HTC One A9 Recovery Modda Takılı Kaldı

quality38

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Tem 2018
2
0
1
24
İyi Günler Arkadaşlar,
HTC One A9 telefonuma root atmak için bootloader kilidini açtım.
Ardından cmd ile başka bir internet sitesindeki konuya göre adımlara devam ettim. Elimdeki a9-att.img veya a9ee-boot.img dosyalarından birini flashlamam gerektiği yazıyordu.(Telefonun yapım numarasına göre) bende yapım numarasını inceledim ancak herhangi bir benzerlik bulamadım sonra a9-att.img dosyasını adb komutları ile cmd sayesinde flashladım. Telefon ilk başta açıldı. Sonra tekrar su.img dosyasını flashlamak için adb komutları ile telefonu download moda aldım. Flashladım ardından superuser.apk uygulamasını adb komutları ile kurmaya çalıştım ancak beceremedim. Bende apk olduğu için sonradan kurarım diyerekten telefonu reboot ettim fakat birdeha açılmadı.

Beyaz fon önünde HTC yazısının altında "this build is for development purposes only do not distribute outside of HTC without HTC's written permission.Failure to comply may lead to legal action " şeklinde kırmızı bir hata veriyor.

Telefonu her açmaya çalıştığımda kırmızı yazı sonrasında beni recovery moda atıyor. Reboot, system reboot, recovery boot, bootloader, factory reset... bütün seçenekleri tek tek denedim ancak bir sonuç alamadım. Ne yapmam grekir lütfen yardımcı olun.

quality38

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Tem 2018
2
0
1
24
bulunan konudan faydalanabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar gayet açık ve net.

Hangi adımlardan bahsediyorsunuz, burada birisi soru sormuş diğerleri de cevaplamış. Ama soruyu soranın dönüşü olmamış. Bir kullanıcının şu yorumunu gördüm : "
morelocale kur daha sonra minimal adb fastboot indir cihazı adb moda al ac yani hata ayıklama sonra bunu kodları gir
adb shell
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION " ancak hiçbirşey anlamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Hayır bu sadece dil değiştirmeyle ilgili. Aynı konunun devamında verilen linklerden rom indirip kurmanız lazım. Siz root atmak için twrp yüklemişsiniz ve farklı twrp yüklediğiniz için cihazınız bu halde.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
konuyu hortlatıyor olacağım ama sanırım tüm olay güncel twrp yüklemekti. Telefon halen elimde ve ekranı hala kırık. paylaşılan konunun sahibiyim bu arada belirtmek isterim. Şimdi şansımı tekrar denemek istiyorum. Yeni Recovery ve custom rom yüklemeyi deneyeceğim. herhangi bi şekilde cihaaz açılırsa konumda belirttiğim gibi biraz kapsamlı bi rehber yazmayı düşünüyorum. htc cihazlarda bu sorun var genelde birilerine yardımcı olursam ne mutlu bana.
not: a9 faciasından sonra m8 ile şansımı denedim ve kırmızı yazıları atlattım çok şükür. İstediğim kadar rom yüklüyorum. Epey bi tecrübelendik anlayacağınız :D

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
konuyu hortlatıyor olacağım ama sanırım tüm olay güncel twrp yüklemekti. Telefon halen elimde ve ekranı hala kırık. paylaşılan konunun sahibiyim bu arada belirtmek isterim. Şimdi şansımı tekrar denemek istiyorum. Yeni Recovery ve custom rom yüklemeyi deneyeceğim. herhangi bi şekilde cihaaz açılırsa konumda belirttiğim gibi biraz kapsamlı bi rehber yazmayı düşünüyorum. htc cihazlarda bu sorun var genelde birilerine yardımcı olursam ne mutlu bana.
not: a9 faciasından sonra m8 ile şansımı denedim ve kırmızı yazıları atlattım çok şükür. İstediğim kadar rom yüklüyorum. Epey bi tecrübelendik anlayacağınız :D

:alkis: