Çözüldü HTC One M8n U.A.T ile Melodi Yükleme

Yazdır

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Arkadaşlar cihazızımızı fastboot moda alıp s-off botununa tıklıyoruz. Program cihazı algıladığında repair bölümüne cihazımızın orijinal imeilerini yazarak write diyoruz. Cihazımız açılıp kapandıktan sonra işlem gerçekleşmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Son zamanlar da bir de bu tarz paylaşımlar moda oldu.
Ekran alıntısına baktım ama bir şey anlayamadım.
Melodi yükleme işlemi nasıl yapılıyor?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bu resimleri vermekteki amaç bence şu; bakın bu yazılımda, şu cihazın, bu tarz işlemi, bu şekilde yapılıyor. Yani bu yazılıma yabancı, elinde bulunmayan kişi elbette fransız! kalıyor. Ama elinde bu yazılım olup ta az buçuk kullanmasını bilenler, ekran alıntısından olayın ne olduğunu ve nasıl gerçekleştirildiğini anlayabiliyor. Kritik noktalarda detay varsa, mesela ben altına ufak bir dipnot atıyorum. Şöyle bağlayın, root atın gibi. Kısacası, bu tarz paylaşımlar, sadece belli bir kesim için yayınlanıyor. Çoğu forum yada facebook gruplarında da bu şekilde paylaşımlar vardır. Ama tabii ki, bu tarz paylaşım yapan arkadaşların biraz altına dipnot atması daha şık olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Birde şunu unutmadan, melodi kelimesi, bir uygulamaya verilen bir kod adıdır. Bazı yerlerde güncel, bazı yerlerde TK derler. Tahmin etmişsinizdir herhalde.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu resimleri vermekteki amaç bence şu; bakın bu yazılımda, şu cihazın, bu tarz işlemi, bu şekilde yapılıyor. Yani bu yazılıma yabancı, elinde bulunmayan kişi elbette fransız! kalıyor. Ama elinde bu yazılım olup ta az buçuk kullanmasını bilenler, ekran alıntısından olayın ne olduğunu ve nasıl gerçekleştirildiğini anlayabiliyor. Kritik noktalarda detay varsa, mesela ben altına ufak bir dipnot atıyorum. Şöyle bağlayın, root atın gibi. Kısacası, bu tarz paylaşımlar, sadece belli bir kesim için yayınlanıyor. Çoğu forum yada facebook gruplarında da bu şekilde paylaşımlar vardır. Ama tabii ki, bu tarz paylaşım yapan arkadaşların biraz altına dipnot atması daha şık olacaktır.

Yeterli açıklama yok.
Bu nedir, kimlerde vardır, ne işe yarar, cihaz nasıl bağlanır, nereye tıklanır, vs. vs.
Memati bunu beğenmedi!

• Beğen

AdiL35

Üye
Kayıtlı üye
13 Nis 2017
44
27
18
40
Kısaca anlatayım htc önce s-off olmalı bu uni-toll ile yapılabilir yada htc kendi sitesinde yapılması anlatılıyor boot kilidinin açık olması lazım yani .
Buna ses kısma tuşuna basarak açtıgınızda görebilirsiniz sonra fastboot mode telefonu bağlıyornuz tuşa tıklıyorsunuz zaten programın menüsünü açtığınızda gözüküyor..Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bu tür paylaşımlar elinde UAT olanlara klavuz oluyor. Ayrıca kullanılan programın başarsını da ortaya koyuyor. Son kullanıcı için pek bir anlam ifade etmiyor fakat bu iş ile uğraşanları için açıklayıcı oluyor.

Ama dipnot olarak;
  • Telefonun bilgisaya nasıl bağlanması gerektiği (kapalı ya da açık olarak ya da ses kısma tuşuna bağlı olarak)
  • Root gerekip gerekmediği
  • usb kablo mu yoksa uart kablo mu
  • adb mod mu yoksa fastboot mod mu
gibi dipnotların olması daha faydalı oluyor.

@leonidasss teşekkür ederim.

• Beğen

invasionweb

Üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2017
51
17
8
35
Java card olmadan direk UAT ile S-OFF yapılabiliyor mu ? Ben denedim S-OFF yapmamıştı bir cihaza

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Görsellerin, görseli yüklediğiniz sunuculardan bir süre sonra (1 gün - 2 yıl arası) otomatik olarak silindiğini unutmayınız.
(Bu durumla sık sık karşılaşıyoruz.)
Konunuzdaki görselin silindiğini düşünerek konunuza bakarsanız, konuda hiç bir şey kalmadığını görürsünüz.
Görselin silindiği durumlarda, siz "Görüyorsunuz" dersiniz ama kimse bir şey göremez.
Bu nedenle, konuları görsellerle birlikte açıklamalarla da desteklemeniz faydalı olacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks