Huawei P Smart (FIG-LX1) Data Recovery ve Bootloader Kilidi Açma Yardımı

Yazdır

feyzasen

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2021
5
0
1
33
Merhabalar.

Huawei P Smart telefonum kendiliğinden sıfırlandı. Şimdi içinde hiçbir şey yok. Acaba nasıl geri getirebilirim dosyaları rehberi falan ?
Hiçbiri drive'a ya da huawei'ye senkronize edilmiyordu.
Yani telefondan başka hiçbir yerde yoktu.
Birkaç program buldum ve denedim ama hepsi root istedi. Root atmayı da denedim o da bootloader kilidi kapalı olduğu için mi yoksa başka sebeplerden mi bilmiyorum root da atamadım. Hem PC'den hem de bilgisayardan deniyorum hiçbir şekilde ne root atabiliyorum ne de bootloader kilidi açılıyor.
Kaybolan fotoğrafları, dosyaları geri getirmenin bir yolu var mıdır veyahut root atmamın ?

Model FIG-LX1. Android 9.0 EMUI 9.1.0 Yüklü

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kurtarılacak dosyalar, cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda, bilgisayarınızda gördüğünüz bölümde ise, ki genelde öyledir:
Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak, bilgisayar üzerine yükleyeceğiniz programlarla veri kurtarma işlemini yapabilirsiniz.
Durumunuzu telefon üzerinden veri kurtarma olarak değil de, Flash Disk üzerinden vere kurtarma olarak değerlendiriniz.
Ayrıca, zaten veri kurtarma işlemi, verinin silindiği cihaz üzerinden yapılmaz.
bir makale mevcut.
Ekteki belgeyi indirerek, kısa bir göz gezdirdikten sonra veri kurtarma işlemini yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: feyzasen

feyzasen

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2021
5
0
1
33
Bilgisayara en az 5-6 tane program indirdim hepsi telefonunuzun rootlu olması gerekiyor diyor. Root atmayı deniyorum bootloaderdan dolayı olmuyor. Bu makalede yazanları telefona uygulayabilir miyim ? Bir tane harddisk için olan program indirmiştim ama telefonu seçemiyordum onda.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bilgisayara en az 5-6 tane program indirdim hepsi telefonunuzun rootlu olması gerekiyor diyor. Root atmayı deniyorum bootloaderdan dolayı olmuyor. Bu makalede yazanları telefona uygulayabilir miyim ? Bir tane harddisk için olan program indirmiştim ama telefonu seçemiyordum onda.

Sizin bilgisayarınız üzerinden veri kurtarmak için Root yetkisine ihtiyacınız yok.
Root yetkisi isteyen programlara pek itibar etmeyiniz.
Silinen veriler System bölümünde değil ki, neden oraya erişmeniz gereksin?
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman, Root yetkisi olmadan zaten cihazınıza erişebiliyorsunuz.
bulunan programların açıklamalar bölümünde videolar var.
Bir bakınız.

• Beğen
Tepkiler: feyzasen

feyzasen

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2021
5
0
1
33
Çıldırmak üzereyim bi o kalmıştı sanırım internette denemediğim. Onu da denedim yok. O da Root istiyor. Harddisk olsa şimdiye kadar kırk kez getirmiştim ama küçücük telefondakiler gelmiyor ‍♀️

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Çıldırmak üzereyim bi o kalmıştı sanırım internette denemediğim. Onu da denedim yok. O da Root istiyor. Harddisk olsa şimdiye kadar kırk kez getirmiştim ama küçücük telefondakiler gelmiyor ‍♀

Bahsettiğim programı kullanmıştım.
Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açmak ve cihazdan erişim izni vermek yeterli oluyordu.
İlla ki Root yetkisi lazımsa, cihazınıza Root yetkisi vermekten başka çare yok sanırım.
Cihazınızın Bootloader kilidini açamıyor musunuz?

feyzasen

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2021
5
0
1
33
Şu anda içinde olan dosyaları gösteriyor uygulama derin tarama için root istiyor. Root da bootloader olmadan olmuyor. Bootloader kilidini de açamadım malesef. Sadece DC Huawei Bootloader codes isimli uygulamadan açılma ihtimal, varmış okuduğum kadarıyla. O uygulamaya da mail attım ama geri dönüş alamadım. 20 dolar ücreti var ödedikten sonra işe yaramazsa diye alamadım da cevap olmadan.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Şu anda içinde olan dosyaları gösteriyor uygulama derin tarama için root istiyor. Root da bootloader olmadan olmuyor. Bootloader kilidini de açamadım malesef. Sadece DC Huawei Bootloader codes isimli uygulamadan açılma ihtimal, varmış okuduğum kadarıyla. O uygulamaya da mail attım ama geri dönüş alamadım. 20 dolar ücreti var ödedikten sonra işe yaramazsa diye alamadım da cevap olmadan.

bir konu var, Google Çeviri ile bir bakmanız faydalı olacaktır.
Bootloader kilidini açmak için araçlarda mevcut.