuttum ve wipe dalvik cache yaptıktan sonra reboot yaptım, telefon bir daha açılmadı HTC ekranında kaldı. sadece recovery moduna giriyor. Custom rom yüklesem düzelir mi? Onu indirmeye çalışıyorum fakat hız kağnı gibi. Linki kendi yandex hesabıma kaydedip oradan indirince tam hızla indirmeye başlarsınız diyordu internette fakat hala aynı.

Edit: Hocam yandex sorununu hallettim başladım indirmeye full hızla. Gelişmelerden haberdar ederim sizi. Bu arada s--on gözüküyor fastboot menüsünde, sorun olur mu acaba ROM yüklerken?
silivriserdar silivriserdar - #381
Merhaba. İndirme hızı aşırı yavaş 10 mb internette 1 gün kaldı diye gözüküyor 15 kb ile indiriyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca telefonun bootloader kilidini açıp TWRP recovery yükledim fakat supersu'yu yükledikten sonra Rom yüklemeyi unuttum ve wipe dalvik cache yaptıktan sonra reboot yaptım, telefon bir daha açılmadı HTC ekranında kaldı. sadece recovery moduna giriyor. Custom rom yüklesem düzelir mi? Onu indirmeye çalışıyorum fakat hız kağnı gibi. Linki kendi yandex hesabıma kaydedip oradan indirince tam hızla indirmeye başlarsınız diyordu internette fakat hala aynı.
Custom rom yüklemesi yaparsanız sorununuz çözülür. Sizin kendi İnternetiz ile ilgili sorun olabilir. Yandex disk şu an en hızlı dosya indirme sitesidir.
iwanthidan iwanthidan - #382
Custom rom yüklemesi yaparsanız sorununuz çözülür. Sizin kendi İnternetiz ile ilgili sorun olabilir. Yandex disk şu an en hızlı dosya indirme sitesidir.
Hallettim hocam Yandex sorununu. Custom Rom'u hafıza kartına attım. supersu'nun marshmallow 6.0 için olan stabil sürümü olan 2.79'u da attım. Fakat şimdilik birşeye dokunmuyorum hard brick olmasın diye. Şimdi ne yapmam lazım, direkt rom'u mu flashlayım yoksa wipe data falan birşeyler mi yapmam lazım bir el atın :)
silivriserdar silivriserdar - #383
Hallettim hocam Yandex sorununu. Custom Rom'u hafıza kartına attım. supersu'nun marshmallow 6.0 için olan stabil sürümü olan 2.79'u da attım. Fakat şimdilik birşeye dokunmuyorum hard brick olmasın diye. Şimdi ne yapmam lazım, direkt rom'u mu flashlayım yoksa wipe data falan birşeyler mi yapmam lazım bir el atın :)
Konu başlığında herşey detaylı şekilde anlatılmıştır. Onları uygulayın yeter.
iwanthidan iwanthidan - #384
Konu başlığında herşey detaylı şekilde anlatılmıştır. Onları uygulayın yeter.
Yaptım hocam oldu çok teşekkür ederim yardımlarınız için bir sürü yabancı sitede bulamadım burada buldum Allah razı olsun :)
silivriserdar silivriserdar - #385
Yaptım hocam oldu çok teşekkür ederim yardımlarınız için bir sürü yabancı sitede bulamadım burada buldum Allah razı olsun :)
Rica ederim kardeşim. Geçmiş olsun.
iwanthidan iwanthidan - #386
Rica ederim kardeşim. Geçmiş olsun.
Hocam Rom'da sıkıntı yok fakat Root yapamamışım. Root checker ile kontrol ettim rootlanmamış olarak gözüküyor. Rom çalıştığına göre sizin SuperSU sürümüyle yeniden deneyeyim bu sefer sorun olmaz değil mi? Yine wipe yapmam gerekir mi yoksa sadece Rootu flashlayıp reboot mu yapmalıyım?
silivriserdar silivriserdar - #387
Hocam Rom'da sıkıntı yok fakat Root yapamamışım. Root checker ile kontrol ettim rootlanmamış olarak gözüküyor. Rom çalıştığına göre sizin SuperSU sürümüyle yeniden deneyeyim bu sefer sorun olmaz değil mi? Yine wipe yapmam gerekir mi yoksa sadece Rootu flashlayıp reboot mu yapmalıyım?
Yok wipe yapmayın. Süper su 2.82 zip olarak telefonun hafızasına at sonra twrp ile yükle.
iwanthidan iwanthidan - #388
Yok wipe yapmayın. Süper su 2.82 zip olarak telefonun hafızasına at sonra twrp ile yükle.
Hallettim hocam tekrardan çok teşekkür ederim.
T tanerf - #389
Htc desire 820 telefon açılmiyor custom rom attım şimdi açılıyor bütün herşey yolunda fakat normal çalışırken bu kez kendi kapanıyor kapanmadan önce donuyor ve Dokunmatikte de sorun oluştu yardım ederseniz sevinirim
Paradox Paradox - #390
Htc desire 820 telefon açılmiyor custom rom attım şimdi açılıyor bütün herşey yolunda fakat normal çalışırken bu kez kendi kapanıyor kapanmadan önce donuyor ve Dokunmatikte de sorun oluştu yardım ederseniz sevinirim

