IMEI Atılmış S7 Edge Rom Yüklenir mi?

Yazdır

lyolcul

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2017
9
2
3
43
Arkadaşlar android 7 yüklü ve imei değişmiş s7 edge cihaza custom rom yüklesek şebeke ya da imei sorunu olur mu?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar android 7 yüklü ve imei değişmiş s7 edge cihaza custom rom yüklesek şebeke ya da imei sorunu olur mu?
Direk rom atarsan cihaz şebeke gider ama twrp yükleyip yedek alıp işlem yaparsan hem eski yedeğini dönersin hemde yazılımı denemiş olursun. Bununla ilgili konu açmıştım. Şimdi konuya atacağım.

• Beğen
Tepkiler: lyolcul

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Twrp yüklü benim cihazda, yedekte aldım. Twrp ile ayrıca efs yedekte aldım.
bulunan konuya bir bakın.

Denemedim ama şöyle yapılıyor anladığım kadarı ile, ilk önce mevcut çalışan android 6.0.1 yazılımınızın full twrp backup alıyorsunuz. Sonra 4 parçalı android 7 en son çıkan yazılımı indiriyorsunuz. Odin ile yükleme yaparken bl pda csc seçiyorsunuz ama cp seçmeden yükleme yapıyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen

lyolcul

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2017
9
2
3
43
Yanlış anlaşıldım galiba :) orjinal firmware değilse xda benzeri sitelerden custom rom yüklemekten bahsediyorum. Benim cihaz android 7 yüklü ve imei atılmış.
Sizin anlattığınız orjinal yazılım yüklemeyi de nasıl yapacağımı öğrenmiş oldum arada bu arada. Teşekkür ediyorum. Netice olarak Android 7 yüklü imei atılmış telefona custom rom yüklesem sıkıntı our muydu sorum.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yanlış anlaşıldım galiba :) orjinal firmware değilse xda benzeri sitelerden custom rom yüklemekten bahsediyorum. Benim cihaz android 7 yüklü ve imei atılmış.
Sizin anlattığınız orjinal yazılım yüklemeyi de nasıl yapacağımı öğrenmiş oldum arada bu arada. Teşekkür ediyorum. Netice olarak Android 7 yüklü imei atılmış telefona custom rom yüklesem sıkıntı our muydu sorum.
Büyük ihtimal olur diye düşünüyorum. Tabi daha önce denemedim ama yükleyeceğiniz custom rom modem dosyası uyumsuzluk yapar diye düşünüyorum.

Siz android 7 yüklü şu anki kullandığınız sistemin twrp ile full yedeğini alın. Bilgisayara kopyalayın, sonra custom rom indirin ve yükleyin. Eğer şebeke gelmez ise tekrar eski twrp yedeğini yüklersiniz.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

lyolcul

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2017
9
2
3
43
Bence de teknik olarak bi sorun olmaması lazım. LG G3 telefonum vardı. Yüklemediğim rom kalmamıştı ve hiç imei şebek vs sorunu olmadı onda. S7 nedendir bilmiyorum ama sanki imei işleri ne zaman ne olacağı belli değil gibi :)

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bence de teknik olarak bi sorun olmaması lazım. LG G3 telefonum vardı. Yüklemediğim rom kalmamıştı ve hiç imei şebek vs sorunu olmadı onda. S7 nedendir bilmiyorum ama sanki imei işleri ne zaman ne olacağı belli değil gibi :)
İmei değiştirilmiş samsung cihazları özellikle üst segment olanlar sıkıntı yaratıyor. Yazılım yüklemesi veya güncelleme gibi işlemlerde tekrar patch certifica yapmak gerek. Ama diğer cihazlarda böyle bir sorun ben görmedim.

• Beğen