HTC One A9 Yanlış TWRP Yükleme Sorunu

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Htc a9 cihazin turkce dili olmadigi icin rot atip morelocale2 ile kuracaktim. Bootloader kilidini actim. Her kilidi actim. Ancak twrp dosyasini yanlis yukledigim icin telefon acilmiyor. Hata olarak da bu yazilim gelistirme amaclidir vsvs. Gibi seyler yaziyor. Sifirdan rom yuklemeyi denedim ancak cihaz rom ile eslesmiyor hatasini aliyorum. Peki simdi sorum su: tekrardan dogru twrp yuklenebilir mi peki dogru twrp nereden nasil bulurum? Ya da yazilimi nasil yuklemem gerekir ? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Hayirli gunler.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Htc a9 cihazin turkce dili olmadigi icin rot atip morelocale2 ile kuracaktim. Bootloader kilidini actim. Her kilidi actim. Ancak twrp dosyasini yanlis yukledigim icin telefon acilmiyor. Hata olarak da bu yazilim gelistirme amaclidir vsvs. Gibi seyler yaziyor. Sifirdan rom yuklemeyi denedim ancak cihaz rom ile eslesmiyor hatasini aliyorum. Peki simdi sorum su: tekrardan dogru twrp yuklenebilir mi peki dogru twrp nereden nasil bulurum? Ya da yazilimi nasil yuklemem gerekir ? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Hayirli gunler.
Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekran görüntüsünü konuya atın bakalım. Veya yazıları konuya yazın gereken yardımı yaparım.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
bunlardır. Mid ve mid numraları değiştirilmedi sadece bootloader kilidi kırıldı cihaz s-off moda yani güvenlik kapalı. Ve usb hata ayıklama da açık. sadece yanlış twrp recovery dosyaları yüklendi. bunları silmenin tek yolu varmış doğru twrp recovery yüklemekk o da ya doğru twrp ile ya da sıfırdan rom yükleme ile oluyormuş. Ancak cihaz kendi numaraları ile eşleşen rom u kabul etmiyor mismatch hatası veriyor. cihazı normal açtığımda bu yazılım geliştirme amaçlıdır htc izni olmadan dağıtılması suçtur bu yasal işlemlere yol açabilir gibi ingilizce yazılar yazıyor.. ÖNEMLİ NOT: recovery modda iken wipe data yaptım yani cihazı sıfırladım ub hata ayıklama kapanmış olabilir bu yüzden.

Ekli dosyalar

• 20180311_104025aaaa.jpg
    20180311_104025aaaa.jpg
    439.4 KB · Görüntüleme: 80

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekran görüntüsünü konuya atın bakalım. Veya yazıları konuya yazın gereken yardımı yaparım.
'this build is for development purposes only do not distribute outside of HTC without HTC's written permission.Failure to comply may lead to legal action ' bu hata ile ilgili bi kaç çözüm var ancak yanlış twrp de olmayabilir yani htc kendini koruma moduna almış sanrım. peki bunu nasıl düzeltebilirim ? wipe data yaptıktan sonra usb hata ayıklama da kapanmıştırsanırım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Ayrıca Şunu da buldum ''O yazı stock Roma TWRP Recovery flaşlandığında gelir,endişe etmeye gerek yok,kırmızı yazıyı kaldıran ABOOT zip dosyaları var ama tavsiye etmiyorum.Güncelleme alamanınızın nedeni cihazda stock recovery değil TWRP Recovery'nin olmasıdır.S-OFF olduğunuz için uzun işlemlere hiç gerek yok,aşağıdaki RUU dosyasını cihazı download moda alıp windows'dan çalıştırmak suretiyle en güncel 2.11.531.19 firmware tabanlı T Mobile official Roma geçebilirsiniz.'' yani twrp yüzünden olmayabilir. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
'this build is for development purposes only do not distribute outside of HTC without HTC's written permission.Failure to comply may lead to legal action ' bu hata ile ilgili bi kaç çözüm var ancak yanlış twrp de olmayabilir yani htc kendini koruma moduna almış sanrım. peki bunu nasıl düzeltebilirim ? wipe data yaptıktan sonra usb hata ayıklama da kapanmıştırsanırım ?
Cihazın s off olduğu için cid ve mid değiştirilerek türkçe yazılım yüklemesi yapılabilinir. Ama bu konularda biraz bilgili olmanız gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Cihazın s off olduğu için cid ve mid değiştirilerek türkçe yazılım yüklemesi yapılabilinir. Ama bu konularda biraz bilgili olmanız gerekir.
peki doğru cid ve mid numaralarını nasıl bulacağım hepsini 1111111 şeklinde mi yapmam gerekir
yani yazılımı cid ve mid numarası yüzünden kabul etmiyor doğru mu aladım ?

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
peki doğru cid ve mid numaralarını nasıl bulacağım hepsini 1111111 şeklinde mi yapmam gerekir
buradakilerden istediğim ya da cihaza uygun olana göre mi değiştireyim ?
kusura bakmayınız çok sık güncelleme yapıyorum konuya :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31.2 KB · Görüntüleme: 76

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Vallahi ben sizin ne yapmak istediğinizi anlamadım. Şimdi cihaza yazılım mı yüklemek istiyorsunuz? Root atmak mı istiyorsunuz? Türkçe dil eklemek mi istiyorsunuz? Tam olarak istediğiniz nedir?

