Yardım Huawei Mate 10 Lite RNE-L22'den RNE-L01'e Geçiş

• Konbuyu başlatan akar26
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 1K

akar26

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2019
9
1
3
41
Merhaba, ithalatçı garantili Mate 10 Lite aldım fakat ayarlarda gördüm ki Mate 10 Lite değil, Nova2i yazıyor. Tek fark bu, diğer tüm özellikler aynı. İşlemci, ram vs..
Sonradan birşey farkettim, arkadaşlarımdaki Mate 10 Lite telefonların model numarası RNE-L01 yazarken bende RNE-L22 yazıyor. Ve bu yazılım Türkiye için uyumlu değil sanırım. Çünkü 4.5G kullanamıyorum ve internet bağlantısında ciddi sorun yaşıyorum.
Asıl soruma geleyim; ben bu telefona, Türkiye için uyumlu yazılım olan RNE-L01 (C432) yazılımı nerden bulabilirim ve nasıl yükleyebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

akar26

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2019
9
1
3
41
Bendeki RNE-L22 olan yazılımda Türkiye'de kullanılan operatörlerin bant aralığı tanımlı değil sanırım, ciddi şebeke problemi yaşıyorum. Türkiye'ye satılan Huawei cihazların C kodu 432 diye biliyorum. Doğru yazılım (L01) ile daha sağlıklı sonuç elde edilebilir diye düşündüm. Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen. Sadece fikir yürütüyorum

• Beğen
Tepkiler: zeynel

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
  • Bizde huawei mate 10 lite diye bilinir diğer bir adida nova 2i dir ona takılmayın sizin cihazınız çift hatlı o yüzden RN-L22 yazıyor tek hatlı cihazlar RN-L01 dir sizin bölge kodunuz c636 asya Pasifik c432 Avrupa bölge kodudur özellik olarak her şey ayni tek fark c432 biraz daha erken güncelleme alabilir 4.5 g veya şebeke ile ilgili bir sikinti olmaması lazım

Son düzenleme:

akar26

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2019
9
1
3
41
  • Bizde huawei mate 10 lite diye bilinir diğer bir adida nova 2i dir ona takılmayın sizin cihazınız çift hatlı o yüzden RN-L22 yazıyor tek hatlı cihazlar RN-L01 dir sizin bölge kodunuz c636 asya Pasifik c432 Avrupa bölge kodudur özellik olarak her şey ayni tek fark c432 biraz daha erken güncelleme alabilir 4.5 g veya şebeke ile ilgili bir sikinti olmaması lazım
Birkaç yerde okumuştum, ithalatçı garantili telefonlarda 4.5g uyum sorunu oluyor diye. Emin olamadığım için araştırayım dedim. Çok teşekkür ederim cevabınız için

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
Birkaç yerde okumuştum, ithalatçı garantili telefonlarda 4.5g uyum sorunu oluyor diye. Emin olamadığım için araştırayım dedim. Çok teşekkür ederim cevabınız için
Sim 1 kullanıyorsunuz değil mi bildiğim kadarıyla 4.5 özelliği varsa cihazda bı sorun olmaması lazım sadece bulunduğunuz yerin şebekesine göre 3g 4g veya 4.5 diye değişebilir guncelleme alıyorsunuz degilmi

akar26

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2019
9
1
3
41
Sim 1 kullanıyorsunuz değil mi bildiğim kadarıyla 4.5 özelliği varsa cihazda bı sorun olmaması lazım sadece bulunduğunuz yerin şebekesine göre 3g 4g veya 4.5 diye değişebilir guncelleme alıyorsunuz degilmi
Evet sim1'e takılı ve tüm güncellemeleri aldım. Önceki telefonum huawei p9 lite. Bulunduğum yerde ve köyümde 4.5g full çekiyor normalde hiçbir sıkıntı yok. Ama bu telefona geçtim 4.5g olan yerde 4g çekiyor. Tamam burda sıkıntı yok, telefonda 4.5g tanımlı olmadığı için 4g yazıyor. Ama köye gittiğimde H yazıyor, hatta bazen E'ye kadar düşüyor. Yanımdaki herkes 4.5g kullanırken benim böyle. Anlayamadım..

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
O zaman dediğiniz gibi çift hatlı olmasından değilde c636 modellerde 4.5 g uyumu olmayabilir araştırmak lazim aynı cihazı kullanipta c636 olan biri yardımcı olabilir