Cihazınızın bataryası ile ilgili bir sorun olabilir.
H hakkiakgul - #391
eliniz dert görmesin
Paradox Paradox - #392
İndirme bağlantıları yenilenmiştir.
H hakan73800 - #393
öncelikle herkese slm bu cihazın android 4.4.4 yazilimi varmi yazilmi düşürmek istiyorum
Paradox Paradox - #394
öncelikle herkese slm bu cihazın android 4.4.4 yazilimi varmi yazilmi düşürmek istiyorum

bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.
Konudaki bazı bağlantılar silinmiş ama konuya durumu yazarsanız, indirme bağlantılarını yenileyeceklerdir.
J jashuva - #395
phylemantineman phylemantineman - #396
link kırık düzeltirmisiniz
Paradox Paradox - #397
link kırık düzeltirmisiniz

Hangisinden bahsediyorsunuz?
phylemantineman phylemantineman - #398
Hangisinden bahsediyorsunuz?
yazılımın bulunduğu link konunu açıldığı yerde verilen link
Paradox Paradox - #399
yazılımın bulunduğu link konunu açıldığı yerde verilen link

Konunun ilk iletisindeki bütün bağlantıları tek tek kontrol ettim.
Bir sorun göremedim.
M muhert - #400
SAĞLAM LİNK
4 471041 - #401
hocam bende donma ve restart sorunu oluyor twrp backup da ve custom rom da yardımcı olur musunuz?
T typhoon64 - #402
serdar kardeşim ben cihaza custom yükledim ancak ekran this build is for development purposes only do not distribute outside of htc without HTC's written permission failure to comply may lead to legal action yazıyor
O organizator - #403
herşeyi denedim olmadı. en son aşağıda gönderdiğim sitedeki rom oldu isteyen denesin.
Paradox Paradox - #404
herşeyi denedim olmadı. en son aşağıda gönderdiğim sitedeki rom oldu isteyen denesin.

:tsk:
M mehmetcanbylr - #405
acil yardım lazım bana :) burdan aldığım custom romu twrp ile yükledim cihazıma acaib bi kasma donma yaşadım tekrar stock rom a döneyim dedim ama olmadı ve şuan cihazım fastboot modda kaldı ne yapmam lazım yardım edermisiniz htc desire 820n a51_ul cihaz relocked s-on ve recovery yok cihazda twrp de açılmıyor stock yüklemek istediğimdede hata veriyor
H hunterxt41 - #406
ölü galiba..başka link paylaşabilirmisiniz?lütfen
M Machine - #407
ölü galiba..başka link paylaşabilirmisiniz?lütfen