Ayrıca cihazınıza ait bulunan sayfadan custom rom, original rom, twrp recovery, stock recovery bulabilirsiniz. Site ücretlidir bilginiz olsun.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
öncelikle eski mid numaranızı ve cid numaranızı bir yere not edin. Sonra ilk önce cid numaranızı süper cid yapın üstteki 111111 gibi sonra mid numaranızı 2PQ910000 yapıp sonra bulunan yazılımı indirin ve minimal adb ile yükleme yapın. Bu rom yüklerken hata verir ama yüklenir ve Türkçe android 7 olur.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Vallahi ben sizin ne yapmak istediğinizi anlamadım. Şimdi cihaza yazılım mı yüklemek istiyorsunuz? Root atmak mı istiyorsunuz? Türkçe dil eklemek mi istiyorsunuz? Tam olarak istediğiniz nedir?

Ayrıca cihazınıza ait bulunan sayfadan custom rom, original rom, twrp recovery, stock recovery bulabilirsiniz. Site ücretlidir bilginiz olsun.
efendim cihaz açılsın normal başka bi şey istemiyorum ben size yaptıklarımı ve sonuçları yazdım. ve paylaştığınız sitedeki rom u indirdim eşleşmiyor hatası verdi.
şimdi de cid ve mid numaralarını değiştirerek yüklemeyi deneyeceğim. yani kesin istediğim şey cihazımın açılması romu dili root moot farketmez.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
öncelikle eski mid numaranızı ve cid numaranızı bir yere not edin. Sonra ilk önce cid numaranızı süper cid yapın üstteki 111111 gibi sonra mid numaranızı 2PQ910000 yapıp sonra bulunan yazılımı indirin ve minimal adb ile yükleme yapın. Bu rom yüklerken hata verir ama yüklenir ve Türkçe android 7 olur.
dediklerinizi uygulayınca sonucu burada paylaşacağım . Vede hata veriri derken yani hata verdikten sonra beklemelimiyim
? TEŞEKKÜRLER

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Peki bi şey daha sormak istiyorum: cihazı recovery den sıfırladım (wipe datayaptım) ya işte o zaman da bilgisayar cihazı görür mü hani usb hata ayıklama da kapanır sanırım. Ve de recovery yanlış yüklememişim. Şimdi sorununumuz "this build is for development purposes only do not distribute outside of HTC without HTC's written permission.Failure to comply may lead to legal action " yazısı konu başlığını güncelleyeceğim. ANA soruyu da bu mesajın başında yazdım.
Çok sıkıyorum galiba sizi. Kusura bakmayın efendim burada bi kaç telefon tamircisine götürdüm cihazı ancak benim bilgilerim bile onlarınkinden fazla gibi :)
edit: şu an cihaz bende değil deneyemiyorrm

Ekli dosyalar

• acaacaca.PNG
    acaacaca.PNG
    484.8 KB · Görüntüleme: 57

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Peki bi şey daha sormak istiyorum: cihazı recovery den sıfırladım (wipe datayaptım) ya işte o zaman da bilgisayar cihazı görür mü hani usb hata ayıklama da kapanır sanırım. Ve de recovery yanlış yüklememişim. Şimdi sorununumuz "this build is for development purposes only do not distribute outside of HTC without HTC's written permission.Failure to comply may lead to legal action " yazısı konu başlığını güncelleyeceğim. ANA soruyu da bu mesajın başında yazdım.
Çok sıkıyorum galiba sizi. Kusura bakmayın efendim burada bi kaç telefon tamircisine götürdüm cihazı ancak benim bilgilerim bile onlarınkinden fazla gibi :)
edit: şu an cihaz bende değil deneyemiyorrm
Cihaza twrp yüklü olduğu için bu yazılar çıkıyor.

bantlove

Yeni üye
Yasaklı üye
13 Ocak 2017
27
2
3
38
morelocale kur daha sonra minimal adb fastboot indir cihazı adb moda al ac yani hata ayıklama sonra bunu kodları gir
adb shell
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
morelocale kur daha sonra minimal adb fastboot indir cihazı adb moda al ac yani hata ayıklama sonra bunu kodları gir
adb shell
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
Onu bi bilseydim yapacaktım da efendim artık recovery dosyası flashlandığı için cihaz açılmıyor. En başta aradım ama bununla ilgili bi şey bulamadım. Şimdi merak ettiğim hata ayıklama kapalı iken (çünkü öyle olduktan sonra cihaza recovery den wipe data yaptım yani açıktı şu an kapanmıştır) cihazın cid numararsını değiştirebilrmiyim eğer öyle olur ise direk süper cid yapıp rom flashlıyacağım.
NOT: cihaz bende değil yaklaşık 9 gün sonra anca deneyebilirim dediklerinizi.
NOT 2: Konu başlığını değiştirebilrmisiniz ben yapamadım da :)

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Hocam cihaz şu an elimde. Ancak babam telefoncuya goturmus ve ekrani kirilmis. Cid numarasini degistirmeye calisacagim. Rom u yukleyebilirsem iyi olur. Su an cihaz elimde cop olarak kaldi. Yapilacak pek bi sey yok. Ilgilenen herkese cok tesekkur ederim. Vaktinizi bosuna aldim kusura bakmayin. Hayirli forumlar.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar