Root HTC One M8s (M8_QL_UL) TWRP + Root Yapımı

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda htc one m8s (m8_ql_ul) cihazına nasıl twrp yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım. Tek tek detaylı şekilde anlatım yapacağım. Gene takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışacağım. Başlayalım.

Öncelikle bu yapılan işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir. Gerekli olan tüm yedeklerinizi düzgünce alın. Bu işlemleri bizzat kendim yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Bu işlemleri yapmak için cihazınız unlock olmalıdır. Unlock işlemini bulunan konuda anlattım. Bakıp yapabilirsiniz.
İndirilmesi gerekenler;

1.
2.
3.
4.

Yapılışı ;
1. 1 numaralı usb driver pc'ye kuralım.
2. 2 numaralı adb driver pc'ye kuralım.
3. 3 numaralı dosyayı indirip rardan masa üstüne çıkaralım ve sar klasör halinde kalsın.
4. 4 numaralı recovery dosyasını 3 numaralı sarı klasörün içine atalım.
5. Şimdi cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın.
6. Ekranda fastboot yazısı mavi şekilde yanması lazım.
7. Cihazı pc'ye bağlayın ve ses kısma veya açma tuşu ile mavi yanan fastboot yazımsın üstüne gelin ve power ile onaylayın.
8. Fastboot yazısı artık kırmızı şekilde yanacak.
9. Ve cihazımız aygıt yöneticisinde my htc şeklinde görülmesi gerekir. Gözükmemesinin sebepleri ya kablonuz bozuktur. Ya telefonun şarj soketi arızalıdır. Yada usb driver kurulmamıştır.
10. Son olarak artık twrp yüklemeye geldik. 3 numaralı dosyayı açalım ve boşluğa mouse ile 1 kere tıklayın. Sonra klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin.
11. Çıkan siyah cmd ekranına fastboot flash recovery recovery.img yazın ve enter deyin.
12. Çıkan yazılar arasında error veya faik yazmıyorsa sıkıntı yok. Twrp yüklenmiş demektir.
Root Yapma ;
1. Cihazın içine veya hafıza kartına bulunan dosyayı atın.
2. Cihazı twrp modunda açın. Twrp modunda cihazı açmak için. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Ekranda Recovery yazar oraya ses tuşları ile gelip power ile tıklayın. Recovery modunda açılacaktır.
3. Twrp açılınca install sekmesine tıklayın ve indirdiğimiz dosyayı bulup yükleyin. Sonra reboot sekmesine tıklayın cihaz açıldığı zaman artık root olmuş olacaktır.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cengocengo

Cengocengo

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2021
8
0
1
48

Cengocengo

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2021
8
0
1
48
Tamam dosya linki acılmıyor ama sizin verdiginiz isimden supersu diye başlayan yerden internette aratarak buldum .
bakalım kurmaya calıscagım sd karto yeri yok zaten eski bir telefon telefonun icine atmaya calısacagım .Becerebilirsem durumu yazacagım. Tşk .

Cengocengo

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2021
8
0
1
48
Şimdi bir durum var zaten başlıkta da yazdım cihazın kilidi oldugu icin hiçbir şekilde pc de cihaza ulaşamıyorum yoksa yapılır. cihaza sd kart ta takılmıyor bu durumda ne yapmak lazım cihaz temiz ama kilitli , pc den cihaza baglanmak icin geliştirici seceneklerinden usb acık olmalı ama maalesef cihaz LOCKED o yüzden sanırım çözüm yok .

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Cengocengo

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2021
8
0
1
48