Çözüldü iPhone 7 32GB ( A1778) iTunes 4003 Hatası

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar cihaz bana geldiğinde i tunes logosunda kalmış vaziyette geldi. Cihaza son versiyon,yani imzası açık olan ios'un son sürümünü dört farklı pc de ve dört farklı usb ile işlemi denememe rağmen cihazın verdiği hata tüm pc lerde aynı hatayı verdi(4003). Sorunun donanımsal olduğuna kanaat getirmeden önce bu işlemlerden farklı bir işlem öneriniz var mıdır ne yapmalıyım?

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: coban32

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
4000 ile 4016 arasındaki arızalar, usb soket, usb kablo yada güvenlik yazılımları yüzünden çıkan hata kodlarıdır. Genelde orjinal kablo ve Windows defender kapatılmış cihazda bu sorun ortadan kalkar. Antivirüs dahi olmamalıdır.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Hatayı verdiğinden cihaz kendini kapatıp açıyormu yoksa hiç bir tepkime vermiyormu symbazza katılıyorum genelde veri iletimi herhangi bir sebepten kesildiğinde bu hatalar alınıyor. Cihaz kapatıp açıyorsa batarya olma ihtimali yüksek ama tepki vermiyorsa herşey olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Hatayı verdiğinden cihaz kendini kapatıp açıyormu yoksa hiç bir tepkime vermiyormu symbazza katılıyorum genelde veri iletimi herhangi bir sebepten kesildiğinde bu hatalar alınıyor. Cihaz kapatıp açıyorsa batarya olma ihtimali yüksek ama tepki vermiyorsa herşey olabilir :)

Tam işleme başlarken açıp kapatıyor pil oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Kuvvetle muhtemel pil şarjlı olmadığından yapıyor şarjlı pil ile denemeni öneririm.

• Beğen

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Müşteriyi arayıp bilgisini verdik cihazın açılması gerektiğini söyledik dönüş bekliyorum üstad eğer kabul ederse ilk işlem olarak onu deneycm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: symbazz

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bugün iphone 6 plus cihazına yazılım attım. Yan Sanayi batarya ile 9 ve 29 hatası verdi. Sonra original bir batarya ile biraz şarj edip denedim cihaza yazılım yüklemesi yapıldı ve açıldı. Bu Apple cihazları ilginç.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Pil değişimi yapmama rağmen i tunes hatası aynen devam ediyor.
4000-4016 arası hataların sebeplerini yazdım. Sonuçlara o noktadan bak. Ne bileyim soketi temizle, balata spreyi sık fırçala. Olmazsa değiştir soketi öyle dene. Hiç olmadı git sıfır laptop al.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

atessarper

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2018
3
0
1
25
merhaba ios 12 yukledım ama eksık veya hatalıyuklendı suan telefon sureklı acılıp kapanıyor hic bi islem yapamıyorum yardımcı olurmusunuz acilen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba ios 12 yukledım ama eksık veya hatalıyuklendı suan telefon sureklı acılıp kapanıyor hic bi islem yapamıyorum yardımcı olurmusunuz acilen

Önce cihazınıza ait yazılımı indiriniz.
Daha sonrada anlatıldığı şekilde yazılım yüklemesi yapınız.
Büyük olasılıkla sorununuz düzelecektir.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Açıp kapanıyor derken apple logo mu gelip gidiyor yoksa tamamen açıldıktan sonramı kapanıyor?

atessarper

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2018
3
0
1
25
Açıp kapanıyor derken apple logo mu gelip gidiyor yoksa tamamen açıldıktan sonramı kapanıyor?

Tam olarak apple logo kısmı geçiyodu ve normal kilitli ekran geliyodu sonra bi anda siyah ekran üstünde dönen çark işareti geliyodu ve durmadan bitmeden tekrarlıyordu

atessarper

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2018
3
0
1
25
Güzel bi 11.4 e geçtim 3tools ile, ordan apple üzerinden ios 12 beta yükledim ve veri kayıpsız ios11 e döndüm tekrar böylelikle hiçbi şeyim silinmeden geçti. Yalnız anlamadığım ios 12 den 11 e geçerken neden icloud veya itunes yedeğimiz kullanılamaz oluyor ? Bunun çözümü yok mudur?

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Güzel bi 11.4 e geçtim 3tools ile, ordan apple üzerinden ios 12 beta yükledim ve veri kayıpsız ios11 e döndüm tekrar böylelikle hiçbi şeyim silinmeden geçti. Yalnız anlamadığım ios 12 den 11 e geçerken neden icloud veya itunes yedeğimiz kullanılamaz oluyor ? Bunun çözümü yok mudur?
Öncelikle geçmiş olsun. Cihazınızın tamamen açılıp kapanması itunesin yazılımı indirip derlemeyi açarken bilgisayarınızda oluşan veri kayıpları ile alakalı dolayısıyla sistem tam yüklenemiyor aslında. Normalde apple ürünleri yazılım yüklemesi yaparken bir çok kez doğrulama yaparak ilerler fakat bu veri eksiklikleri can alıcı noktalarda değil ise yazılım tamamlanabilir bu sebepten kısır döngüye girebilir yada şarj ve görüntü sorunları yaşayabilirsiniz. Icloud yedeği ise iphonelarda üst versiyonda alınan yedek alt versiyonda kullanılamıyor fakat ipadlerde kullanılabiliyor. Önemli bilgileriniz var ise ve imkanınızda var ise yedeği ipade alıp tekrar iphone alabilirsiniz.