Yardım HTC Desire 820n

• Konbuyu başlatan eayer17
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 26
  • Görüntüleme 6K

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
Arkadaşlar merhabalar.Elimde HTC marka Desire 820n modelinde cihaz var. Cihazın ekran,batarya ve buzzer değişimi yapıldı.Cihazımda wifisinde sorun var.Evımdekı kablosuz aga baglanıyorum.şifreyi giriyorum ılk basta baglanıyor ardan belli bir zaman sonra baglantı kopuyor ve yenıden baglanmıyor.Cihazı yenıden baslattıgım zaman baglantı tekrardan sağlanıyor.Kaydedildi diyip öyle kalıyor.Bende yazılımında sorun oldugunu dusundum.bootloader kılıdını actım. suan unlocked yazıyor ama s-on hala s-off olmadı.Twrp ve root ıslemlerını yaptım.hafıza kartından rom yuklemesı denedım.sadece custom rom dıscovery 2.00 sürümü oldu ama hala wifide sorun devam ediyor.Stock rom yuklemeye kalktıgımda hafıza kartından device halted due to large image update fail dıye bir hata alıyorum. tekrardan bottloader kıldını açmayı denedım bootloader kılıt acma ekranı gelmıyor. Sizce stock rom nasıl yuklmelıyım yardımlarınızı beklıyorum.
***software status: modified***
***unlocked***
A51_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-01.01.010_U10305041_08.01.51015
OS-2.11.401.6
eMMC-boot 2048MB OC
Feb 15 2016,15:37:12.0

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
stock rom yüklemen için bootloader kilitini açman değil kapatman gerekiyor yani LOCKED ve S-ON olman lazım
TWRP recovery değil stock recovery olman lazım
wifi düzelmiyorsa donanımsal sorun vardır. Wifi entegresi bozuk olabilir
cihazda sıvı temas veya darbe olabilir

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
görüşün için teşekkür ederim.Cihaza custom rom attıgımda yanı dıscovery 2.00 kurdugumda format sonrası wifiye baglanıyorum.baglantı bellı bı sure sonra gıdıyor.wifiye manuel baglanmaya calsııyorum ama kaydedıldı dıyıpbaglanmıyor.cihazı yenıden baslattıgım zaman bazen baglanıyor.bootloader kıldıı kapalıyken syock rom kurmayı denedım ama yukarıda belırttıgım device halted due to large image update fail dıye bir hata alıyorum.stock recovery nasıl kurarım.bootlaoder kılıdını kapatamıyorum ınternnette kılıt acma ıslemlerını tekrar yaptım ama bootloader kılıd acma ekranı gelmıyor.

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
device halted due to large image update fail hatası benim başıma daha önce geldi. farklı versiyon rom denedim düzeldi.
1.29.401.5
2.10.401.2
2.10.401.4
3.17.401.3 her birininde farklı zamanda yayınlanmış versiyonları var

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Geçmiş olsun. Sorunun donanımsal olacağı kanısındayım fakat genede yazılım denemek istiyorsanız bulunan konudan faydalanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
cihazı servise gonderdim servistekı arkadaşlar cihazın onarımını yapamadılar.Cihazın yazılımını guncellemek istiyorum.Suan mobıl verıyı actıgım zaman wifiye baglanıyor bellı aralıklarda wifi baglantısı kopıyor ve takrar geri gelıyor.cıhazın suan bootloader kıldı ıacık durumda ama s-on yazıyor hala daha.Internette s-off nasıl yapılır dıye araştırdım ama pek yararlı bilgi bulamadım.Stock roma tmak ıstıyorum. cihaza uygun ortgınal rom netde bulamadım.Yabancı sitelerde mevcut ama cıhaz hata verıyor yuklenmıyor.
1.29.401.5
2.10.401.2
2.10.401.4
3.17.401.3 versıyonlarını netde bulamadım. nasıl rom atıcam yardımlarınızı beklıyorum

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
stock romun yüklenmemesinin sebebi bootloader kilidinin açık olması zaten. s-on olmanla alakası yok. önce bootloader i kapatman lazım.
bunun içinde fastboot moduna alıp adb den komut veriyorsun
fastboot oem lock
diyorsun daha sonra stock rom kuruyorsun. stock rom kurma ile custom rom kurma farklı birinde bootloader kapalı diğerinde açık olması gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: eayer17

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
bootloaderı kapatma konsuunda biraz yardımcı olabılırmısn. birde üst te belırttıgın versıyondakı roomları ınternette bulamaadım.yardımcı olurmusun lutfenn

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
cihaz rootlu ve twrp yuklu onalrıda kaldırmam gerkıyormu stock recovery kurmam için

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
ses kısma ve power tuşuna basılı tutup fastboot moduna geçiyorsun. fastboot yazısını güç tuşuyla onaylıyorsun
fastboot oem lock
yazıyorsun. daha sonra stock rom kurmayı dene. hala olmazsa recoveryi stock hale çevirmen gerekebilir.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

son versiyon stock rom

inceleyebilirsin

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
yardımların için çok tesekkur ederım.Aksam deniycem. son oalrak recovery nasıl stock halıne cevırıcem onu da anlatırmsın?

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
yine telefonu fastboot moduna alıyorsun dosyayı indiriyorsun winrar ile açıyorsun içinde adb dosyaları mevcut zaten shift tuşu + farenin sağ tuşuna basıp komut satırını burdan çalıştır diyorsun
fastboot flash recovery recovery.img
komutunu yazıyorsun tamam.
veya klasör içinde flash-recovery.bat dosyasını aç, pencere açılacak, f tuşuna basıp enterle komutu kendi yazacak ve işlemi tamamlayacaktır.

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
vakıt ayırıp yardım ettıgın ıcın tesekkur ederım.Aksam denıycem ınsallah olur. cihazda twrp yuklu ve cıhaz rottlu stock rom atarken sorun yaratmaz demi.Birde yukarıda daha onceden yazmıs oldugun versıyonların dıgerlerını ben nerden temın edebılrıım

eayer17

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2018
14
0
1
32
cihazın unlocked yazan kısmını relock yaptım.Verdiğiniz romu hafıza kartına attım yukleme yaparken device halted due to large image update fail dıye bir hata alıyorum .baska versıyon rom denedim onlardada yükeleme yaparken maın older versıyon dıyıp kalıyor.Suan cıhaz acılmıyor.Sadece fastbot recovery hboot yazan ekran gelıyor.Son gonderdıgın stock recovery de flashladım ama kendısı otomatık yuklemeye gecmedi.Ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen