Yardım Huawei P20 Lite ANE-LX1 C461 Sensör Arızası

Yazdır

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
Yurt dışı cihaz olupta sensör sorunu yaşayan servise göndermeyenler varsa bundan başka çözüm yok ane-lx1 ise cihaz sürüm düşürüp bootloader kilidini kaldırmadan önce ane-lx2 c636 yazılımını yukluyecekker derleme numarası bozulacak ama önemli değil kontrol edecekler eğer ane-lx2 c636 sürümünde sensörleri çalışıyorsa sonra bootloader kilidini açıp bölge kodu degistirecekler böylece derleme numarası bozulmadan cihazı sorunsuz bir şekilde kullanacaklar ben bir sorun yaşamadım bu işlemi yaparken ama garantisi yok tabi cihaz brick olabilir erecovery modda kalabilir

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Yurt dışı cihaz olupta sensör sorunu yaşayan servise göndermeyenler varsa bundan başka çözüm yok ane-lx1 ise cihaz sürüm düşürüp bootloader kilidini kaldırmadan önce ane-lx2 c636 yazılımını yukluyecekker derleme numarası bozulacak ama önemli değil kontrol edecekler eğer ane-lx2 c636 sürümünde sensörleri çalışıyorsa sonra bootloader kilidini açıp bölge kodu degistirecekler böylece derleme numarası bozulmadan cihazı sorunsuz bir şekilde kullanacaklar ben bir sorun yaşamadım bu işlemi yaparken ama garantisi yok tabi cihaz brick olabilir erecovery modda kalabilir
siz rahat yapabiliyorsunuz ama biz burda söyleyemiyoruz sıkıntı olur diye

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
Ben daha önce room root işleriyle uğraştım telefonuma gelen bir güncelleme sonrası sensör sorunu oldu Can sıkıcı bir durumdu telefonun bir çok özelliği çalışmıyordu çözümü bu şekilde buldum buradaki amaç paylaşmak birilerine faydamız dokunur belki yazılım işlerinde risk vardır her zaman yapmak isteyenlerde bu riski göz önünde bulundursunlar

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Ben daha önce room root işleriyle uğraştım telefonuma gelen bir güncelleme sonrası sensör sorunu oldu Can sıkıcı bir durumdu telefonun bir çok özelliği çalışmıyordu çözümü bu şekilde buldum buradaki amaç paylaşmak birilerine faydamız dokunur belki yazılım işlerinde risk vardır her zaman yapmak isteyenlerde bu riski göz önünde bulundursunlar
tebrikler siz biliyorsunuz başkası bunu söylemez
biz sorumluluk kabul etmeyiz sadece yardım ediyoruz
yapıp yapmamakta karar sizin

Emrah02

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2020
13
3
3
38
Merhaba elimde 2 tane c432 sensör arızalı telefon var sorunu çözemedim sürüm düşürdüler gene düzelmedi. Siz sorunu çözmüşsünüz tebrikler acaba bana da yardımcı olabilir misiniz

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
Merhaba elimde 2 tane c432 sensör arızalı telefon var sorunu çözemedim sürüm düşürdüler gene düzelmedi. Siz sorunu çözmüşsünüz tebrikler acaba bana da yardımcı olabilir misiniz
Yardımcı olurum elinizde ki cihazlarda NFC ozelligi varmi bendeki cihazda NFC ozelligi yoktu ane-lx1 cihazı ane-lx2 çevirirseniz NFC özelliği olurmu onu bilmiyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Emrah02

Emrah02

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2020
13
3
3
38
Öncelikle teşekkür ederim
Nfc yok ön kamera 24 mp çift hat

Emrah02

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2020
13
3
3
38
Sayın BlacK_MasK_13 özelden yazmayı bulamadım. Size zahmet olmayacak ise özelden iletişim kurabilir miyiz?

Emrah02

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2020
13
3
3
38
Bu işlem için cihazın hem bootloader kilidinin açık olması lazım hemde hcu client olması lazım adım adım yardımcı olabilirim size
Benim sizden ricam bu işlemleri siz yapabilir misiniz veya yapabilecek birine beni yönlendirebilir misiniz İzmir de,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Bootloader Kilidi Açık ise ne Yapabilirim
şifre 09d9bd57e88e37beefb0e20be965e9cd

İndirmiş olduğunuz dosyanın içerisinden sadece OEM kısmını ister otg ister SdCard kopyalayın restore deyin ve ardından.
3. Sitemizden C636 ANE-LX2 yazılımını indirerek yazılımı yükleyin ve cihaz açıldıktan sonra sorunların gitmiş olduğunu göreceksiniz.

Bootloader Kilidi Kapalı Ne Yapabilirim ?
w3x
ile içerisinde bulunan Sigmakey ile Cihazınızı Bootloader kilidini açabilirsiniz. Sitemizden Mevcut Downgrade dosyasını indirip Yukarıdaki
işlemlerden 1. ve 2. numaralı işlemleri atlayıp sigmakey ile vendor değiştirip C636 yazılımını OTG usb yada Sdcard ile yükleyip cihazınızı yapabilirsiniz.

Herşeyden Önce Bilgisayarnızda Minimal Adb ve Huawei Driverları Yüklü olması gereklidir. Aksi Halde Telefon ve Bilgisayar arası haberleşme yapamaz ve işlem gerçekleştiremezsiniz.

Bu İşlemleri Gerçekleştirmeden evel Aşağıda Yazmış olduğum Not kısmına Mutlaka Dikkat edip okuyunuz.!!

Cihaz Olarak ANE-LX1 ve LX2 olarak cihazlarda denenmiş ve test edilmiştir. Ek olarak resimler eklenmiştir.
Önce Minimal adb açıp Komut satırına adb devices deyip Telefon ile Bilgisayar arasındaki bağlantı kontrol edin.

Daha sonra adb reboot bootloader yapalım.Bu kısımda cihazı Bilgisayardan Fastboot modunda başlatıyoruz. Ben bunları biliyorum diyorsanız diğer maddelerden devam edebilirsiniz. Bilmeyenler içinse Bilgisayar Harici fastboot başlatma Telefon kapalı iken Ses kısma ve power tuşu.

Cihazınız unlock ise Hem unlock hemde Oem FRP lock un unlock olduğunu göreceksiniz. (2. Resimde görüldüğü gibi.)

Şimdi Komut satırına fastboot flash recovery_ramdisk recovery.img

Komut satırına gelerek bu kodu yazın fastboot reboot Cihazı Yeniden Başlatacak.

Açık olan Cihazı kapatın ve kapalı durumda iken ses açma power tuşuna basın Huawei ekranını gördüğünüz zaman resimdeki gibi booting ekranını göreceksiniz elinizi tuşlardan çekebilirsiniz.

TWRP Recovery açılacaktır ve ister versiyonla uyumlu supersu.zip yada magisk son versiyon stable kullanabilirsiniz Ben Cihazda Magisk Kullandım.

Ek Bilgilendirme: FRP lock kapalı ise Cihaz açık konumda Ayarlar-Sistem-Telefon Hakkında-Derleme Numarasına 3 defa tıklıyoruz.

Bir konum geri gelerek gelişitirici seçeneklerini görüyorsunuz ve oradan Oem Kilidini etkin ediyoruz.
ORJİNAL RECOVERY DÖNÜŞ: Stock yazılımı yükleyerek dönüş yapabilirsiniz.

Not
: Bu işlem için Bootloaderı açık bir cihaz gereklidir. Şu anlık Huawei Bootloader kilidini Kapattığı için Yüksek versiyonlarda DC-Phoenix dahi destek verememektedir sadece Eski güvenlik sistemine Sahip cihazlarda destek vermektedir.

Yeni Güvenlik yaması almış olan cihazlar için downgrade edip Bootloader kilidini Gsm Sektöründe Ehil bir personel tarafından Özel araç ile kaldırabilirsiniz. Ayrıca Vip Bölümünden Cihazınıza Uygun Downgrade Versiyon alabilirsiniz. Bootloader kilidi açılmış cihazlar Güncelleme alabilmektedir.

Herhangi bir güncelleme almıyor diyen arkadaşlar için Cihazımın Güncelleme versiyonunu Ek olarak paylaşacağım. Cihazınızın Bootloader kilidi açık olması güncellemeye etken değildir.

Emrah02

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2020
13
3
3
38
Teşekkür ederim.
9.1.0.306 güvenlik yamasını almış sanırım.

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
Sorun devam ediyor. Güncellemeyi aldıktan sonra fabrika ayarlarına dönmedim. Bu sorun yüzünden telefonu değiştirmeyi düşünüyorum artık.
Çok can sıkıcı bir durum aynı sorunu bende yaşadım İzmir'de olsaydım birebir yardımcı olabilirdim İzmir'de yonlendirebilecegim huaweilerden iyi anlayan bir ustada yok

• Beğen
Tepkiler: Emrah02