Paylaşılan dosya sahibi tarafından silinmiş.
E ercan6791 - #408
hocam iyi günler banada yardımcı olursanız seviniri
sd kard üzerinden kurdum telefon açıldı fakat ilk kurulum 83 tane sekronize etti ama
andiroid is starting startting apps yazısında kaldı ne yapmamlazım
Paradox Paradox - #409
hocam iyi günler banada yardımcı olursanız seviniri
sd kard üzerinden kurdum telefon açıldı fakat ilk kurulum 83 tane sekronize etti ama
andiroid is starting startting apps yazısında kaldı ne yapmamlazım

Recovery bölümünden Wipe işlemlerini yapınız.
E ercan6791 - #410
Recovery bölümünden Wipe işlemlerini yapınız.
yaptım hocam defalarca ama gene aynı 5 6 saat bekledim olmuyor
Paradox Paradox - #411
yaptım hocam defalarca ama gene aynı 5 6 saat bekledim olmuyor

Anladım.
Cihazınızın Nand Flash'ında bir sorun yok değil mi?
E ercan6791 - #412
Anladım.
Cihazınızın Nand Flash'ında bir sorun yok değil mi?
hocam onu nasıl anlarım biraz yeniyim kusura bakmayın yukleme normal yaptım hiç takılmadı
Paradox Paradox - #413
hocam onu nasıl anlarım biraz yeniyim kusura bakmayın yukleme normal yaptım hiç takılmadı

Teknik servisi, gerekli bilgi ve donanımı olmayanlar için cihazların sorunlarını doğru tespit etmek bazen oldukça zordur.
Son kullanıcılar için sorunların tespiti konusunda ne yazık ki çok fazla yöntem bulunmamaktadır.
Genellikle yazılım yükleme işleminden sonra yapılabilecek her şeyi yapmanıza rağmen cihaz açılmıyorsa:
Sorun Nand Flash kaynaklı olabilir.
Elbette hemen kesin konuşmamak lazım.
Cihaza farklı, özellikle orijinal yazılımı da yükleyerek denemeler yapmak lazım.

Yukarıda yazdıklarımın dışında, cihazınıza TWRP benzeri bir Custom Recovery yüklemek:
Yüklediğiniz Recovery üzerinden Wipe işlemlerini yapmak ve cihazınızla uyumlu Custom Rom yüklemeniz sorununuzu çözebilir.

Cihaz elimde olmadığı için ne yazık ki size ilk söylenebilecek şeyleri söylemekten daha fazla yardımcı olamıyorum.
E ercan6791 - #414
Teknik servisi, gerekli bilgi ve donanımı olmayanlar için cihazların sorunlarını doğru tespit etmek bazen oldukça zordur.
Son kullanıcılar için sorunların tespiti konusunda ne yazık ki çok fazla yöntem bulunmamaktadır.
Genellikle yazılım yükleme işleminden sonra yapılabilecek her şeyi yapmanıza rağmen cihaz açılmıyorsa:
Sorun Nand Flash kaynaklı olabilir.
Elbette hemen kesin konuşmamak lazım.
Cihaza farklı, özellikle orijinal yazılımı da yükleyerek denemeler yapmak lazım.

Yukarıda yazdıklarımın dışında, cihazınıza TWRP benzeri bir Custom Recovery yüklemek:
Yüklediğiniz Recovery üzerinden Wipe işlemlerini yapmak ve cihazınızla uyumlu Custom Rom yüklemeniz sorununuzu çözebilir.

Cihaz elimde olmadığı için ne yazık ki size ilk söylenebilecek şeyleri söylemekten daha fazla yardımcı olamıyorum.
çok tesekkür ederim hocam allah razı olsun
Paradox Paradox - #415
çok tesekkür ederim hocam allah razı olsun

:rica:
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-desire-820n-tek-sim-a51_ul-stock-custom-ve-twrp-backup-rom.1390/