Yardım Huawei Y7 2019 DUB-LX1 IMEI Konusunda Bilgi

Yazdır

Reloisback

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ağu 2019
1
0
1
25
Merhabalar, sürekli olarak Huawei Y7 2019 telefonuma imei attırıyorum. Çift sim kullanmam gerek ve sürekli olarak gittiğimde imei birini kapanırsa hattını diğerine tak öyle kullan ikisi kapanınca getir diyip duruyorlar.

Sürekli ekstra para v.s biraz araştırma yaptım.
Bir kaç konuda bilgi almak istedim,gördüğüm çoğu yerde telefon sökülüp anakartta bulunan 2 kısıma herhalde kısa devre yapılarak (tam bilgim yok) belirli bir moda geçirilip imei için işlemler yapılıyor.
Öncelikle bu zorunlumu yoksa bu olmadan işlem yapılıyor mu ? Ona göre daha fazla araştırmadan telefoncuya vermem gerekicek.

Eğer bu zorunlu değil ise SmartCard hatasından kurtulmanın bir yolu var mı ?Belirtilen uygulamaları açmaya çalıştığımda sürekli aynı hatayı alıyorum.
("Missing SmartCard! Please check if Box/Dongle is connected and drivers are properly installed." tarzı)
Performansa yönelik bir iso ile bilgisayarıma format attığımdan çoğu hizmet kapalıydı bundan dolayı olabileceğini düşünüp yedek harddiskime win10 2004 sürümünü son sürümü yükledim aynı hatayı aldım.

Şu an güncel sürüm DUB-LX1 8.2.0.158(C185)

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
Bildiğim kadarıyla bu cihazlar için arka kapağın sökülüp test point noktasına kısa devre yapılması işlemi gerekli değil cihaz sökülmeden sürüm düşürme işlemi yapılıp IMEI repair işlemi yapılabiliyor

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Bildiğim kadarıyla bu cihazlar için arka kapağın sökülüp test point noktasına kısa devre yapılması işlemi gerekli değil cihaz sökülmeden sürüm düşürme işlemi yapılıp IMEI repair işlemi yapılabiliyor
bu cihazlar normalde sürüm düşürmek için hafıza kartından yapılan işlem ile oluyor
ama bazen hata verip olmuyor şuan elimde var box ile yapmak zorundayım
karttan hata veriyor

• Beğen
Tepkiler: BlacK_MasK_13

BlacK_MasK_13

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2019
38
6
8
36
bu cihazlar normalde sürüm düşürmek için hafıza kartından yapılan işlem ile oluyor
ama bazen hata verip olmuyor şuan elimde var box ile yapmak zorundayım
karttan hata veriyor
Onu biliyorum yani bu işlemi yapmak için cihazi sökme işlemi fln yapılmıyor test pointlik noktasına kısa devre işlemi uygulanmıyor SD kart veya boxlarla sürüm düşürülüp IMEI repair işlemi yapılabiliyor

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Onu biliyorum yani bu işlemi yapmak için cihazi sökme işlemi fln yapılmıyor test pointlik noktasına kısa devre işlemi uygulanmıyor SD kart veya boxlarla sürüm düşürülüp IMEI repair işlemi yapılabiliyor
elimde bitane var testpoint yaptım yazılım
attım eski sürüm güncelleyince şebeke gidiyor
tekrardan yazılım attım şebeke yok
aynı modelden iki tane yaptım geçen gün hiç sıkıntı çıkmadı
yazılım eskiydi güncelledim şebeke gitmedi son versiyon geldi
bunda sıkıntı oldu

• Beğen
Tepkiler: BlacK_MasK_13

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019