Yardım HTC One M8s Stock Rom Yükleme Sorunu

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Cihazı bootloader unlo
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

sizin verdiğiniz linkteki olmadı ama bendeki rom 2.21.401.1 i dediğiniz gibi kurdum ama yine recovery çalışmıyor S ON olduğu için fastboot tan birşey yükleyemiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun....
Yanlış hatırlamıyorsam cihazın s-on olmasının yazılım yükleme ile bir ilgisi yok. Sizin öncelikle cihazın bootloader kilidinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekli. Eğer cihazının bootloader kilidi açık değilse öncelikle unlock yapın. Daha sonra yazılım yükleyebilirsiniz. Benim size tavsiyem cihazın ses kısma + power tuşu ile cihazı fastboot moda alınız. Ekran resmini burada paylaşmanız halinde arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhabalar
benimde aynı şekilde bir sorunum var unlock yaptım relock yaptım
benim sorunum recovery CMD çalışmıyor recovery seçeneğini seçince uyarı verıyor kırmızı üçgen içinde ünlem işareti ben rom u
DOTTAT_VZWM8_S_ON_6_0 la yükledim bana da yardımcı olursanız sevinirim
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekranın resmini konuya atın bakalım. Uygun yazılımın linkini konuya atalım.

s@@n

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
11
3
3
53
0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@60201_20.05_018_F_release_496316_signed_2_4

0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@ROMDevelopers

bu iki rom da kuruluyor ama ikisinde de recovery hata veriyor

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@60201_20.05_018_F_release_496316_signed_2_4

0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@ROMDevelopers

bu iki rom da kuruluyor ama ikisinde de recovery hata veriyor
Bu cihaz htc one m8s diye geçiyor. Bu cihazla çok uğraştım. Biraz sıkıntılı bir cihaz kendisi, bir takım sorunlar yaşanması normal. Cihazı unlock yapıp twrp yükleyip custom rom yüklemesi yaptınız mı?

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
merhaba
unlock yaptim fastboot tan hala bir sey yukleyemiyorum yardim edin lutfen
Pc’ye adb kurun ve adb minimal dosyasını indirin ve içinde klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Sonra cihazınıza twrp yükleyebilirsiniz. Ayrıca unlock yapılırken de bu işlemler yapılıyor. Siz kendiniz unlock yaptıysanız gene aynı şekilde twrp yüklemesi yapabilirsiniz. Nerde hata alıyorsunuz? Aldığınız hatanın resmini atarsanız yardımcı olurum.

s@@n

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
11
3
3
53
Pc’ye adb kurun ve adb minimal dosyasını indirin ve içinde klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Sonra cihazınıza twrp yükleyebilirsiniz. Ayrıca unlock yapılırken de bu işlemler yapılıyor. Siz kendiniz unlock yaptıysanız gene aynı şekilde twrp yüklemesi yapabilirsiniz. Nerde hata alıyorsunuz? Aldığınız hatanın resmini atarsanız yardımcı olurum.
yok usta olmuyor adb veya fastboot hazırlıyorum hatta SDK dan yaptım olmuyor mesela twrp 12 mb ise sadece 1.7 mb sini kurdum error diyor dolaysıyla kurulmuyor bildiğin RUU.EXE yok mu buna göre

s@@n

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
11
3
3
53
bu cihaza ait ruu arşivi.
sağol usta ama ben bunları denedim olmuyor ben rom u iki türlü kuruyorum ama recovery çalışmıyor hata veriyor
HTC MAX ta da yaptım bu gibi şeyleri ama onun orjinal RUU rom unu bulunca EXE tıklayıp kurulum oluyor sorunsuz yaniii
benim telefon a bir recovery yüklemem lazım bütün olay bu veya RUU.EXE li bir rom bulmam lazım 2.21.401.1 olarak

Moderatör tarafında düzenlendi:

s@@n

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
11
3
3
53
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

sizin verdiğiniz linkteki olmadı ama bendeki rom 2.21.401.1 i dediğiniz gibi kurdum ama yine recovery çalışmıyor S ON olduğu için fastboot tan birşey yükleyemiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun....

çözümü buldum uzun bir araştırmadan sonra
power tuşuna basık tut ses yükselte bir kez bas karşında rocovery mod

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
çözümü buldum uzun bir araştırmadan sonra
power tuşuna basık tut ses yükselte bir kez bas karşında rocovery mod
Htc cihazları zaten böyle recovery moda girer çoğu, siz sorununuzu doğru şekilde anlayamadığınız için yardımcı olamadık. Normalde google bile yazsanız htc ünlem işareti diye çıkardı.

• Beğen
Tepkiler: s@@n

s@@n

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
11
3
3
53
Htc cihazları zaten böyle recovery moda girer çoğu, siz sorununuzu doğru şekilde anlayamadığınız için yardımcı olamadık. Normalde google bile yazsanız htc ünlem işareti diye çıkardı.
ama hala fastboot tan veya recovery den birşey ekliyemiyorum relock yapıyorum olmuyor unlock yapıyorum olmuyor cid ini 11111111 yapmak istiyorum ama fastboot hala hata veriyor recovery den twrp yüklemek istedim o da olmuyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
ama hala fastboot tan veya recovery den birşey ekliyemiyorum relock yapıyorum olmuyor unlock yapıyorum olmuyor cid ini 11111111 yapmak istiyorum ama fastboot hala hata veriyor recovery den twrp yüklemek istedim o da olmuyor
unlock yapıp twrp yüklemesi yapın. Aldığınız hatanın resmini konuya atın bakalım.